Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 19 часа, Георги Матеев каза:

Камерун всъщност е отлично предложение. С един удар два заека: #предиМатеев и #предидомосед.

 

@ven62, замисли се, това е рядка възможност 🙂

Камерун наистина е страхотен пример - към днешна дата ситуацията е:

#предиМатеев

#предидомосед

#следбронко

 

Харесва ми 🙂 🙂 🙂

Пиздрави от Тобаго. Имам и едно предложение. Според мен Тринидад и Тобаго трябва да се разделят на две отметки. Статистически по-коректно е, от моя гледна точка 😉 😉 😉

 

IMG_20181210_115406.jpg

  • Харесвам 32
  • Браво 3
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Моите постижения за тази година са малко над 70хил км навъртяни (според my.flightradar) - не че е кой знае какво, но все пак 🙂

Януари - традиционно годината обикновено започвам с Италия - Бари, Салерно и Неапол;

февруари - посрещане на китайската нова година в Хонк Конг и Макао, както и море на Филипините; на връщане - посетена и Доха, Катар (не само на летището )

Юни - Япония (Киото, Нара, Каназава, Такаяма, и Токио);

Юли - малко на море в Гърция;

Август - Братислава; Октовмри - отново в Италия - Този път в Рим (след дълги години пауза) и Тиволи;

 Ноември - Виена, малко от Франция (Ница, Антиб, Ез и Кан), както и Монако;

Декември - Тайланд (Чианг Май, Ко Самуи и Банкок). 

Това е от мен тази година: резултата е - посетени нови  държави - Китай (само в Хонк Конг и Макао), Филипини, Япония и Монако.

Другите - повторени и потретени 🙂  

Редактирано от Радо
  • Харесвам 26
Връзка към коментар

При мен са 8 новите - Панама, Коста Рика, Никарагуа, Хондурас, Ел Салвадор, Гватемала, Канада и Сейшели.

Догодина ще са по-малко, поне така се очертава💶.

Със Сейшелите се почувствах все едно вече съм направил 'Голям шлем' на известните плажни дестинации 🏝️ и сега вече ми е някакси по-спокойно 😁

  • Харесвам 32
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Исландия, Литва, Латвия, Естония, Финландия, Русия - общо 6, което за моите стандарти са си доста.

 

Напрактика през тази година завърших и пълната обиколка на Евросъюза т.е. посетил съм всички държави от него. Дори се чудя дали няма някаква награда от ЕС за това, нещо като книжката с печати...

  • Харесвам 19
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз направих своя прощапулник в Чехия, Словакия, Ирландия и най-после Великобритания /макар и само със Северна Ирландия/.

Направих затвърждаване на Германия, Австрия, Испания и Турция, но Анадола ми беше за първи път. Доволна съм!

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

аз съм скромен та чак незабележим на фона на тези преди мен

Малта и Израел останалите са повтаряни и потретвани Испания, Македония, Сърбия, Черна гора и Гърция.

скромно но от сърце и душа

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

моите нови държави са Испания 2 пъти (Барселона, Мадрид), Франция (Колмар), Португалия (Порто), Словакия (Братислава*2), Ирландия (Дъблин), Австрия (Виена) и Унгария (Будапеща) - и  това ми отне точно два работни дни от годината :smile: не е трудно, като навсякъде съм била само за ден, максимум два :blush:

 

най- ларж съм била в повторената Гърция, цели 9 дни! но на ново място - Корфу, с което считам, че покрих и много от това, което обожавам в Италия :wub:

 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Февруари и март - 5 нови държави  за мен : Антигуа и Барбуда ,  Сейнт Китс, Мартиника, Гваделупа, Доминиканска република(вкл. Саона и Каталина) + в допълнение за пореден път Барселона

 

април - нов град в Чехия- Прага

 

май- нов остров в Гърция-  Родос

 

юни- нов остров в Испания-  Палма де Майорка +  Италия в допълнение(Бергамо и Милано)

 

септември- за втори път в Андалусия 

 

декември - за пореден път Страсбург

 

Не мога са настигна “майсторите в спорта”, но и това което постигнах тази година е супер за мен. Дай боже да сме живи и здрави - догодина повече и все желани дестинации.

