Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Тази година успях да стигна до Мароко и Белгия за пръв път и посетих Барселона + Порто за 2ри. Всичките екскурзии се случиха Януари - Март. Точно когато се прибрах от Мароко въведоха извънредното положение. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

С набраната инерция от последните няколко години, и за тази нещата се нареждаха чудесно, като целта ми беше да отпразнувам 100 посетени държави някъде на Карибите🌴 Щях да търся възможности да се отбия и през последните си две (или 5, ако броим Уелс, о. Ман и Фарьорските о-ви) - недостигнати страни в Европа. Уви, посрещнах 2020-та на о. Бермуда, който е и един от върховете на Бермудския триъгълник - възможно е да съм минал неволно през него, защото нищо от това, което последва, не се разви по план...

 

Януари и февруари си бяха стандартни - няколко екскурзии из Канарските о-ви и Мадейра, после няколко крайбрежни градове в Италия, като за първи път посетих Венеция - все отлагах ли, отлагах, и накрая взе, че се случи, малко преди Карнавала. Там се срещнах с близка приятелка, която живее наблизо, повървяхме с нея по каналите и планирахме бъдещото си едномесечно пътуване из Централна Америка, дори купихме самолетните билети! После бях за малко и в Лапландия (вече срещам познати по улиците на малките норвежки градчета:), повозих се на шейна теглена от елени (не успях да се уредя за кучешки впряг...), пихме по един чай в палатката на хора от народа "сами", и за завършек, след толкова много неуспешни опити - най-накрая видях Северното сияние! После се прибрах вкъщи. До тук добре.

 

И се почна - първо ми отпадна една командировка до Англия, после един по един - всички полети до Америка. Трябваше да летим от Мадрид на 1-ви април - по-голяма първоаприлска шега не са ми правили, честна дума! През лятото пък се предполагаще да поживея работно в северна Германия, което чаках с огромно нетърпение, но вместо това се озовах в Тилбъри - малко градче в устието на Темза, от където в далечината се виждаха небостъргачите на Лондон. За три месеца единствената ми разходка беше веднъж до градския парк.

 

Есента поне се напътувах прилично - седмица изкачвания из Рила и Стара планина, разширен уикенд в Прага с много бири и като бонус - Бърно и Братислава (наложи се, понеже на летището в Прага за първи път не бях допуснат до полет!). После 10 дни на слънчевият о. Крит - плажове, планини и алкохолни напитки поднесени с десерта; други десетина дни в Тулуза, където бях толкова близо до Андора (непосетена!), но просто не си струваше - вместо нея се разходих между крепостните стени на Каркасон, обядвах в Марсилия, а на връщане разгледах подобаващо Ница и...

 

...единствената ми нова държава за 2020-та: Монако 🇲🇨

 

Вечерта преди полета ми за София изпих една бира край катедралата в Ница, изучвайки арките й, а на следващият ден точно там убиха 3-ма души по време на католическа меса. Това го научих отново на път - към последният си неразгледан Канарски о-в - Фуертевентура. Без да имам особени очаквания, предвид колко пустинен изглежда острова на сателитните карти, там останах без думи! Имахме страхотна седмица - като почнем от различните плажове, през трекингите по картери на вулкани, до онзи последен залез в морето, гледан от стръмните скали край Коралехо - просто уникално...! Нищо че скъсах едни шорти, докато се пързалях по гладките камъни на пресъхнало речно корито:)

 

Непосетени нови страни: Панама, Коста Рика, Никарагуа, Хондурас, Гватемала, Белиз, Колумбия, Тринидад и Тобаго, Гренада, Сейнт Винсент и Гренадини, Антигуа и Барбуда, Ангуила; отделно през есента можеше да се направи едно по-далечно серизоно пътуване, но пък и така не се оплаквам, а и ето я къде е 2021-ва, да видим какво ни чака там:)

  • Харесвам 23
  • Браво 6
Връзка към коментар

Аз съм щастлива, че посетихме Испания за първи път през лятото. Трябваше да летим от Барселона към САЩ, но всичко пропадна и използвахме резервациите, за да разгледаме Барселона. С това седене в къщи започна да не ми се пътува. Дано 2021 е по-спокойна и да може да пътуваме отново поне  из Европа.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Въпреки провалените планове тази година и трупането на ваучери от авиокомпании, все пак съм някак доволен. За тази година имаме 2 нови държави, като това са и двете ни пътувания изобщо извън България. Януари започна с Йордания, едно споделено пътуване с @krasen_denev и семейството му. Красене, приятелю благодаря ти за прекрасните 5 дни които споделихме заедно и за това, че  се сдобих с още един истински приятел в твое и на семейството ти лице. Февруари бяхме в Малта за 3 дни и малко след това ни затвориха. Септември бяхме на почивка в Царево. Беше ми интересно да се върна там след 30 години.

