Прескочи до съдържание

дневник Перу, Боливия и Колумбия


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Върви ли вече влака от Куско до Оянтайтамбо?

Че миналата година още го ремонтираха след наводненията от преди година-две и се ходеше с рейс до там.

Пакетната цена ти е екстра, питай ги колко би доплатил за Vistadome, по-добрия влак е.

Предполагам, че цената не включва Уайна Пикчу. Не че го препоръчвам...... макар с това изречение да рискувам да бутна кошера с пчелите :)

 

Извозват ни с автобус от Куско до Оянтайтамбо и после продължаваме с влак. Така че вероятно ремонта още не е свършил.

 

Цената не включва Уайна Пикчу, но честно казано предпочитам да го пропусна - ще ми дойде нанагорно да разгледам всичко :) Другото е предостатъчно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори да е свършил ремонта, просто е много по-смислено (и като цена и като скорост) да се вземе влака от Олянтайтамбо. Дотам се стига много по-бързо по шосе, и оттам до МП има много повече влакове. Влака криволичи сума време по едни стръмнини на излизане от Куско. От Куско само ако взимате най-луксозния влак (който беше на някаква убийствена цена).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извозват ни с автобус от Куско до Оянтайтамбо и после продължаваме с влак. Така че вероятно ремонта още не е свършил.

 

Цената не включва Уайна Пикчу, но честно казано предпочитам да го пропусна - ще ми дойде нанагорно да разгледам всичко :) Другото е предостатъчно.

Тия са битер нас, трябваше до средата на миналата година да оправят релсите...

За Уайна Пикчу - бих я препоръчал само ако имаш 2 дена за Мачу Пикчу. В един е убийствено тежко да съчетаеш насладата на МП и бясното 3 часово катерене и слизане до УП. Както обикновено препоръчвам - от противоположната страна на УП има възвишение, леко за катерене, откъдето също има чудна панорама на МП. От входа на МП хващаш наляво и стигаш мястото.

Връзка към мнение
Георги Матеев

За Уайна Пикчу - бих я препоръчал само ако имаш 2 дена за Мачу Пикчу. В един е убийствено тежко да съчетаеш насладата на МП и бясното 3 часово катерене и слизане до УП. Както обикновено препоръчвам - от противоположната страна на УП има възвишение, леко за катерене, откъдето също има чудна панорама на МП. От входа на МП хващаш наляво и стигаш мястото.

 

Спрях да чета още на "бясното 3 часово катерене и слизане"  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе това е малко преувеличено, но ако не си падаш по върхове няма смисъл само за гледката. Ние с жената се качихме, но направихме грешката и да тръгнем да слизаме и надолу (някаква пещера с храм на луната има, забравил съм) и ни изядоха някакви мухи.

Връзка към мнение

......

Имаш ли някаква идея дали на летището в Ла Паз задължително биха искали документ за направена ваксина против жълта треска? Не намирам никъде информация по този въпрос...

 

Информацията относно визата за Боливия е от приятели които обикаляха 4 месеца из ЮА. Влезнали са в Боливия по суша. Единия си е бил затрил документа за ваксината, та са му правили проблем за визата, но все пак са му дали. Друг е въпроса, че те са имали намерение да посетят боливийската джунгла, тъй като там е по-евтино от Перу. В случая обаче, когато билета ти за връщане не предполага достатъчно свободно време за посещение на джунглата, лично според мен не би трябвало и да я изискват тази ваксина. Но това са си мой размишления. Тъй като не смятам да посещавам развъдниците им за комари, доста порових за тази ваксина и нищо конкретно не намирам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно ваксината за жълта треска, мен лично никой не ми е искал да я показвам,макар и чинно да си я имам.

Влизала съм в Боливия по суша от Пуно с един от сутре;ните автобуси,който беше почти , чистак нов и в който пътувахме 4 човека.Пътува се около 2 часа и нещо до границата.

Полицейският офицер беше видимо в леко , превъзбудено настроение.Не сме плащали визи , нито искаха да покажем здравните книжки с ваксините.

За около 10 минути,четеримата от автобуса се носехме към Копакабана,но бяхме станали петима.Беше се качил един агент,който ни продаде билети за лодката за Острова на Слънцето и ни препоръча в кой хотел да си оставим големите багажи.

Това се случва 2010 и в крайна сметка , всичко е голяма доза късмет.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Почти съм готов с програмата си (ще я споделя, когато всичко се финализира), но ми остана една огромна чуденка.

 

Ще имам на разположение точно ден и половина в Боливия. Знам, че е много кратко, но толкова време мога да отделя.

 

Вариантите са два. Да разгледам всичко интересно в района на La Paz или да се дигна със самолет до Uyuni за еднодневна екскурзия до солената пустиня.

 

От една страна солената пустиня ми е голяма слабост от години, но специално за нея не бих се дигнал до Боливия и може би в обозримо бъдеще това е единствения ми шанс да я видя. От друга страна около La Paz също има интересни неща / места.

 

Какво бихте ме посъветвали?

Връзка към мнение

Тиахуанако? Ако ти се гледат големи камъни и загадки де. Иначе Уюни, ама виж ще ти стигне ли времето.

