Прескочи до съдържание

Накъде през Новата 2015 година


Препоръчани мнения

Голяма активност в началото на годината за бъдещи пътешествия на магеланци.

Време е да си пуснем една нова тема за плановете и мечтите през 2015 година.

Всеки да сподели ( ако иска) какво планира през тази година - на какъв етап е и за какво евентуално мечтае и се надява до края на годината.   Така ще се получи някаква координация и що-годе ще се знае кой къде се намира. А и защо не някой да се организират заедно поне за известна част от пътуванията , които съвпадат. А също и магелански срещи извън граница.  Сега се очертават няколко дестинации, където ще бъка от магеланци - Шри Ланка, Аржентина, Бразилия...   Така щеше да е и с моята Индия, но за съжаление , не се получи и засега се блъскам сам ( с помощта и на някои приятели от форума)..

Та давайте...   Ще бъде интересно.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

:)

При мен нещата стоят така. Планирах пътуване до Шри Ланка, Малдиви и Северна Индия за Холи, но се оказа, че трябва да изместя пътуването с месец, така че не хващам Холито. Това ме накара да мина на план Б и да го оставя за следващата година, живот и здраве.

Та изведнъж се оказах с билети до Хонг-Конг за период от 18 дни...така че мисля да опоскам Филипините, времето е сравнително достатъчно.

Етап- основни билети- закупени, почвам да редя пътуването.

 

Друго, което ми е в плановете е октомври минаване набързо през АУ с главна цел седмица на южния остров в НЗ и поне 5 дни на Фиджи.

 

 

Уикенд пътуванията покрай волейбола или просто за глътка въздух ще са на импулс и според излезли прекалено изгодни оферти.

:)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Страхотна идея!

На мен за сега ми е сигурно само първото азиатско 'турне' до Тайланд, Камбоджа и Сингапур в периода 25.03-07.04. Билетите са купени, хотелите-резервирани, а другото на място. Май месец е почти решена една Португалия, но е още рано за билети, а зимъска се надявам на Дубай, но до тогава има много време.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да си кажа и аз въпреки, че последните дни станах досадна на всички останали с моите въпроси от всякакъв характер.

Тази година така се наредиха нещата, че по всяка вероятност ще осъществя пътуванията си  съвсем в началото. После ще завиждам на останалите. :)

Първото пътуване края на февруари-началото на март до Скандинавските страни Швеция и Дания. Организацията е направена почти на 90%. Остават само дреболии и доизкусуряване на детайли.

Второто пътуване през април до Аржентина. Тук съфорумците ми оказаха значителна психологическа и др. помощ, защото в един момент доста се бях паникьосала.  То още не ми е минало, но пък и не спирам с организацията на нещата. Ами, какво да кажа, доста напред съм с подготовката и единствения ми проблем са цените на вътрешните полети. Това ми пречи да съм готова също на поне 75-80%. Възможно е дори в един момент да реша изцяло да прекроя нещата, та затова и не бързам. Вчера успях да намеря офис на Аржентинците в София и предстои разговор за уточняване на въпроса с пасовете. Иначе намерих добри в ценово отношение, местоположение и качество /според ревютата/ хостели, така че с нощувките на всички места май въпросът съм го решила.

След това пътуване, ако не са ме изгонили от работа, вероятно няма да имам отпуска и само ще завиждам на пътуванията на другите.

Мечтая си да спечеля от тотото, лотото или там каквото ще да е, за да има пари за още пътувания. От друга страна хазарт не изграя, та едва ли ще стане. ;)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Февруари уикенд в Братислава - купени самолетни билети и резервиран хотел.

 

Юли и август 3 седмици Япония и Южна Корея - купени самолетни билети Брюксел - Токио и Сеул - Брюксел /с трансфери през Мюнхен и Франкфурт/.

 

През април и май има няколко дълги уикенда от 3-4 дни и ще е нещо с кола до Германия и Франция.

 

Коледа и Нова година не съм ги измислила още, до юли ще ми се изясни накъде.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Засега две закупени пътувания. Със самолетните билети и хотелите. Първото- края на месец март за 10 дни "редовното ни годишно" пътуване до Дубай /този път само за 2 дни/ и Абу Даби. И второто през юли. Милано -2 дни, и след него за 15 дни на Лазурния бряг в Ница. Наехме прекрасен апартамент на Promenade des Anglais, с голяма панорамна тераса към морето. Ако има пътуващи магеланци по това време ще се радвам да ни гостуват на чаша бяло вино или бира на терасата!!!post-662-0-25449900-1420545418_thumb.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Ами ние ще отидем в Шри Ланка края на февруари със сигурност. 

