Прескочи до съдържание

Коледни базари


Цвете

Препоръчани мнения

И в Мюнхен е голяма красота... Точно по времето на глокеншпила валя едър сняг и беше толкова коледно...

 

post-282-0-69198300-1448835166_thumb.jpg

post-282-0-36129300-1448835201_thumb.jpg

post-282-0-07349700-1448835227_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Не срещнах в тази тема отзиви за базари в Будапеща. Не може да ги няма, някой бил ли е там около Коледа? Наехме си апартамент там навръх Рождество и ще бъда благодарна на всякаква информация за базари или хубаво заведение, в което да изкараме празника.

Миналата година имаше хубав коледен базар пред базиликата св. Ищван. Рисуваха със светлина по базиликата и беше много красиво. Средата на ноември тази година, когато бях там, още не бяха почнали да го сглобяват, но пък работеше вече един около Деак Ференц. Очаквай традиционна кухня - сърмички, меса и т.н., лангош и куртош колач. Естествено същите неща може да ядеш и на по-прилични цени извън базарите. Иначе в сент Андре имаше миналата година, предполагам и тази пак. също така и в Сегед и в Печ, в зависимост от къде пресичаш границата и при наличие на време - можеш да се отбиеш до тези градчета. За мен са по-автентични.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

post-121-0-54203000-1448910884_thumb.jpg

И от Сингапур с коледно настроение в 30-градусова жега:

Редактирано от lesy
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Ето и от Любек малко коледно настроение!

post-1448-0-64681600-1448912941_thumb.jpg

post-1448-0-11671900-1448912980_thumb.jpg

post-1448-0-87933900-1448913005_thumb.jpg

post-1448-0-06332100-1448913056_thumb.jpg

post-1448-0-53066800-1448913167_thumb.jpg

post-1448-0-44846300-1448913235_thumb.jpg

post-1448-0-11177000-1448913356_thumb.jpg

http://magelanci.com/gallery/album/692-%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B5%D0%BAluebeck/

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

В Мюнхен има (както във всеки немски град и село) хубави коледни базари, но аз искам да обърна внимание на Толвуд (за него вече съм споменавала в една друга тема), което не се води точно коледен базар, тъй като се провежда два пъти в годината, през лятото и през зимата, обаче зимният си е направо чисто коледен базар, с някои допълнения. Това е като цяло "зелено ориентиран" фест, няма да изпадам в подробности, тъй като всичко е описано добре на тяхната страница, ще напиша само няколко думи за самия базар. Доста големичък, зимата се провежда на мястото на Октобърфест (Терезиенвизе), има всичко, от китайски, тайландски, индийски и изобщо азиатски, хмм, това което много биха определили като боклуци, до ръчно изработени интересни нещица от какъв ли не произход. Освен това има храна от всякакъв вид, като се набляга (даже дали не беше задължително, ако искаш да участваш с хранителен щанд) на "био" и чиста от ГМО продукти такава (абсолютно НЕ препоръчвам полските наденици, които незнайно защо всяка година избиват рибата). Разбира се, греяно вино с тонове, малко музикално-театрална програма, за всички по нещо. Снимки нямам, но има предостатъчно в нета :-) Само да отбележа, че ако някой търси типичния коледен дух в някоя голяма, зелена, истинска и обсипана с дрънкулки елха, не вярвам да успее да го намери там, това за Толвуд е кощунство. Всяка година обаче има някое пластмасово изобретение, което цели да развива въображението (в смисъл, че може да се блъснеш няколко пъти в него преди да загрееш, че ей туй то е Дървото) :D

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нещо, за което наскоро разбрах и въпреки, че Гърция не ми е любима дестинация, мисля да отскоча до Драма - от началото на декември до началото на януари всяка година преобразяват центъра на града и го наричат "Град на сънищата". Изключително близо и един уикенд е предостатъчен. Ако разбира се ти се ходи на близка дестинация. Като гледах снимките, прилича на малка коледна приказка.

Яничка, и аз съм ЗА Драма!Даже съм проверил че и тур фирми ходят до там та тъй като е непознат може да се кара колата след автобуса и така ще имаме и екскурзовод там на местна почва ! хихи И аз съм гледал снимки и е малка коледна приказка !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Току що се прибираме от Немския коледен базар в Градската градина.

post-1586-0-64840600-1450629644_thumb.jpg

post-1586-0-97209800-1450629672_thumb.jpg

post-1586-0-46607600-1450629701_thumb.jpg

post-1586-0-73810600-1450629725_thumb.jpg

 

Добре де.......не е като базарите в Германия,но пак настроението беше страхотно. :)

Черпихме се с греяно малиново вино,братвурсчета с див лук и невероятни домашни торти,по стари бабини рецепти.Слушахме немски коледни песни,но в един момент от площада пред Народния екна хор гайди и завършихме хубавия ден с българско право хоро. :)

post-1586-0-75328600-1450630032_thumb.jpg

post-1586-0-57218500-1450630049_thumb.jpg

post-1586-0-77723000-1450630063_thumb.jpg

 

Весели празници на всички!

