Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

Имам въпрос. За колко време ви е пристигнала картата и с обикновенна или препоръчана поща идва? Благодаря.

При мен пристигна за 2 седмици и половина, този месец, но е възможно да са се позабавили, заради празниците. Обикновена поща.

Връзка към мнение

Моя случай,  бях писал тогава в темата за Transferwise MC Debit. 

 

18 дни след верификацията още не бях получил картата и след изпратен мейл отговориха,  че това не е нормално,  блокират я и ще изпратят нова. 

 

Двете карти пристигнаха седмица след това в два последователни дни.  Royal mail си правят шегички.

Връзка към мнение

А, като получиш картата и е активираш с 6 цифрения код, как ти издават ПИН кода? Иначе моята карта вчера я поръчах и ми писаха в мейла до 14 работни дни, за това ви питах, да знам спазва ли се срока или може да има и закъснение.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение

Интересно, аз влизам в приложението директно без да ми иска ПИН код или каквото и да е. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Може ли някой да даде съвет относно евентуалната употреба на Transferwise.

 

Имам еврова сметка в английска банка и искам да ги прехвърля в паундовата ми сметка в същата банка. Т.е. това си е един вътрешнобанков трансфер, за който във Великобритания (почти) няма такса. Проблемът е, че курсът за покупката на £ e доста дървен. 

 

Възможно ли е да се направи тази операция с Transferwise с петцифрени суми? Защитени ли са парите по този начин? Някакъва друга алтернатива?

Връзка към мнение
преди 7 часа, vorbis каза:

Възможно ли е да се направи тази операция с Transferwise с петцифрени суми? Защитени ли са парите по този начин? Някакъва друга алтернатива?

Нямаш ли Revolut?

Връзка към мнение
преди 12 часа, vorbis каза:

Може ли някой да даде съвет относно евентуалната употреба на Transferwise.

 

Имам еврова сметка в английска банка и искам да ги прехвърля в паундовата ми сметка в същата банка. Т.е. това си е един вътрешнобанков трансфер, за който във Великобритания (почти) няма такса. Проблемът е, че курсът за покупката на £ e доста дървен. 

 

Възможно ли е да се направи тази операция с Transferwise с петцифрени суми? Защитени ли са парите по този начин? Някакъва друга алтернатива?

До 10000Евро е гаранцията в немска банка или в Трансферуайз точно наскоро го гледах по спомен.

За някои получени преводи питат как е средното име на изпращача и , ако не кажеш до 2 работни дни връщат превода.

Иначе са коректни, но понякога над 400Евро ми отказват плащания и покупки с картата.

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение

Още един глас за Revolut за превалутиране EUR->GBP. За предпочитане да го направиш в делнични дни за да ти отпадне такса уикенд 0.5%.

Този линк трябва да ти е от полза с по-подробна информация:

https://www.revolut.com/help/getting-started/exchanging-currencies/what-foreign-exchange-rate-will-i-get.

 

В общи линии трябва да провериш:

- възможно ли е да превалутираш на няколко операции по 5000 паунда (съответно в този случай дали има минимално време между транзакциите)

- курса EUR/GBP за няколко месеца назад и да си сетнеш Exchange Rates alerts за да се опиташ да хвашен възможно най-изгоден курс.

 

На по-големи суми този подход би следвало да ти реализира възможно най-изгодни условия.

 

https://community.revolut.com/t/improving-information-about-currencies-transfer/27848

Редактирано от Marco Polo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Направих сравнение между TransferWise и Revolut. За трансфери над £5000 месечно процентът комисионна е съответно 0,3 и 0,5. Така че по този показател TransferWise печели.

Връзка към мнение

Виж и Paysera

 

PS По- дървено е Револют сега погледнах.

Другото за което се сещам е ако евровата ти сметка има карта, можеш да си изкараш Curve card и да си зареждаш революта в паудове. Курсовете им също са доста добри през седмицата.

