Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Обещаното за ирландската градина на възпоменанието :) 
 

Градината с мемориала или „The Garden of Remembrance“ се намира в Дъблин и е посветена на паметта на "...всички, които дадоха живота си за каузата на свободата на Ирландия." Намира се на около 800м по булеварда от моста О'Конъл на река Лифи в посока север. Всъщност разположена е точно на кръстовището при Презвитерианската църква и Музеят на писателите. През 2011г кралица Елизабет при посещението си в Ирландия положила венец на мемориала, с чийто си жест си спечелила похвалата на ирландските медии и покана за гостуване у вдовицата и дъщерята на дизайнера на градината Дайти Хенли.


 

P1700513.JPG

P1700529.JPG

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 31 минути , zon каза:

Да пускам ли подсказваща снимка?

Ах, как знам, как знааам!:yahoo:Ама ще потрая малко, някой друг да се сети.:yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да подскажа   малко. Франция, наблизо е един замък върху скала навътре в морето...А улицата на предишните две снимки води към пристанище на река.

Зон, така ли е?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Да подскажа   малко. Франция, наблизо е един замък върху скала навътре в морето...А улицата на предишните две снимки води към пристанище на река.

Зон, така ли е?

Да :) 'замък' не, но ако напиша точно какво е става съвсем ясно :lol: Улицата е най-фотографирана улица в региона.

Връзка към мнение
преди 6 минути , zon каза:

Да :) 'замък' не, но ако напиша точно какво е става съвсем ясно :lol: Улицата е най-фотографирана улица в региона.

А пък Зон ходи там, май миналата година.:yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, AlexandraKo каза:

А пък Зон ходи там, май миналата година.:yahoo:

В 'замъка' преди десет години, на улицата със загадката, последната неделя

В момента, Polina каза:

Бретан, гр. Динан? С толкова жокери... 

Абсолютно Верен отговор! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , zon каза:

В 'замъка' преди десет години, на улицата със загадката, последната неделя

А защо ми се струва, че някъде из темите стана въпрос за Мон Сен Мишел преди време?Може с някого другиго да е било.:(

Браво на Полииии!:yahoo:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

А защо ми се струва, че някъде из темите стана въпрос за Мон Сен Мишел преди време?Може с някого другиго да е било.:(

Браво на Полииии!:yahoo:

Вие двете толкова жокери дадохте, че на човек малко време и компютър му трябваха за да разгледа картата и предположи мястото... Благодаря на Вас. 

Аз след малко ще пусна... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

А защо ми се струва, че някъде из темите стана въпрос за Мон Сен Мишел преди време?Може с някого дпругиго да е било.:(

Браво на Полииии!:yahoo:

Може да е заради Le Pont de Normandie в темата с мостовете :)

 

Улицата се казва Jerzual, средновековна улица, свързваща града с пристанището, което се намира на река La Rance.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето нещо лесно от мен:

DSC_5199.thumb.JPG.cb991627f197e53a252dc3c9fae0a313.JPG

 

Кой е този град? Като жокер ще кажа, че... има направена площадка за вертолети, която седи неизползваема с години. 

 

Връзка към мнение

Рагаци, аз ви напускам.Отлитам да си сменям електронния подпис и да млатя копита по един куп задачи.:yahoo::yahoo:

Довечера ще видя какви сте ги вършили.:rtfm::rtfm:

Връзка към мнение
преди 3 минути , Polina каза:

Кой е този град? Като жокер ще кажа, че... има направена площадка за вертолети, която седи неизползваема с години. 

Някой курортен град, Канарски острови? или пък е твърде зелено и свежо за там. Испания?

Връзка към мнение

Браво, Заро! :)

Да, това е Порто Мониш. Намира се в северозападната част на о. Мадейра. Известен е с естествено образувалите се от лава басейни на брега на океана. 

Мда, не е голямо градче, но е красиво. 

Ето я и площадката, съжалявам за качеството на снимките, но беше по здрач, пък и тези са от телефон:

DSC_3694.thumb.JPG.93278bac2112257f57a828c8c3c7ef8f.JPGDSC_3771.thumb.JPG.c75471a3d3e9f82de2ee1a4f8feef3c7.JPG

 

И самите басейнчета, които се пълнят от вълничките с вода и съм сигурна, че става чудесна заигравка с тях през сезона:

DSC_3712.thumb.JPG.7b480cac42c71e98038320ddecfbed92.JPGDSC_5518.thumb.JPG.53565cd738402cb9bef551b5811f4448.JPG

 

Заро, твой ред е! :)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.