Прескочи до съдържание

Венецуела


Elena Dicheva

Препоръчани мнения

Аз съм бил във Венецуела преди 10на години със семейството . През Каракас, Суидад Боливар и до водопада. Ще издиря записките ми и ще ги пусна - може да са полезни. Нищо че времената са други. Тогава беше супер, тук там трябваше да се внимава.

Screenshot_20220530-162215_Samsung Internet.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, pepsii каза:

Аз съм бил във Венецуела преди 10на години със семейството . През Каракас, Суидад Боливар и до водопада. Ще издиря записките ми и ще ги пусна - може да са полезни. Нищо че времената са други. Тогава беше супер, тук там трябваше да се внимава.

Screenshot_20220530-162215_Samsung Internet.jpg

Е, още си беше Чавес на власт преди 10 години. И аз няколко пъти ходих и не се чувствах застрашена повече от всяка друга латиноамериканска държава, но мисля че след смъртта му доста се промени положението. 

Връзка към коментар

Гледах доста видеа на youtuber-и/травъл блогъри, които посетиха Венецуела миналата/тази година, или са си венцуелци. И положението е доста различно от преди няколко години.

- Неофициална доларизация цари навсякъде (започнала от 2019г) и това, което съветват най-много е да имаш дребни долари, защото иначе няма да ти върнат. Включително и в супермаркетите (има си продукти, друг е въпроса кой може да си ги позволи) се пазарува с долари. Боливари не се ползват почти, освен хората които ги получават като заплата и трябва да ги изхарчат. Модерен е и app-ът Zelle, явно заради многото емигранти в USA.

- за водопада Анхел - вече не се пътува до не знам си къде във вътрешността на страната, за да се вземе полет до Canaima, а има директен от Caracas, което за туристите е голям плюс, има монопол само на една авиокомпания

- поне до скоро, искаха PCR направен до 72ч преди пристигане и още един на пристигане (60usd в кеш), който се заявява предварително и се попълва някакъв PLF за QR code https://pasedesalud.casalab.com.ve/

- трябва да се провери дали има някакви ограничения за EU

- много хора са емигрирали и показваха как преди уживени булеварди сега са почти пусти. Не е само заради горивото, продължават опашките за субсидираното евтино гориво, но има и бензиностанзии на пазарни цени

-- и т.н., който иска да гледа за повече инфо:

- цяла поредица на испански (има някакъв много fancy lodge, от който тръгват към водопада https://wakulodge.com/?lang=en)

 

-ако ви се гледат още видеа за Венецуела на испански, потърсете каналите на няколко венецуелски травъл блогъра в Youtube: Gabriel Herrera, Oscar Alejandro и Dos Locos De Viaje - тези последните май имат агенция и уреждат пътувания във Венецуела 😉

 

-на английски:

 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз също съм навит за Венецуела , бих предпочел Октомври - Ноември тъй като искам и Маракайбо заради мълниите (много голям фен съм ), а най-добре е през Октомври или Ноември за това.

Пишете ми, ако се решите , дори един човек да е, с мен ставаме двама , тъй като аз не успях да навия приятели за там , не искат и не искат 😄  Намерил съм тази фирма https://ospreyexpeditions.com/  и ако не намеря хора за тази есен другата година ще си ги ползвам самостоятелно , промоции не чакам аз, така че съм на разположение когато ме викнете за организация 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 30.05.2022 г. в 17:31, stanimir каза:

Офтопик:

96 полета в 2011-а ,когато повечето магеланци едва ли са мечтаели и за 10 , камо ли за Венецуела ...впечатляващо! !

Благодаря 🙂

Ето и обещаната допълнителна информация. Това ни беше маршрута по дати :

30 oct – arrive in Caracas                    
 30 Oct – flight CCS-MUN-CBL , overnight at Posada la casita                    
 31-oct – free day in Cuidad Bolivar , overnight at Posada la casita                    
1-nov – leave for the Canaima-Angel falls tour / Sapo                    
2-nov – angel falls                     
3-nov – canaima and fly back , overnight at Posada la casita                    
4-nov – free day in Cuidad Bolivar , overnight at Posada la casita                    
5-nov – flight PZO-CCS                     
6-nov – Leave form Caracas         

 

