Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

И сега, съобразно правилата на играта, да кажа няколко думи за моята снимка :)
 

Тази къща-палацо е "Вила Менегини", която се намира на Пиаца Кадуци в обикновено бъканото с туристи малко и сладко градче Сирмионе, на ез. Гарда. Сградата датира от 18 век. Била е частна собственост години наред, а днес е място за изложби и разни важни културни събития.  Корените на Сирмионе са дълбоко в историята, за което говорят и римските руини в края на градчето (онзи край, дето е в езерото), и Кастело Скалиджери (в началото на градчето). Преживявало е и разцвет, и упадък, а в наши дни, благодарение на живописното си местоположение на полуострова в ез. Гарда, както и на красивата природа наоколо и богатата история и култура в района, Сирмионе е много харесвано от посетители от цял свят.
 НО историята разказва също и че:
През юни 1947 г.,  световно известната днес прима на операта, Мария Калас е само на 23г. и е просто една срамежлива, късогледа, свита, дебеличка и току-що пропяваща млада госпожица, която нервно очаква първия си голям ангажимент в "Джоконда", която се поставя на Арена ди Верона.  
На 29 юни е поканена на вечеря във Верона и там се запознава с един богат и леко невзрачен, но магнетичен мъж - италианският строителен предприемач и производител на тухли Джовани Батиста Менегини.  Оказва се, че този "чичо", който към онзи момент е на 51 г., освен по тухлите си пада и по операта, и има още разни други културни интереси. (И аз твърдя от личен опит, че едва ли не всички италианци имат специални гени за музика и живопис :)
И значи, на тази юнска вечеря във Верона, между двамата пламва някакво странно, неочаквано и необичайно силно привличане, което прави впечатление на всички. И се започват срещи, гостита, ходене насам-натам все заедно, кафета, ресторанти, цветя и рози... И въпреки че двамата са крайно одумвани от всички, защото представляват отчетливо странна двойка, в продължение на 12 години те са неразделни. А  10 години от тях изживели щастливо във въпросната вила Менегини от 1950 до 1959г. като съпруг и съпруга.
Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Роторуа музей Нова Зеландия.

Много е приятно, когато някой, който не е ходил там, вземе, та познае мястото! :blink:

TeshkaR28 - ти си на ход.

 
И значи, на тази юнска вечеря във Верона, между двамата пламва някакво странно, неочаквано и необичайно силно привличане, което прави впечатление на всички. И се започват срещи, гостита, ходене насам-натам все заедно, кафета, ресторанти, цветя и рози... И въпреки че двамата са крайно одумвани от всички, защото представляват отчетливо странна двойка, в продължение на 12 години те са неразделни. А  10 години от тях изживели щастливо във въпросната вила Менегини от 1950 до 1959г. като съпруг и съпруга.

 

А пък аз, кат една клюкарка съща, да допълня, че в крайна сметка, Калас изпуща питомното, в гонитбата на дивото, в лицето на Онасис.Което ,заедно със загубата на гласа я довършва, за съжаление. :blush:Но биографите са единодушни, че е имала особени сантименти към Сирмионе и тази къща.iaia_mama,много ти е хубава загадката! :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много е приятно, когато някой, който не е ходил там, вземе, та познае мястото! :blink:

TeshkaR28 - ти си на ход.

 

По тази логика, ако juriwaro качи снимка от Гвинея играта трябва да свърши  :)  :) :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  

Връзка към коментар

AlexandraKo, неведоми са пътищата господни. Например на мен кракът ми не е стъпвал в НЗ (планувала съм го, де), ама имам дружка там редовно и обследвам снимките, ако ме е гепило и безсънието, даже и попрочитвам за някои местенца. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По тази логика, ако juriwaro качи снимка от Гвинея играта трябва да свърши  :)  :) :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  

Логиката е, да познаем място , на което сме били, според мен.

