Прескочи до съдържание

Коледни базари


Цвете

Препоръчани мнения

Ние се насочихме към предколеден дълъг уикенд в Нюрнберг 2-5.12. Ще се радвам да получа идеи и съвети!

Задължително един ден в Ротенбург об дер Таубер. Като се каже коледа, Ротенбург е първата ми географска асоциация (... добре де... втората - след Лапландия).  Особено пък в периода на Коледните базари. Макар че в Ротенбург целогодишно е коледа. Пътуването с влак е много удобно, за около час и половина. Има две прекачвания, но разписанията са направени така, че влаковете се засичат перфектно. На сайта на deutsche bahn може да проверите разписанията, там си пише всичко, включително от кой коловоз тръгва всеки влак. Още на информацията на летището може да си купите bayern ticket, с който може да петима души да пътуват в градския транспорт и във втора класа на регионалните влакове в цяла бавария в рамките на един ден. 23 евро за един човек и по 5 евро отгоре за всеки следващ (максимум до петима). Това е ако се купи от машина на дойче бан на гарата. От летището ще ви сложат 2 евро надценка, но си струва, понеже иначе ще ви трябва метро до гарата сутринта, а цената на билетчето е 3 евро. За другите 2 дни може да си вземете (пак от информацията налетището) NURNBERG CARD - струва 25 евро и в рамките на два дни ви дава право на безплатен градски транспорт и безплатно посещение на всички музеи и атракции, вкл. зоологическата градина. Но, ако планирате да стоите основно по базарите и настаняването ви е централно, може и без тая карта. Нюрнберг е компактен град и всичко интересно е на пешеходно разстояние (освен зоологическата градина и музея на нацистката партия). Ако пък не ви се стои в Нюрнберг, на час до час и половина път с регионални влакове има 4 града, които са включени в списъка на ЮНЕСКО за световно културно наследство: Регенсбург, Байройт, Бамберг и Вюрцбург. Аз съм бил само в последния и с удоволствие бих повторил.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Любимата ми тема!

Тази година предколедно сме в Рим. Разкажете ми за коледното настроение във Вечния град, моля!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Любимата ми тема!

Тази година предколедно сме в Рим. Разкажете ми за коледното настроение във Вечния град, моля!

Сядам до Цвете да слушам. Защото и аз ще съм предколедно в Рим.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Бяхме в Рим няколко дни преди Коледа преди 2 години. Имаше огромна елха пред Колизеума и във Ватикана под впечатляващото стълбище, витрините на магазините бяха украсени. Като цяло нищо особено коледно не ме впечатли тогава, но в Рим всичко ме впечатлява и това, че наближаваше Коледа, ми бледнееше на фона на цялата емоция-просто бях изгубила представа за времето и месеца. Иначе без опашки и без предварително да купуваме билети влязохме във Ватиканските музеи и в Колизеума, Форума и Палатин. Радвахме се на разкошно време и всъщност най-красивият коледен подарък беше фактът, че успяхме да си доставим това неописуемо удоволствие...Пожелавам ви да си създадете незабравими предколедни спомени!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И да допълня-целенасочено бяхме в сряда сутринта във Ватикана-Папата излиза на площада и минава сред хората. Мина на метър от нас и ни благослови.После имаше служба...изключителен... несравним...божествен момент....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре е да се знае, че по време на коледните празници в Рим има проблеми с намирането на читави тратории, работещи магазини и градски транспорт...

Връзка към мнение

Е, ние ще сме от 1 до 5.12, та се надявам да хапнем в набелязаните тратории.   В Рим отиваме за Н-ти път и ще ходим по тайни и непопулярни места и ще се наслаждаваме на удоволствието от любимия град. Надявах се на специална обстановка покрай празника.

Връзка към мнение

Берлин ще посетим ние. Пътуването преди Коледа вече ни стана традиция, за 3 път ще ни е. Миналата година бяхме в Болоня, по-миналата пак в Германия. Изключително е удоволствието и усещането,независимо къде си. Ще чакам с кеф вашите разкази,за да решим накъде догодина.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А какво ще кажете за предколедно в Трир и Кобленц ?

 

Долината на Мозел е изключително красиво място, но не бих казал, че е подходящо за разходка по това време на годината. Със сигурност и в двата града ще има коледни базари по немски, но другата атмосфера, която прави мястото специално ще липсва...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година бях на коледния базар в Берлин, много ми хареса атмосферата е страхотна. На Александърплатз (Най-големия площад в града) магията най-силно се осещаше имаше толкова много серигии, коледни къщички и виенско колело. Имаше оперни певци които пееха опера пред една от къщичките. По сергиите продаваха какво ли не сладки,меденки,бонбони, всякакви вурствове, скари, зимни шапки/дрехи, коледни сувенири. Греяното вино (Gluckwein) е много хубаво. Другия голям коледен базар в Берлин беше в Постдамерсплатз беше по-малък, но беше много хубав. Коледните базари бяха много магически

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А какво ще кажете за предколедно в Трир и Кобленц ?

 

 

 

Не знам как възнамеряваш да стигнеш до там, но ако имаш път - отиди до Monschau. Градчето само по себе си има уникална атмосфера, а с Коледните празници става още по-приятно.

Връзка към мнение

Не знам как възнамеряваш да стигнеш до там, но ако имаш път - отиди до Monschau. Градчето само по себе си има уникална атмосфера, а с Коледните празници става още по-приятно.

Мисля, че ще съм с кола под наем, но това ми се струва много далеч,  По-скоро бих отишъл до Люксембург, ако времето позволява.

Връзка към мнение

А какво ще кажете за предколедно в Трир и Кобленц ?

Преди 3 дни се върнах от Триер. Имах възможност да обиколя доста добре района, вкл. и Люксембург. В Триер вече тече усилена подготовка за коледния базар. Откриват го на 21 ноември. Сега е красиво, а след месец ще е чудно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Берлин ще посетим ние. Пътуването преди Коледа вече ни стана традиция, за 3 път ще ни е. Миналата година бяхме в Болоня, по-миналата пак в Германия. Изключително е удоволствието и усещането,независимо къде си. Ще чакам с кеф вашите разкази,за да решим накъде догодина.

О, няма да съжалявате! В Берлин са много хубави базарите, не че някъде в Германия съм чула да има лоши. Единият за моя изненада дори беше с платен вход.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Мисля, че ще съм с кола под наем, но това ми се струва много далеч,  По-скоро бих отишъл до Люксембург, ако времето позволява

 

Е, въпрос на гледна точка. Люксембург наистина е по-близо. Но все пак, Трир-Моншау са има-няма 120 км. :)

 

Ние преди две години направихме за един ден Брюксел-Кобленц-Брюксел. Да, беше пролетта (по Великден, за да бъдем по-прецизни), денят беше значително по-дълъг от колкото през зимата.

 

Аз просто споделям идея за интересно място.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моншау е разкошно!

Ние миналата година бяхме на базарите в Кьолн и Аахен, та си начесах крастата за немски коледен базар (мерак ми беше отдавна). Сега пак ми се приходи :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не съм ходил в Моншау, но надали е кой знае колко по-различно от Bernkastel-Kues. С две думи, ако се прави Кобленц-Трир, препоръчвам разходка от единия до другия град по В49/В53, който се вие по брега на Мозел, с нощувка в Bernkastel-Kues, който пък е в средата на разстоянието. И пак да си кажа, че според мен мястото е изключително, но надали ще бъде толкова впечатляващо посред зима...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.