След това ще се опитам да не отменя Трансилвания през май. Засега е на етап, че от 3 години знам какво искам, но все изниква друго пътуване и се нуждае от опресняване. 

Имам силно желание през 2015 за Мадейра(може и Тенерифе), Исландия(защото нямаме парички за Патагония :blush: ) и най-вероятно няколко разходки до Гърция. Хвърлила съм око и на Египет и Гамбия.За жалост голяма част от отпуска ми ще е изяден от Шри Ланка и остатъкът от годината ще се правят сериозни гимнастики около всеки допълнителен почивен ден. 2014 постигнах 40 дни зад граница с 20 дни отпуск, така че се надявам да се справя някак и сега. 

 

Следя си всеки ден пиратите, така че е възможно да не осъществя нито едно от началните си намерения, за сметка на други свои приумици. Но ще търся острови, с някакви варианти на обществен транспорт, хубава природа, трекове и вода(във всички нейни форми).

Пиша тук основно защото ще ми е забавно в края на годината дали ще имам съвпадение между поне един план и равносметката :rolleyes: . 

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

За първи път от много години започвам годината без планирано пътуване за лятната отпуска. Усещането е странно. Непрекъснато имам чувството, че съм забравил нещо и периодично се озъртам в собственото си съзнание. Не знам дали ще свикна с тази идея и колко време ще издържа докато не планирам нещо, за да ми се махне бремето от главата...

 

Иначе вече планирани и подготвени са две пътувания през първата половина на годината:

 

20.03.2015 г. - 23.03.2015 г. - Port Zelande, Netherlands за пореден "Marillion Weekend"

02.04.2015 г. - 06.04.2015 г. - кратка обиколка на Белгия с база в Гент и дневни посещения на Брюж, Антверпен, Брюксел и Лювен

 

Сега като се замисля дори нямам планирано пътуване за Коледа и Нова година. Нещата отиват към сериозна депресия...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

За първи път от много години започвам годината без планирано пътуване за лятната отпуска. Усещането е странно. Непрекъснато имам чувството, че съм забравил нещо и периодично се озъртам в собственото си съзнание. Не знам дали ще свикна с тази идея и колко време ще издържа докато не планирам нещо, за да ми се махне бремето от главата...

 

Иначе вече планирани и подготвени са две пътувания през първата половина на годината:

 

20.03.2015 г. - 23.03.2015 г. - Port Zelande, Netherlands за пореден "Marillion Weekend"

02.04.2015 г. - 06.04.2015 г. - кратка обиколка на Белгия с база в Гент и дневни посещения на Брюж, Антверпен, Брюксел и Лювен

 

Сега като се замисля дори нямам планирано пътуване за Коледа и Нова година. Нещата отиват към сериозна депресия...

 

Айде повечко групи да обявяват турнета, че аман :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За първи път от много години започвам годината без планирано пътуване за лятната отпуска. Усещането е странно. Непрекъснато имам чувството, че съм забравил нещо и периодично се озъртам в собственото си съзнание. Не знам дали ще свикна с тази идея и колко време ще издържа докато не планирам нещо, за да ми се махне бремето от главата...

 

Иначе вече планирани и подготвени са две пътувания през първата половина на годината:

 

20.03.2015 г. - 23.03.2015 г. - Port Zelande, Netherlands за пореден "Marillion Weekend"

02.04.2015 г. - 06.04.2015 г. - кратка обиколка на Белгия с база в Гент и дневни посещения на Брюж, Антверпен, Брюксел и Лювен

 

Сега като се замисля дори нямам планирано пътуване за Коледа и Нова година. Нещата отиват към сериозна депресия...

Странно, една приятелка скоро ми напълни главата с дати за концерти. Защо не AC DC през май-юни?
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Айде повечко групи да обявяват турнета, че аман :)

 

Логистично не ми се върза турнето на U2 и затова съм като болен. От друга страна, жив да си, че ме подсети. Аз май имам организирано, че и почти платено пътуване за лятната отпуска. Това ЕГН-то не прощава... :(

 

Ами, да! Как можах да забравя за поредното ми посещение на фестивала "Night Of The Prog" край скалата Lorelei? :O

 

16.07.2015 г. - 22.07.2015 г. - долините на река Рейн и река Мозел с база през първите три дни в близост до Lorelei за фестивала, а после нощувки в Bernkastel-Kues и Трир - привдижване с рент-а-кар...

 

Как да не ти стане любима концертна дестинация този фестивал?

 

post-53-0-47405000-1420551088_thumb.jpg

 

Странно, една приятелка скоро ми напълни главата с дати за концерти. Защо не AC DC през май-юни?

