Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 4 часа, Двуцветко каза:

Бъдещи творчески планове?! :)

Бордната карта за Марс му е издадена, доколкото си спомням. 

Да пожелаем развитието на авиацията да успее да догонва мечтите на Жоро!

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 часа, Двуцветко каза:

Бъдещи творчески планове?! :)

Постоянно ми се въртят разни пъклени идеи в главата... :) За 2018 вече съм заформил доста интересни пътешествия, но може и още!

преди 11 минути , Дани Магелани каза:

Бордната карта за Марс му е издадена, доколкото си спомням. 

Да пожелаем развитието на авиацията да успее да догонва мечтите на Жоро!

Ей, вярно че имам бордна карта и за Марс :) Но все пак упорито продължавам да чакам изобретяването на телепорта...

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 16 минути , Георги Матеев каза:

Ей, вярно че имам бордна карта и за Марс :) Но все пак упорито продължавам да чакам изобретяването на телепорта...

Няма да те кефи бе, чедооо... Че какво е едно пътуване, без да се похвалим във Фейсбук кога и за къде отлитаме, да се полигавим с напитки и храна, да зяпаме през прозореца, да усещаме как излитаме и онези прекрасни машини в корема, и изобщо... 

 

П.П. Ще те чакам да обиколиш света и ще се лепвам в по-лежерните ти обиколки. Както автобуса и Бари... Лигльо! :wub:

Връзка към мнение

@Георги Матеев от сърце ти пожелавам да си здрав и да сбъднеш мечтата си!

Ти си светъл пример за нас,които сигурно няма да успеем да посетим всички страни в света, но ще познаваме българин, който го е направил - без да се разори, без да изправи на нокти работодателя си, без да му платят посещенията от някоя агенция срещу споделяне на впечатления.

При това си толкова добричък, че ни подкрепяш във всички мънички мечтички!

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
На ‎9‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 8:31, Георги Матеев каза:

Отне няколко часа да обобщя информацията, но ето моята 2017-а в цифри:

:wub:...

Горкичкия... :)

------------------------

 

@Георги Матеев, кефиш ме на max.

Напълно се присъединявам към горните мнения на @zon и @jungfraujoch, но с @Двуцветко не съм съгласен - Не ща да разбирам за "бъдещите ти творчески планове" защото ще изпадна в дълбока депресия.  :lol:

 

 

  • Смея се 6
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 21 минути , ven62 каза:

Горкичкия... :)

------------------------

 

@Георги Матеев, кефиш ме на max.

Напълно се присъединявам към горните мнения на @zon и @jungfraujoch, но с @Двуцветко не съм съгласен - Не ща да разбирам за "бъдещите ти творчески планове" защото ще изпадна в дълбока депресия.  :lol:

 

 

@ven62 - и ти ме кефиш, винаги успяваш да сложиш усмивка на лицето ми :) Крайно време е да се запознаем някой път, най-малкото можеш да ми дадеш съвети за шнорхелинга :lol:

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 25 минути , Георги Матеев каза:

@ven62 - и ти ме кефиш, винаги успяваш да сложиш усмивка на лицето ми :) Крайно време е да се запознаем някой път, най-малкото можеш да ми дадеш съвети за шнорхелинга :lol:

Да бе, да. Я си пий солена вода.  ;):)

 

----------------

 

Но доколко знам - пътуваш с ръчен багаж и едва ли ще се намери място за такава маска. :)

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте и от мен :)

Новопосетените тази година са Великобритания, Мароко, Германия, Белгия, Холандия, Тайланд, Лаос, Виетнам, Камбоджа и Бруней.

Повторих Турция, Гърция, Унгария, Сърбия, Катар и Малайзия. 

От около половина година живея в Тайланд, така че се надявам благодарение на по-лесния и евтин достъп да посетя повече през 2018г. 

Никога не е достатъчно, поне вие тук ме разбирате за какво говоря! :)

Пожелавам на всички Магеланци Весели Празници, много здраве за вас и близките ви, и безброй емоционални пътешествия!

Поздрави! :)

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
На 12/9/2017 в 8:31, Георги Матеев каза:

Отне няколко часа да обобщя информацията, но ето моята 2017-а в цифри:

 

* 439.658 км / 273.191 мили прелетяно разстояние (11 обиколки на Земята)
* 177 полета с 37 авиокомпании от 91 летища
* 181 дни извън България, от които 22 денонощия прекарани във въздуха
* 64 посетени държави/територии, 35 от които за първи път
* 126 посещения на бизнес салони на 53 летища

 

Новопосетени: Албания, Антарктика, Азорски острови, Бангладеш, Бермуда, Бурунди, Великденски остров, Гана, Гибралтар, Гърнси, Джърси, Иран, Коморски острови, Лаос, Мадейра, Маршалови острови, Мейот, Мелиля, Мианмар, Микронезия, Непал, о-ви Кук, о-в Ман, Оландски острови, Пакистан, Палау, Пуерто Рико, Руанда, Сао Томе и Принсипи, Саудитска Арабия, Тимор Лесте (Източен Тимор), Тунис, Уругвай, Чили, Южна Африка