Ето и снимки

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1063045133758296&type=3

 

Ако някой има конкретни въпроси да пита 🙂           
 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...
Цитат

From Madrid, Spain to Caracas, Venezuela for only €415 roundtrip

                                                                                                                                                                                                                                                 April 4, 2023

image.jpeg.8b024720b7db38054625442c611bfaf9.jpeg

 

Само напомняне, и показване, че все още излизат добри цени до Венецуела. В случая са last minute за април.
Хубаво ще е, ако се появят подбони цени за януари, когато е междинният сезон, удобен и за Анхел, и за трека Рорайма - да купуваме, които имаме намерение да ходим.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

От днешното предаване по бТВ - разказ на Весо Овчаров и негов колега катерач за приключенията им из Венецуела. Извън спортно-екстремната и техническа част, която е и повод за пътуването им, двамата събеседници дават съвсем прясна и актуална информация и факти, които ни интересуват нас като пътешественици. Както и впечатляващи кадри, заснети по време на пътуването им.

https://btvplus.bg/produkt/predavaniya/47657/predi-obed/predi-obed-24-04-2023-g
(след 50-та минута от началото)

 

Тук е моментът да дам леко разяснение защо ще гледаме за дати през януари, а не ноември или декември.
Ноември е в края, но все още дъждовен период (май-ноември). За основната част от плана на нашето пътуване - Рорайма, е добре да е в сухия период (декември-април), защото в района на платото и без това си вали всеки ден във всички сезони. Но в дъждовния много повече. А има пресичане на две реки и множество потоци, които в дъждовния период ще бъдат много по-трудно преодолими. Що се отнася до водопада Анхел - в дъждовния период често е закрит от облаци, и ще е неприятно да отидем до там и да не можем да го видим в целия му блясък до върха. За Ориноко не съм гледал кои са подходящите периоди, но там винаги има какво да се види, защото флората и фауната са в изобилие.
Декември и до средата на януари част от хората, които са заявили твърдо желание за пътуването, нямат възможност поради лични ангажименти.
Затова периодът, за който ще гледаме за билети, ще е след 15 януари 2024 г. И вече в зависимост колко, и кои места иска да посети, всеки сам ще си избере и продължителността на пътуването. За нея ще обясня и дам подробности като излязат билетите. Най-общо е между 8 и 15-20 чисти дена без полетите.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Колега от офиса ни в Осло е ходил точно Ноември месец 2022, доста ми разказва и показва снимки, тъй като и аз искам да отида натам . Извън дъждовния сезон водопада не е така внушителен , не знам за облаци , на неговите снимки нямаше и всичко си се вижда, може би е до късмет. Аз искам да отида Октомври или Ноември, защото искам да видя светкавиците над Маракайбо. Ако има други за този период - супер, ако не - и сам мога. Иначе моя план за там е Маракайбо, Анхел и Ориноко , Рорайма не ми e в плановете на мен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Наскоро се очаква промоцията на турците и предвид миналогодишната ниска цена за Венецуела, се надяваме на нещо подобно и сега /под 500 евро от София/.  Затова е хубаво отново да се преброим. Пътуването ще бъде планинарско /основно/ и се иска прилично ниво на физическа издръжливост. Та в тази връзка се питам дали и аз съм за там, въпреки, че много ми се иска.

Тагвам сериозни в това отношение хора да си помислят добре и да се включат в приключението.  @Stanislav Dimitrov, @Tedy, @master_of_germs@mary_shery, @Lindt @Gentleman Basta, @Carrie, @Guinness, @muchachote, @izida, @Lirea, @stanimir, @Фил, @Граф Вронски, @Tim и много други, които се надявам да не се разсърдят, че не са между изброените.....  Моята агенция, на която разчитах преди, се разпадна, така че ще помоля @wilks да даде малко разяснения какво ще гледаме във Венецуела и някаква ориентировъчна цена за да могат желаещите да си направят сметката за колко дни ще пътуват и кои дати да изберат за билетите.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Вероятно промоцията ще стартира на 08.05.2023. Каракас е вкл. Един приятел, който пътува непрекъснато по работа, получи ел. поща с оферти цени, но нека да ги видим все пак.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Претърсвания не знам, но бежанци от Венецуела чак до нас стигнаха вече, касиерки в супермаркета.

