Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

 

Все пак Rainy закова отговора и е редът е неин. Аз съм доволен, че догадката ми беше вярна. Пък и не мога да търся сега загадка в работно време. Ако Rainy не сложи нова загадка до довечера, тогава може да измисля нещо.

 

Биг Бос ми е на 'гости', нямам време да отида и до тоалетната, за загадки познай  :mellow:  :) 

Оставям на теб и се изсулвам пак на тръстиката...

Връзка към коментар

Въртят ми се две в ума на юг от Бари - оная с ресторанта в Полиняно а маре, дет се скъсват да я снимат, заради масите на скалата и тая с изчанченото име на токчето на ботуша - Цинцулуза.Те са с такъв свод и туристи по пътечка до малко пристанче долу.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Грота Дзиндзулуза, Бай Добри е наред... Ей, не ме изчакахте да отида да напазарувам за вечеря, че да давам жокери :)

 

Грота дела поезия, както и тези в Полиняно а маре също са ми сред любимите. Но Грота дела Поезия реално няма нищо общо... тя дори не е скална ниша, камо ли пък пещера - просто едно място, през което морето е пробило скалите и е образувало нещо като кръгло езерце, обградено отвсякъде с високи скали, идеални за скачане вътре в гьола... Особено в дни, когато духа северен вятър и Адриатическото море е бурно. Вътре в "гротата" винаги е спокойно.

Ама след малко ще дам малко повече инфо, както си му е редът, само да се навечерям, че от глад съм готов да се нахвърля като туземец върху магелански екипаж :)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Давам. Имам една официална загадка (1) - да се гледа нея. И една шеговита (2) - специално за Двуцветко  :P

1. Официалната:

Каква популярна туристическа атракция извършват тези 5-ма конници и къде се намират те?

 

post-3680-0-04034100-1488224725_thumb.jpg

 

2. Шеговитата: (специално за гения на Двуцветко)  ;) 

Координати на ей онова дърво в центъра на джунглата, над която летя:

 

post-3680-0-72057200-1488224467_thumb.jpg

 
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Я да пробвам ;) Тия петимата... яздят! Я у някое ранчо, я на хиподрумец. Като гледам растителността много ми мяза и на нещо родно. Ама надали.

Иначе гледам, врата някаква се мъдри насред нищото, конниците стоят до нея. Може пък да чакат вратаря :)

Та да запеем "великолепная пятерка и вратарь"... е, то там идеше реч за хокеисти, ама ако на тия им се даде по един стик в ръцете, могат да врътнат една игра на поло... ;)

Ай, да спирам дотука, че ако ми следвате логиката - ойде коньо у рЯката ;) Дотука бях с предположенията!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Елементарно :)

 

1. Има нещо много френско в цялата история?

 

2. Е тук в Gaucha do Norte се намира това дърво :)https://www.google.bg/maps/place/Gaúcha+do+Norte+-+State+of+Mato+Grosso,+Brazil/@-12.6764843,-53.1359206,13z/data=!3m1!1e3!4m6!1m3!3m2!1s0x930d365085631249:0x630f8b39ea4861f7!2sGaúcha+do+Norte,+State+of+Mato+Grosso,+Brazil!3m1!1s0x930d364a0c10543f:0xae461434a80eca1a?hl=en-bg

 

И двете снимки са много хубави и хлъзгави, държа да отбележа :)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Елементарно :)

 

1. Има нещо много френско в цялата история?

 

2. Е тук в Gaucha do Norte се намира това дърво :)https://www.google.bg/maps/place/Gaúcha+do+Norte+-+State+of+Mato+Grosso,+Brazil/@-12.6764843,-53.1359206,13z/data=!3m1!1e3!4m6!1m3!3m2!1s0x930d365085631249:0x630f8b39ea4861f7!2sGaúcha+do+Norte,+State+of+Mato+Grosso,+Brazil!3m1!1s0x930d364a0c10543f:0xae461434a80eca1a?hl=en-bg

 

И двете снимки са много хубави и хлъзгави, държа да отбележа :)

 

1. Мне. Съвсем не е Франция

 

2. Като за първи опит забиваш с разлика над 2000 км. Лесното го улучи - белите дробове на планетата. Ама ти трябва малко стягане в кръста за мойто дърво  :lol:

 

 

Да  не демонстрират вършеене на хармана? Защо пък не :-)

 

 

Номинирам те за най-креативен отговор! И всетъки, уви - не! :)

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да си напиша домашното по предишната снимка: Grotta Zinzulusa  е сред най-впечатляващите карстови пещери по италианското крайбрежие. Името и идва от "Дзиндзули" което на италиански означава "дрипи", заради характерния вид на сталактитие и сталагмитите. Интересното при нея е, че е възможен достъп както с лодка откъм морето, така и пеш. Намира се между градчетата Кастро и Санта Чезареа Терме в "тока на Ботуша" - Саленто.

