Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

В момента, iMari каза:

След като поръчах първата карта получих мейл,че вече е изпратена.При следващите две не получих подобно потвърждение.Как беше при теб,получи ли мейл за втората карта?

Нито за първата, нито за втората имам някакъв мейл.

Връзка към мнение

Беше нещо от рода

 

Your card is on its way

 

Както и да е,вероятно нямат ресурс да се справят със всички поръчки.А може и моя адрес да им е несимпатичен:laugh:

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вторият опит за получаване на TransferWise дебитна карта (MC) - успешен.

Отровно зелената пластика пристигна от UK на 14-тия ден от заявката.

 

------------

Редактирам се:

Греда! Много бързо се зарадвах.

Това било първата карта. Пътувала е 2 месеца.

Блокирана е за да издадат втората карта.

Уточнихме го със съпорта им след 15-минутен разговор по телефона.

Айде, евентуално ще пиша като/ако получа втората карта … след още два месеца.

:biggrin:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 6.03.2019 г. в 10:30, iMari каза:

.Въпросът ми е как мога да си възстановя тези 20 евро,които вече се вкарани в сметката?

Ако дам сметката на Револют ще ми преведат ли еврото без допълнителни такси?Или е по-добре да ги обърна в лева и да дам БГ сметка?

Връзка към мнение
На 25.03.2019 г. в 10:13, iMari каза:

Ако дам сметката на Револют ще ми преведат ли еврото без допълнителни такси?Или е по-добре да ги обърна в лева и да дам БГ сметка?

Няма смисъл от превалутиране и два пъти цакане, много дребни са таксите от Евро към Евро.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Направих поръчка в един немски сайт и единствената възможност да платя е чрез банков превод. Revolut имат ли опция да направя банков превод към друг получател с банкова сметка или трябва да използвам TransferWise? Колко време отнема верификацията на TransferWise? Сумата е 110 евро и предпочитам най-лесния начин. Както и ако може да не изпращам лични документи за верификация.

Връзка към мнение
преди 48 минути , Stryper каза:

Направих поръчка в един немски сайт и единствената възможност да платя е чрез банков превод. Revolut имат ли опция да направя банков превод към друг получател с банкова сметка или трябва да използвам TransferWise? Колко време отнема верификацията на TransferWise? Сумата е 110 евро и предпочитам най-лесния начин. Както и ако може да не изпращам лични документи за верификация.

 През Револют може, но ако не си се ратифицирала ( ако тепърва ще започваш да ги ползваш) пак ще се наложи. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да се оплача, човек си мисли за елементарни неща като телефони и после се появява нещо, което ти съсипва всичко...

Значи, закачил съм си мобилния телефон към акаунта на Transferwise, обаче абсолютно не мога да го ползвам в щатите, нищо че уж му активираха роуминга. Взех си нов щатски номер, обаче Transferwise гледат, че съм сменил държавата и искат да ми пратят код на стария номер, който аз не мога да получа по никакъв начин.

Естествено им писах за проблема, ама докато чакам отговор някой да има умни идеи? Че ако не ми разрешат проблема почвам да се замислям да се върна експресно в Бразилия за малко, за да си сменя номера...

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Тук бих добавил няколко нови интересни приложения с безплатни акаунти в Евро.

-DiPocket - полски банков акаунт и карта

-Rebellion и BNCx10 - испански банков акаунт и карта лични, Rebellion иска Испански адрес.

-MuchBetter - словашки банков акаунт и карта

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.11.2019 г. в 12:03, vinidj каза:

Тук бих добавил няколко нови интересни приложения с безплатни акаунти в Евро.

-DiPocket - полски банков акаунт и карта

-Rebellion и BNCx10 - испански банков акаунт и карта лични, Rebellion иска Испански адрес.

-MuchBetter - словашки банков акаунт и карта

Доволен ли си от DiPocket. Направих си регистрация и чакам карта.

Връзка към мнение
На 20.11.2019 г. в 21:20, Йосиф Милчов каза:

Доволен ли си от DiPocket. Направих си регистрация и чакам карта.

Да разплатих вече и онлайн и локално, заредих. Нормално и картата пристигна.Малко се забавя процеса постоянно искат да се въвежда тайния въпрос, вероятно заради сигурността.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 18.11.2019 г. в 12:03, vinidj каза:

Тук бих добавил няколко нови интересни приложения с безплатни акаунти в Евро.

-DiPocket - полски банков акаунт и карта

-Rebellion и BNCx10 - испански банков акаунт и карта лични, Rebellion иска Испански адрес.

-MuchBetter - словашки банков акаунт и карта

Получих BCNx10. Не знам къде и кога ще я използвам,  ама пуста краста, не устоях 😂

Не са ми изписали цялото име, но не е голяма работа. Опаковката е тип Revolut,  но е по-джиджана. 

