Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Княз Батенберг носи на крака абдикацията си на руския цар - паметник в задния двор на имперското външно министерсвто в Петербург  :huh:

 

Не, но все пак е славянин.

Жокер - столетник е.

Втори жокер/насочващ: един от синовете му е военен летец и директор на регионален клон на Луфтханза

Връзка към мнение

Жокер - столетник е.

Втори жокер/насочващ: един от синовете му е военен летец и директор на регионален клон на Луфтханза

 

Балан?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Балан?

 

Явно това е отоговорът, но къде е тоя паметник?  В София ?? Как така не съм го забелязал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да. Първият ректор на СУ. Паметникът е близо до сградите на БАН на 4-ти км. в София.
Кадърът е в посока Цариградско шосе.

IMG_3886_2.jpg

 

Заро, ти си :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Къде е този паметник, какво символизира и какво още се е случило в годината на неговото построяване? Дий!

Знам, че снимката не е много информативна, ама гледам, че други пак толкова информативни се разкриват бързо, така че ....

 

IMGP6178.JPG

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Ми това ми прилича на колоната на Нелсън на Trafalgar square. В чест на победата при Трафалгар. Ама кога точно е построен и какво се е случило тогава трябва да търся в гугъл  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Монументът на Архангел Гавраил в средата на Площада на героите в Будапеща трябва да е това

В основата му са водачите на седемте унгарски племена.

А какво е станало в годината на построяването му не знам

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Монументът на Арханегл Гавраил на Площада на героите в Будапеща трябва да е това

В основата му са водачите на седемте унгарски племена.

А какво е станало в годината на построяването му не знам

 

Това беше влизане с двата крака. 

 

Паметникът на Архангел Гавраил на Площада на героите в Будапеща. В основата на колоната има седем конника, които символизират предводителите на седемте племена, образували унгарската държава през 896 г. Строежът на паметника започва през 1896 г. по случай 1000 години от събитието. 

През 1896 г. е открита и жълтата линия на метрото в града, Линия на хилядолетието. Тя днес е част от световното културно наследство на Юнеско. Тази линия е първото метро в континентална Европа и втора след Лондон. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре ето загадка от мен - къде е мястото с какво/кого е свързано?
Ако се наложи, ще пускам жокери ;)
post-139-0-85401300-1417282498_thumb.jpgpost-139-0-58550300-1417282727_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Знамето е на Балеарските острови. За друго - нямам идея. Не дава вид да е дискотека в Ибиса (Ти съ иби!)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Знамето е на Балеарските острови. За друго - нямам идея. Не дава вид да е дискотека в Ибиса (Ти съ иби!)

 

Малко по-сочно звучи като се смени реда на думите (Иби съ ти). :) Съжалявам за оф-топика.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Мдаа-а-а, ученото си е учено и познава флаговете :)

И така първият ми жокер почти се обезсмисли, но все пак:
Наблизо (да кажем около час и нещо път) е роден известен спортист .... и Григор Димитров (засега) няма победа над него ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Надал е роден в на остров Майорка , явно трябва да си разгледам снимките да видя как се казваше града. Точно когато бяхме там една позната правиха документален филм за него

Уау колко сте бързи ;)

Редактирано от aneliya
Връзка към мнение

 

Наблизо (да кажем около час и нещо път) е роден известен спортист .... и Григор Димитров (засега) няма победа над него ;)

 

Само да вметна , че там от единия до другия край на острова горе долу максикума е час и нещо ;)

Манастира във Валдемоса

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Манастира във Валдемоса

Имаме участник с правилен отговор. Нищо не може да ги затрудни тез магеланци. :)

 

Да, става дума за Валдемоса - живописно градче в северозападната част на о-в Майорка, най-големия (разбира се и по името) от Балеарските острови. Другите са известния с шумните си курорти Ибиса и сравнително по-непознатия за туристите  Менорка.

Валдемоският манастир Cartuja de Valldemosa, Cartuja de Jesús Nazareno  първоначално е създаден като кралска резиденция, изградена върху останките от мавритански дворец, а от началото на 15в. е манастир на Картезианския орден.

През 1835 сградите и земите на манастира са конфискувани от държавата, а монасите изгонени.

В последствие имотът е разпродаден на частни лица, килия по килия. В две от тези килии през зимата на 1838-39г идват полският композитор Фредерик Шопен и неговата любима - скандалната френска писателка Жорж Санд.

Те престояват там само няколко месеца, но килиите им са превърнати в музей, има и бронзов бюст на композитора. Могат да се видят пианото, на което е композирал Шопен, лични вещи, писма, както и ръкопис на книгата на Жорж Санд "Зима в Майорка".

Известинят аржентински писател Хорхе Луис Борхес също е живял във Валдемоса след Първата световна война.

И ако стигнем до наши дни - Майкъл Дъглас и Катрин Зита Джоунс си били купили имот в района на Валдемоса  и холивудските звезди можело да бъдат забелязани там на почивка.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • MCC
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.