Прескочи до съдържание

Накъде през Новата 2015 година


Препоръчани мнения

Има ли магелански поток към Малмьо за Св. Валентин?

Ние ще сме там (може би) за 13-16.02.

Казвам може би, защото купих билетите по промоцията на Уиз, на цената на една вечер в ресторант и може и да не ходим, ако много студ захване или някаква пречка изскочи.

Връзка към коментар

Има ли магелански поток към Малмьо за Св. Валентин?

Ние ще сме там (може би) за 13-16.02.

Казвам може би, защото купих билетите по промоцията на Уиз, на цената на една вечер в ресторант и може и да не ходим, ако много студ захване или някаква пречка изскочи.

Eeeee, отидете де :) . Не се отказвайте.

Ние сме малко след вас и имаме нужда от непосредствено мнение за студа и как да го понесем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моите планове засега са скромни:

- април през пролетната ваканция - София ;)

- август - Португалия: Лисабон, Синтра, Алгарве и малко селски туризъм

- декември - смятам да се самопоканя (заедно с фамилията) на гости на един приятел в Аахен и Кьолн, че ми се ходи на немски коледен базар :)

 

Междувременно ще има и няколко дълги уикенда през май-юни. Дъщерята си прави устата за Лондон (пак), аз пък искам Виена... или Прага.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Уаууу страхотни планове сте си наредили всички!!!

Аз за момента съм само на мислене..... Запалих се за Япония от пътеписите на AlexandraKo , после докато четях пътеписа на FlyTraveler за сафари в Африка .....,после прочетох и пътеписа на Kaloyan89 за остров Реюнион, прочетох някои от пътеписите на Rainy...еххх. Разглеждам страхотните снимки на всички магеланци и си заплювам места, и си казвам искам тук...и тук разбира се......Еее колко е красиво тук.....И така до безкрай!!! Реших че искам да отида на много места през тази година :)

Да видим на къде ще завее ватъра..... :):rolleyes::)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Браво и здраве и живот на всички да си пожелаем, за да осъществим плановете.

 

Аз засега много скромно

Април - Единбург

Надявам се на някой гръцки остров, по-далечен през септември

И/или пък с кола обход на Западните Балкани. Запалих се от темата Мини Балкани. :)

 

Но каквото дойде!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз си карам по стандартната програма - Май: Индийския океан - Мавриций и Мадагаскар, примерно. Септември: Тихия океан - или Микронезия, Палау, или Вануату и Нова Каледония. Декември - Атлантическия океан. Кариби, мариби .. далеч ми е още.

Ово е стАндарт! :biggrin::clapping:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Аз ще съм доста скромен тази година, много ми се иска да стигна до Япония, но се обмисля, най-вече не ми се ходи сам, а с други хора, които да са били там вече. Просто е съвсем различна държава и трябва да се се чете страшно много за всичко предварително..

Иначе се чудя за една Виена за 3-4 дни, но не знам дали искам наистина да я видя.

От по-сигурните са отново Канарските осторви, но този път смятам да посетя малките и слабо известни Ла Гомера и Ла Палма, като вероятно ще търся къщи под наем и без това там има доста малко хотели.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Какво да ви кажа- подтискате ме... Единя "стандартно"- Индийски, Атлантически, Тихи океан (за една!!! година). Другия- миналата година (да го ожалиш), не се възползвал от оферта на "пиратите", че всичко му било пълно... Третия- едвам се "свърта" в Бг-то, та добре, че му е детето, та да посети милата ни татковина... Четвъртият- на всеки концерт (или почти всеки) на алтернатив групи, бил... Пети....

Всъщност- вдъхновявате ме. Харесвате ми. Радвам се, че срещам хора, като вас, които ме окриляват и ме карат да... мечтая:)

А, по темата- засега едсинствено сигурно- 3 седмици Мианмар и Камбоджа (скоро). Етап- ми, май всичко. Ааа, остават визите, ама имаме време.

Помислям си и за Мароко. Всъщност мисля си за Мароко от миналата година, та си спомням за оня виц:

"- Пак ми се ходи ...

- О, ти кога беше там?

- Не, бе , и миналата година ми се ходеше..."

А, и за Гана си помислям...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Абсолютно вдъхновение е тази тема!

 

От мен, февруари, понеже е къс и тъмен, ще го освежа с уикенд до Белгия, Брюксел и Брюж за по ден. 