Чакам още 2 други карти. Хората искат да има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам въпрос. Искам да си преместя 140 долара от трансферуаиз в револют и в момента се опитвам да измисля начин с минимална такса. Сетих се, че от револют мога да пращам пеймънт линк, ако тогава си въведа данните на картата ми към акаунта би следвало да мога да ги прехвърля без такса нали? 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Половин година след като нещата с първата и втората поръчана карта се омотаха. Първата дойде след като поръчах втората и естествено не успях да я активирам си поръчах трета. Вярно нещата стават от третия път. Картата дойде за 3 дни. Активирах я. Всичко точно.

Още една пластика в къщи. Дано да влезе в употреба.

Връзка към мнение

Пробвах картата на банкомат на ДСК.

Смених си успешно ПИН кода, въпреки че банкомата каза че операцията е неуспешна.

Това, което ме озадачи е, че ми се предложиха само две опции - "Услуги" и "Отказ" т.е от този банкомат нямаше да мога да изтегля пари.

 

Това някаква настройка ли е? Разцъках приложението на телефона - нищо. Ако да - къде е?

Или този конкретен банкомат на ДСК е виновен.

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Може ли с transferwise да се преведат пари от английска банка в българска. Може от паунди в УК , а тук в левова сметка или пък в еврова. По-евтино ли ще бъде отколкото директно от сметката в английската банка да се пуснат паунди в българска банка пак в паундова сметка? Гледах в сайта на Лойдс, пише че преводи в евро няма такса, не мога да разбера защо е така, а в паунди ако е ще има ли? 

Our Payment Charges

Payment Charges

 

 

Payments in euro from your account

no fee

All other Payments from your account

£9.50

Correspondent Bank Fee
Zone 1 (USA, Canada and Europe (non-EEA))
Zone 2 (Rest of the world)


£12

£20

Не знам как ще е най-добре да се прехвърлят пари от английска сметка в българска

Или някакъв друг начин да предложите?

Човека с английската сметка е тук в България, става въпрос да си преведе тук парите.

Редактирано от stani.m
допълване
Връзка към мнение
преди 26 минути , stani.m каза:

Може ли с transferwise да се преведат пари от английска банка в българска. Може от паунди в УК , а тук в левова сметка или пък в еврова. По-евтино ли ще бъде отколкото директно от сметката в английската банка да се пуснат паунди в българска банка пак в паундова сметка? Гледах в сайта на Лойдс, пише че преводи в евро няма такса, не мога да разбера защо е така, а в паунди ако е ще има ли? 

Our Payment Charges

Payment Charges

 

 

Payments in euro from your account

no fee

All other Payments from your account

£9.50

Correspondent Bank Fee
Zone 1 (USA, Canada and Europe (non-EEA))
Zone 2 (Rest of the world)


£12

£20

Не знам как ще е най-добре да се прехвърлят пари от английска сметка в българска

Или някакъв друг начин да предложите?

Човека с английската сметка е тук в България, става въпрос да си преведе тук парите.

Пиша коментара с уговорката, че нямам сметка в Лойдс.

UK не в ЕС, но следва все още разпоредбите на ЕС и затова трансферът в евро в рамките на ЕС няма такси. Затова твоят човек може да си направи еврова сметка в някоя българска банка и от английската да си ги прехвърли без такса. Но пак пиша трябва да се коментира за всеки случай със служител на Лойдс.

С TransferWise съм правил подобна схема наобратно - изпращане на сума от еврова сметка в БГ към паундова сметка в Англия. А също и от британска сметка в паундове към британска сметка в евро. И двете бяха бързи, безпроблемни и евтини, но ги коментирах предварително с чата на Transferwise да ми потвърдят IBAN детайлите на трансферите, тъй като валутите се различаваха от официалната валута на държавите.

Иначе на сайта на Transferwise има калкулатор за изчисляване на таксите и крайната сума. Полезен е.

Връзка към мнение

Всичко може с transferwise, само че ще има някаква такса. Ако направиш директно банков превод в евро по цитирания текст може да минеш без такса

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи какво разбрах - от английската банкова сметка в паунди прехвърля по еврова сметка в българската банка и няма да има такси? Вече зависи какъв е обменния курс може би?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Пробвахме така паунда-евро, но курса не е никак добър. даже по-изгодно е от паунди в паунди тук, въпреки че има банкова такса.

С transferwise как ще стане? На изпращащия ще му посочат банкова сметка в Англия където да нареди паунди а тук ще получа в лева? Знаете ли коя банка посочват там? Превеждала съм от тук, лева в евро за Испания, тук ми даде сметка в Райфайзенбанк , всичко мина добре. Но сега от чужбина за България не знам как ще стане. И човека е тук, в България, не в Англия. Да не би от айпито като видят, да посочат сметка в България, а не в Англия? Или щом се изпращат паунди сметката на която се превеждат е английска?

Връзка към мнение

Не се гледа айпито. Започваш да регистрираш трансфера и то ще си покаже такси, курс, в коя банка да преведе, всичко. Банката ще е британска.

И накрая ако не те устройва не превеждаш парите и няма проблем.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.