Прескочи до съдържание

Pegasus - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

На 28.07.2023 г. в 8:03, Биксбит каза:

 

Понеже вече имам саудитска виза, Бахрейн съм го планирал с Уиз до Рияд, влак до Дамам и Юбер до Манама. Предполагам пътуването  ще е по-разнообразно, по-бързо и по-изгодно от  колкото София  (влак) - Истанбул  - Бейрут, което резервирах с Пегасус

Ще ми интересно да чуия за това пътуване. Имам ходене на там, но се пада по Коледа и билетите за връщане са високи, единствено от Рияд има фобри цени, само визата за СА ме възпира малко. Нкой да ми каже за транзитна виза как да се сдобия

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Гледах една комбинация до Киргизстан ,като сега има промоция и цената крайната ще бъде около 150 евро.Тя излиза на страницата за плащане.От Киргизстан може да се отскочи и до съседните Казахстан и Узбекистан без виза.Не съм бил в тези три страни и сигурно за друга година ще пробвам.

we.png

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Гледах една комбинация до Киргизстан ,като сега има промоция и цената крайната ще бъде около 150 евро.Тя излиза на страницата за плащане.От Киргизстан може да се отскочи и до съседните Казахстан и Узбекистан без виза.Не съм бил в тези три страни и сигурно за друга година ще пробвам.

we.png

Много добра идея. Ще следя и аз..

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 29.07.2023 г. в 16:14, dimitrov6 каза:

От Киргизстан може да се отскочи и до съседните Казахстан и Узбекистан без виза.Не съм бил в тези три страни и сигурно за друга година ще пробвам.

we.png

Аз съм бил, но не си го представяй като "отскачане", защото разстоянията там не са като в Бенелюкс или ... Косово, РСМ, Албания, Черна гора... Всъщност Казахстан е огромна страна и там от град на град се пътува с вътрешен полет, площта е 2 725 000 km², тоест 25 пъти площта на България (111 000 km²). Бишкек е близо до казахстанската граница, а Ош е близо до узбекистанската, но пътуванията не са нито нито тип "шенгенски", нито с бързо преминаване на границата, нито с редовен транспорт. Ако летиш до Бишкек пробвай с маршрутка/автобус до Алма Ата (Алматы), около 5 часа е заедно с чакането на границата. Иначе с влак общо е към 12 часа, заради голямото обикаляне и многото спирки + мотаенето по границата. Но ако и връщането е от Бишкек, си е тегаво, пак трябва да минаваш границата. От Алма Ата исках да ида до Байконур, на картата изглеждат много близо, но разстоянието е над 1100 км, или 12-14 часа с автобус, или с вътрешен полет. Мерси 😄

 

Иначе Ош и Ташкент също са от двете страни на границата, но как става придвижването, нямам представа. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 часа, Hakkâri Spor каза:

Аз съм бил, но не си го представяй като "отскачане", защото разстоянията там не са като в Бенелюкс или ... Косово, РСМ, Албания, Черна гора... Всъщност Казахстан е огромна страна и там от град на град се пътува с вътрешен полет, площта е 2 725 000 km², тоест 25 пъти площта на България (111 000 km²). Бишкек е близо до казахстанската граница, а Ош е близо до узбекистанската, но пътуванията не са нито нито тип "шенгенски", нито с бързо преминаване на границата, нито с редовен транспорт. Ако летиш до Бишкек пробвай с маршрутка/автобус до Алма Ата (Алматы), около 5 часа е заедно с чакането на границата. Иначе с влак общо е към 12 часа, заради голямото обикаляне и многото спирки + мотаенето по границата. Но ако и връщането е от Бишкек, си е тегаво, пак трябва да минаваш границата. От Алма Ата исках да ида до Байконур, на картата изглеждат много близо, но разстоянието е над 1100 км, или 12-14 часа с автобус, или с вътрешен полет. Мерси 😄

 

Иначе Ош и Ташкент също са от двете страни на границата, но как става придвижването, нямам представа. 

