Прескочи до съдържание

Накъде през Новата 2015 година


Препоръчани мнения

2014 постигнах 40 дни зад граница с 20 дни отпуск, така че се надявам да се справя някак и сега. 

Този пример трябва да влезе в наръчниците на пътешественика. При мен цифрите са на обратно и малко ме е срам :blush:

Пътуванията са все кратки, но с вече купени билети предстоят Барселона, Маракеш и Казабланка, Болоня и Сан Марино.

Надявам се тая година на запад да стигна до Португалия, а на изток до Япония.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Този пример трябва да влезе в наръчниците на пътешественика. При мен цифрите са на обратно и малко ме е срам :blush:

Пътуванията са все кратки, но с вече купени билети предстоят Барселона, Маракеш и Казабланка, Болоня и Сан Марино.

Надявам се тая година на запад да стигна до Португалия, а на изток до Япония.

Не е толкова трудно - 3-4 уикенда на близки дистанции, пътуване с кола за празниците, за да не се разориш за билети, и става. Освен това 5 дни отпуск са 9 дни с околните уикенди.

Тази година имаме 2 неработни дни през март, 2 дни април и 2 дни май. Хубави месеци за Балканите са последните два, а цените са поносими. През септември има още два почивни във втората част, идеално време за гръцки остров, защото тълпите са се разкарали и цялата красота си е само за теб. 

Така че успех. Аз планирам по 10 неща едновременно, за да има много варианти за всеки момент и джоб. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

2014 постигнах 40 дни зад граница с 20 дни отпуск, така че се надявам да се справя някак и сега. 

 

Добра си, добра си :) Моят рекорд е от 2012 - 58 дни зад граница с 25 дни отпуск. Няма спор - това как да си наредиш отпуските най-рационално, си е основно изкуство, което всеки магеланец трябва да има в артилерията си :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

На 28.Февруари летя до Шарлероа и веднага продължавам за Лил.Една нощувка и хващам първия влак за Лондон,като това ще епървото ми пътуване до Англия.На 03.Март летя за България.

За по-напред ,не знам,желанията ми все още са доста объркани. :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

За сега всичко е в сферата на плановете. Но все пак да си кажа какви ги замислям де с надеждата да стане. Юни - Турция Истанбул, Измир и няколко дни all inclusive в Кушадасъ ( последното е по изрично желание на благоверната :) ) В началото на октомври също мисля да мръдна на някъде но къде още не съм решил. Надявам се Wizz да пуснат евтини билети и така да реша къде ще ходя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си карам по стандартната програма - Май: Индийския океан - Мавриций и Мадагаскар, примерно. Септември: Тихия океан - или Микронезия, Палау, или Вануату и Нова Каледония. Декември - Атлантическия океан. Кариби, мариби .. далеч ми е още.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Аз си карам по стандартната програма - Май: Индийския океан - Мавриций и Мадагаскар, примерно. Септември: Тихия океан - или Микронезия, Палау, или Вануату и Нова Каледония. Декември - Атлантическия океан. Кариби, мариби .. далеч ми е още.

 

Ама скроооооооооооомен  :lol:

Връзка към коментар

Ние сме купили билети само за пътуването до Йемен през февруари, но предвид обстановката там не бих го нарекла 100 % сигурно. Освен това планираме още поне 2 екскурзии, едната ще е някъде на Балканите по Коледните празници, а другата е голяма магия дори и за мен. :)

 

За онези с белите листи - хубавите работи стават спонтанно, та имате време. :)

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз не съм по предварителните приказки, но да кажа, че гледам на изток. В началото на годината към близкия изток, а после и към далечния.

Между тях...още не знам какво ще бъде, но желания имам достатъчно. :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Засега, а и за после, плановете ми са свързани с полети предимно на запад. По-точно на югозапад към държавите, обединени под общото название Латинска Америка. Континентална, островна, полуостровна, всякаква. След три седмици пак натам за още 27 дена :) В края на годината ще направя всичко по възможностите ми да има още едно.

С едно изключение на юг при благоприятно стечение на обстоятелствата - островът на лемурите, и съседния му, за който имам уговорка, само чакам някои скорошни уточнения с човека дали и кога точно може да стане.

 

Иначе цяло лято, както през последните 7-8-9 години - редовните обиколки по концерти и фестивали из Европа. Тази година в редуциран и малко по-стегнат вариант, да остане малко аванс ако изскочи някое неустоимо и неочаквано предложение от тези пусти пирати, които от повече от година само проверявам всеки ден, гледам, и не мога да се възползвам, защото всичко вече ми е запълнено. Няма да уточнявам колко дни общо. То и аз самият не ги знам точно, де...

Засега купени, платени и осигурени до края на лятото, са към 6-7 пътувания общо. Ще има още две далечни  в споменатата посока със сигурност. И евентуално още едно. Ами това е засега май, пък да видим какво ще се получи накрая  :rolleyes:

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Моята програма е относително скромна:

Мароко, Испания, Португалия, Турция на море (напр. Фетие или Чешме), Лондон (че не съм ходил скоро), някъде из централна Европа ( в зависимост от това къде реша да отида на концерт на AC/DC)

Разбира се и навсякъде другаде, където успея да се организирам и намеря време.

