Прескочи до съдържание

дневник Празнична разходка до Доминикана и Коста Рика


macf1an

Препоръчани мнения

Еееее, колко хубаво като си има наш човек на място, че да ти даде съвет! Особено за такива места, дето може да попаднеш не където трябва. Ама и да го прави с желание .Мак, голям си късметлийчо! Да не забравиш зелцето.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма, няма :)

 

Отзиви за Tropical Princess Beach Resort and Spa ? Намерил съм го за малко под 200 долара с ол инклузив.

ИФА-та я скриха в Експедия, но я виждам на други места все още, на същите пари. Кое си струва повече?

NH го намерих за 177 долара, ама гледам, че не е на плажа. За 30 отгоре плаж + ол инклузив доста по-добре идва.

Връзка към мнение

Ясно. В момента почти цялата ивица на Bavaro се е наредила с по около 200 долара на вечер:

Natura Park, IFA, NH, Ocean Blue & Sand, Tropical Alsios, Tropical Princess, Caribe Club Princess, Tropical Bavaro.

и изборът става труден.

А аз станах разноглед :)

Връзка към мнение

Извинявам се за офф-топика, ама какви са тези хотели за 200-300 долара, пък и не били хубави. Вярно, че е по Нова година, ама пък чак такива цени. ...Още веднъж казвам, че това не е в духа на нашия форум. 

Ние търсим нещо евтино...  Как така 200 долара било дупка и не си заслужавало... Нещо съвсем не съм в час..

2009 бях в Коста Рика и нямам спомен за такива цени....

Звучи ми невероятно. Аз пътувам в диапазона  40-50 евро за двойка с баня (това и в Европа , и в Япония , и в Корея..)

Какви са тези цени - не знам...

То кел файда като си намерил полети почти без пари, като даваш по 150-200 долара на вечер...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Това са цените в Доминикана, за плажни хотели, ол инклузив.

До Коста Рика не съм стигнал още като запазване, даже като крайна дестинация не е ясно кое ще е.

Чакам предложения от Сан Хосе - накъде ? :)

Връзка към мнение

И още нещо, което надали ще ти е от полза, но да си го имаш в предвид.  Когато живеех в Канада, редовно имаше чартъри до Пунта Кана , ол инклузив за една седмица за около 500-600 долара със самолетния билет (предполагам, че Флай може да го потвърди ).

Така, че хотел за една вечер 300 долара  звучи като от друга планета...Имай в предвид, че това не е Бора Бора, а Пунта Кана....

 

Отивам на приключения, не на почивка :)

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо не разбирам от масови курорти като този и затова и се доверявам много на преценката на експерта ни там - iva_a :)

Евтини хотели съм намерил, даже още по-евтини намерих в последствие, ама ме сгълчаха :)

Връзка към мнение

Нищо не разбирам от масови курорти като този и затова и се доверявам много на преценката на експерта ни там - iva_a :)

Евтини хотели съм намерил, даже още по-евтини намерих в последствие, ама ме сгълчаха :)

Ти слушай Ива, че знае какво е в момента. То, лани може да е било едно, вчера друго, а днес съвсем трето ;) ;) ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ясно. В момента почти цялата ивица на Bavaro се е наредила с по около 200 долара на вечер:

Natura Park, IFA, NH, Ocean Blue & Sand, Tropical Alsios, Tropical Princess, Caribe Club Princess, Tropical Bavaro.

и изборът става труден.

А аз станах разноглед :)

От списъка фаворит остава ИФА-та, обаче не е ясно колко такси искат на рецепцията. Посъветваха ме да запазя, че са 2 стаите само, и да ги питам утре директно. После отмяната е безплатна, ако не ме устройва.

 

Ако има сведения за останалите от този списък, дали може да ги класираме някак ? :)

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Таксите, както вече ти писах, са 18 % ДДС. Утре ще проверя в 8 часа като заработят мързелите. Тези хотели, които си изброил са все един тип. Ифата е с една мъничка идея по-добра. Ако някоя цена от другите те атрактира, не се колебай, вземай най-изгодното.

