Прескочи до съдържание

Pegasus - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

На 10.08.2023 г. в 14:53, Argentique каза:

Споменал е март и април.

 

Има и качени снимки от април тази година:

 

 

 

Рамазанът догодина е 11 март - 9 април, като баш празникът Ейд е 10-12 април. За Ливан май не е много определящо, но за други места е.

 

да, за водопадът точно март и април е времето.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

До целия Ирак визите станаха on arrival, не само до кюрдската част. Разликата е в престоя. Може би и в цената.

Димитров, много неудобни часове, какво правиш като кацнеш в 1 през нощта? На връщане полети в 3 през нощта… не знам, аз не бих букнал, ако е такова разписанието. За Шарм ел Шейх за първи път чувам, че е без виза? Знам, че за целия Египет си има виза on arrival (последно я плащах преди 4 месеца в Александрия след кацане, 20-25 долара, не помня точно). 
Само да ти кажа, че в Хургада няма какво да се види, ако си купуваш билет за 1 ден. Нищо историческо и никаква забележителност. Това е просто курорт и единствено се ползва за …морска почивка. В Кайро и Александрия си има история и има какво да се види за ден, но за Хургада, нямам спомен. Само видяхме на море и … 1 цял ден в Луксор. 

На 10.08.2023 г. в 14:53, Argentique каза:

Рамазанът догодина е 11 март - 9 април, като баш празникът Ейд е 10-12 април. За Ливан май не е много определящо, но за други места е.

 

Е те са два Ейд-а. Единият Ейд ал-Фитр е Рамазан Байрам, а Ейд ал-Адха е Курбан Байрам (2 месеца по-късно). Заради почивните дни около двата байрама много хора пътуват и е нормално да се пълнят самолетите в мюсюлманските страни и цените скачат (понякога и на хотелите). 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Hakkâri Spor каза:

До целия Ирак визите станаха on arrival, не само до кюрдската част. Разликата е в престоя. Може би и в цената.

Димитров, много неудобни часове, какво правиш като кацнеш в 1 през нощта? На връщане полети в 3 през нощта… не знам, аз не бих букнал, ако е такова разписанието. За Шарм ел Шейх за първи път чувам, че е без виза? Знам, че за целия Египет си има виза on arrival (последно я плащах преди 4 месеца в Александрия след кацане, 20-25 долара, не помня точно). 
Само да ти кажа, че в Хургада няма какво да се види, ако си купуваш билет за 1 ден. Нищо историческо и никаква забележителност. Това е просто курорт и единствено се ползва за …морска почивка. В Кайро и Александрия си има история и има какво да се види за ден, но за Хургада, нямам спомен. Само видяхме на море и … 1 цял ден в Луксор. 

Е те са два Ейд-а. Единият Ейд ал-Фитр е Рамазан Байрам, а Ейд ал-Адха е Курбан Байрам (2 месеца по-късно). Заради почивните дни около двата байрама много хора пътуват и е нормално да се пълнят самолетите в мюсюлманските страни и цените скачат (понякога и на хотелите). 

За Синай визата е безплатна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , Hakkâri Spor каза:

Димитров, много неудобни часове, какво правиш като кацнеш в 1 през нощта? На връщане полети в 3 през нощта… не знам, аз не бих букнал, ако е такова разписанието.

Няма да плащам за хотел,но ако искат някаква резервация заради визата в някоя държава ще си направя и после ще я отменя,като им покажа,че имам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не бих казал бедняк ,защото летиш повече от всеки друг в тоя форум.

Просто изглежда не те свърта дълго на едно място и гониш максимум дестинации, но наистина е уникален начин на пътуване.Сещам се за Форест Гъмп 😉

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

E надявам се, поне разглеждаш тези градове от картата, макар и за ден? В Ерзурум, Диарбакър, Коня и т.н. има много история и е грехота да не се видят. Или да идеш до Ван, ама да не видиш езерото Ван… 😉

преди 54 минути , Marisha каза:

За Синай визата е безплатна.

Брей, интересно. Но пак има visa on arrival?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Hakkâri Spor каза:

E надявам се, поне разглеждаш тези градове от картата, макар и за ден? В Ерзурум, Диарбакър, Коня и т.н. има много история и е грехота да не се видят. Или да идеш до Ван, ама да не видиш езерото Ван… 😉

Брей, интересно. Но пак има visa on arrival?

Да, попълваш една бланка,  пишеш Sinai only, но нямаш право да напускаш Синай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 37 минути , Hakkâri Spor каза:

E надявам се, поне разглеждаш тези градове от картата, макар и за ден? В Ерзурум, Диарбакър, Коня и т.н. има много история и е грехота да не се видят. Или да идеш до Ван, ама да не видиш езерото Ван… 😉

 

Разглеждам само,ако града е до летището като Диарбекир,Адана,Трабзон,Кайсери,Муш.Езерото Ван го видях.В Хургада за мен е важно,че е в Египет и си го пиша в колекцията.До Кайро уж Пегасус има полети,но не видях кога.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Препоръчвам ти все пак да си вземеш тур с лодка в Хургада - ще видиш всичко най-хубаво от морето,  уплътнявайки си целия ден за 20-на долара :

 

https://www.viator.com/tours/Hurghada/Paradise-Island-Sea-Trip/d800-126413P12

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Последно 2021г бях в Египет с кацане в Шарм Ел Шейх. Имаше си виза на летището за пристигащи - 25 долара. Оттам Синай ходихме да изкачваме, не съм разбрала да има виза. Може би, защото беше съчетано с други неща.

Връзка към коментар
преди 58 минути , crazyhorse каза:

Попълни ги, за да ги виждаме, моля! 