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте,

наближава времето на коледните базари и е време да върнем темата сред актуалните :)

Аз вече се сдобих с билети до Кьолн за 2-5.12 и имам няколко въпроса.

 

Ще ходим семейно с децата за дълъг уикенд и ми се ще да знам кои райони не са за предпочитане по отношение на хотели/апартаменти. И понеже гледам, че в букинг вече почти всичко е заето (в поносимите ценови диапазони) започвам да се чудя дали да не преместим нощувките в Дюселдорф, където пак не знам кои райони да избягваме...

 

Приемам съвети всякакви и предварително благодаря на всички включили се!

Връзка към мнение

Ние бяхме март месец в този хотел, разхождали сме се по тъмно (не през нощта) , в централната част е, на две крачки кажи речи от катедралата, резервирах през индийците и беше много изгодно за 4-ма.

post-3350-0-49927900-1478321296_thumb.png

Редактирано от Mistela
Връзка към мнение

Здравейте, споделете нещо за Берлин. Отворен ли е Пергамският музей и къде в кой от музейте  е най богатата картинна колекция. Ще имам само два дни 16 и 17 декември.

Връзка към мнение

Бяхме  в Кьолн в края на ноември миналата година.Резервирах приятен апартамент на много добра цена през airbnb,но в момента май не се предлага.Намираше се на тази улица.

Района е много приятен със магазини ,заведения,близо до Ноймаркт,но малко далече от другите два централни базара- този до Катедралата и Хоймаркт

 

Обикаляхме до късно централната част( предимно Алтщат норд), не е имало район в който да се притесняваме за сигурността си.Да,Централната гара събира всякакви националности,но сравнена с Термини в Рим,беше почти приятно място. :)

 

Със сигурност може да намериш избор в airbnb или Makemytrip.Букинг не е критерий ,нито за цена нито за налични места.

Като нещо допълнително към програмата,бих препоръчала посещение на коледен концерт в някоя църква. :)

Връзка към мнение

Здравейте, споделете нещо за Берлин. Отворен ли е Пергамският музей и къде в кой от музейте  е най богатата картинна колекция. Ще имам само два дни 16 и 17 декември.

Миналата седмица беше още затворен музея, но може някой по-актуално да каже.

Връзка към мнение

Миналата година дъщеря ми пътуваше до Берлин и каза, че Пергамон ще бъде затворен до 2019 г. Сега влязох в сайта да проверя дали още е актуална информацията и прочетох това:

 

Please note: Due to maintenance work the Pergamonmuseum will remain closed on Nov 7th.

During the current stage of renovations, the hall containing the Pergamon Altar is due to remain closed to the public until 2019. The north wing and the gallery of Hellenistic art are also affected by the closure. The South Wing of the Pergamonmuseum, featuring the Market Gate of Miletus, the Ishtar Gate and Processional Way from Babylon, and the Museum of Islamic Art, remains unaffected and is open to the public during this time.
At the moment the finds from Uruk and Habuba Kabira as well as the rooms with babylonian and ancient iranian monuments are not accessible to the public.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък купих билети до Дортмунд 3-5 декември. Някой ходил там по Коледа? Знам, че имат най-високото коледно дърво и толкова. Нещо друго интересно?

Връзка към мнение

Аз пък купих билети до Дортмунд 3-5 декември. Някой ходил там по Коледа? Знам, че имат най-високото коледно дърво и толкова. Нещо друго интересно?

Ние летяхме до там преди две години, но не отделихме време за Дортмунд.

Насочихме се към Кьолн и Дюселдорф и не съжалявам за това.

Беше чудно! :)

Връзка към мнение

Да, наистина в Кьолн и Дюселдорф е по-интересно. Но понеже ще сме у приятелка, която живее в Дортмунд и вече 10г. ни кани на гости и аз все се дърпам, понеже Германия никога не ме е привличала с нищо :) Но сега се реших, тъкмо ще видим и коледния базар. Може един ден да отделим и да идем до Дюселдорф.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.