 

Повторени: Австрия, Англия, Аржентина, Бразилия, Германия, Гърция, Дания, Индонезия, Испания, Италия, Катар, Кения, Китай, Мадагаскар, Нова Зеландия, ОАЕ, Португалия, САЩ, Тайван, Тайланд, Унгария, Филипини, Финландия, Франция, Хаваи, Холандия, Швейцария, Швеция, Южна Корея

 

2017-а ми е абсолютен личен рекорд в пътешественическата "кариера" и повече отвсякога ме доближи до сбъдване на мечтата ми - да посетя всички държави в света. Разбира се, сухата статистика не значи абсолютно нищо сама по себе си. Емоциите и преживяванията, които си самопричиних през изминалите 12 месеца, са меко казано безценни и не бих ги заменил за нищо друго.

 

Може би и тук е мястото да благодаря специално на най-близките си, които изключително търпеливо ме издържаха... отново :)Благодарности също към моите спътници през годината, с чиято компания беше още по-интересно, както и на Qatar Airways, @Diners Club Bulgaria, MakeMyTrip, Edreams/Opodo и останалите обичайни заподозрени. И разбира се, най-вече благодаря на всички магеланци, с които споделях тук и от които черпих безброй идеи! :wub:

Шапка ти сналям ,бро ! Даже две шапки !!!:lol::ok: и да си призная чудех се какво работиш ,че така летиш нонстоп  :lol: мислех ,че е свързано нещо с въздушния транспорт . Сигурна съм ,че съм единствена ,която не знаеше кой е Балтазар и че Георги Матеев е гражданското ти име .Е ,от снощи вече знам след като намерих и прочетох въпросите и отговорите ти. Впечатляващо досие имаш откъм пътуване ! Давай смело и следвай мечтите си ! Ти си нашият пример ....:ok:

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

В края на годината дойде време и аз да се отчета, точно преди коледната магеланска сбирка.

Януари месец, чудесно десетдневно пътуване до Гран Канария, започнало през Брюксел и Гент

Март, около 30 дни лежерна почивка, започнала през Брюксел и Льовен, продължила за 5 дни на Доминиканската република, и после 20 дни богат трансатлантически круиз през Сен Мартен, Антигуа,Мартиника, Гваделупе, Санта Лучия, Барбадос, Тенерифе,Гибралтар, Марсилия и Генуа

Май месец - хубава обиколка на Кипър

Юни - традиционна семейна почивка на Халкидики,   и после - една седмица на Малта сам....

Септември много се изкефих на 11 дни из Балканите - Сърбия, Хърватска и Босна

Октомври - една седмица - Словакия /Братислава/ и Чехия / Прага,Чески Крумлов, Карлови Вари, Бърно/

Ноември - няколко дни в красива есенна Женева

И накрая - черешката на тортата - Етиопия + 1 ден в Дубай

Равносметката - 10 нови държави и територии / Доминиканска република, Барбадос, Антигуа, Санта Лучия, Мартиника, Гваделупе, Сен Мартен, Синт Мартен, Малта, Етиопия/ и 14 повторени /макар и за кратко/  -  Канарски острови / Гран Канария и Тенерифе/, Дубай, Гибралтар, Кипър, Гърция, Сърбия,Хърватска, Босна, Чехия, Словакия, Швейцария, Белгия, Франция, Италия

  • Харесвам 22
  • Браво 8
Връзка към мнение

И моята равносметка за 2017 е готова.

Новите посетени държави са - Тайланд, Сингапур, Португалия, Кипър, Китай и Гибралтар.

А повторените са - Италия, Германия, Гърция, Словакия, Унгария, Австрия, Македония, Израел, Холандия и Сърбия.

Редактирано от vl_stamboliev
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Шест нови :

Ливан,  Мексико,  Белиз,  Куба,  Индонезия,  Кипър. 

 

 

Девет стари :

Гърция,  Англия, три пъти Италия , Германия,  Чехия,  Словакия,  Франция,  Сингапур,  Малайзия. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 11
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Февруари - Португалия и за втори път в Испания, но за първи в Мадрид

Юни- Холандия

Септември - Швейцария, Лихтенщайн и за втори път в Австрия и Италия

Октомври - Малта

Ноември - Йордания

 

Редактирано от Stany
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

И аз май приключих с пътуванията тази година. 
Новопосетени страни - Оман, Чехия, Словакия, Швейцария.
Вече посещавани - ОАЕ, Гърция, Италия, Франция, Великобритания

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
Здравко Ангел

И ние теглим чертата за тази година:

11 нови държави - Катар (не ни впечатли особено), Мианмар (изключително доволни - любимата дестинация тази година), Малайзия (чуден Борнео), Сингапур (прекалено подредено), Бруней (видяхме султана!), Полша (много приятна изненада), Украйна (най-евтината европейска дестинация), Беларус (грандомания на воля), Великобритания (най-накрая), Сенегал (слънце, френски, резервати, хубави хора) и Гамбия (малко не я оценихме след Сенегал).

