Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Снимките на се точно от църквата, но да - това е Манастира на Августинския орден с църквата "Св. Августин" и музей в старата част на Манила - Интрамурос.  
eloenaти си на ход за следващата загадката, а аз ще напиша след малко няколко думи за това място. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Тъкмо се чудех, че не видях такива неща в св. Августин, а то не били в нея.....Признавам, помогнах си с Гугъл, но не много. Търсих на точно определени 4 места, където смятах, че може да е направена снимката.

Ето и моята: какво представлява сградата и къде се намира?

20170919_132231.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ех, това беше бързо :) Ти си, Таньо. Да уточня, че това е баптисерията в Бутринт. Открит е през 1928 година от италианската арехологическа мисия, а направена е някаде през шести век.

Значи, осем човека са се спасили с ковчега на Ной, осмият ден е край на историята в християнската традиция, когато след Страшния съд започва вечния живот за праведните, на осмия ден Исус бил обрязан… Шеснайсетте колони (две по осем, така се получава) разпръснати из баптеистериума, щръкнали към небото само ви подсещат за покрива, който някога бил тука и можел да ви защити от летните горещини. Мозайката има осем пояса с различни сцени, които символизираат човешкия живот, в който централно място има кръщаването и възприемането на христианството и вечния живот, който следва кръщаването. Иначе това се счита за втора по големина кръстилница в Източното христианство, най-голямата е в Света София в Цариград.

На прага от главния вход, мозайката презентира сцената на два пауна ядещи грозде от една голяма ваза. Пауните символизираат рая и безсмъртието, а вазата и гроздето – евхаристията и кръвта на Христос.

Малко история за селището:

Най-старите арехологически останки са някъде от 10 до 8 век преди нашата ера. 

През 228 година преди нашата ера Бутринт става римски протекторат. Гай Юлий Цезар през 44 година преди нашата ера иска да награди войниците които през гражданската война против Помпей се борили на негова страна и обявява Бутринт за колония на военни ветерани. На тогавашните граждяни на Бутринт това не им допаднало, па се обърнали към местния олигарх и земевладелец Титус Помпиус Атикус. Той на юнашко коляно написал писмо на Цицерон. Лично се познавали и били приятели. Заедно учили, Атикус бил меценат на Цицерон, а когато последният бил на зор да бяга от Рим, му прехвърлил солидна сума пари. Античният бог на всички ПР професионалисти и колумнисти се отдал на лобиране (намиране на нужните хора, за това говориме) в Сената, и в резултат на това в Бутринт се населили много малък брой военни ветерани. Позициите на двама главни градски функционери били попълнени от клиенти на Атикус.

Август, осиновеният син на Цезар, след като побеждава Антоний и Клеопатра във войната за владичеството над Рим (31-а година преди Христа) ще развие Бутринт до истински център на Средиземноморието, а неговото население се удвоява.

Нападали го норманите през средновековието, а след падането на Цариград в ръцете на кръстоносците през 1204, Бутринт става част от Епирското деспотство, държава която се декларира като наследник на Византия. Нейните владетели, когато когато вече се разбира, че Латинското царство пропада, се амбицират да седнат на престола на Ромейската империя. В състезанието за цариградския трон ги изпреварва суверенът на конкурентното Никейско царство. След редица конфликти между Византия, Венеция и Анжуйците от Южна Италия, Бутринт и с Корфу ( някак двата града постоянно вървят в пакет когато се решава съдбата им) през 1267 са завладени от Карл Анжуйски. Той обновява стените на Голямата църква. Венецианската република превезема Бутринт (Корфу се подразбира) от Анжуйците во 1386. Дългогодишните конфликти между Венеция и Османската империя до 1572 довеждат града до руини…

Източник: http://patepis.com/?p=39201

преди 4 минути , Polina каза:

Баптисерията с мозайките? 

Да, Поли. Докато пиша и ти се включи право в целта. Ами тъй като аз не дадох приоритет на въпросите, ще трябва да се разберете :) с Таньо.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , eloena каза:

Ех, това беше бързо :) Ти си, Таньо.

