Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 4 минути , master_of_germs каза:

чини ми се,че ни пращаш за зелен хайвер с тая препратка към Италия

Не, не... аз понеже четях неговите обелискотърсения из Италия и ми щукна да питам за обелиск, който хич не е там

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

На 50 метра от първия. :) 

Хм, няма как да те "изпързаля" човек. Така си е - съвсем до първия :)

Да чакаме @traveler  или ти ще подадеш топката?

Връзка към мнение
5 minutes ago, traveler said:

Защо ме чакате,аз не съм познал.

 

Защото играта иначе щеше да се превърне в пинг-понг между мене и Zaro кой да измисли по-завряна скала по нашите планини за загадка ;)

И защото ти позна Маркуджиците, а Zaro прецени, че това е достатъчно, и ти връчи щафетата :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре,ето моята супер лесна загадка.Имам предложение - при такива недоразумения или забавяния примерно от ден или два да се задава загадка от този който влезе в темата.Само предложение:)

 

DSCF5162.JPG

Това е жокер

DSCF5163.JPG

Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече минаха почти 24 часа, а още не е ясно дали това е верния отговор. Ще кача една снимка за да не спира играта...:) Едно много разпознаваемо, но и красиво място...:) 

101_0193.JPG

Редактирано от Ros
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 час, SLX каза:

Да речем, че е в Централна Италия. И е близо до езеро, започващо с Бол.

Точно в десетката...:) Ако напишеш и името на населеното място може направо да пускаш следващата снимка, защото отивам до плажа и ще вляза след няколко часа...:) Въпреки, че аз така и не разбрах дали дадох верен отговор на предишната загадка...:) Поздрави...:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нещо се наруши обичайната логика на темата да се дават подробности за мястото от пусналия снимката и той да посочва кой да продължи.  Все пак, за да не се трупа напрежение, намерих нещо от паметта на телефона. 

20150801_153135.jpg

Редактирано от SLX
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, SLX каза:

Нещо се наруши обичайната логика на темата да се дават подробности за мястото от пусналия снимката и той да посочва кой да продължи.  Все пак, за да не се трупа напрежение, намерих нещо от паметта на телефона. 

20150801_153135.jpg

Съжалявам ако нещо съм объркал...:( Изрично посочих, че твоя отговор е правилен и само името на населеното място липсва. Съжалявам за объркването и моля за извинение , но ми е за първи път...:) Обещавам да изкупя вината си на някоя "сбирка на по бирка"...:) Това е снимка на Civita di Bagnoregio. Наричат Civita di Bagnoregio "Умиращият град" заради бързата ерозия на хълма, на който се намира града. Днес там живеят около 12 човека през зимата и около 100 през лятото. До него се стига по тази тясна пътека, която се вижда на снимката. Градът е основан от етруските преди около 2500г. Намира се до езерото Болсена в провинция Лацио...:) 

Редактирано от Ros
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не успях обаче да разбера каква беше ролята на метлите по пътеките ( ако това са метли...:) ). На снимките, които бях гледал преди да посетим това място никъде не видях подобна украса. Ние бяхме отседнали в съседното Civitella dʼAgliano където също по статистика живеят около 200 човека, но се оказа, че сме попаднали точно вечерта, в която селото има нещо като сбор( празника на патицата ). Имаше голям купон на централния площад. Предполагам, че и тези метли са във връзка с някой празник... Ако някой магеланец знае нещо по въпроса може да сподели...:)

Редактирано от Ros
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.