И 6 държави, в които отново се върнахме: Тайланд, Гърция, Турция, Иран, Италия, Португалия.

  • Харесвам 26
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Здравко Ангел каза:

И ние теглим чертата за тази година:

11 нови държави - Катар (не ни впечатли особено), Мианмар (изключително доволни - любимата дестинация тази година), Малайзия (чуден Борнео), Сингапур (прекалено подредено), Бруней (видяхме султана!), Полша (много приятна изненада), Украйна (най-евтината европейска дестинация), Беларус (грандомания на воля), Великобритания (най-накрая), Сенегал (слънце, френски, резервати, хубави хора) и Гамбия (малко не я оценихме след Сенегал).

И 6 държави, в които отново се върнахме: Тайланд, Гърция, Турция, Иран, Италия, Португалия.

Догодина 33.

Ние бяхме само за няколко часа във Варшава и много ни хареса.Догодина живот и здраве мисля да отразнувам 50-си годишнина там за няколко дена с децата.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Мартин Христов

Моята година започна с ударно магеланско посещение на мразовита Унгария през януари заедно с @desislavna @Георги Матеев и @Desi75.
Февруари двамата с @Георги Матеев посетихме Дядо Коледа в Рованиеми, Финландия.
През март избягахме на топло в слънчевото Пуерто Рико.
Две седмици през април бяха недостатъчни за обиколката ни с @Цвете и @Георги Матеев на Нова Зеландия. Успяхме да отскочим и до островите Кук за 3 дни.
Юни поставих началото на морския сезон в Халкидики, Гърция.
Юли продължих с плажуването в Ситгес, Испания.
Август пък имаше бързо бягство на юг към Сицилия.
Септември беше натоварен - първо се поизпотихме в Дубай, после се позабавлявахме в немския Europa Park и накрая дегустирахме вино в ЮАР.
Най-доброто предстои - посрещане на нова година в Катар и приключенско продължение през 2018-та.  :sungum:

 

Крайната равносметка за годината е 38 полета; 7 новопосетени държави/територии - Унгария, Финландия, Пуерто Рико, Нова Зеландия, острови Кук, ЮАР, Катар и повторени Гърция, Испания, Италия, Дубай и Германия.
 

  • Харесвам 20
  • Браво 6
Връзка към мнение

На мен ми предстои Коледно-Новогодишна Гърция или по точно катерене на Леонидио.Ако всичко е Ок,ще съм прекарал извън БГ общо 3 месеца.Новите държави са 14-Албания,Мексико,Белиз,Гватемала,Хондурас,Салвадор,Никарагуа,Панама,Коста Рика,Кипър,Ирак(Иракски Кюрдистан),Сенегал,Гамбия и Сан Марино.Изпуснах поради различни причини-Н.Зенландия,Тонга,Фиджи,Вануату и Беларус-всичките с купени билети.

Повторих(или по точно по 30-стих)-Италия и Гърция по няколко пъти,Македония,Турция и мн. кратки няколко вечери в Мадрид и Лисабон,в очакване на полети на другият ден.

Догодина живот и здраве ще са по-малко.

Редактирано от malkia
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Нови държави- Англия, Сан Марино, Лихтенщайн, Канарски острови

Нови острови - Санторини и Тенерифе

И няколко повторения.......

За съжаление три предвидени нови ми отпаднаха след като новогодишното ходене до Израел,Палестина и Йордания го спряхме.   :( 

Редактирано от christuff
  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към мнение

Заветното ново навън и ново тук, отново е изпълнено. Навън - Малдиви с малко ОАЕ и Финландия. Тук - Стрелча със Скумсале, Жаба могила, рози и минерален басейн. Лек път и сбъднати мечти на всички!

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Няколко часа преди Коледната сбирка е време за равносметка. Краят на февруари  беше първото ми Магеланско пътешествие със Силвия и Стани в Португалия. Смея да кажа, че тази страна е прекрасна и омагьосваща, сграбчва те за сърцето и не пуска... Полетът ни беше през Мадрид и прекарахме една вечер там на фламенго и сангрия. През март с баща ми скитосвахме из Рим , никога не може да ми омръзне този град. Последваха кратки пътешествия из Сърбия и Гърция, но както казва Емилия по- горе, тях вече не ги броим. Целият август беше посветен на Великобритания , видях някои пропуснати от минали пътувания градове. Октомври беше черешката на тортата , с mililia посетихме Камбоджа, Индонезия, Сингапур и Малайзия. Като цяло изпращам една прекрасна година. Благодаря на всички Магеланци , които споделиха пътуванията си с мен и на всички останали , които помагаха със съвети, мнения и идеи. Весела Коледа ! 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.