Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Аз ползвам само него. Но само за трансфери към БГ и карта нямам от TW. Още не съм навлязъл надълбоко с Revolut, но скоро. Долен съм в сравнение с OpalTranfer дето ползвах едно време. И още по-доволен в сравнение с MoneyGram дето ползвах ОЩЕ по-отдавна.

Връзка към мнение

Ползвам и transferwise и revolut и съм доволен и от двете. Някои много специфични неща могат да се правят само от едното

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Изивнявам се ако вече някъде е коментирано, но не открих, а и търсачката нещо май  (все още) не работи като хората. 
Какви данни за получателя са задължително необходими при трасфер към частно лице? IBAN, имена, адрес, e-mail ... ? 

 

Връзка към мнение

@Фил, скриншота е от моят акаунт. Това излиза като започна да правя превод към друго лице в Европа. Реално не съм ползвала TW от близо година, за да ти потвърдя на 100%, но се съмнявам да иска и физически адрес на по късен етап.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

Днес получих подновената карта на Transferwise. Дизайнът е леко ъпдейтнат и вече се води Mastercard Platinum Debit. Елитна работа 🙂 А електриково зеленото продължава да ми седи все така свежо.

 

20210217_133048.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Моята карта изтича края на юни,а до края на март било безплатната подмяна

Изтеклите карти ги подменят безплатно и ги пускат пак така, само ако се изгуби след това доставката се плаща.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

@wise

 

🤔  Не знам на място ли съм Тук с поста, но не срещнах друга по-подходяща тема. 

 

Мисля утре да насоча превод на 2,6К към БГ банка през wise - би ми било за сефте.. 

 

Какви разходи и време за обаботка и пристигане на сумата да очаквам?

Единственият ми опит датира от миналия месец при двойно по-голяма сума, но към Намибия. Мина гладко и останах доволна.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Anna Kalinovska каза:

@wise

 

🤔  Не знам на място ли съм Тук с поста, но не срещнах друга по-подходяща тема. 

 

Мисля утре да насоча превод на 2,6К към БГ банка през wise - би ми било за сефте.. 

 

Какви разходи и време за обаботка и пристигане на сумата да очаквам?

Единственият ми опит датира от миналия месец при двойно по-голяма сума, но към Намибия. Мина гладко и останах доволна.

ето темата за Wise

Иначе, доста съм ги ползвал, работят си идеално, става много бързо, примерно на следващия ден (то си зависи и кога пристигат парите, първо трябва да пристигнат в сметката на Wise и после се пращат до получателя)

Таксите си ги пише, като заявяваш превода си пише колко точно ще ти вземе и колко точно ще се получат. За превод в рамките на Европа няма смисъл, има СЕПА.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

ето темата за Wise

Иначе, доста съм ги ползвал, работят си идеално, става много бързо, примерно на следващия ден (то си зависи и кога пристигат парите, първо трябва да пристигнат в сметката на Wise и после се пращат до получателя)

Таксите си ги пише, като заявяваш превода си пише колко точно ще ти вземе и колко точно ще се получат. За превод в рамките на Европа няма смисъл, има СЕПА.

Вярно, така беше и при трансфера до Намибия. Там разликата с разноските по банков превод беше осезателна. А тук не знам, докато не опитам. СЕПА не съм разучила още, срещнах тук мнения за нея, но сега няма да имам време да вникна. Ще го имам предвид.

Връзка към мнение

съвсем определено има разлика в разноските

Номера е, че си плащаш и за превод във страната, където ти е сметката източник, и за превода с Wise. Ако е СЕПА превод (във ЕС), таксата от източника към Wise ще е толкова, колкото от източника направо към получателя (пак в ЕС), и отделно имаш таксата на Wise. Ако е извън, ще имаш полза.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

съвсем определено има разлика в разноските

Номера е, че си плащаш и за превод във страната, където ти е сметката източник, и за превода с Wise. Ако е СЕПА превод (във ЕС), таксата от източника към Wise ще е толкова, колкото от източника направо към получателя (пак в ЕС), и отделно имаш таксата на Wise. Ако е извън, ще имаш полза.

