Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Астрономическият часовник в Прага :wub: На всеки час се показват фигури на светци от прозорчетата.

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Oshko...замалко не успя. :)

woman in white беше по-бърза...

 

Ето повече информация за часовника: http://www.peika.bg/statia/Astronomicheskiyat_chasovnik_Orloy_v_Praga_l.a_i.78815.html 

 

Другия път ще ви пробвам с някоя пражка бира. :)  :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mary виждам, че с Oshko сме публикували по едно и също време :). Нека той да зададе следващата задача :).

А и от утре няма да мога да следя играта B) , пък съм приготвила една сложнотия... -_-

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mary виждам, че с Oshko сме публикували по едно и също време :). Нека той да зададе следващата задача :).

А и от утре няма да мога да следя играта B) , пък съм приготвила една сложнотия... -_-

 

Oshko ти си тогава. :)

Връзка към мнение

Да позная и аз най-накрая една снимка - тази от Вроцлав, но с часовата ми разлика с България, едва ли ще успея някога да се включа в играта:).

Връзка към мнение

На Мавриций има колкото щеш индуистки храмове, но без жокер едва ли ще има познал. Може и да е в Шри Ланка.... Знам само, че не е в Индия, ако се съди по информацията от посетените държави на Oshko.

Връзка към мнение

Това е най-големият Хинду храм в.....южното полукълбо

Sri Siva Subramaniya Swami Hindu Temple

Nadi, Fiji
 
Предполагам имаме познал... не съм много наясно с хиндуиските божества, не съм сигурен дали е на Ганеш, но предполагам него си имал предвид Ushakal?
Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Орнаментиката ми се струва типична за храмовете на сланя. Но си прав, не е на Ганеш, щом е Шри Шива. Така че ако може някой друг да пусне следващата загадка.  

Връзка към мнение

Прилича на поне няколко сгради от Севиля, но.... не че не може да е в Херес (където не успях да ида) или пък Кордоба :)
Изглеждаше лесно, но не би. Явно и града да кажеш пак ще е мъгла.

Връзка към мнение

Прилича на поне няколко сгради от Севиля, но.... не че не може да е в Херес (където не успях да ида) или пък Кордоба :)

Изглеждаше лесно, но не би. Явно и града да кажеш пак ще е мъгла.

Ами, тъй като мястото явно затруднява ще призная за победител посочилия града. Тъй като само ти СКК, макар и с налучкване, го спомена ще приема отговора за верен.

Сградата е част от Кралското училище за коне в Херес де ла Фронтера. В нея се намира музеят на училището. Там се обучават на танци, а вероятно и други безумия едни от най-красивата порода коне, а именно Андалуската. В определени дни от седмицата има спектакли, които са грандиозни и конете показват невероятни умения. При спектакъл има много зорка охрана, която внимава да не се заснеме дори и частица от спектакъла. Разбрах, че преди време защитниците на животните са провели много акции, с цел преустановяване на тези спектакли, тъй като същите са изключително зрелищни, но костват невероятни мъки за конете.

На арената има запазена ложа за кралското семейство и краля на Испания. При започване на даден вид номер задължително жокейте правят поклони към тази ложа, дори и кралят да не присъства. 

Когато ходих се изумих от танците, които бяха показани и техниката на изпълнение. В същото време се чувствах зле, тъй като съзнавах, че показваните номера не са привични за животинската порода и вероятно се постигат с много болка и усилия за конете.

post-514-0-10473700-1415209564_thumb.jpgpost-514-0-22337100-1415209632_thumb.jpgpost-514-0-02590400-1415209669_thumb.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Да, сложна вярно.

Понеже явно аз съм на ход, предлагам Angelika да зададе следващата загадка.

 

Eeeeeeeeeeeeeeeeeee, ти ме преписа... Благодаря, че прочете мислите ми и ми изпревари поста с една милимунда :) 

Връзка към мнение

Еми веднъж много лесно, после много сложно, няма угодия! :) Ако мястото е по-неразбираемо може би жокерите може да са по-обяснителни, където дори да нямаш идея какво е на снимката с подходящо ровичкане може да намериш :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.