Може до Бишкек -Киргизстан полет от Истанбул,автобус 5 часа до Алма Ата (Алматы)-Казахстан, и оттам пак може полет с Пегасус до Истанбул.До Узбекистан от Бишкек е далеч и ще ми е уморително и скъпо да комбинирам Киргизстан,Казахстан и Узбекистан.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, има вътрешни полети Бишкек-Ош ... и вече Ош е до границата с Узбекистан.  Допреди няколко години в сайта на Пегасус имаше полети Истанбул-Ташкент със спирка в Бишкек, като се води, че са оперирани от Pegasus Asia (бяха купили киргизската Air Manas). Всички вътрешни и международни полети на Air Manas ги имаше като опция и в сайта на Пегасус, с полет от Истанбул и междинна спирка в Бишкек, сега не знам дали е така, не ми се рови. Но примерно имаше Истанбул-Ош (Operated by Pegasus Asia или Operated by Air Manas) с междинна спирка Бишкек, но всичко на една резервация, а полетите направени в такива часове, че да няма дълго прекачване и да са що годе удобни. https://en.wikipedia.org/wiki/Air_Manas

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, valpet каза:

 Този път реших и взех Сабиха до Бейрут за дати 23/27 март догодина.С флекса излезе 138 евро return за двама.

 Ако има желаещи може да направим групичка😀

Някой знае ли онзи известен водопад в Ливан по кое време се посещава? @master_of_germs, мисля, че беше споменал за него.

Връзка към коментар

Не съм бил в Египет(бях на метър от границата в Ейлат -Израел) и си купих за 64 евро-125 лв до Хургада и обратно.Като погледнеш еднопосочно,отиването беше 25,а връщане 49.Но като избереш двупосочно и цената стана 64.До Шарм ел Шейх е без виза но най-евтино видях за 113 евро отделно отиване и връщане.

IMG_20230810_135830.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Guinness каза:

Някой знае ли онзи известен водопад в Ливан по кое време се посещава? @master_of_germs, мисля, че беше споменал за него.

Споменал е март и април.

 

Има и качени снимки от април тази година:

 

 

 

Рамазанът догодина е 11 март - 9 април, като баш празникът Ейд е 10-12 април. За Ливан май не е много определящо, но за други места е.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Цените до Иран са много ниски, сигурно заради визата от 75 евро. Но за първи посещение ще ги дам. За 40 евро ги купих сега.

IMG_20230811_121424.jpg

Гледам си напазари доста стабилно билети с Pegasus от Истанбул, може ли да споделиш от къде пътуваш до Истанбул (от София?) и за каква цена? Че и аз си харесвам разни билетчета, ама като сложиш и пътни до Истанбул и време...не винаги е ок.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , boogy83 каза:

Гледам си напазари доста стабилно билети с Pegasus от Истанбул, може ли да споделиш от къде пътуваш до Истанбул (от София?) и за каква цена? Че и аз си харесвам разни билетчета, ама като сложиш и пътни до Истанбул и време...не винаги е ок.

От Хасково  пътувам за 55 лв двупосочен автобус. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 минути , dimitrov6 каза:

Взех и до Ербил- Кюрдистан и обратно за 59 евро. Все още не съм сигурен, че визата е безплатна,но ако трябва ще платя 75 евро.

IMG_20230811_151118.jpg

Визата мисля, че я направиха платена, и май около 75€ излизаше наистина 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

@dimitrov6, ти им изкупи билетите, браво. 🙂

Остава да купя от друга промоция, вече след март пътуване до Катар,Казахстан и Киргистан.Последните два може наведнъж.За Пакистан визата не е много скъпа,но билетите са.

 

преди 35 минути , stanimir каза:

Защо не помислиш за дългосрочна  квартира до Сабиха ,така няма да биеш толкова път и да харчиш за автобус ? 

Правил съм го,но на самото летище.6 нощи и 12  полета.До различен турски град отиване и връщане на ден.  🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.