Връзка към мнение

За Тиахуанако не си заслужава да се губи времето. А Уюни е едно от най-прекрасните места на земята, но за един ден не става.

 

post-146-0-33164000-1425923234_thumb.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Георги Матеев
Публикувано: (редактирано)

Тиахуанако? Ако ти се гледат големи камъни и загадки де. Иначе Уюни, ама виж ще ти стигне ли времето.

 

Тиахуанако го обмислям евентуално за следобеда на единия ден (пристигам към 11:00 в La Paz), но още малко му се чудя.

 

За Тиахуанако не си заслужава да се губи времето. А Уюни е едно от най-прекрасните места на земята, но за един ден не става.

 

attachicon.gifx (244).JPG

 

От каква гледна точка не си заслужава да се губи времето за Тиахуанако? А Уюни определено става за един ден - отива се сутринта в 06:40 (полетът е само 40 минути), разглежда се цял ден и вечерта се лети обратно за La Paz в 21:00.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Много близо до La Paz е Лунната долина, ако си падаш по "лунни" пейзажи.

 

За Тиахуанако - по-голямата част от него е изнесена за други строежи, може би затова и  ruwenzogy казва, че не си струва.

 

В Уюни ще успееш за ден да видиш солната пустиня.Ако можеш да отделиш повече време и за другите забележителности наоколо, е силно препоръчително.

Връзка към мнение

 А Уюни определено става за един ден - отива се сутринта в 06:40 (полетът е само 40 минути), разглежда се цял ден и вечерта се лети обратно за La Paz в 21:00.

При тебе всичко става.  Както ги опаткваш за по един ден държава,  няма проблем....

Връзка към мнение
Георги Матеев

При тебе всичко става.  Както ги опаткваш за по един ден държава,  няма проблем....

 

Разни хора - разни идеали :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

Неусетно се изнизаха дните и настъпи време и за това пътуване - заминавам утре сутрин. За първи път ще имам 5 поредни полета (София - Брюксел - Франкфурт - Богота - Лима - Куско), дано някой по трасето не закъснее :)

 

Програмата ми в резюме е следната:

 

09 Май - 6-часов градски тур на Богота, включващ Monserrate, La Plaza de Bolivar, La Candelaria и La Calera (използвам си транзитното време в Колумбия на макс)

10 Май - 4-часов следобеден тур из Куско, включващ храма на слънцето Qoricancha и четирите археологически парка Saqsayhuaman, Q´enqo, Pukapukara и Tambomachay

11 Май - целодневен тур на Мачу Пикчу
12 Май - целодневен тур в Свещената долина, включващ пазара Qorao, Pisaq, Urubamba, Ollantaytambo и Chincheros
13 Май - следобеден градски тур на Ла Паз в Боливия, включващ и возене с кабинковия лифт
14 Май - целодневен тур до лунната долина и още няколко забележителности в района на Ла Паз
15 Май - туристически бус от Ла Паз до Пуно (Перу), като по път допълнително се правят 2 екскурзии до Floating Islands и Isla Del Sol на езерото Титикака
16 Май - следобеден градски тур на Лима
17 Май - целодневен тур до Назка и 90-минутен панорамен полет над пустинята и геоглифите
 
Ще пускам снимки и разказчета когато мога... дано има интернет на повечето места.
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Ами, освен да ти пожелая безпроблемно да е и да се забавляваш на макс, няма друго какво да се каже.

Всичко вече си си организирал, а на теб това ти се отдава, така че попътен вятър :) .

И чакаме нови томболи......ти си знаеш за какво :P .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лек път! Всички полети да са на време! Перу е моята най- желана дестинация. Пускай снимки, моля, за да зарибявам мъжа ми, че хич не ще да ходи там. А така и аз не отивам  :(

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Приятно прекарване! Ще съм благодарна, ако споделиш снимки и впечатления. Не знам кога ще успея да отида до там...

Връзка към мнение

Приятно прекарване! Ще съм благодарна, ако споделиш снимки и впечатления. Не знам кога ще успея да отида до там...

Аз лично те виждам другата година там ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Добро утро от Богота. Обратно на летището съм и чакам полета за Перу. Оползотворих максимално транзитния си престой в Колумбия, като през последните 6 часа обиколих столицата надлъж и нашир с кола и супер информативен гайд (бивш стюард на American Airlines). Много интересен вечерен тур се получи, а градът определено надмина очакванията ми - чист и подреден. Изглежда доста безопасно - разхождахме се пеша в полунощ и нямаше никакви проблеми.

 

Нета е зле... ще кача снимки когато мога.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Георги Матеев, хем най-искрено ти завиждам за интересните пътешествия, хем се чудя как издържаш на това темпо.  Да си жив и здрав и вси така да продължаваш дълги години!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Социализирам се с местните в La Calera, популярно място сред младите... хапвам царевица на жар и пийвам Canelazo (вкусна алкохолна напитка беше).

 

post-1175-0-26405400-1431264268_thumb.jpg

 

Гледка към нощна Богота:

 

post-1175-0-65978100-1431264372_thumb.jpg

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.