:) 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

На какво се надявам и аз през Новата 2015 година,,,

25 февруари - 1 март -  Болоня - идеята е детето да лети за пръв път

15 - 30 март  -  Иран  -  закупени самолетни билети, очаквам помощ за резервиране на хотели

6 - 14 април - Прибалтика ( Люксембург, Литва, Латвия, Естония, Финландия - все нови за мен държави - по един ден за столиците)

14 - 29 април -  Индия  -  закупени самолетни билети

30 април - 2 май  -  от Цюрих до Франкфурт - посещение на Колмар и Хайделберг

23 - 28 май -  Халкидики - ол инклузив с детето

юни -    10 дни на Черно море

август - една седмица в Пирин

1-15 септември -  Сардиния (по стъпките на Зани) - в търсене на най-изгодната комбинация между Уиз и Райън

20 ноември - 20 декември - Бирма, Лаос, Тайланд - в очакване на добра катарска промоция

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

На какво се надявам и аз през Новата 2015 година,,,

25 февруари - 1 март -  Болоня - идеята е детето да лети за пръв път

15 - 30 март  -  Иран  -  закупени самолетни билети, очаквам помощ за резервиране на хотели

6 - 14 април - Прибалтика ( Люксембург, Литва, Латвия, Естония, Финландия - все нови за мен държави - по един ден за столиците)

14 - 29 април -  Индия  -  закупени самолетни билети

30 април - 2 май  -  от Цюрих до Франкфурт - посещение на Колмар и Хайделберг

23 - 28 май -  Халкидики - ол инклузив с детето

юни -    10 дни на Черно море

август - една седмица в Пирин

1-15 септември -  Сардиния (по стъпките на Зани) - в търсене на най-изгодната комбинация между Уиз и Райън

20 ноември - 20 декември - Бирма, Лаос, Тайланд - в очакване на добра катарска промоция

Аз си пожелавам такава програма някой ден  ;) Когато намеря начин да пътувам без да работя...

 

Завиждам за Иран.

Само не разбирам как се връщаш от Прибалтика и тръгваш за Индия в един ден

Редактирано от Childish
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз си пожелавам такава програма някой ден  ;) Когато намеря начин да пътувам без да работя...

 

Завиждам за Иран.

Само не разбирам как се връщаш от Прибалтика и тръгваш за Индия в един ден

Бе повечето хора работят и правят доста по-сериозни програми, защото са подплатени и с добър финансов ресурс.

За Индия нали тръгвам от Рига, затова ще отида малко по-рано да обиколя тези държави, защото не съм бил натам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На какво се надявам и аз през Новата 2015 година,,,

25 февруари - 1 март -  Болоня - идеята е детето да лети за пръв път

15 - 30 март  -  Иран  -  закупени самолетни билети, очаквам помощ за резервиране на хотели

6 - 14 април - Прибалтика ( Люксембург, Литва, Латвия, Естония, Финландия - все нови за мен държави - по един ден за столиците)

14 - 29 април -  Индия  -  закупени самолетни билети

30 април - 2 май  -  от Цюрих до Франкфурт - посещение на Колмар и Хайделберг

23 - 28 май -  Халкидики - ол инклузив с детето

юни -    10 дни на Черно море

август - една седмица в Пирин

1-15 септември -  Сардиния (по стъпките на Зани) - в търсене на най-изгодната комбинация между Уиз и Райън

20 ноември - 20 декември - Бирма, Лаос, Тайланд - в очакване на добра катарска промоция

 

Аууууу, заради този тип програми мисля, че трябва да си пуснем тема: Кога ще бъдем в България през Новата 2015 г. Там пътешественици като Оги, Георги Матеев и още няколко човека да могат да си записват кога ще им бъдат посещенията в страната. :) Хем ние ще знаем кога можем да ги срещнем тук, хем те ще си водят график. На някои магеланци престоят тук е като почивка, а пътуванията нещо като ангажимент. ;)  

 

На себе си, а и на всички останали пожелавам такива възможности. Браво. :)

Редактирано от mililia
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз съм безкрайно скромна. Март-прословутото пътуване до Куба и Мексико, лятото една Румъния, из манастирите в Молдова и замъците, естествено, а после каквото форума покаже откъм самолетни билети.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аууууу, заради този тип програми мисля, че трябва да си пуснем тема: Кога ще бъдем в България през Новата 2015 г. Там пътешественици като Оги, Георги Матеев и още няколко човека да могат да си записват кога ще им бъдат посещенията в страната. :) Хем ние ще знаем кога можем да ги срещнем тук, хем те ще си водят график. На някои магеланци престоят тук е като почивка, а пътуванията нещо като ангажимент. ;)  

 

На себе си, а и на всички останали пожелавам такива възможности. Браво. :)

