Прескочи до съдържание

Коледни базари


Цвете

Препоръчани мнения

Clete, колко време ще сте в Дюселдорф? Ако имате време, идито до Аахен - има директен регионален влак през Кьолн. Може да си вземете билет за цялата област за цял ден и да комбинирате двата града. Сутринта пътувате да Аахен (около 90 мин се пътува). Там има хубав коледен базал (но препълнен почивните дни), катедралата е в списъка на ЮНЕСКО, кметството и стария град са приятни. Следобед спирате в Кьолн - там има няколко базара, известната кьолска катедрала и мост с много катинари и красива гледка над Рейн.

В Дюселдорф има много магазини, бирарии, кръчми, оако имаш специални предпочитания? Нашата любима бира е местното пиво алт на Füchschen. Бирарията е пак в стария град, но е скрита от туристическите потоци, така че за мен е по-нетуристическа, а освен бира, предлагат и вкусна храна от месната кухня. Ако харесвате японска кухня, минете през улица Immermann str, която е намошния japan town. Любимите бъргери сервират в what`s beef пак на тази улица.

За шопинг много отскачат до съседното градче Ратинген, където има аутлет на Есприт.

Връзка към мнение

Ще ни е кратък престоя - един уикенд. Кацане малко след обед. За сега мислим да отидем директно до Кьолн за няколко часа. Вечерта да се приберем в Дюселдорф и в събота да се посветим на него. Тъй като сме две - ще решим скоро дали така ще действаме. Но със сигрност ще се отдадем на кулинарен разгул. Хихи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Препоръчвам бирария Шумахер в Дюселдорф:http://www.schumacher-alt.de/

Традиционна атмосфера,невероятна кухня(едни такива хубави джуланчета със леко сладко- кисело зеле),а бирата те си я правят, хич не е за подценяване

И да знаете ,че единствения начин да спрете сервитьора да ви носи още и още бира(може пък и да не искате :P ) е да сложите подложката на чашата върху чашата.Стара немска традиция. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оххх, голяма краста сте значи. И на мен ми дойде вдъхновение, проверих, до Берлин билетите са евтини и ме устройват. Та, по този повод, ще съм благодарна за споделен опит-за базар и хапване основно, гледам много базари има, та кои да изберем, много набързо забележителности. Става въпрос за един уикенд, като на разположение е 1 цял ден и половина, т.е.,не е много. Също и хотел да првпоръчате,ако може. Благодаря!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Оххх, голяма краста сте значи. И на мен ми дойде вдъхновение

Люба и аз съм така. Уж намаше да пътувам никъде,а четейки съветите по тази тема и разглеждайки приказните места от горния линк, неусетно започнах да търся варианти за пътуване до Гауда за нощта на свещите. :)

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оххх, голяма краста сте значи.

Даже граничи с епидемия от сорта на еболата :lol:  Рискувам вече за семейни скандали като кажа: Знаеш ли какво измислих :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така, след кратко колебание по женски, преминало в желания за базар от Берлин към Залцбург/за Залцбург имаше много зарибяваща оферта от бюлетина на австрийците,с возене на карети и такива работи, на много приятна цена на пакета, обаче билета до там ми дойде малко нагорно като за два дни/, и кратка справка с цените за билетите, в крайна сметка купих билети за Франкфурт, че самолета тръгва от Крумово и ми е супер близко, цената му е доста ниска, а и аз за първи път в живота си ще пътувам без чекиран багаж. Ще бъдем уикенд - 3 нощувки. Първата нощ ще спим в Майнц,на другия ден смятам да поразгледаме, по някое време ще хванем влака до Франкфурт. Приемам предложения за интересни неща в Майнц. А също и имам въпрос -необходимо ли е да си купя предварително он-лайн билет за рейса от летището в Хан до Майнц? Да не стане навалица. . . . И, отново Благодаря на авторката за идеята.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Шумахер сервитьорите са едни дядовци, които са доста зле откъм обслужване. Има една друга бирария в altstadt, която я държат словаци и партито е супер. Струва си и кръчмата в хафена, в която сервират кьолш.

Вземете под внимание факта, че събота и неделя всички дюселдорфери ходят на базара и бутаницата е ОГРОМНА. Дори пред старото кметство няма място игла да хвърлите.... Единственото, което помага, са 1-2чаши глювайн...

