Прескочи до съдържание

дневник Перу, Боливия и Колумбия


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

От къде пътува за Ла Паз? Какво е усещането да слезеш от самолет на 4 000 метра надморска височина? Аз съм пътувал от Ла Паз до Куско, но понеже постепенно за 4-5 дни се изкачихме Андите с автобус тръгването не беше шоково. Ако излетиш обаче от морско равнище и кацнеш на 4000 метра би трябвало да е голям шок.

Първо седях 3 дни в Куско и района и после оттам летях до Ла Паз (Amaszonas обадиха супер цена за този полет). Като кацнах не усетих нещо по-различно от Куско. Предполагам организмът ми се приспособява бързо. Е, малко се задъхвам на по-стръмните баири, но нищо фатално. А и листата от кока определено помагат :)

 

Между другото съм приятно изненадан от Боливия като цяло. И природата и хората са много интересни. Догодина мисля да скокна пак дотук за поне 7-8 дни за да доразгледам всичко обстойно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не я подценявайте прекалено надморската височина.

На Уайна Пикчу един азиатец беше яко припаднал в несвяст и май там си му останаха последните мигове от живота.

Бая време се мъчиха да го свестят, но поне ние не видяхме да се оправи. А доста стояхме...

Връзка към мнение

Жоре, за Лима- ако ти остане малко време вечерта, непременно отиди до пеещите фонтани. Много са красиви, а за местните е нещо като парк и си се разхлаждат в тях :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Първо седях 3 дни в Куско и района и после оттам летях до Ла Паз (Amaszonas обадиха супер цена за този полет). 

Колко беше билета? Да се ориентирам кое е добра цена?

Всъщност го открих:

'Намерих полет директно от Куско до Ла Паз за скромните 79 евро с Peruvian'

 

Моля те да споделиш и други цени на южноамериканските полети, например до Наска, Лима-Куско и ако си ползвал от границата между Перу и Боливия до Лима.

Защото не успях да разбера от програмата ти на 4-та страница, какви са ти били полетите.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение
Георги Матеев

Колко беше билета? Да се ориентирам кое е добра цена?

Всъщност го открих:

'Намерих полет директно от Куско до Ла Паз за скромните 79 евро с Peruvian'

 

Моля те да споделиш и други цени на южноамериканските полети, например до Наска, Лима-Куско и ако си ползвал от границата между Перу и Боливия до Лима.

Защото не успях да разбера от програмата ти на 4-та страница, какви са ти били полетите.

Ползвах следните полети:

Куско-Ла Паз с Amaszonas - 64 евро (беше по-евтин от Peruvian)

Пуно-Лима с LAN - взет с мили, благодарности към neuromancer

Панорамен полет над Наска (от Писко) - $260

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лима- Куско  95 евро със StarPeru

 

Спомних си, че беше намерил и 80 долара Куско-Ла Паз, но не помня с коя авиокомпания беше.

Връзка към мнение
Георги Матеев

А нещо за Ла Паз - Salar de Uyuni ?

 

Пълен монопол на Amaszonas и цени около $350 ретърн. Аз много се чудех дали да не отскоча за дей трип, но се отказах заради прекалено високите разходи.

 

Забравих да ти кажа, че летях също Лима-Куско със Star Peru, но малко се прецаках с билет за €110. По тази линия летят 3 авиокомпании (говоря по спомен) и понякога правят промоции с билети за около $80.

 

В момента обаче има промоция на мили на Avianca. Билет Лима-Куско струва 3000 мили, което в пари ще ти се върже около $50 (ако вземеш от промоционалните мили). Възможността не е за изпускане - https://www.lifemiles.com

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Oshko, това което съм намерила за момента е полет Лима-Ла Паз (отиване и връщане) с ЛАН, директен за 242евро. Оттам обмислям с влак и автобус или само автобус до Салар. В другата тема споделиха,че на място са наели тур, а аз снощи писах на няколко агенции и мига да ти пратя техните отговори, ако искаш :)

 

Най-добре е ако имате време да се пуснете или от Куско до Ла Пас със самолет или от Титикака до Ла Пас и оттам автобус,влак....

:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Офертата на Авианка звучи супер, но за сега ще задържа, нека да 'улегнат' билетите, че още не се знае...а и моите са за Септември 2016

Alex__ пиши моля те какво са ти отговорили агенциите.

То, всъщност тази тема си е на Георги, аз малко се намесих тук....

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Намерих оферта, която включва:

 

- Двупосочен трансфер летище-хотел-летище

- 4-часов следобеден тур из Куско, включващ храма на слънцето Qoricancha и четирите археологически парка Saqsayhuaman, Q´enqo, Pukapukara и Tambomachay

- Целодневен тур в Мачу Пикчу (включва билети за влака и автобуса)

- Целодневен тур в Свещената долина, включващ пазара Qorao, Pisaq, Urubamba, Ollantaytambo и Chincheros + обяд в Urubamba

- Туристически транспорт за всички турове, включително трансфери от/до хотела

- Билети за всички посещавани туристически атракции, включително за Мачу Пикчу

- Англо-говорящ гайд и за трите тура

 

Предлагат ми този пакет за $325 крайна цена.

 

 

 

 

Георги може ли малко инфо за агенцията, която ти е дала тази оферта, защото на мен ми дават цени свят да ти се завие

Редактирано от Jaki
Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги може ли малко инфо за агенцията, която ти е дала тази оферта, защото на мен ми дават цени свят да ти се завие

http://www.killatourperu.com/en/

 

Трябва обаче да отбележа, че получих тази преференциална цена защото в Куско спах в хотелчето, което е собственост на същата агенция. Хотелът беше сравнително зле, но се жертвах заради добрата комплексна оферта, а и не прекарвах в стаята много време.

 

Драсни им и си пробвай късмета, стискам палци.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.