Най-лесно магеланците могат да стигнат дотам с полет до Бари, оттам с влак до Лече и после (поне в активния туристически сезон) с автобусите на salentoinbus, но пак си трябва една смяна, или в Maglie, или в Отранто. Имайте обаче едно наум, че в тази част на Италия расзписанията, особено по не особено популярните маршрути, са нещо относително. Тази част от крайбрежието между Отранто и Санта Мария ди Леука (баш тока на ботуша) е много живописна с висок скалист бряг и откъслечни местенца, които стават за плаж, Общо взето по пътя равно няма.

Проблемът е, че макар пещерата да се води в Кастро, то е на повече от 3 км от центъра на градчето, което в дивата жега при тези баири не си е много оферта. Самото Кастро е разположено на две нива - долу е пристанището, а горе е замъкът и денивелацията е сериозна, та си има и градски микробуси. Идеята ни беше да слезем до пристанището и да отидем до пещерата с лодка, да акостираме, да разгледаме за няколко минути (пещерата не е много дълбока, въпреки внушителния свод на входа и двете малки езерца вътре в нея) и да се върнем обратно. Да, ама не! Оказа се, че тия моторни лодки за едночасови екскурзии от Кастро вече нямат разрешение да акостират на импровизираното пристанче, а то е запазено само за лодки, кито правят целодневни турове. И ударихме греда. Можеше да отидем с моторницата допред входа, можехе да си поплуваме току пред свода, но не и да влезем. За капак, през цялото време, докато бяхме в Саленто, духаше грозен североизточен вятър и морето беше доста бурно. Това пътуване с лодка за първи път ме накара да се почувствам на ръба на морската болест.

И накрая се върнахме в Кастро, и бяхме решили да жертваме пещерата, защото в плана ни беше да минем на връщане през Отранто с автобус, и вечерта - обратно в Лече. Автобусът обаче така и не дойде (по тая линия Леука-Отранто по разписание трябваше да има три автобуса дневно, но този в ранния следобед така и не се появи). Та се наложи да стопираме.

Половин час никой не спря. По едно време обаче късметът ни проработи. Спряха ни двама перуанци, които си взели рент-а-кар от летището в Неапол и тръгнали да търсят места за гмуркане. Обаче единият си нарязал стъпалата на остри скали и затова променили плана, като обикаляха цялото крайбрежие, и спираха за по десетина минути край всяко място, кето им хареса, за да правят снимки. Уцелихме джакпота! Викаме им, тъй и тъй, да ни метнете до Отранто, ама следващото готино място е една яка пещера и ни е почти по път, само лека отбивка от главното шосе. И така успехме да видим Дзиндзулуза и отвътре. После продължихме с тях до Отранто, като това 16-километрово пътуване ни отне над два часа, защото правехме всякакви отбивки и не оставихме непосетено нито едно малко заливче по пътя.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Бай Добри, взимам си поука и няма да спирам дотука. Средният от петимата няма каубойска шапка. Този факт озадачава. При внимателно вглеждане ми се струва, че ръцете му са вързани. А тая "врата, дето се мъдри там" е доволно висока и може да се преметне едно такова здраво въже с примка. Да не се разиграва екзекуция в Дивия Запад?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бай Добри, взимам си поука и няма да спирам дотука. Средният от петимата няма каубойска шапка. Този факт озадачава. При внимателно вглеждане ми се струва, че ръцете му са вързани. А тая "врата, дето се мъдри там" е доволно висока и може да се преметне едно такова здраво въже с примка. Да не се разиграва екзекуция в Дивия Запад?

 

Приветствам вглеждането в детайл, но точно тук липсата на шапка у конника по средата няма никакво отношение. Ръцете не са вързани на никого. Хубаво забелязваш, че вратата е висока, но никой не се беси. Може би мисълта трябва първо да те насочи към държава, хора с определено прозвище и начин на живот на кон, характерно облекло и характерен пейзаж - спрямо посочените мои посетени държави, и тогава едно по едно ще се нареди всичко. Не е трудно :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аржентина,Патагония?А и без да се ходи там, има подобно нещо, по-близо.

На стотина километра от Буенос Айрес има едно ранчо, дето водят туристите,казва се Санта Сузана.Който не ще да се друса на кон, може да се повози на каруца.:))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аржентински гаучоси, дотук добре. Но определено не Патагония.

Това трябва да са пампасите в равнинната част на Аржентина. От друга страна, пампасите се разпростират и на север от Ла Плата. Уругвай не е (според посетените държави на Бай Добри), но не може да се изключи и южното кьоше на Бразилия.

 

П.П. То, возенето на каруца също си друса :)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.