Прескочи до съдържание

Коледни базари


Цвете

Препоръчани мнения

Завъртяла ми се е в главата идеята за един предколеден уйкенд за Коледните базари. Най -лесно е до Виена, но там сме били скоро. Гледах в Германия има на всяка крачка, а там в последните годени минаваме само по летищата транзит. Дайте идеи къде може да се отиде сравнително бързо и евтино.  :) И само от петък до неделя - понеделник (имам ученичка и не може да отсъства).

Замириса ми на меденки и греяно вино ммм...... :kingxmas:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Една друга идея само да подхвърля - Белгия. Чувала съм, че в Брюксел има хубав Коледен базар, но за съжаление никога не съм ходила. Но пък снимките в Google са хубави :) В началото на декември има много евтини билети до там с Wizzair, но са четвъртък- събота или събота-вторник. За работното време пише: BRUSSELS CHRISTMAS MARKET: From 28 November 2014 until 4 January 2015. 

Редактирано от Nati
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По тоз въпрос е хубаво да се провери какво предлагат чартърите, щом няма да е Виена. Кьолн, Кобленц, Котбус, Дрезден - нещата все са мащабни... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година бях на берлински базари и съм много доволен. Една идейка под виенските, но все пак страхотно. Около Франкфурт не знам как са. Евентуално може от Хан да се отиде до Страсбург, където базарите също са приказка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Била съм на коледен базар в Дюселдорф, като пътувахме с уиз до Дортмунд и от там с влак - много е близко. Беше страхотен! Ходила съм и в Будапеща и в Мадрид на коледни базари, но германските са най-добрите, които съм виждала за момента.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нещо, за което наскоро разбрах и въпреки, че Гърция не ми е любима дестинация, мисля да отскоча до Драма - от началото на декември до началото на януари всяка година преобразяват центъра на града и го наричат "Град на сънищата". Изключително близо и един уикенд е предостатъчен. Ако разбира се ти се ходи на близка дестинация. Като гледах снимките, прилича на малка коледна приказка.

 

post-1179-0-69837200-1414597892.jpg

post-1179-0-38798500-1414597939.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

В Амстердам също има Коледен базар, но мен лично не ме впечатли особено.

И аз съм чувала, че в Германия са най-хубавите базари и затова тази година реших да отида до Дюселдорф. Ух, нямам търпение  :yahoo:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Миналата година бях в Берлин и мога да кажа, че там има много коледни базари и всеки си имаше свое очарование.А освен коледните базари имаше и страхотно коледно настроение в целия град.А и цените по коледните базари бяха съвсем нормални.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих препоръчала Любек(Luebeck) на 70 км от Хамбург, но до там е сложно с полет, после прехвърляне на влак. В самият Хамбург също си заслужава, има много и сa различни. Другият ми фаворит е Франкфурт. До Франкфурт има директни полети от София, така че може би е по-уместният вариант :)

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година бях в Берлин и мога да кажа, че там има много коледни базари и всеки си имаше свое очарование.А освен коледните базари имаше и страхотно коледно настроение в целия град.А и цените по коледните базари бяха съвсем нормални.

Съгласен съм,наистина почувствах коледното настроение на улицата,миризмите лакомствата,gluehwein-a,но базара на Gendarmenmarkt беше с вход,но пък за сметка на това не можеше да се разминем.

В Париж на Champs-Elysees и Defense има големи базари,но по скоро ми хареса коледната украса на улиците,Големите магазини и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Била съм в Париж преди Коледа и съм напълно съгласна с казаното. За това искам в Германия, точно за ради духа. Изненадах се за Франкфурт. Знам, че е доста, как да кажа, техно лъскав град. Може ли малко да разкажеш, моля!

Редактирано от clete
Връзка към мнение

Миналата година бяхме в Страсбург,той спечели наградата за най- добър коледен базар 

 

http://www.noel.strasbourg.eu/web/noel

 Беше великолепно!