Иначе в ддорф си струва разходката в алтстадт, качване на райнтурма - дано не е мъгливо, има един розов замък в южната част на града, медиахафена, парковете, мостовете на Рейн, 12-те скулптури на хора. Ще спойлна, че първата е на изхода от хбф-а, на конрад аденауер пляц - един фотограф... Останалите ги намерете :) Кьо-то, както му казват, е една от най-известните и скъпи търговски улици в Германия. Преди много години, в една дискотека на Кьо-то, един мениджър открива Клаудия Шифър...

Убан 77 ходи до едно много приятно селце в северния край на града. Там има алея за разходки край реката, остатъци от замък и нещо като манастир...

Наблизо са Кьолн (1час с есбана или 17 Мин с ицето), Аахен, Дортмунд и Солинген (с известните ножове)

Питайте, ако ви интересува още нещо :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Шумахер сервитьорите са едни дядовци, които са доста зле откъм обслужване.

Вярно,че бяхме там преди доста време,но сервитьорите не бяха възрастни,а безупречното обслужването бе това което ни направи най-добро впечатление.Забавлявахме се даже с бързината им.В момента в който изпиеш последната глътка бира от чашата си,до теб неусетно се появява нова пълна чаша :) .

Връзка към мнение

Споделете , дали е възможно да "уцеля" някакъв приятен Коледен базар в Италия, Флоренция? Или нещо подобно? Предстои ми пътуване края на месеца и ако има нещо подобно и там.....ех вкусен живот..... :)

Връзка към мнение

Споделете , дали е възможно да "уцеля" някакъв приятен Коледен базар в Италия, Флоренция? Или нещо подобно? Предстои ми пътуване края на месеца и ако има нещо подобно и там.....ех вкусен живот..... :)

Миналата година последният уикенд на ноември нямаше коледни базари. Но попаднахме на маратон, който явно беше доста голям, т.к. имаше участници от цял свят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знам, че има много приятни коледни пазари в северната част на Италия. Ако можете да стигнете до Болцано, Мерано, Тренто и Бресаноне вероятно ще можете да се възползвате от тях (не съм сигурна кога точно започват). Можеш да погледнеш в нета и за други под името 'mercatini di Natale'.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм сигурна дали ще има коледни базари, но в Италия винаги има купон и хубава храна. Мисля, че ще е украсено и ще е красиво.

 

 

 

 

В Шумахер сервитьорите са едни дядовци, които са доста зле откъм обслужване. Има една друга бирария в altstadt, която я държат словаци и партито е супер. Струва си и кръчмата в хафена, в която сервират кьолш.
Вземете под внимание факта, че събота и неделя всички дюселдорфери ходят на базара и бутаницата е ОГРОМНА. Дори пред старото кметство няма място игла да хвърлите.... Единственото, което помага, са 1-2чаши глювайн...
Иначе в ддорф си струва разходката в алтстадт, качване на райнтурма - дано не е мъгливо, има един розов замък в южната част на града, медиахафена, парковете, мостовете на Рейн, 12-те скулптури на хора. Ще спойлна, че първата е на изхода от хбф-а, на конрад аденауер пляц - един фотограф... Останалите ги намерете :) Кьо-то, както му казват, е една от най-известните и скъпи търговски улици в Германия. Преди много години, в една дискотека на Кьо-то, един мениджър открива Клаудия Шифър...
Убан 77 ходи до едно много приятно селце в северния край на града. Там има алея за разходки край реката, остатъци от замък и нещо като манастир...
Наблизо са Кьолн (1час с есбана или 17 Мин с ицето), Аахен, Дортмунд и Солинген (с известните ножове)
Питайте, ако ви интересува още нещо :)

За тъпканицата в събота и неделя сме наясно,  тамън няма да ни е студено  :) . А кулата има ли наблюдателна площадка или задължително трябва да отидем в ресторанта?  До Кьолн сме планували да отидем, но другаде не съм сигурна, че ще искаме. Все пак целта е да разходим и зарадваме двама тийнейджъра, като за мойта ще е изненада (чакам да си поправи оценките, за да я наградя, сега съм подала стръвта само  :P ) Не, че основната причина не е, че майките са "скитнички".....Та в тоя ред на мисли замъка ще отпадне, защото там са музеи, а пък самия парк в този сезон няма да е примамлива опция. Разказвайте, моля, така поддържаме градуса на нетърпението!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наблюдателната площадка на кулата се състои от да етажа - на долния може (по желание) да се пие кафе, напитки, ядат сладкиши като входът е към 5 евро. Горният етаж е ресторант, но там не съм ходила.