Сега ми е интересно как ще се получи от БГ банка в друга през wise. Което би било точно като за СЕПА, мисля.

Връзка към мнение

Ми от Бг банка пращаш към друга Бг банка (сметката на Wise), и после те пращат към получателя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте. Предстои ми плащане на турове във Филипините и трябва да ги платя задължително по сметката на агенцията във Филипините. Установих, че във Филипините не ползват IBAN, а Swift code. Имам Револют, но до сега не съм изпращал пари през TW и не мога да преценя от къде ще излезе най-евтино, като бързината на превода не е от значение. Според вас кой е най-удачният вариант - Револют или TW. Сумата, която трябва да пратя е  1800 лв. равностойността, но във филипинско песо.

Връзка към мнение

Transferwise си показва таксите и крайната цена за теб (те ги променяха, пък и зависят от държавата, не може предварително да се каже кое е по-добре), проиграй преди да стигнеш до плащане

иначе си работят, аз ги ползвам от време на време

Връзка към мнение

Попадна ми алтернатива на transferwise особено за плащане в долари, но гледам, че има и други валути https://atlantic.money/eu/en/

Не съм го ползвал лично, но до колкото разбрах е с твърда такса от 3 евро/паунда и междубанков обменен курс. 
Пращат се парите в евро към естонска банка( имат SEPA inst) и после те превалутират и пращат към US банка. 
Може на някой да му е полезно 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 10.12.2022 г. в 12:33, Zlia каза:

Попадна ми алтернатива на transferwise особено за плащане в долари, но гледам, че има и други валути https://atlantic.money/eu/en/

Не съм го ползвал лично, но до колкото разбрах е с твърда такса от 3 евро/паунда и междубанков обменен курс. 
Пращат се парите в евро към естонска банка( имат SEPA inst) и после те превалутират и пращат към US банка. 
Може на някой да му е полезно 🙂

Услугата е налична само през телефон, а на сайта им пише, че нямат все още Андроид приложение и че работят само с ябълката. Обаче в Google Play тяхното приложение Atlantic Money е налично. Инсталирах си го и дори си направих регистрация. 

Освен въпросната твърда комисионна от 3 евро, направи ми впечатление, че, ако потребителят иска да направи експресен превод (instant), тогава се доплаща само 0,10 евро, т.е. общо 3,10 евро.

Някой да е пробвал вече въпросният Атлантик и да е наравил успешен трансфер?

Връзка към мнение
преди 15 часа, vorbis каза:

Някой да е пробвал вече въпросният Атлантик и да е наравил успешен трансфер?

Да се самоцитирам не е любимото ми занимание, но да кажа, че снощи направих един експресен превод. Услугата си работи както е описано. Взели са ми точно фиксираната такса за трансфера. Курсът също си е този, който бяха обявили. Явно в бъдеще пак ще ги ползвам.

Връзка към мнение
На 28.09.2022 г. в 21:21, Anna Kalinovska каза:

@wise

 

🤔  Не знам на място ли съм Тук с поста, но не срещнах друга по-подходяща тема. 

 

Мисля утре да насоча превод на 2,6К към БГ банка през wise - би ми било за сефте.. 

 

Какви разходи и време за обаботка и пристигане на сумата да очаквам?

Единственият ми опит датира от миналия месец при двойно по-голяма сума, но към Намибия. Мина гладко и останах доволна.

Какъв е смисълът на wise от една към друга БГ банка, да не се вижда лесно подателя ли ? Така-ще платита две такси.

 

Връзка към мнение

Трансфер от българска към българска банка може би има смисъл само, ако валутите на двете сметки са различни. В такъв случай се избяхва дървеният курс на някоя от двете банки, която ще направи смяната от една в друга валута. Аз за такива цели съм ползвам Transferwise (вече само Wise се нарича) и еднократно новата Atlantic Money.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.