 

Тези, ако дойдат отново в София, пак бих ги гледал, но да обикалям чужбината за тях не виждам смисъл... ;)...добре, че главна прокуратура не чете тук, че сега щях да съм вече мъртъв... :(

Редактирано от Duke
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

Странно, една приятелка скоро ми напълни главата с дати за концерти. Защо не AC DC през май-юни?

Тези ако дойдат отново в София, пак бих ги гледал, но да обикалям чужбината за тях не виждам смисъл... ;)

Едно много добре осведомено птиче ми каза, че има голяма вероятност да дойдат пак в София тази година, но още не било сигурно. ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Юли месец за около седмица в региона Емилия-Романя, където е единствената италианска дата от турнето на ACDC на/до пистата Имола. Между другото областта е леко несправедливо пренебрагвана, така че ще се постарая да пусна по-подробен план и отчет.

 

Краят на септември и началото на октомври Берлин и концерт на U2. Доволен съм, че и няма да бъде пропуснатo най-обещаващото музикално събитие в София за 2015 (от досега обявените) - Ерос Рамацоти. Всички италианофили на линия, без оправдания :P - 26 септември Арена Армеец. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Аз си го представям повече като оферта самолет+ хотел във Фуншал за седмица през лятото. И после еднодневни разходки из острова, той е малък. Поне засега с немските пирати ми излизат доста добри предложения и ако някое пасне с рождения ми ден, скачам. Иначе трябва да спя в Лондон или да прескачам от летище на летище в летен сезон.

Но благодаря за предложението, Мадейра трябва да се популяризира във форума, заслужава според мен.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

То и моите планове са ясни - със закупените билети до Монтевидео и Буенос Айрес. И както билетите повеляват, ще има кратък престой в Мадрид и Берлин. Етап на подготовка - самолетните билети за международните полети са закупени. Иначе самата програма все още е една голяма въпросителна.

Това пътуване ми изяжда половината от годишния отпуск и ще се дебне някаква оферта за септемви - дестинация - каквото сабя, т.е. пират/магеланец, покаже.

Иначе, първоначалните планове бяха съвсем различни - десетина дни в Гърция и седмица в Ница. Сигурно съм единственият човек в България, който не е ходил на почивка в Гърция. Е, планът не беше точно за почивка, но можеше да се съчетае. Сега остава за догодина. За Ница има все още някаква надежда през майските празници.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

През февруари круиза на Карибите. В момента съм на етап активно проучване за островите. За лятото си мисля да направим роуд трип до Канадските Скалисти планини и да посетим парковете Банф и Джаспър за някой дълъг уикенд. Има много неизвестни и не знам дали ще се осъществи, засега съм на етап неясна идея :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Моят (бял лист) сигурно е по-голям от твоя!  :) Е, надявам се нещо да изкочи в подходящия момент и да го позапълня. B)

 

Тези на някого друг! Знаем ги твоите планове, простиращи се до 2026 година :lol:

 

По темата: Моят лист дори не е бял, ами прозрачен - не може дори да се пише с него... :mellow:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Две са сигурни:

 

януари-Малдиви,Оае

  юни -Португалия

 

неуточнени дати:

 

 април/май-френската ревиера

 септември/октомври-балкански тур с колата който включва 6-7 държави( за последните две спътницата ми още не знае) :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

За сега имам планирани три пътувания:

- началото на март за два дни в Ню Йорк и седмица във Флорида - билети и хотели са запазени, маршрътут е ясен за всеки ден, сега се сещам, че още не сме запазили само кола под наем във Флорида.

- края на март и началото на април за десетина дни до Аман, Йордания - билетите са купени, преспиването също е осигурено

- началото на май за 3 дни в Исландия - билети, хотели и кола под наем са запазени. 3 дни са малко за Исландия, дано дург път имаме възможност за повече.

 

Имам още десетина дни отпуска, които ми се иска да отделя за България (ходи ми се из нашите планини лятото) и още нещо (в глаавата ми се въртят Сардиния, Рим, Алгарве, Швейцария, Мароко, Тунис или Мадейра) - ще реша в зависимост от това дали ще изникнат оферти за някоя от дестинациите и съотношението цени/удобство в часовете и дните на пътуване.

 

Летните уикенди ще използваме както и тази година за кратки екскурзии с кола да съседните страни. За сега е сигурен един уикенд през септември в Амстердам за концерта на U2.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

септември/октомври-балкански тур с колата който включва 6-7 държави( за последните две спътницата ми още не знае) :)

Винаги ми става приятно когато прочета, че някой планира обиколка на Балканите. Все още за мен е пълна загадка нежеланието на голяма част от сънародниците ни да проумее уникалността на този регион, който разкрива и спецификата на нашата народопсихология...

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.