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към коментар

Оооо тази година на мен ми беше добра. Нали късмет от баницата ми беше пътуване....е не беше само едно 🙂

Тази година 4 нови държави:

- Доминиканска Република

- Холандия

- Китай

- Нова Зеландия

 

Догодина очаквам по-голяма бройка още Февруари, но за сега да сме живи и здрави 🙂

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 7 часа, bronco каза:

Камерун наистина е страхотен пример - към днешна дата ситуацията е:

#предиМатеев

#предидомосед

#следбронко

 

Харесва ми

 

IMG_20181210_115406.jpg

Ти такава активност разви във форума напоследък, че е леко притеснително. 😃  А че отдавна броиш лайковете си го знаем. 😂

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Само една нова държава - Нидерландия. Но за сметка на това рекорден брой дни в чужбина - 28. За малко да надхвърля месец, но в края на годината ми се разминаха коледните базари в Германия. През април 10 дни в Италия (3 дни по работа в Парма и след това 7 дни обиколка на Сицилия). През май Германия и Нидерландия. Юли - най-дългата ми морска почивка - 10 дни в Кефалония. И октомври 3 дни на Атон (манастир Зограф).

За съжаление следващата година се очертава по-слаба. Вчера ми откраднаха колата и вероятно трябва да купувам друга. Работата ми е свързана с много пътувания и без кола не мога да я свърша. Но това е за темата с оплаквания.

  • Харесвам 7
  • Шок 6
Връзка към коментар

Моите нови са: Катар, Индонезия, Малайзия и Малта. 

През април почетвъртих Ирландия за 10 дни, а през май повторих Франция за седмица-нови  места. 

Тази година късметите в баницата ще са само за мечтани дестинации-да се подсигуря 🤣

 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Тази година при мен е по-бедна откъм нови държави, но много богата откъм сбъдване на мечти. Австралия и Нова Зеландия ми бяха от дете в сърцето и никога не съм си и вярвала, че ще ги посетя. Така, че сбъднах най-голямата си детска мечта откъм посетени държави. Другата нова е... Гърция, която стоически отбягвах години наред. Бяхме и в Словакия (Братислава), благодарение на мили магеланци. Всичко останало е повторение на държава, но ново място- Франция(Касис) , Италия(Лаго Маджоре и Салерно, Бергамо) , Испания(Барселона) , Великобритания,  Германия (Мюнхен), Малта (Мдина и Валета) . Като казах Бергамо се сетих, че в Австралия в Хард рок кафето ни обслужваше италианец. Попита ни дали сме чували за родния му град - Бергамо (:), и като казахме къде сме били в Италия и той падна. Били сме на повече места от него, много готино ми стана, момчето ни погледна с възхищение и като едни българи му се издигнахме в очите. Доволно попътувахме по моите критерии, включително в България, при нас новите държави не са водещи, много повтаряме и обичаме Европа. За догодина отсега знам, че ще са повече новите, защото ще започнем ударно с 3 нови държави. После май месец няма да е нова държава, но е страхотна и интересна за нас дестинация (Азори). А до края на годината ще има мегдан за доста повече от тази. Само да сме живи и здрави, всичко друго се нарежда. Живот, здраве и берекет пожелавам и на всички магеланци. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 30
  • Браво 3
Връзка към коментар