Като всички вас, пропаднали пътувания много. Мароко, Хърватия, Азербайджан и т.н. 

Важното е да сме живи и здрави всички, да оставим скоро тази объркана година зад гърба си и да гледаме към това което ни предстои. Сигурен съм, че прекрасните и незабравими пътувания тепърва предстоят.

Весели и щастливи празници на всички, бъдете здрави и оптимисти. Пъзела ще се нареди отново рано или късно.

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз понеже не съм пътувала много из Европа, новите за мен държави тази година са 8 ( никога не ми се е случвало да са толкова много)- 6 в Европа , Сингапур и Филипините, плюс нови места в Турция и задължителния Истанбул. Аз също използвах уикендите за разходки из България и може би развих фобия "Ще ми отменят полета навръщане", не че ми се е случвало, но вече нищо не може да ме очуди. Вярно е, че човек се приспособява към всяка ситуация, но си искам предишния начин на пътуване, без притеснения за тестове/канселации и т.н. - все пак пътуването е за удоволствие, а не борба да минеш между капките. И  чакам чудесата по Коледа да са и в тази посока:)

 

Весели празници на всички!

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 43 минути , Ивайла каза:

пътуването е за удоволствие, а не борба да минеш между капките. И  чакам чудесата по Коледа да са и в тази посока:)

 

Точно!И нека догодина,живот и здраве да има повече спокойствие и удоволствия!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чудих се, дали тази година въобще да пиша в темата, но пък защо не... 

 

От известен период имах нужда от почивка от пътуванията, за да преосмисля някои неща, но подчинена на общия ентусиазъм се оказвах винаги с билети за поне 4-5 пътувания напред и все нямаше време за друго. Последните две по-дълги  пътувания, дори имах съвсем ясни сигнали (разболявах се на път) да намаля темпото, но вероятно и тях нямаше да чуя, ако не беше ситуацията с вируса. Та така... добре ми е и без мисълта ми да е ангажирана в подготовката на предстоящи пътувания. Да, още имам желание да пътувам, но когато не може запълвам и с други неща времето си. 

И така: посетена само една нова страна Лаос и повторен Тайланд. Беше чудно пътуване и съм супер благодарна, че го направихме. Установих за себе си, че Банкок не ми харесва и не е за мен, но пък Краби, Чанг Мей и Чанг Рай си заслужават напълно. Пътьом ядохме кюнефе в Истанбул. 

Не посетих: Бахрейн, Санкт Петербург и Исландия. По принцип нямах и планове за повече пътувания. 

Върнахме се от Тайланд на 12 март вечерта и от 13 март съм все хоум офис и у дома. Изкарах няколко курса, взех и някои сертификати за нови квалификации и годината се очертава да бъде много добра и успешна за мен и близките ми. Всички сме здрави и добре. 

Другото, каквото-такова, все някога, ако още имам желание, ще продължа с пътешествията. 

  • Харесвам 22
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 34 минути , mililia каза:

Изкарах няколко курса, взех и някои сертификати за нови квалификации и годината се очертава да бъде много добра и успешна за мен и близките ми. Всички сме здрави и добре. 

Другото, каквото-такова, все някога, ако още имам желание, ще продължа с пътешествията. 

Браво!Пътуванията са нещо много хубаво,но ето,че си преосмислила някои неща както казваш и си направила куп други полезни!

Успех и занапред в реализирането на всички начинания!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Трудна година, спор няма. Вчера летях София - Бристол . Идеята беше да изкарам една спокойна Коледа със семейството. Днес научавам , че всички полети от UK са преустановени и дори да успея по някакъв начин да се прибера в България подлежа на 10 дневна карантина. Та понеже не знам дали всичко това е за темата за похвали( все пак успях да се добера до Острова в последния момент, така да се каже) , или за оплаквания ( по всичко личи, че скоро няма да мога да се прибера обратно в София ) -реших да пиша тук. Нямам нови посетени държави, но много нови места в България, Турция и Великобритания. Безпорният фаворит ми е Кападокия , най вече Гьореме с прекрасните рисувани църкви. Радвам се , че успях да осъществя поне това пътуване. За останалите отменени такива няма смисъл да пиша. Пожелавам Весела Коледа на всички Магеланци ! Като мандра си повтарям фразата:  “...и това ще мине.”