Оффф много редакции направих, ама от “овалния кабинет” толкоз ми е адекватността 🙂

Редактирано от Zlia
Връзка към мнение
преди 6 часа, vorbis каза:

Направих сравнение между TransferWise и Revolut. За трансфери над £5000 месечно процентът комисионна е съответно 0,3 и 0,5. Така че по този показател TransferWise печели.

Мисля, че не си догледал условията на Rеvolut:

"...with a small 0.5% fee for anything above £5,000 each month"

Тоест тези 0,5% процента се падат върху горницата над 5000.  За хипотетичен трансфер на 10000 се получава, 5000 безтаксово и 0.5% на останалите 5000 = 25.  Много хора се бъркат, че щом е над 5000 цялата сума минава през 0.5%.

 

При Transferwise имаш 0.3% на цялата сума.

 

Обаче през Transferwise имаш и друг сценарий (ако не са се променили условията). Ако ползваш референтен линк на някой близък и разбира се не си ги ползвал до момента - от една страна минаваш безтаксово а от друга получаваш и бонус, че си ги ползвал. Недостатък - става само веднъж.

 

Paysera за такава операция не препоръчвам. Курса на твоята UK банка ще ти се стори цвете...

Редактирано от Marco Polo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Marco Polo Благодаря за включването! Наистина това за 0,5% такса за горницата ми беше убегнало при Revolut.

 

Разгледах Paysera. На пръв поглед изглеждат чудесно, но когато стигнах до валутните им курсове нещата се промениха.

 

В крайна сметка за големи банкови трансфери (над £15,000) Transferwise е най-евтин. Не случайно Матеев е направил тази тема. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 17.12.2018 г. в 11:42, iMari каза:

image.png.8aa7a5264703c187a9a03e845cf8daf0.png

 

Каниш трима приятели,като всеки има право на безплатен международен превод до 1000лв,а ако и тримата  направят над 400лв превод,ти получаваш 100лв.

Кога ги получаваш тези 100 лв.? В баланса някъде ли стоят и как ги виждаш?

Връзка към мнение
преди 5 минути , FlyTraveler каза:

Кога ги получаваш тези 100 лв.? В баланса някъде ли стоят и как ги виждаш?

Превеждат ти ги по сметка. След като 3-ма души, които си реферирал, изпълнят условието да преведат минимум 200 паунда, ще ти изпратят имейл да посочиш сметка, по която да ти преведат бонуса.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, chandni каза:

Превеждат ти ги по сметка. След като 3-ма души, които си реферирал, изпълнят условието да преведат минимум 200 паунда, ще ти изпратят имейл да посочиш сметка, по която да ти преведат бонуса.

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След повече от 2 месеца с опит с Transferwise бих казала, че съм много доволна.

 

Да уточня - ако ви трябва американска банкова сметка, по която американски фирми/граждани да ви правят местни преводи, то само Transferwise върши работа. Revolut изглежда супер, но е само за Европа.

 

Основната разлика, която намирам между двете системи е, че Transferwise ти правят местни сметки и идеята при тях е по-евтини преводи между сметки (тип банкови преводи). При Revolut е повече ежедневни плащания и превалутиране или пращане на пари до познати вътре в системата им.

 

Аз си получавам преводите от САЩ в американската ми Transferwise банкова сметка (официално на мое име в New York). Плащанията пристигат между същия ден и три дни (американските ACH преводи нямат конкретен срок за изпълнение). За мен са безплатни, изпращача плаща няколко долара според тарифата на неговата банка. Ако е SWIFT превод ще дойдат по-бързо, но и цените им са като за SWIFT превод до България.

После си прехвърлям пари към бг банковата сметка (или на други хора) и ми пристигат за между няколко часа и два дни. Таксата за превода е 1 долар + процента за валутната обмяна. Не съм пробвала да си прехвърля USD->USD, защото после пък трябва да ги превалутирам по банков курс или пък да тегля и ходя до чейндж. А и май банката ще ме чарджи за постъпване на валутен превод.