Програмата изглежда малко големичка, но то реално са си 3 пътувания - Иран, Индия и Бирма, и евентуално ако стане Сардиния

Не ме слагайте в категорията на Георги Матеев. Аз имам малко дете и трябва да съм тук, да гледам как расте.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

На какво се надявам и аз през Новата 2015 година,,,

25 февруари - 1 март -  Болоня - идеята е детето да лети за пръв път

15 - 30 март  -  Иран  -  закупени самолетни билети, очаквам помощ за резервиране на хотели

6 - 14 април - Прибалтика ( Люксембург, Литва, Латвия, Естония, Финландия - все нови за мен държави - по един ден за столиците)

14 - 29 април -  Индия  -  закупени самолетни билети

30 април - 2 май  -  от Цюрих до Франкфурт - посещение на Колмар и Хайделберг

23 - 28 май -  Халкидики - ол инклузив с детето

юни -    10 дни на Черно море

август - една седмица в Пирин

1-15 септември -  Сардиния (по стъпките на Зани) - в търсене на най-изгодната комбинация между Уиз и Райън

20 ноември - 20 декември - Бирма, Лаос, Тайланд - в очакване на добра катарска промоция

 

whaaat.gifomg2.gifЕвалла! Здрав да си да го случиш!  :)

Връзка към коментар

И аз да се запиша, мнооого обичам да си мисля и да планувам пътешествия, на път съм родена явно, ноо много късно започнах и не ми остават чак толкова активни годинки за осъществяване на всички планове, ама какво да се прави :)

След седмица имам круиз на Канарските острови - Мадрид един ден, после Гран канария, Мадейра, Тенерифе, Санта круз де ла палма, Фуертвентура. Круиза е платен, билетите са в джоба, само живи и здрави.

През април ми предстои ходене във Виена за великденските празници - хотела е резервиран, билетите са платени, остава само да организирам там какво-що, но има време след круиза. За майските празници не съм решила дали ще има време да идем някъде, ако излезе нещо изгодно и подходящо откъм дати - ще отидем, за сега обаче три дни смятам са малко за чужбина, та може да идем някъде в Бг, не сме били в Русе, може и там.

юли-август две седмици море в БГ /ходим на Дюни с децата/, за 22 септември мисля да направя един Лондон, не съм купила билети и нямам резервиран хотел, нооо за там време бол. Смятам да пътувам с Райън, тъй като полетите са ми удобни, а и съм от Пловдив. В Лондон не съм била, та ще е ново за мен, за съжаление мъжо ще повтори, ама от него да мине, Лондон не е място, което да му стига едно посещение.

Октомври последната част от отпуската на мъжо планувам да я прекараме в Япония - общо 10 дни с пътните, малко е, но толкова време имаме. Ако се откажа от Япония, ще идем до Тайланд, но почти на 90% съм го решила вече. Чакаме промоция на самолетни билети. И като купя, ще започна с въпросите ;)

За Коледа живи и здрави смятам да сме вкъщи, но за Нова година имам желание за някъде в чужбина. ще ми се Дубай, тъй като не е много далеч , а има удобни полети, четири дена са малко, ама за съжаление обикновените хора имат 20 работни дни отпуск и туй то. Всъщност ще се радвам на всякакви предложения за някаква по-различна дестинация за НГ 2015, но може и в Европа да идем някъде, ще видя.

Успех пожелавам на всички с пътуванията! :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ох, направо ми се напълни душата като чета всички тези планове!!! :) Аз само се моля да сме живи и здрави- ние и хората около нас, за да осъществяваме прекрасните си планове! :) :) :)

Моята програма засега е само планова, но.... дай Боже да стане... та- почивните дни през март- Берлин или Рим, за Великден- до Прага с кола, юли- Москва и Санкт Петербург. Иначе всеки уикенд от лятото гледам да съм по планините и едно море на гръцки остров, разбира се!

Малко по- сигурно ми е Бали, имам купени билети за края на април-началото на май. Дано всичко е наред! 

Чувствайте се поканени! :) А и аз ще се оглеждам за примамливи предложения :)

Bon voyage, магеланци! :) :) :) :) :)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Декември с ясното съзнание, че 2015 ще си стоим в къщи си помечтах, колко ще е готино да си празнувам юбилея някъде по чужбинско :) Миналия ден се обзаведох с едни бързи билети :lol:

02 март - 06 март за Малмьо и рожденния ден е уреден, остава избора в Малмьо или в Копенхаген да го отразя :) 

 

Една група луди жени обсъждаме ходене до Швейцария с кола - това засега е само план.

И ако изпадне нещо за месец май, че аман от юбилеи в семейството :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Привет и от мен и за много години!

Аз малко ви поизпуснах напоследък, но увеличихме числеността на семейството и за известно време предпочетох да не се дразня като ви чета само  :meeting: 

Но ето че малкото чаве вече си държи главата самО, значи е време да започна да планирам следващото пътуване. 

За сега са само планове, но мисля тази година да посетим замъците по Лоара, семейно. И едно традиционно море в Гърция.

Скромно, но от сърце.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.