 

  • Харесвам 17
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

През 2020 имам 2 нови държави - невероятна ваканция в Тайланд, Патонг и на връщане Катар, Доха, което си е съвсем по план. Лошото е, че тази зима няма да сме на море, за разлика от последните няколко години. Лошо, лошо - колко да е лошо - ще ми се заличи разликата на банските. Много важно. Весели празници на всички!

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар

През 2020 посетих 2 нови държави- Тайланд и Камбоджа. Върнахме се на 03.03. и след 10 дни стана, каквото стана. 🙁 Беше невероятно пътешествие- Чианг Май, Пукет, Самуи, Аютая, Банкок и Анкор Ват в Камбоджа. На отиване на 16.02. всички самолети бяха пълни. Връщахме се през Ханой. Самолетът Ханой- Доха беше полупразен. Пътниците се излежаваха на по три седалки. 

Отпадна едно пътуване до Малта. Докато се наканим, върнаха PCR тестовете, а и не сме ходили и имахме опасения дали ще можем да видим това, което искаме или ще има затворени обекти.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

0 нови държави и 0 нови места във вече посетени държави. 🤣 Посетените ми места за 2020 извън България са отново Одрин и Лозенград, но поне така за първи път със съпруга ми посетихме Турция заедно. 😋

Като цяло не планувам пътуване от много рано и затова нямам провалени пътувания. Мислех си само за една Гърция през септември, но така и не отвориха за туристи по-близкото ГКПП.

В главата си имам идеи за 2021, които смятам да осъществя! Истинско вдъхновение сте с Вашите пътувания през тази година!

Пожелавам на всички магеланци една успешна 2021 година - повече полети, осъществени пътувания и увеличен списък с посетени държави! 🥂

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 53 минути , Георги Матеев каза:

Преди няколко часа се прибрах вкъщи от последния ми за 2020-та полет и е време за равносметка.

Welcome back Neo 🙂 дето разправяха в Матрицата. То тазгодишната матрица си е сериозна 😉

Искрено се раздвам, че в тези пандемични времена си успял да навъртиш този мега километраж. То си е геройство при тези ограничения.

 

преди 55 минути , Георги Матеев каза:

Твърдо вярвам, че 2021 ще донесе много повече поводи за усмивки на пътешественическите ни лица.

 

Бъдете здрави и весело посрещане утре 🙂

Е това е най-важното - живи и здрави пък ще правим пътешествия!

 

----

 

Да не съм съвсем офтопик и аз да пусна "отчет". При мен нова държава в началото на годината беше Ливан и то за кратко. Иначе имах възможност да мина през Кипър и Гърция (преди март о.Крит, лятото Халкидики и есенна голяма размотавка с автомобил + о. Наксос). Пропадна (макар да предпочитам да го мисля като отложено) едно околосветско пътешествие и още няколко по-малки трипчета. Замених ги с много разходки из България, от което съм доволен.

 

Здраве и късмет на всички през новата година!

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Да се отчета и аз с 3 нови държави тази година. В началото на годината, преди да влязат в сила ограниченията, успях да посетя Панама, Коста Рика и Никарагуа.
И общо взето пътуванията за годината приключиха до тук 🙂, като изключим едно море и няколко уикенда из България.


Надявам се скоро да успеем да наваксаме пропуснатите пътувания.


Пожелавам на всички много здраве и вълнуващи пътешествия през новата година! 🙂

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Най-тежката, най-крива и най- немагеланска година... so far. :girl_sad: Дано е за последно!

 

В началото на годината, преди още да се раздухат нещата около вируса, на мъжа ми му отказаха отпуск за годишнината от сватбата ни през Февруари (планирахме Сингапур и Малайзия) заради прословутото СУПТО...

 

След това закупихме билети за Виетнам за септември и крояхме планове как ще се разхождаме из златистите оризови полета, но... Полетът ни с Qatar Airways беше канселиран. Вече бяхме закупили и вътрешните полети с Vietnam Airlines,  та добре, че беше застраховката в Армеец, които възстановиха сумата за тях.

