Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Антверпен ?

Все едно ми отряза ръката и я хвърли точно в целта!

 

mu_ry, ти си на ход.

 

Според поверието, изобразено на статуята пред кметството, името на града идва от една легенда за Гиганта Антигоон, който живеел до река Схелдт. Той искал високи данъци за минаване по реката от всички рибари и на тези, които не му плащали им режел ръцете и ги хвърлял в реката. Най-накрая един млад герой - Силвиус Брабо - убил гиганта и хвърлил ръката му в реката. Оттам е Antwerpen, от фламандски hand и  werpen, ръка+хвърлям. А "драконът" в подножието на статуята е някякво речно чудовище, което се явява лирическо отклонение.

 

Ние не хвърляхме ръце, но пък си подхвърляхме бухала :)

 

П.П. и все пак и до ден днешен българите си спомнят за една друга легендарна случка в Антверпен ;)

Не мога да се сдържа, съжалявам!... Моля, левскарите да не ми се сърдят... много.

post-6312-0-09889500-1487797226_thumb.jpg

post-6312-0-65253500-1487798486_thumb.jpg

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Тези символи са много близко до герба  на Словакия.

Даже съм 90% сигурен, че става въпрос за там.

Редактирано от TeshkaR28
Връзка към коментар

Като за начало-в Европа е :)

Като за по-натам ;) , съдейки по гербовете - може би Словакия  :rolleyes:

 

P.S. Виждам, че TeshkaR28 вече е предположил Словакия

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Тези символи са много близко до герба  на Словакия.

Даже съм 90% сигурен, че става въпрос за там.

 

Гербовете са: отгоре Бохемия; отдолу - Моравия, Словакия и Силезия.

Това са съставките на герба на Чехословакия отпреди комунизма

Липсва само Карпатска Рутения ("преминала" към СССР след Втората световна война)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

не е Словакия, домосед е познал държавата наполовина ;)

 

Тъй, де.

Щом чешкия (бохемския) герб е най-отгоре, значи е в Чехия и то в бохемските области. Но с по-голяма точност не мога да се изкажа.

Редактирано от домосед
Връзка към коментар

Мистерията само се задълбочава!

Гербовете са разместени.

Словашкият се е качил отгоре


Да не е замъкът на разбойника Румцайс ?

Редактирано от домосед
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Телевизионната кула в Прага?Упсс, не видЕх, че това е жокер. :)

По основната снимка - оново нещо с огледалатта на хълма Петрин в Прага.

 

Поправям се - не е телевизионната кула, а е кулата петрин, на върха на едноименния хълм. Сега си порових в снимките - телевизионната е една особено грозна. :blush:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

О, да, Огледалният лабиринт в Прага. Мисля, че е това.

точно :)

 

мислех, че по-бързо ще го познаете, но се радвам че успях поне малко да ви затрудня :) ето и една лична снимка от там, спомням си, че много се забавлявахме.

 

 

1917020_1165241244350_4427729_n.jpg?oh=3

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

точно :)

 

мислех, че по-бързо ще го познаете, но се радвам че успях поне малко да ви затрудня :) ето и една лична снимка от там, спомням си, че много се забавлявахме.

 

 

1917020_1165241244350_4427729_n.jpg?oh=3

Аз веднага се сетих, че "нещото" съм го виждала в Прага, но се мъчех да си спомня на Вишеград ли беше или на Петржин (понеже не влязох да гледам, бях вече гроги от ходене в жегата и умирах за едно кафенце. Другия път ще се похиля :)

Но като видях жокера вече нямах съмнение. Само че Алекс, както виждам, първа е изказала предположение, т.е. нека тя да пусне нещо интересно. Или пък някой друг, който, примерно, все не успява да се класира :)

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

да, на жокера е Прага, само май не беше телевизионна тая кула :) но явно и никой не е ходил на точното място . Ще изчакам още малко и ще обявя Александра за победител :)

Ааа, ходила съм, с въжената линия до кулата на втората снимка, а кривите огледала са съвсем близо.

Ето ги двете кули за сравнение  - телевизионната:

 

post-1504-0-65904600-1487854206_thumb.jpg

 

И наблюдателната Петрин: / те викат Петржин/.

 

post-1504-0-84267900-1487854282.jpg

 

Нека iaia_mama да пусне следващата загадка, моля!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

да дам и инфо за Лабиринта -  Сградата му е създадена като изложбен павилион за чешкият туристически клуб за едно от изложенията в Прага. Представлява имитация на кулата Спичка, която е била част от готическите крепостни стени на Вишеград до 17 век, когато е била разрушена, заради основната рекострукция на Пражкия замък.

След края на изложението павилионът не бил разрушен, тъй като жителите на Прага много го харесали. Конструкцията била внимателно разглобена и преместена на хълма Петрин в близост до църквата "Св. Лоренц" през 1892 г.

Вътре бил построен лабиринт от огледала , които напомнят готически коридори и от които не е никак лесно да се излезе. През 1911 г. били добавени и кривите огледала.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Нека iaia_mama да пусне следващата загадка, моля!

Това мнение е редактирано от AlexandraKo: Днес, 14:53

 

Да не бавим играта - нека някой друг да пусне загадка.

Аз в момента не мога, понеже снимките ми са вкъщи, ама аз не съм  :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.