Преди няколко години ги бях попълнил,но забелязах,че колкото повече разкривам къде ходя ,толкова губя магията и интереса.Явно обичам анонимността.Ето снимка на летищата.Всички европейски страни и няколко извън.

С Пегасус 45 полета вътрешни само.

Screenshot 2023-08-11 at 21-36-02 slavi169 myFlightradar24.png

  • Харесвам 11
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 1 час, tara каза:

Последно 2021г бях в Египет с кацане в Шарм Ел Шейх. Имаше си виза на летището за пристигащи - 25 долара. Оттам Синай ходихме да изкачваме, не съм разбрала да има виза. Може би, защото беше съчетано с други неща.

2021 беше безплатна заради ковид. За Рас Мохамед /сушата/ сега е необходима виза. Май месец бяхме на палатки и не пускат през КПП без виза. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, dimitrov6 каза:

Цените до Иран са много ниски, сигурно заради визата от 75 евро. Но за първи посещение ще ги дам. За 40 евро ги купих сега.

IMG_20230811_121424.jpg

За 2 дни добре ли виждам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На много места летищата са доста отдалечени от града и наоколо няма нищо. Празни полета или индустриална зона. Само да кажа, че в Египет не разрешват да влезеш в сградата на летището повече от 3 часа преди полета. Имах лош опит с Александрия, летището е на 40 км от града. Полет в 1 през нощта, който Турските авиолинии преместиха в 3 ч.  Отидох в 22 ч.  2-3 км преди летището има бариера с полицаи, проверяват се всички автомобили с разни огледала под автомобила, проверяват обстойно документите, гледат и бордните карти. На пристигане пред летището (като казвам “пред”, имам предвид 100 метра, там също има ограда и проверяващи, пиле не може да прехвъркне. Чакат доста хора и като започнаха да пропускат, видяха ми бордната карта, че е за 3 през нощта. Казаха, че не мога да мина. Да заповядвам след полунощ. И отсреща имало “чакалня”. В тази чакалня имаше само мъже, половината правеха намаз в това време. В дъното имаше нещо като кафене, което излъчваше illahi музика. След полунощ пропускаха на две дълги проверки, на бариерата 100 м. преди сградата на летището, после и на входа на летището огромни опашки. Не е като в София, да влиза всеки когато си иска. 5 скенера минах, всеки оглежда паспорти, разпитва… попълват се бланки за щяло и не щяло. Много неприятно. Само исках час по-скоро да се прибера.

 

В заключение : ще те задължат да излезеш от летището след кацане и няма да те пуснат по-рано от  3 часа преди обратния полет. Наоколо само военни и полицаи, бариери, проверяващи. Вариант за моткане около летището няма. Инсталирай си UBER на телефона и си поръчай от него евтино такси до града и се разхождай там. Нямаш много голям избор. Това не е Европа. (Uber в Египет е евтин. Ама стига да имаш интернет)

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Hakkâri Spor каза:

Това не е Европа

Прав си. Сега  прочетох отзиви  на пътници и всички казват ,че е ужасно. Морето е на километър  от летището, може и без такси да ида.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хургада е ОК, понеже повечето пътници са европейци, най-вече руснаци де. Ама Кайро и Александрия са над 90% араби по летищата и личи отвсякъде, че си малцинство за тях, таксиджиите обичат бели хора. Досаждат невероятно. Преследват и не те оставят. Как ще изтърват 20-30 евро…  При летището в Александрия всички проверяващи ме питаха : “Уизеър ли?” (Понеже с Уизеър там кацаха само бледолики, от Италия най-вече). За Хургада не се притеснявай, доста е туристическо. Виж, вече за Ербил, не знам… Матеев да каже 😄

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Hakkâri Spor каза:

Виж, вече за Ербил, не знам

Четох,че в Кюрдистан било малко по-безопасно от столицата на Ирак- Багдад. Добре,че не купих за там,но ще казвам,че съм бил в Ирак ,въпреки че Кюрдистан е автономия и повече няма да стъпя в тези две територии . Същото важи и за Иран.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , nino каза:

На сайта им има ли опция Разписание подобно на Уиз да се видят цените по дати, че нещо не намирам ?

Има,но постоянно се блокира сайта.Като се отвори цената за определен ден,над него има надпис -За цял месец.Но като блокира,аз си гледам цената ден по ден в приложението,и за отиване и за връщане.След 7 дни проверени отново се въвежда нова дата да тръгне за следващите дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Четох,че в Кюрдистан било малко по-безопасно от столицата на Ирак- Багдад. Добре,че не купих за там,но ще казвам,че съм бил в Ирак ,въпреки че Кюрдистан е автономия и повече няма да стъпя в тези две територии . Същото важи и за Иран.

Абе няма проблем, изобщо не го мисли по този начин. В Париж и Брюксел да не би да нямаше взривове? И в Истанбул? В Ирак и Иран не се притеснявай от това. По-скоро, че отиваш на не-туристическо място в арабска държава (като Шарм ел Шейх, Хургада, Дубай…) и ще си един от малкото бледолики на летището и извън него 😉 Дори в един Узбекистан (доста туристически) пред летищата и пред  всяка жп гара сме като ходещи банкомати за местните копърки, досаждат и вървят след тебе, сменят по 10 езика, като мислят, че не ги разбираш. Не отговаряй по никакъв начин, започнеш ли диалог, няма да те оставят на мира. Сложи си слушалки разни, прави се, че говориш по телефона. В Африка и в Азия кацне ли европеец… за местните си е потенциален банкомат. Тарикати изкачат отвсякъде, да ти помогнат, да те упътят, после няма отърване. Следваш си пътя , не спираш пред такива и не ги чуваш. 
Свали си Maps.Me на телефона, за да имаш офлайн карта, ориентирай се по нея и не го мисли. Проблемът е нощния час на кацане и излитане…

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.