Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 51 минути , iaia_mama каза:

Ти пък баш не'къв си бунар от Ротенбург пусна, а има толкова красоти из това градче! :)

Трябваше да е трудно :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, iMari said:

Това долу да не би да е р.Лим?

Понеже съм ги разглеждал тия снимки, няма да участвам в играта, но подсказвам с разрешение на mary_shery ;)  Не е Лим, друга река е, но посоката е съвсем точна :). Изворът на реката е чудно красив :).

 

Връзка към мнение
4 minutes ago, iMari said:

р.Дрина?

Реката носи едно и също име от извора до устието си, за разлика и от Лим, и от Дрина. Лим носи това име едва след оттичането си от Плавското езеро, до вливането си в Дрина. Преди Плавското езеро реката има две други имена, така че няма извор на река Лим. Дрина пък се образува при сливането на Тара и Пива, така че няма и извор на Дрина ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
24 minutes ago, iMari said:

Освен да е р.Сава,а пейзажа е по-скоро хърватски?:)

Отклоняваш се, по-скоро ;) Да, позна държавата! Но се отклони според компаса!

А Сава отговаря само половинчато на условието. Сава има два извора, които са в Словения. Две малки рекички, наречени Сава долинка (която извира от долината между Юлийските алпи и Караванките) и Сава Бохинька, която извира от Бохиньското езеро. Едва след сливането им се нарича Сава. Така че не носи едно и също име от началото до края. И, ако и изворът на Сава Долинка да е посещаван и интересен, чак "чудно красив" не бих го нарекъл ;)

А изворът на тази река наистина е чудно красив! Ето го :)

 

izvor.jpg

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

AlexandraKo, ти си! :) Макар и доста по-слабо посещавано от Сплит и Дубровник, Омиш има различен чар и старинна крепост на скалите, от където е правена снимката. Моята препоръка за който ходи с кола по хърватското крайбрежие в южната му част, е да не го пропуска. По реката предлагат и лодки за разходка в устието й.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , mary_shery каза:

AlexandraKo, ти си! :) Макар и доста по-слабо посещавано от Сплит и Дубровник, Омиш има различен чар и старинна крепост на скалите, от където е правена снимката. Моята препоръка за който ходи с кола по хърватското крайбрежие в южната му част, е да не го пропуска. По реката предлагат и лодки за разходка в устието й.

Благодаря, нека Мари Николова да пусне следващата снимка, моля!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , iMari каза:

Мерси,Alexandrako!:)

Ето,една вкусна загадка!Очаквам отговор с точност до квартала.:)

 

CAM00754.jpg

Ще плашиш кучето с кокал...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Zaro каза:

Ще плашиш кучето с кокал...

Не съм имала такова намерение.Знам,че каквото и да пусна няма да ви затрудня,поне да дам идея на все още непросветените чревоугодниците,обичащи Пловдив.:)

 

За мен това е задължителна спирка,по какъвто и повод да съм в града.В работилничката за палачинки вкусовете варират от екзотични(сладко от ананас с кафе) до традиционни(лютеница и създърма),но колкото и шашаво да звучат,винаги са много,много вкусни.И ти дават възможност да се насладиш на готината атмосфера в Капана,с пълна уста и щастливо сърце.

 

Bulpa,заповядай.:)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Zaro каза:

Скопскиот рененанс?

Първият жокер, който щях да дам, ако се забавите с познаването, е, че не е Скопие :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Щастливеца

Домосед винаги има уловки в загадките ти. Харесва ми винаги , когато си въпросващ :dancing:.

Мисля, че за тази изключително популярна сграда се говореше около един спор между дует Ритон и Кичето Бодурова.

Прав съм нали.

Така и не разбрах кой е пял и кой не е вътре , ама беше интересно :shout:

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.