Тази година си  ще си остане за дълго като най-успешната ми магеланска година сигурно. Обикновено посещавам 3-4 нови държави макс. и 15-20 полета, а тази година достигнах рекорден за мен брой нови посетени страни - 10 и 40 полета за годината, отново рекорд.
Нова година посрещнах в Кейптаун, но Южна Африка я броих за 2017 г. 
На 1 януари полетях към Намибия и след това през годината на редовни интервали следваха Япония, Китай, Бразилия, Аржентина, Монако, Хърватия, Црна гора, Нидерландия и Чехия- Прага!
Отново бях в любимите Франция и Италия на редица нови места като Прованс и Лазурния бряг, Бергамо, Капри, Помпей, Соренто, Позитано, ново място в Гърция - Корфу и в България - нови места Копривщица и Смолян.
Дори се наложи да отказвам някои пътувания. Мароко и Оман - служебни пътувания, платени от университета ги отказах по лични причини, не си падам по халал храната, до Флорианополис, Бразилия не отидох защото предпочетох да съм лектор на круиз, заради което отпадна и пътуването до Сейшелите. Но, там определено смятам да ида като гостуващ лектор уж, защото такава екзотика не мога да пропусна.
Догодина ще се концентрирам на европейски дестинации - особено Скандинавия и Балтика, но Сейшелите са ми пак в полезрението. И тъй като баба ми Йордана почина на 8 декември тази година, а тя ми беше като втора майка и я обичах безкрайно много, смятам да посветя следващите 87 нови места, които посетя, независимо градове или държави на любимата ми баба. Една дестинация за всяка една година от живота на баба ми! Тя беше толкова любознателна и все ме питаше за местата, които съм видял, но така и не успя да излезе извън България. Искам да отдам почит към паметта й по този начин! 

  • Харесвам 21
  • Браво 16
Връзка към коментар

Да се отчета и аз. Повторени на N- та степен Гърция, Румъния, Кипър, Сърбия, вкарвам тук и Турция, където ще посрещна новата 2019 г. Нови дестинации- Дания, Белгия, Германия, Словакия, Йордания и Грузия. Но още от сега ще се похваля, няма как да не го направя защото се чуствам наистина много  ентусиазиран, другата година през май ще бъда в Москва, точно на Парад победьi, което е една от съкровените ми мечти. Това трябва да се види поне веднъж в живота. На здраве!

Редактирано от muchachote
Допълнение
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Моите нови държави са Монако, Кипър и Франция, повторение на няколко съседки, но по-важното за мен е че бях съпроводена от моят бебок, който се очертава да е хаймана като майка си 🙂

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Хахах, каква тема! Аз посетих към 10 държави, но не ми е било за цел бройката. Вече след 50+ държави на 4 континента съм станала доста претенциозна - искам да има нещо уникално в новото място, ама наистина уникално, иначе не ми се ходи. Нямам ни най-малко намерение да посетя всички държави по света, то едно 50 от тях да напълно "измислени", начертани територии от външни сили, без да се отчита местното население, обичаи, нрави, религия, език, традиции. И така са се създали малки държави (някой и по-голями), които само да те дразнят, че не си видял, а няма какво да предложат.

А някой други, макар и една страна, са толкова различни по региони, че има много за гледане. Например Щатите, Индия, Китай, Иран, та ако щеш Италия и Испания и т.н.

Пожелавам ви да видите всичко, което искате, а останалото за нас ще го види Матеев и ние ще казваме, че го познаваме.😀😀😀

  • Харесвам 16
  • Браво 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Привет! През тази година поради най-хубавата възможна причина пътуванията ми бяха само до месец юли. 

Новите държави са две - Израел и Палестина.

Отново посетените са Испания (за мача Барселона - Реал М), Италия за кратко и Истанбул (за мача Галатасарай - Бешикташ). 

Бях и в Будапеща за няколко дни на път за Световното първенство в Русия. Там гледахме един от мачовете в Питър и обиколихме региона. 

Имам чувството, че не сме пътували толкова много, а на фона на редица служебни ангажименти и сух полусезон не е толкова зле 😉

 

  

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 11 минути , Пътувко каза:

През тази година поради най-хубавата възможна причина пътуванията ми бяха само до месец юли. 

Да Ви е живо и здраво! :girl_blum:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В сравнение с повечето тук, моето е съвсем скромно - две нови държави (едната много малка, а другата пък много голяма :smile3: ) - Монако и Канада и един нов район - Карибите с остров Мартиника. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.