 

После планирахме южна Гърция с влизане в Албания и прибиране през РС Македония, но заради задължителния PCR тест, който въведоха византийците, задраскахме древна Елада от плана... 

 

Обиколихме РС Македония, Албания, Косово и Сърбия (първите 3 бяха изцяло нови, а през Сърбия бяхме минавали само транзит). След като се прибрахме в България ни очакваше 14-дневна карантина.... 

 

В началото на декември искахме да поскитаме предколедно из Франция и Швейцария, но французите наложиха нов lockdown, а Wizz многократно променяха и отменяха полети, та и Швейцария е все още в to do list-a....

 

След отпадането на Швейцария и Франция, започнахме да кроим планове за южна Турция с кола (района около Кападокия), но след въвеждането на комендантски час и затварянето на музеи и ресторанти, този план също пропадна...

 

Та така... Година, изпълнена с отменени/пропаднали пътувания и дори не сме стъпвали на летище, камо ли да "помиришем" самолет. :girl_cray: 

 

Позитивното от всичко, което се случи през 2020 година беше, че благодарение на пандемията и home office-a, прекарахме със съпруга ми толкова време заедно, колкото не сме прекарали за последните 13 години сумарно! :girl_pinkglassesf:

  • Харесвам 23
  • Браво 2
Връзка към коментар

0 държави, 0 полети, 0 желание, догодина рестартираме. Дори не ми се пише във форума...

Ако някой ми беше казал, нямаше да му повярвам, ние сме от типа, които ходим в нестандартна обстановка, в Египет бяхме без туристи, в Шри Ланка бянме с бебе на 7 месеца и ни проверяваха по барикадите 2008, 2020  нещо се счупи...🙁

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

0 нови държави, 0 стари държави, 0 нови градове или значими обекти.

 

За последно летях със самолет през октомври 2019. Казах си, че поне ще стъпя на летище сега през декември за посрещане, ама даже не влязох, защото не пускат.

Излизал съм от София 10-ина пъти, половината по работа, но другите пък бяха морета и планини. Добавям и няколко излета до чутовни забележителности като язовир Пчелина или Панчарево. 

 

Определено короната е виновна, но и новороденият ми син се оказа голяма спирачка за всякакви грандиозни планове. А също и натоварената ми работа в една фирма с розова панда. Затова приемам 2020 като някакво поставяне на основа за бъдещето и не ми тежи този принудителен застой. 

  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Най-тежката, най-крива и най- немагеланска година... so far. :girl_sad: Дано е за последно!

 

В началото на годината, преди още да се раздухат нещата околко вируса, на мъжа ми му отказаха отпуск за годишнината от сватбата ни през Февруари (планирахме Сингапур и Малайзия) заради прословутото СУПТО...

 

След това закупихме билети за Виетнам за септември и крояхме планове как ще се разхождаме из златистите оризови полета, но... Полетът ни с Qatar Airways беше канселиран. Вече бяхме закупили и вътрешните полети с Vietnam Airlines,  та добре, че беше застраховката в Армеец, които възстановиха сумата за тях.

 

После планирахме южна Гърция с влизане в Албания и прибиране през РС Македония, но заради задължителния PCR тест, който въведоха византийците, задраскахме древна Елада от плана... 

 

Обиколихме РС Македония, Албания, Косово и Сърбия (първите 3 бяха изцяло нови, а през Сърбия бяхме минавали само транзит). След като се прибрахме в България ни очакваше 14-дневна карантина.... 

 

В началото на декември искахме да поскитаме предколедно из Франция и Швейцария, но французите наложиха нов lockdown, а Wizz многократно променяха и отменяха полети, та и Швейцария е все още в to do list-a....

 

След отпадането на Швейцария и Франция, започнахме да кроим планове за южна Турция с кола (района около Кападокия), но след въвеждането на комендантски час и затварянето на музеи и ресторанти, този план също пропадна...

 

Та така... Година, изпълнена с отменени/пропаднали пътувания и дори не сме стъпвали на летище, камо ли да "помиришем" самолет. :girl_cray: 

 

Позитивното от всичко, което се случи през 2020 година беше, че благодарение на пандемията и home office-a, прекарахме със съпруга ми толкова време заедно, колкото не сме прекарали за последните 13 години сумарно! :girl_pinkglassesf:

Така да се каже, вече, връзката ви е сериозна:))))

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.