Истина е, че за Канада и за САЩ има страшни оферти. А и тук може да се спи за 40 долара в стая с климатик и баня. Просто обсъждаме различен вариант. Мястото е само турстическо, с нищо наоколо, няма какво да правиш извън хотела, без кола не можеш едно кафе да изпиеш, камо ли на плаж да отидеш, градски транспорт няма. Такава е организацията тук.

Редактирано от Iva_a
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Как е по-добре, да се запазят разни екскурзии предварително или на място ?

Връзка към мнение

Как е по-добре, да се запазят разни екскурзии предварително или на място ?

Няма проблем на място. Тъкмо ще огледаш брошурките и ще си прецениш какво ти харесва. Питай, това ми е работата все пак :)

А и по интернет не можеш да се пазариш ;)

Редактирано от Iva_a
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз до момента бях в неведение какво вършиш там :)

Море, зеленина, море, зеленина и ще си ходя, общо взето това ми е програмата :)

 

Резервирах ИФА-та в http://cheaptickets.com с 20% ваучер и (поне) 2% кешбек от http://befrugal.com, заедно с 10 долара подарък. Мога да го отменя безплатно до 23ти, ако не ми хареса отговора утре за таксите. 18% няма да получат без да съм смъкнал цената с поне още 20%.

 

Междувременно, намерих Tropical Princess Beach Resort & Spa за малко под 160 долара, та седи като резервен вариант.

Whala-та се е скатала в ъгъла и чака чудо :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ма как ги правиш тия магии...Аз всеки ден ровя и сега разбирам колко нищо не разбирам :) 

Което ти се върже като цена вземай, само за тая Воала с мнооо големи резерви. Ама пък мястото й е комуникативно, знам ли...Да взема да ида утре да го видя вътре. Сега му правиха някакво освежаване...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И още нещо, което надали ще ти е от полза, но да си го имаш в предвид.  Когато живеех в Канада, редовно имаше чартъри до Пунта Кана , ол инклузив за една седмица за около 500-600 долара със самолетния билет (предполагам, че Флай може да го потвърди ).

Така, че хотел за една вечер 300 долара  звучи като от друга планета...Имай в предвид, че това не е Бора Бора, а Пунта Кана....

 

Доминиканска република е възможно най-евтината карибска дестинация за all inclusive почивки от Канада, чак е неприлично евтино. Ето Sunwing предлагат 7 дни all inclusive с двупосочен полет от Торонто, започват от $445 (канадски долари, в момента са сигурно под 400 щатски) за всичко . Но това преди празниците и генерално в кофти сезон, по времето, когато той отива (по Коледа и Нова Година) скачат на около 900 щатски долара на седмица с двупосочен полет (най-евтините).

 

Въпроса обаче е, че на macflan това не му върши работа и каквото и да пишем не му помагаме. Ако вземе да си търси същите хотели и то пак от Sunwing и те ще му искат минимум 200 долара на вечер. Такъв е парадокса, с пакет е винаги много по-евтино.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Macflan, като ти чета мнения, планове и дълбочината на анализите им, докъде влизаш.....абе яко ми образуваш комплекси бре, човек!:) Сигурен съм, че и с други е така. Чувствам се като малоумник.

А мислех себе си за отворко допреди няколко месеца или година, понеже почти всички пътувания съм си организирал сам и съм си вярвал, че съчетавам съотношение суперцена-качество. А колко зле ме карате да се чуствам на моменти ти и някои твои колеги....ще сменям форума май...:)

Майтап...Сори за лиричното отклонение, ама и ние сме хора:)

Успех с пътешествието!

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Macflan, като ти чета мнения, планове и дълбочината на анализите им, докъде влизаш.....абе яко ми образуваш комплекси бре, човек! :) Сигурен съм, че и с други е така. Чувствам се като малоумник.