 

преди 3 минути , eloena каза:

Да, Поли. Докато пиша и ти се включи право в целта. Ами тъй като аз не дадох приоритет на въпросите, ще трябва да се разберете :) с Таньо.

Аз само уточних, Таньо си е първи. :)

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Polina каза:

 

Аз само уточних, Таньо си е първи. :)

Ти уточни мястото, което не знаех. Правото е твое. Моля, дай следващата загадка! :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Църквата „Св. Августин“ е една от най-старите, ако не и най-старата църква във Филипините и една от четирите барокови църкви в Манила, включени през 1993г в списъка на Световното наследство на ЮНЕСКО.  
Те е третата църква, издигната на това място. Първата е изградена от бамбук и палмови листа през 1571г. но още през 1574г. е опожарена при атаката на Манила от силите на китайския пират Лимахонг. Втората църква също е унищожена от пожар през 1583г.  Тогава августинските монаси решават да изградят солидна църква от камък, заедно с манастир. Строителството започва през 1586 и е завършено януари 1606г.
По време на японската окупация през Втората световна война манастирът и църквата са превърнати в концентрационен лагер. В последната битка за Манила, японските войници държат там стотици цивилни и духовници за заложници, а църквата е единствената оцеляла в Интрамурос от битката, при навлизането на съюзните американско-филипински сили през май 1945г.  
И докато църквата има поражения само по покрива, манастирът е почти напълно разрушен, а през 1970 е възстановен и сега е музей с много интересни експонати като макети на галеони, географски карти, глобуси, картини, артефакти от китайско-филипинската търговия, колекция от рисунки на лековити растения и билки и др..

За мен този музей беше най-интересното в иначе не много приятната Манила. :unsure: 

DSC09275_f.jpg.5c1110a130c07caff33373c685e20135.jpg

 

DSC09279_f.jpg.729ac3d7193d81390254d2ecbd8487fb.jpg

 

DSC09284_f.jpg.40e32239c461047238012aeb4bef1ee2.jpg

 

DSC09287_f.jpg.90dc34a4cea18ef8efdd14fc7220550c.jpg

 

 

 

DSC09299_f.jpg.1d5be4c86c11ef1d377c71fd7b3d24ce.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 1 час, iaia_mama каза:

Внимание-внимание!

Незабавно да се яви АлександраКо, моля! Със сигурност тя ще разкрие загадката!
:)

Явявам се със закъснение,ама вие сте се справили чудесно.:)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Таньо каза:

Ти уточни мястото, което не знаех. Правото е твое. Моля, дай следващата загадка! :)

Благодаря ти, но съм в движение и поне утре до обед няма да мога да се включа със снимка. Пък и ти си беше пръв!! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Polina каза:

Благодаря ти, но съм в движение и поне утре до обед няма да мога да се включа със снимка. Пък и ти си беше пръв!! :)

Нямам възможност да пусна загадка и да я следя, затова моля да изчакаме @Polina днес до обяд.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Rainy каза:

Монако?

Е ..... ама много бързо!  Уж избирах снимка, за да скрия разпознаваемите сгради и изгледа към града ...

Ти си на ход. :)

 

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 1 минута , Таньо каза:

Е ..... ама много бързо!  Уж избирах снимка, за да скрия разпознаваемите сгради ...

Ти си на ход. :)

 

Стига бе :biggrin: Аз не разпознах сградите, но помня Марината и малко напосоки стрелях. Сега ще помисля... :) 

Връзка към коментар
преди 4 минути , master_of_germs каза:

И аз не съм, ама знамето издава, че е у гръцко ;) Островно едно таквоз, пък с такива скали си е направо цикладско :biggrin:

Жълтото знаме ли? :crazy:

Връзка към коментар
преди 6 минути , master_of_germs каза:

И аз не съм, ама знамето издава, че е у гръцко ;) Островно едно таквоз, пък с такива скали си е направо цикладско :biggrin:

Дето, Двуцветко разказа за там, та Рейни се запали....

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.