Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Цели 3, но пък какви: 😄

1. Грузия - основно в планината Кавказ. 

2. Судан - с екстра военен преврат и всички произтичащи от това усложнения. 😄

3. Кипър - с готина магеланска компания. 

Повторени държави, но нови места:

Крит - изключително красив остров

Италия - крайбрежието на Амалфи + магеланско моминско парти. 

В сравнение с предната година си беше екстра. 🙂

 

 

 

  • Харесвам 26
  • Браво 7
Връзка към коментар

Да се отчета и аз като сме почнали:

- нови - Малта и Полша;

- повторени - Словакия, Италия (няколко пъти) и малко гръкци острови (Крит и Корфу).

 

Като цяло не мога да се оплача. Много планове пропаднаха, но пък с тези цени сега особено за Европа не мисля, че трябва да се оплакваме от липса на алтернативи.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Нека да направим и равносметка, щом всички се отчитат. 🙂

 

Нови - Украйна, Румъния и Унгария

 

В посетени вече държави, но на нови места:
- Испания -

- Гърция - няколко пъти / влюбих се в Крит/ 😛
- Кипър
- Италия - за първи път в Сицилия и за първи път в Сардиния,
-
Сърбия /Белград си е хубав и през лятото и през зимата/,
- Турция - за първи път в Анталия

 

П.С. Заради някой безумни решения на Министерството на здравеопазването и заповеди на килограм се наложи на две места да се врътнем при прибирането, но нямаше никакъв проблем. По-добре да имам още един полет и някой друг час в някой лоундж с кафе и винце, отколкото да се прави "И ПСР"!

 

Доста добра година, но още не е свършила все пак 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Заформихме четворка нови държави - Молдова и Люксембург из Европа + Колумбия и Еквадор в Южна Америка.

Плюс малко Испания и повечко Германия.

Но пък я отчитаме като по-слаба от 2020, когато имахме 5 нови в списъка.

  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към коментар

Надпреварвайки се с мерки разни, карантини и тем подобни спънки отчитам един повторен Занзибар през отминалия февруари , нова Малта през май, о-в Мадейра в юни - ново , Амалфийско крайбрежие / ново от Италия / през август. А с Еквадор и Галапагос през октомври финализирах пътуванията в тази година. За следващата съм подготвила летящ старт още от януари . Не се предаваме , въпреки трудностите ... 😉

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към коментар

През последните пет месеца пътувах      в магеланска компания в 4 нови - Украйна през юли, Хърватска през август, Узбекистан през септември и Кипър - ноември. През октомври бях на обиколка в Анадола, което си е направо нова дестинация. Благодарна съм и си пожелавам догодина повече!

  • Харесвам 18
  • Браво 4
Връзка към коментар

Една нова - Канада.Вероятно някога ще отида още веднъж.

Дали пандемията  дали заради  друго ,но списъкът ми с желани дестинации рязко оредя и претърпя сериозни промени.Някой места вече искам да ги гледам единствено по телевизията.

Като цяло беше хубава година откъм пътувания.

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Да се отчета с 3 нови. Две морски дестинации, за които все не оставаше време преди Ковида - Малдиви и Египет. И лятото по женски стигнахме до Полша. Иначе обикалямхме доста Гърция, като Крит е също нов. Кратък трип до Турция. За съжаление не мога да стигна вече трета година до любимата Италия, че я сънувам вече. 

  • Харесвам 19
  • Браво 2
Връзка към коментар

2021 беше годината на севера. Много силно пътешествие до Исландия през лятото, където освен всичко друго, се наслаждавахме на белите нощи и също толкова силна Лапландия през зимата, където денят пък беше по северняшки кратък - слънцето изгряваше след 10 и залязваше в 14. Освен двете нови държави, успяхме да посетим и нова област в любимата Италия - Кампания.

  • Харесвам 22
  • Браво 5
Връзка към коментар

Хм, нито добра, нито лоша година. Същата, като 2020 г. Една нова страна Египет, но пък беше уникално самоорганизирано пътуване, пълно с неочаквани обрати. 

Извън пътуванията успешно запълвам времето си и не скучая. 

Вече имам две планирани пътувания за догодина, така че за мен годината е по скоро  успешна. 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Страхотна година 🙂 Аз съм с три нови държави - Украйна, Доминикана и Тунис. Стари - Испания, Гърция, Ватикана и Италия (няколко пъти през годината, включително и днес 🙂 ). Общо 19 полета.