Ама на всеки логиката му е различна. :)

Давайте, натам, моля, че се отплеснахме. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Преодстъпвам реда на някой, който е бил там. :P  :P :P  :P  

Еее, стига де, не се обиждай, моля!

Слагай следващата снимка, да и се нахвърлим ;) ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нека аз! Нека аз! Бил съм там!

 

Разбира се, това няма абсолютно никакво значение за играта.

 

Към кой връх са се запътили тези туристи?

 

post-247-0-92721600-1487773053_thumb.jpg

 

AlexandraKo, разрешава се да участваш в познаването, даже и да не си се качвала там
:)  :)  :)

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

Към кой връх са се запътили тези туристи?

 

attachicon.gif20050352.JPG

 

AlexandraKo, разрешава се да участваш в познаването, даже и да не си се качвала там

:)  :)  :)

Ох, тука ме уцели ;) ;) ;) Не съм се катерила по нито един връх :blush: :blush: :blush:пеша

Гледам засрамено :blush: :blush: :blush:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хм, Везувий?   :)

 

Не. Студено

 

4741 случайно?

 

Това е кодирано, но ако е надморска височина в метри, значи е на почти километър встрани от целта  :)

Връзка към коментар

Логиката е, да познаем място , на което сме били, според мен.

 

Хммм, може би авторът на темата да каже каква е била първоначалната идея, но и аз не мисля, че само тези, които са били лично на някое  място, трябва да участват в познаването. Така много ще се ограничи играта. 

Аз самият се опитвам и съм познавал места, на които не съм бил, но съм гледал снимки, или филми, или нещо съм чел, или съм видял в албумите или пътеписите на човека, пуснал загадката, или по някакви други общи впечатления, асоциации, или жокери в снимката или в допълнителните подсказки...

Даже ми се струва, че играта е полезна точно за магеланците, които не са посещавали съответното място - да се поинтересуват, да се поразровят, до прочетат и евентуално при интерес да включат мястото в списъка с места за посещение в бъдеще  :).  Аз така вече съм си набелязал няколко места от играта.  :)  Ето например и от последните загадки - няколко пъти съм бил в Сирмионе, но досега не знаех за тази къща на Мария Калас  :rolleyes: , за следващия път вече ще имам едно на ум да я потърся  :) .

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

 

Даже ми се струва, че играта е полезна точно за магеланците, които не са посещавали съответното място - да се поинтересуват, да се поразровят, до прочетат и евентуално при интерес да включат мястото в списъка с места за посещение в бъдеще  :)

Съгласна съм! :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Домосед, айде да е Елбрус и да си стиснем ръцете   :) :)

 

Стискаме си ги!

Връх Елбрус, 5642 м.

Най-високият връх в Европа.

Намира се на окло 20 км северно от главното кавказко било, на територията на република Кабардино-Балкария

 

Ето какво може да се види от върха:

 

post-247-0-79085100-1487775246_thumb.jpg

 

iaia_mama е на ход!

Редактирано от домосед
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Стискаме си ги!

Връх Елбрус, 5642 м.

Най-високият връх в Европа.

Намира се на окло 20 км северно от главното кавказко било, на територията на република Кабардино-Балкария

 

iaia_mama е на ход!

 

От детството живея с мисълта , че най-високия връх в Европа е Мон Блан.

Много хубава загадка, успях да си рефрешна знанията.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хммм, може би авторът на темата да каже каква е била първоначалната идея, 

 

Няма нужда от никакви изкуствени ограничения да ограничаваме свободата и фантазията на играта. Ограничение от типа на "трябва да си бил там за да имаш право да познаеш" е точно такова. Добре е все пак питащия да е бил на мястото и/или снимката да е авторска , но дори и това не е задължително, ако загадката е креативна (например скриншот от гугъл стрийт вю). 

 

Имаше подобна дискусия и по-рано някъде из всичките 247 страници на темата. Ако на някой му е писнало, може на тая загадка да отговори, къде точно сме обсъждали това във всичките страници? :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.