 

От 8 март 2019 ще имат по-ниски цени на превалутиране: https://transferwise.com/price-change

                             пример USD -> BGN/EUR - преди 0.85%, от 8 март ще е 0.38%

 

Поръчах си и дебитна Transferwise MasterCard, която дойде в рамките на две седмици ако не се лъжа (забави се, но дойде). За да я поръчате, трябва да заредите профила с 20 евро или долара (за вас си остават). Няма никакви такси за поддръжка, приема се навсякъде (онлайн включително), има до 200 евро безплатно теглене на месец от ATM в цял свят. ПИН кода го има като се логнете в апликацията. Картата изцяло може да се управлявате през апликацията (блокиране, само някой видове плащания и т.н.). Особеност - първото плащане с физическата карта трябва да е с чип, после вече си работи безконтактното. За онлайн плащания е активна веднага.

Курса при обмяна на валута е пак междубанков + фиксирания им процент към тази валута (нямате такса превод). Аз като получавам долари и плащам в алиекспрес в долари, реално не заплащам никакви такси.

 

Customer service са малко бавни в отговорите, но са мили и услужливи.

 

Редактирано от rossi
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Намаляват таксата за изпращане от/към лева. Други такси всъщност скачат, вижда се на същата страница.

 

Друга новост е, че вече има личен акаунт в новозеландски долари.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
преди 5 часа, macf1an каза:

Намаляват таксата за изпращане от/към лева. Други такси всъщност скачат, вижда се на същата страница.

 

Друга новост е, че вече има личен акаунт в новозеландски долари. 

Прав си, има варианти, в които се качва малко цената.

 

Ако заредиш лева в левовата Transferwise сметка е безплатно. Ако заредиш с чужда валута левовата Transferwise сметка пак е по-евтино.

Доколкото видях, ако зареждаш от лева и обръщаш към евро, цената се е качила (с 2 цента за 1000 лева). Иначе при другите обръщания пада.

 

Хубаво е всеки да вземе в предвид за какво точно му трябва подобна сметка и да види колко ще му струва. Доколкото знам Revolut е по-изгодно ако от български лева ще обръщате и ще разплащате.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Вече три месеца чакам карта от Transferwise,като всеки месец се свързвам със съпорта,те ми се извиняват,явно се е изгубила някъде,предлагат да анулират поръчаната карта и да поръчам нова.Така три пъти.Ходих до пощата два пъти,даже с пощальона говорих.За сравнение Револют дойде за по-малко от седмица.Не знам какъв е проблема,но не ми се занимава повече.Въпросът ми е как мога да си възстановя тези 20 евро,които вече се вкарани в сметката?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , iMari каза:

Вече три месеца чакам карта от Transferwise,като всеки месец се свързвам със съпорта,те ми се извиняват,явно се е изгубила някъде,предлагат да анулират поръчаната карта и да поръчам нова.Така три пъти.Ходих до пощата два пъти,даже с пощальона говорих.За сравнение Револют дойде за по-малко от седмица.Не знам какъв е проблема,но не ми се занимава повече.Въпросът ми е как мога да си възстановя тези 20 евро,които вече се вкарани в сметката?

Пиши на съпорта, дай банкова сметка и ще ти ги върнат.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Вече три месеца чакам карта от Transferwise,като всеки месец се свързвам със съпорта,те ми се извиняват,явно се е изгубила някъде,предлагат да анулират поръчаната карта и да поръчам нова.Така три пъти.Ходих до пощата два пъти,даже с пощальона говорих.За сравнение Револют дойде за по-малко от седмица.Не знам какъв е проблема,но не ми се занимава повече.Въпросът ми е как мога да си възстановя тези 20 евро,които вече се вкарани в сметката?

Аз съм малко след теб т.е. една карта анулираха след 4 седмици чакане, сега съм на първата седмица от втората карта.

Борбата продължава!

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , ven62 каза:

Аз съм малко след теб т.е. една карта анулираха след 4 седмици чакане, сега съм на първата седмица от втората карта.

Борбата продължава!

След като поръчах първата карта получих мейл,че вече е изпратена.При следващите две не получих подобно потвърждение.Как беше при теб,получи ли мейл за втората карта?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.