Ето и хронология на събитията:

- февруари - Украйна - Киев и Чернобил (и едно ново страхотно приятелство 🙂 ). Киев е чуден, задължително ще се върна някое лято, ще го съчетая и с Лвов 🙂;

- април - Доминикана - прекрасната Доминикана - безкрайни плажове, палми, усмихнати хора, вкусна храна;

- юни - Италия и Ватикана - Бариииии, Матера, Алберобело и Полиняно а маре  - от деветия опит 🙂. Посетихме и Рим и Ватикана;

- август - Гърция - Крит (в Гърция искам да се връщам всяка година, ако може по няколко пъти 🙂 );

- септември - първото ми "шантаво" пътуване 🙂 - Италия - Болоня, Верона и Испания - Палма де Майорка, включително Палма, Валдемоса и Сойер - много диво пътуване, хареса ми да пътувам "шантаво", искам пак 🙂;

- октомври - Тунис - направихме голяма обиколка, вкл. и о. Джерба - Тунис ме изненада много приятно, страхотно си изкарахме;

- декември (днес) - Италия - Бергамо - най-сетне влязох и в мола 🙂 

- имам над 25 прехода през годината, някои от тях двудневни - планини, водопади, върхове, сняг, кал, нови приятелства 🙂 Много добре ми се отразява щурането по планините 🙂

Качвам по някоя снимка от всяко пътуване 🙂  

 

DSC_0421-2.jpg

 

DSC_0137-2.jpg

 

DSC_0555-3.jpg

 

DSC_0626-3.jpg

 

DSC_0593-2.jpg

 

DSC_0018-2.jpg

 

DSC_0079.JPG

 

DSC_0786-4.jpg

 

DSC_0811-3.jpg

 

 

  • Харесвам 31
  • Браво 18
Връзка към коментар

2 нови - Полша и Ватикан

Ново място във вече посетена държава - Рим

Също мога да се похваля с опознаване на родината и изкачване на връх Ботев. 😍

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 28.11.2021 г. в 9:54, FlyTraveler каза:

Откъм държави нови нямаше тази година. Потретих Танзания, повторих Намибия и потретих Ботсвана. В Европа даже не си правя труда да излизам от летищата при по-голям престой, последно минах граничен контрол във Франкфурт, за да вечерям и пия бира безплатно в салона, който приема Дайнърс карта и който "удобно" се намира отвъд секюрити и паспортни проверки. При повторното влизане ме отделиха и преминах през щателна 20-минутна проверка на фото екипировката с разни техни машини. Вече ще се нахранвам по-обилно в салон Преслав преди заминаване от София и никакво влизане-излизане в Германия. 

Последните осем години, както много от вас знаят, повече ме интересуват не държави, ами паркове и резервати за диви животни. Откъм това имам съвсем нови за мен - Микуми в Танзания (последен избор от всички, в които съм ходил в страната), Етоша, Буабуата и Нкаса Рупара в Намибия (всичките прекрасни), за пръв път ходих в легендарния район Савути на национален парк Чобе, Ботсвана. Повторих някои - Руаха в южна Танзания, Намиб Науклуфт и Дороб в Намибия, Чобе, Куай и Мореми в Ботсвана. Общо 38 дни прекарани в Африка, не мога да се оплача от 2021 г.

За 2022 г. се надявам аз и близките ми да сме живи и здрави и ограниченията да не ми попречат на плановете за Танзания и Кения в самото начало на януари, Намибия/ Ю. Африка и Ботсвана през месец май, друга част на Намибия, Зимбабве и Ботсвана през август-септември, както и една още неустановена във времето Уганда, отлагана 3 пъти от април 2020 г. до сега (за последната дестинация - купени самолетни билети, платено капаро).


Допълвам, че забравих - аз освен държави, паркове и резервати, броя също нови за мен авиокомпании и модели самолети. Тази година една нова а/к - EuroWings Discovery. С по-лоша никога не съм летял на дълги полети - ако искаш одеяло - 15 или 20 евро беше, слушалки - и те се плащат (добре, че винаги си нося), напитки различни от вода - също. Това за 10-часов полет и при условие, че билета е купен от Луфтханза. Допълних си и колекцията от Боинг 747 модели, на които съм летял - 747-800 на Луфтханза (те са единствен оператор), прекрасен самолет, може би любимият ми от широкофюзелажните. Не съм летял само на 747-100 и 747-SP, отдавна няма вече къде, оставам си с 200, 300, 400 и 800.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

2 повторени - Гърция и Италия, които определено бих посещавал всяка година 🙂 Гърция за море, Италия за.. всичко. 

Единствената нова трябваше да бъде Япония, но се отложи живот и здраве за 2022.. 🙂 

 

Оу, как можах да забравя - още една отменена стара държава - Румъния - като повода беше Евро 2020(1), за което първоначално имахме билети за сензационната победа на Швейцария над Франция, но при повторната томбола, заради намаления капацитет на стадиона, ударихме греда. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А аз покрай много подредения коментар на @Eva eva се сетих, че ведро съм изтървала в списъка си 2 държави - Испания и Белгия. То за Белгия нормално- работен Брюксел, но чак ми е чудно за Испания, че си беше много приятна Андалусия в края на януари с 22 С по обяд и с подгрят басейн. Ама явно нещо не съм подходила както трябва  систематизирано - месец по месец и пропускам приятни неща. Така започна да и изглежда малко по-добре годината.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тая година и при мен беше по-скромно откъм пътувания. Една нова страна само - Египет.
И една посещавана вече - Хърватско, но нови места.
Получиха се приятни пътувания. Да се надяваме, че следващата година ще наваксаме с пътуванията. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.