 

Началото на април, БГ за 5 дни, някоя планина ще е, пролетен балкански въздух не ме е удрял от 6 години, време е!

 

2-9 май - Ню Йорк, всичко уредено, само програмата да се избистри, с достатъчно прозорчета за непредвидени преживявания.

 

Юли се започва! Поне доколкото ми се иска, конкретни планове няма :) . Ако всичко върви по план, Прага за 3-4 дни, гръцко море, Истанбул за 5 дни и още някоя друга българска планина (какво да правя, затъжила съм се!). 

 

Есенно-зимният период е абсолютно неясен, но си мечтаем :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз след седмица отивам за пореден път до Берлин на концерт, като ще си направя по една екскурзийка до Лайпциг и Магдебург. :)

Началото на март - Малмьо и Копенхаген, остана да си купим билети за рейсовете и да доизпипаме програмата.

Началото на юли 12 дена на БГ моренце. :)

И след това живот и здраве с колата Будапеща, Братислава, Пилзен, Прага, Дрезден, Вроцлав, Варшава, Краков и Белград.

Това са плановете за сега.

Аз си правя някакви сметки за октомври пак в Берлин, но тоя път май няма да ми се отвори парашута. Мисля и сериозно да уговарям родителите ми да ходим, или около Коледа някъде по немските базари, или да пътуваме за НГ, но има мноооого време до тогава. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз след седмица отивам за пореден път до Берлин на концерт, като ще си направя по една екскурзийка до Лайпциг и Магдебург. :)

Началото на март - Малмьо и Копенхаген, остана да си купим билети за рейсовете и да доизпипаме програмата.

Началото на юли 12 дена на БГ моренце. :)

И след това живот и здраве с колата Будапеща, Братислава, Пилзен, Прага, Дрезден, Вроцлав, Варшава, Краков и Белград.

Това са плановете за сега.

Аз си правя някакви сметки за октомври пак в Берлин, но тоя път май няма да ми се отвори парашута. Мисля и сериозно да уговарям родителите ми да ходим, или около Коледа някъде по немските базари, или да пътуваме за НГ, но има мноооого време до тогава. :)

 

Защо до Магдебург?

Това което е интересно в града е водния мост и катедралата. Друго забележително няма, даже е доста сив град.

Връзка към коментар

Адинко, кога точно сте в Копенхаген? Ние също ще бъдем там началото на март.

Мдааа видях, по същото време ще сме там, вие отивате по-рано ама се връщаме с един и същи полет. :D

Защо до Магдебург?

Това което е интересно в града е водния мост и катедралата. Друго забележително няма, даже е доста сив град.

Ами защото в района няма вече какво друго да видя за един ден, а пък досега немски град не ме е разочаровал, та все ще си намеря нещо да правя предполагам.... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мдааа видях, по същото време ще сме там, вие отивате по-рано ама се връщаме с един и същи полет. :D

Ами защото в района няма вече какво друго да видя за един ден, а пък досега немски град не ме е разочаровал, та все ще си намеря нещо да правя предполагам.... :)

Има сграда на Hundertwasser:

Magdeburg_Hundertwasserhaus.jpghttp://de.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%BCne_Zitadelle_von_Magdeburg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Мдааа видях, по същото време ще сме там, вие отивате по-рано ама се връщаме с един и същи полет. :D

Ами защото в района няма вече какво друго да видя за един ден, а пък досега немски град не ме е разочаровал, та все ще си намеря нещо да правя предполагам.... :)

 

Извинявай ако съм реагирала малко странно. Но живях в града и не го виждам като туристически град.

Предполагам за ден, ще успееш да видиш и Jahrtausendturm. Сградата на Hundertwasser я бях забравила.

Връзка към коментар

Страхотни сте! Поздравления и успех на всички - да изпълнят пътуванията си към мечтаните дестинации и да им се отварят време и пари и за други дори!

Ние засега сме на етап за една... Испания през април за 10 дни: ))

Все още не знаем обаче откъде и как д а го подхванем....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Извинявай ако съм реагирала малко странно. Но живях в града и не го виждам като туристически град.

Предполагам за ден, ще успееш да видиш и Jahrtausendturm. Сградата на Hundertwasser я бях забравила.

Хахах еми тогава нормално така да реагираш. :) Аз ще съм за около 6 часа там, не е толкова много. Да, мисля и до парка с Jahrtausendturm да отида, видях, че има и пеперуди в Schmetterlingshaus, та ще си запълня времето. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.