Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Eager_Traveler_Paul каза:

А моето предположение, което беше с по-ранна дата, защо така неглижирахте...

Хайде, сложи ти, важно е да няма недоволни в тези празнични дни:ok: С радост ти давам ред

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Zaro каза:

А бе аз видях, че има, но какво е спечелило през 2014 няма никъде. А такива неща знам как да търся, повярвай ми.

Дори и аз се поразтърсих и на официалния сайт нямаше никаква информация, което малко ме смути. В определени списания се плаща, за да те обяват за „най-добро кафе/ресторант ....”. А tripadvisor и Yelp са с доста субективни мнения.

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Голям проблем, от нищо нещо стана. Не го приемайте толкова лично, че търсейки не сме открили точно това, което ни питат.  Така го е задала @iaia_mama, така го е представила, за нея е било така. Хайде @Eager_Traveler_Paul сложи загадка, да се помъчим малко, а може и много:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 47 минути , Емика каза:

Голям проблем, от нищо нещо стана. Не го приемайте толкова лично, че търсейки не сме открили точно това, което ни питат.  Така го е задала @iaia_mama, така го е представила, за нея е било така. Хайде @Eager_Traveler_Paul сложи загадка, да се помъчим малко, а може и много:)

И все пак @iaia_mama те отсъди като победител, де да знам. Стига да намеря някоя по-интересна снимка. Все очевидни си разглеждам. Пък и история трябва да има...

 

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Емика каза:

Голям проблем, от нищо нещо стана. Не го приемайте толкова лично, че търсейки не сме открили точно това, което ни питат.  Така го е задала @iaia_mama, така го е представила, за нея е било така. Хайде @Eager_Traveler_Paul сложи загадка, да се помъчим малко, а може и много:)

Не го приемаме лично. Прати ни за хайвер. :lol:

Търсим го там, дето го няма.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ако ви кажа къде е ще е много лесно. В Европа е. Близо е до Италия.

 

преди 4 часа, Таньо каза:

Великобритания?

nope

преди 4 часа, ven62 каза:

Тъкмо гледах нещо за Братислава - Hrad Devín ?

nope

Връзка към коментар
преди 40 минути , t_petkov каза:

Албания?

Динг, динг, динг, имаме познал локацията! Къде в Албания е замъкът и как се казва той обаче?  Като жокер мога да кажа, че замъкът е бил обсаждан от 2 различни велики империи.

Връзка към коментар
2 minutes ago, Eager_Traveler_Paul said:

Динг, динг, динг, имаме познал локацията! Къде в Албания е замъкът и как се казва той обаче?  Като жокер мога да кажа, че замъкът е бил обсаждан от 2 различни велики империи.

Petrelë Castle ? Само да си призная, че имам помощ от чичо Гугъл :)

Връзка към коментар

Давам последна подсказка, с която вече ще ви е елементарно да познаете локацията и зданието - от крепостните стени пред човек се открива гледка към 2 реки.

Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

Крепостта Розафа до Шкодра? 

@Фичо позна локацията и забележителността!

Замъкът (бе направо си е крепост) Розафа се намира до град Шкодра, северната част на страната. Важна фортификация в историята на Албания. Първоначално историците смятат, че е основана от тамошните по онова време племена с индо-европейски произход, след това гърци. Обсаждали са я римляните, след това около 1400 година османците и дори съседите им от Черна гора. Като се изкачи човек на крепостната стена се открива прекрасна гледка към пресичането на две реки - Бояна и Дрин.  В крепостта има полузапазена антична църква, която след това е станала римска базилика, а после по Османско време - джамия. Сега куполът е разрушен.

 

В самия град Шкодра няма нищо интересно освен една стара римска стена и една нова, нова джамия, която е финансирана от богатите нефтени барони от ОАЕ и на стените със злато! са изписани колоните на исляма (поне когато аз ходих през 2008 година беше така).

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.