преди 51 минути , lesy каза:

Вероятно промоцията ще стартира на 08.05.2023. Каракас е вкл. Един приятел, който пътува непрекъснато по работа, получи ел. поща с оферти цени, но нека да ги видим все пак.

Промоцията дали ще е от Европа навън, както обикновено, или ще има и наобратно?

Връзка към коментар
преди 1 час, Oshko каза:

А в политическата обстановка има ли развитие? И на мен ми се ходи, но на претърсвания на голо не съм готов😜поне за сега.

Тези митове и легенди никога няма да свършат. Ако ще се ходи, категорично ще бъде с местна туристическа агенция...

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

@ruwenzogy През януари вероятно и аз ще мога да дойда .

По този повод, дайте да видим кой кога може и кога е най-доброто време за посещение на водопада Анхел и трека на платото Рорайма....  Аз продължавам да мисля, че е ноември /края на дъждовния сезон - за Анхел и началото на сухия сезон за трека Рорайма / Ако искаме да съчетаеме и двете. Иначе рискуваме края на януари/февруари да не видим нищо от водопада - малка стрийка, която не пада и до края ма 1000м стена..  Хубаво е всеки сериозен да си каже мнението,  -  кое му е приоритет и кое време го устройва

Връзка към коментар

 Аз видях писмото от офиса на Търкиш от Варненския офис, но не съм в групата за Венецуела. Моята цел е Раджа Ампат. Сходна е с предните. Дано да е вярна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, lesy каза:

 Аз видях писмото от офиса на Търкиш от Варненския офис, но не съм в групата за Венецуела. Моята цел е Раджа Ампат. Сходна е с предните. Дано да е вярна.

Ама ЛЕСИ бъди в групата за Венецуела... Какво те спира за тази невероятна дестинация ?  Я, кажи...

Връзка към коментар
преди 1 минута , ruwenzogy каза:

Ама ЛЕСИ бъди в групата за Венецуела... Какво те спира за тази невероятна дестинация ?  Я, кажи...

Ще ходим, но вие ще отъпчете пътеките.  Януари не можем.

Връзка към коментар

Аз за себе си съм се ориентирала към водопада Анхел и евентуално малко моренце около Pаrque Nacional Morrocoy (като алтернатива на неоправдано скъпия архипелаг Los Roques), но още не знам кога ще е това. Гледах разните пакети с цени на агенцията https://socoadventures.net/en на двойка youtube-ри (това им е канала https://www.youtube.com/@DosLocosDeViaje). Не е бюджетно, пакетите с водопада Анхел включват и посещение някакви малки водопади в близост до Canaima, има опция за полудневен трек на tepuy, както и полети със самолетче или хеликоптер над Анхел. Сайтът предоставя достатъчно добра информация за дестинациите, дори и само за ориентация. Има и един луксозен lodge в самия Нац. парк Canaima, който също организира посещения, но няма цени https://wakulodge.com/?lang=en, все пак на който му е интересно, може да разгледа.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Оги, при мене пътуване през есента, освен за уикенд, никога не е било възможно. Най-доброто, на което мога да се надявам за непрекъснат отпуск, са две седмици с три уикенда от средата на януари докъм 25 февруари. И това с много условности точно за предстоящата учебна година поради ред обстоятелства.

Без да съм ровил и в предлаганото от агенциите там, мисля, че цялостно едно такова пътуване до Венецуела би надхвърлило целогодишния бюджет, който мога да отделя за пътувания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за оценката, ще ми е интересно да проследя пътуванията из Венецуела 🙂

Но ние ще сме през декември 3 седмици в Индия. От тази промоция, ако включва периода до март, по-скоро бихме се опитали да стигнем най-накрая до Патагония, която дестинация отлагаме поне 8 години.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съвсем скоро един YouTuber, когото следвам, беше във Венецуела, но само в Каракас, показвайки ни живота в този град. Много от хората, с които разговаря твърдяха, че вече не е толкова опасно, колкото преди. Споделям линк: 

 

 @ruwenzogy, @wilks, планувате ли спускане от водопада до подножието? Ако това е заложено в плановете трябва хората да помислят добре, защото не е лесна работа, а освен това се спи на палатка между някоя от терасите на водопада.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.