А мислех себе си за отворко допреди няколко месеца или година, понеже почти всички пътувания съм си организирал сам и съм си вярвал, че съчетавам съотношение суперцена-качество. А колко зле ме карате да се чуствам на моменти ти и някои твои колеги....ще сменям форума май... :)

Майтап...Сори за лиричното отклонение, ама и ние сме хора :)

Успех с пътешествието!

И аз така! Честно :)

Връзка към мнение

Каквото ви интересува, пи-тай-те :)

 

Аз затова и се опитвам да поддържам "интерактивен" процеса по запазването, за да могат да почерпят всички хора информация :) Иначе, защо сме се събрали тук ..

 

Ако приемем, че Пунта Кана е разрешена като казус, дали ще се намери някой да бутне едно рамо за :

 

"къде, да го еба, да ходя в Коста Рика" :blink:

 

За който го мързи да чете, кацам рано сутринта на 29ти Декември в Сан Хосе и излитам на 3ти Януари, в 10, пак оттам. Междувременно, нямам идея :) Гледал съм само северозападния район, но има твърде много алтернативи по западното крайбрежие, да ги изследвам за краткото време.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бях правил много минимално проучване на тема Сан Хосе, когато имаше една приятна "промоцийка" на тамошния Радисън :) Оказа се, че всичко интересно е извън самия град, природа яко и така. Нищо конкретно не мога да ти препоръчам, сигурно на теб ти е доста по-прясно в главата... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще цитирам това което Ruwenzogy ми препоръча -
" ......Вулканите Poas, Irazu, Arenal,  Rincon de la Vieja NP

Плажовете  Playa Grande (костенурките),  Playa Flamingo, Playa Tamarindo

 

Колониалният град   Cartago...."

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сан Хосе го разглеждам само като "мястото с летището", та правих какви ли не еквилибристики да го избегна като точка за престой.

 

Иначе, списъкът горе се припокрива добре с първоначалната ми "мишена":

http://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Beaches-cTop-g291958

 

Май все пак ще гоня Либерия и Тамариндо, явно има защо да са най-популярни .. Ама как ми се ще някой да изпъкне със "скрито бижу", което да не е пълно с напушени сърфисти ..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ходил съм в Коста Рика няколко пъти, но през втората половина на 90-те, затова и не съм ти писал до момента по въпроса. Страната не е толкова плажна дестинация, колкото еко туризъм - вулкани и джунгла. Планините са много красиви и вечно зелени, климата е много приятен, защото не е жега заради надморската височина. Има национални паркове, където можеш да видиш крокодили и предимно птици, страхотни птици.

 

Големите червени папагали Scarlet Macaw са невероятни да се гледат на диво. Има ги в Corcovado National Park, Carara National Park. Manuel Antonio National Park пък е близо до Сан Хосе и има хем плажове, хем и джунгла с маймуни и птици.

 

Сега има един лифт над джунглата - Rain Forest Aerial Tram, крокодили се гледат в Rio Tarcoles, не бих пропуснал и костенурките на Playa Grande (провери все пак кога им е сезона).

 

Сан Хосе е ОК, но нищо особено, има красив оперен театър и няколко музея. Основното, за което хора от цял свят ходят в Коста Рика е природата - джунгли и вулкани + птици. Може би най-добре е да си вземеш някакви организирани турове от Сан Хосе, аз лично бих забил в някой лодж или даже бих си разделил времето м-у два лоджа в два национални паркове.

 

Върти ми се из главата една църква цялата направена от метал, докарана на парчета от Европа и която трябвало да отиде в Пунта Аренас в Чили, но капитана на кораба я закарал погрешка в Пунта Аренас, Коста Рика. Не, че си заслужава да ходиш да я гледаш специално, само ако минавап от там. Намира се в Grecia.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.