Движихме се с влак от Германия,където бяхме на гости на наши роднини.Снимки в една тема за Страсбург пуснах .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-известният коледен пазар в Германия (и ако не се лъжа най-старият) е този в Нюрнберг. Не съм го посещавала лично, но знам това от приятели германци и ми е голяма мечта да отида. Между другото - оттам идва и лебкухенът (най-любимата немска коледна меденка!). Другото място, което съм чувала, че германците определят като особено традиционно е Ахен (от там е вторият най-любим немски коледен сладкиш - принтенът). 

:)

Редактирано от jennie
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Съгласен съм,наистина почувствах коледното настроение на улицата,миризмите лакомствата,gluehwein-a,но базара на Gendarmenmarkt беше с вход,но пък за сметка на това не можеше да се разминем.

В Париж на Champs-Elysees и Defense има големи базари,но по скоро ми хареса коледната украса на улиците,Големите магазини и т.н.

Това е единственият базар с вход в Берлин.Входът, по спомени, беше 1-2 евро и парите отиват за благотворителност. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В списание на Wizz имаше статия за Нюрнберг и за наденичките там - най-вкусните, с истинско месо и ги правили от доста време. Толкова добре звучеше, че си помислих, че е трябвало да хвана друг полет :) Съчетанието на наденички и Коледен базар с меденки ми звучи като перфектна комбинация :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря за идеите. Май се ориентирам към кацане в Дортмунд. Има полети петък - неделя, което ме устройва перфектно. Къде според вас е добре да се базираме? Като веднага видях, че можем да видим и Кьолн... Как ви сеструват Есен, Бохум, Дюселдорф като място за отсядане?

Открих информация за Коледните базари тук

http://www.germany.travel/bg/specials/christmas/christmas.html

Връзка към мнение

Нещо, за което наскоро разбрах и въпреки, че Гърция не ми е любима дестинация, мисля да отскоча до Драма - от началото на декември до началото на януари всяка година преобразяват центъра на града и го наричат "Град на сънищата". Изключително близо и един уикенд е предостатъчен. Ако разбира се ти се ходи на близка дестинация. Като гледах снимките, прилича на малка коледна приказка.

Преди 4-5 години ставаше, сега е западнала работа. Τъй като е атракция основно за гърците, откакто им паднаха рязко доходите, такива мероприятия силно пострадаха. Не препоръчвам.

Връзка към мнение

Лично аз гласувам за Дюселдорф, но може би съм пристрастен. Това е любимият ми голям немски град. От Дюселдорф до Кьолн сигурно има влакове на половин час. Бохум и Есен са типични немски градчета и не виждам с какво могат да впечатлят особено...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетите са купени. Базата ще е Дюселдорф. Моля, разкажете интересни неща, ако препоръчате и хотел на удобно място, ще е супер. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.booking.com/hotel/de/altdusseldorf.bg.html?aid=368032

Аз съм спала в този, беше отдавна, но нямам забележки. Съвсем в центъра е, близо до базарите. Закуската беше страхотна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

clete

 

Супер си се ориентирала към Дюселдорф. За мен немските коледни базари са едни от най- хубавите. Там едва ли не е задължително семейно вечер да минеш през базара за вурстче, бира/не се отказват и през зимата/ и топло вино. Дюселдорф е един от любимите ми немски градове. Препоръчвам ти бирарията Schluessel” (Ключът), която е в стария център на Дюселдорф. Има собствена инсталация за жива бира и в общи линии не те питат искаш ли още, докато не сложеш подложката на чашата върху нея не спират да носят. За стария център казват, че е едва ли не най-дългия бар в света - само кръчми и много хора. Разбира се променадата не е за изпускане, телевизионната кула и разбира се шопинг.

Транспортът от ленището до Дюселдорф е супер удобен-първо шатъл, след това влак.

С настаняване не мога да помагам, защото нашата отправна точка беше другаде

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще пътуваме с Wizz. Ориентирах се и в придвижването до града. Остава да намерим и хотел. Малко трудна задача, обаче, защото ни трябват 2 двойни стаи. Или има само една или е скъпо.... Продължавам. :)

Връзка към мнение

 Остава да намерим и хотел. Малко трудна задача, обаче, защото ни трябват 2 двойни стаи. Или има само една или е скъпо.... Продължавам. :)

А някое апартаментче с две спални в airbnb ? :rolleyes:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.