 

За Кьолн не взимайте S-Bahn, а Региоанл Експрес (RE). Цената е една и съща (по-евтина от IC), но се пътува значително по-бързо. Ако сте повече хора може да вземете билет за пет човек за цял ден в NRW:

http://www.bahn.de/regional/view/regionen/nrw/freizeit/ueb_freizeit.shtml

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно - на долния етаж на кулата последно (преди около година и малко) направиха ремонт и етажът стана бар и observation deck. Асансьорите са бързи и на някои хора им заглъхват ушите в него. При хубаво време се вижда до хоризонта, защото районът е равен и няма нищо, което да "блокира" гледката. От кулата се вижда и покрива на парламента на провинцията (Ддорф е столица на НРВ).

Между Кьолн и Ддорф има редица влакове, които по време на пътуване са долу-горе така S-Bahn->RegioBahn (RB), -> RegioExpress (RE) -> Intercity (IC) -> Intercity Express (ICE). Времето прогресивно намалява в този ред. Цената, очаквано, нараства. Билетите са между 10 и 20 евро... Точни данни има на сайта на ДБ.

Бенрад Шльос не е типичен замък - в сградата не се влиза, а разходката в парка е безплатна. Интересни там са едни патици, които се разхождат между туристите.

В японската градина лятото е по-хубаво, но и зимата става - остават храстите, които целогодишно са зелени.

В Ддорф има голямо японско малцинство. Недалеч от хбф-а е тяхната улица, по която всички ресторанти са за суши. Струва си посещение в такъв ресторант...

Не знам в кой край на тийн-годините са тийнейджърите, но в Кьолн има много добра кафетерия към музея на шоколада (на Линдт). От Катедралата тръгвате към реката, без да я пресичате, завивате и продължавате покрай нея. Ходите покрай нея (и бабовозите), докато стигнете до голямата бяла сграда на музея. Тортите са много добри!

Петък и събота са парти вечерите на Хайнрих Хайни Алее и Флингер Щрасе - ддорф има голям университет и в петък и събота вечер студентите са там. Това може да е мотивиращо за тийнейджърите да станат студенти в ддорф, което изисква по-добри оценки  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между Кьолн и Ддорф има редица влакове, които по време на пътуване са долу-горе така S-Bahn->RegioBahn (RB), -> RegioExpress (RE) -> Intercity (IC) -> Intercity Express (ICE). Времето прогресивно намалява в този ред. Цената, очаквано, нараства. Билетите са между 10 и 20 евро... Точни данни има на сайта на ДБ.

 

Ако позволиш пак ще коригирам - цените на  S-Bahn->RegioBahn (RB), -> RegioExpress (RE) са еднакви и не нарастват в този ред. Всъщност цената на билета зависи от зоната, в която ще пътуваш  и билетът включва всички транспортни средства в дадената зона(включително метро, автбуси, трамваи) без IC и ICE.

 

В НРВ има няколко транспортни области - VRR обхваща района от Дортмунд до Дюселдорф:

http://vrr.de/en/index.html

Ако правилно помня искахте от летището дирктно до Кьолн да пътувате. В такъв случай си вземет дневен билет за 5 човека за НРВ и ще може да пътувате колкото пъти искате с всичи превозни средства без IC и ICE безплатно до 3 часа сутринта на следващия ден.

http://www.vrr.de/de/tickets/nrw/schoenertagfuenf/index.html

 

За деня, който ще сте в Дюселдорф, ако спите в центъра билет може и да не ви трябва, в противен случай  един от следните билети за зона А:

http://www.vrr.de/en/fares-and-tickets/index.html

За пътуването до Дортмунд с РЕ трябва да вземете билет зона Д.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако позволиш пак ще коригирам - цените на  S-Bahn->RegioBahn (RB), -> RegioExpress (RE) са еднакви и не нарастват в този ред. Всъщност цената на билета зависи от зоната, в която ще пътуваш  и билетът включва всички транспортни средства в дадената зона(включително метро, автбуси, трамваи) без IC и ICE.

 

В НРВ има няколко транспортни области - VRR обхваща района от Дортмунд до Дюселдорф:

http://vrr.de/en/index.html

Ако правилно помня искахте от летището дирктно до Кьолн да пътувате. В такъв случай си вземет дневен билет за 5 човека за НРВ и ще може да пътувате колкото пъти искате с всичи превозни средства без IC и ICE безплатно до 3 часа сутринта на следващия ден.

http://www.vrr.de/de/tickets/nrw/schoenertagfuenf/index.html

 

За деня, който ще сте в Дюселдорф, ако спите в центъра билет може и да не ви трябва, в противен случай  един от следните билети за зона А:

http://www.vrr.de/en/fares-and-tickets/index.html

За пътуването до Дортмунд с РЕ трябва да вземете билет зона Д.

Благодаря много! А билетите за РЕ, тези  зона Д, на гарата от автомат или он лайн да купим? Ще спим в центъра и няма да ни трябва транспорт в Дюселдорф, май.

Връзка към мнение
clete, обикновено купувам билети от автомати, ако ще почнеш пътуването от автобус, може директно от шофьора.

А от летището решили ли сте как да стигнете до гарата? Има три варианта като само един от тях (автобус и метро) e част от обществения транспорт и се покриват от този билет зона Д или от билета за цял ден в НРВ. Има директен автобус AirportExpress, който струва 7,50 евро на човек. С него се пътува само 20-ина минути, докато първият вариант отнеме около 40 минути.Третият вариант е Bus Airport Shuttle от*до Holzwickede Bahnhof вместо от*до дортмундската гара. Този автобус струва 3 евро.

 

Най-добре тук си въведете данните и ще ви покаже най-добрите връзки:

http://efa.vrr.de/vrrstd/XSLT_TRIP_REQUEST2

Ако имате нужда от помощ, пиши.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Masmiya, мисля си, че е най- бързо да стигнем до Holzwickede Bahnhof и от там да вземем влак до Кьолн. До колкото гледах е възможно, нали?

 Мислех да вземем такъв билет ( за група) за първия ден он - лайн. Благодаря за разясненията още веднъж!

Връзка към мнение

Сега проверих и не намирам директен влак от Holzwickede Bahnhof до Кьолн. Ще трябва да се прехвърляте и ще ви отнеме над 2 часа.

Ако от летището директно пътувате до Кьолн, по-добрият вариант е гарата в Дортмунд, защото от там има директен влак до Кьолн (РЕ 1).

Въведи в линка, който съм дала Dortmund, Airport/Terminal за отправна точка и Köln, Hbf като цел с датите и часовете, в които ще пътувате и ще видиш най-добрите връзки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам следния въпрос, първия е Хайделберг или Рюдесхайм? Бях предвидил а Хайделберг, по любезната препоръка на Дюк, но имаме приятел, който живее във Висбаден и твърди,че Рюдесхайм си заслужава повече.... не знам,аз четох,четох,но не намерих някакво решение. Става въпрос за разглеждане за няколко часа .

Другия ми въпрос е към

Сега проверих и не намирам директен влак от Holzwickede Bahnhof до Кьолн. Ще трябва да се прехвърляте и ще ви отнеме над 2 часа.

Ако от летището директно пътувате до Кьолн, по-добрият вариант е гарата в Дортмунд, защото от там има директен влак до Кьолн (РЕ 1).

Въведи в линка, който съм дала Dortmund, Airport/Terminal за отправна точка и Köln, Hbf като цел с датите и часовете, в които ще пътувате и ще видиш най-добрите връзки.

, дали има смисъл да се купуват от лайн билети за влака предварително? Възможно ли е да им се вдигне цената в деня на пътуването? Щото в Италия е така, ама за Германия нямам идея... А разликата е двойна... И дали има някаква карта,която да купим и ползваме , примерно за два дни. В събота ще пътуваме Майнц - Висбаден - Франкфурт, а в неделя Франкфурт - Хайделберг/Рюдесхайм - Франкфурт.

И последния, супер глупав въпрос, на летището в Хан нали няма да имаме проблем да си намерим рейса за Майнц и дали има смисъл от лайн да купувам билети. Нещо не ми се ще,че ако закъснее самолета ще изгоря...

Благодаря!

Връзка към мнение

Автогарата е може би на около 200 метра от летището. Излизате и тръгвате на дясно. Няма как да се объркате.

И на немските влакове им се качват цените. Онлайн е най-удачно и колкото по-рано, толкова по-добре. От Холцвикеде се качвате на влака до Дортмунд и там се прекачвате на този до Дюселдорф.

Връзка към мнение

Промяна като тази в Италия има само в цените на влаковете за дълги разстояния като IC, ICE, Thalys. Билетити по зони, за които вече писах са с фиксирани цени и се променят веднъж на няколко години при решение на централата на DB.

 

За мен по-удачно и бързо е директно от летището за Дортмундската гара да се пътува, но иначе може и директен влак от Hilzwickede да се вземе за Дюселдорф.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.