Прескочи до съдържание

Венецуела


Elena Dicheva

Препоръчани мнения

Здрасти, аз бях в Каракас и на остров Маргарита в началото на месец март. На много малко места минават плащания с банкови карти, издадени извън Венецуела. Разплащания изцяло в американски долари. Но си носете много дребни книжни банкноти. На много места нямат да развалят и връщат. Имах вънрешен полет Каракас - Маргарита - Каракас с авиокомпания RUTACA https://www.flyrutaca.com/ Билет си купих онлайн от сайта им. Цените са в USD. Използвах приложение за такси Yummy. Прие ми карта револют в профила и плащанията минаваха с нея. Супермаркетите са добре заредени. Плащания с долари в брой.

Относно сигурността аз избягвах разходките по тъмно в Каракас. Бях отседнал в квартал Chacao.

На острова ми се стори малко по-спокойно. Разхождах се и по тъмно по крайбрежната.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Не съм от цитираните , но съм на място в момента.  Е , не в Каракас . За него след 10 дни . 

Ние летяхме  с Laser . Купихме билетите от сайта на компанията . Билетът дойде , преди да осъзная какво съм направила . Дори ДСК не ми искаха верификация .  Тук разбрахме , че ако незнамсикакво не си го потвърдил при покупката , пък аз изобщо не съм го видяла това за потвърждаването, на чек ин ти искат картата , с която си платил . Сверяват номера . Вътрешния терминал е много по - населен от международния . 

Приемат се карти . В ресторантите те питат как ще плащаш . В магазините също имат терминали . Аз няма да използвам картите си , за да правя проверки , но ако не дай боже се наложи , има възможност . 

Суперите са като у нас . Има достатъчно стока от международни марки . Това много ме учуди . Имат си и свои марки . Не е скъпо , макар да сме на най - туристическото им място  - остров Маргарита . Навсякъде плащаме в долари . До всеки касов апарат има табелка с курса на долара . Разликата с летището е под 1 ( една  ) стотинка . Връщат долари . Само , когато сумата е под един долар , дават боливари . 

Два дни никаква несигурност не сме имали . Точно обратно - хората са усмихнати , вежливи , услужливи . Какво искате , как го искате , искате ли още нещо , кога го искате - нямам думи . В мястото ни за настаняване ни казаха да сме спокойни за пари , документи , ценни за нас вещи . Няма сейф в стаите .

Поредната страна , за която са ни промили мозъците . 

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към мнение

@patilana @vl_stamboliev, благодаря много за включването. Доста актуална информация и много полезна. В четвъртък пристигам по план в Каракас и планирам и ходене на о-в Маргарита, така че може да се засечем. 

 

Това с картите е много добра новина за мен, както и изборът на стока в супермаркетите. 

 

Доколкото разбрах о-в Маргарита е доста безопасен, видях и актуални видеа на чужденци, а и получавам потвърждение от вас. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.04.2024 г. в 23:16, settler каза:

@patilana @vl_stamboliev, благодаря много за включването. Доста актуална информация и много полезна. В четвъртък пристигам по план в Каракас и планирам и ходене на о-в Маргарита, така че може да се засечем. 

 

Това с картите е много добра новина за мен, както и изборът на стока в супермаркетите. 

 

Доколкото разбрах о-в Маргарита е доста безопасен, видях и актуални видеа на чужденци, а и получавам потвърждение от вас. 

От опита, натрупан във Венецуела НЕ разчитайте на плащания с банкови карти. Има на много места ПОС терминали. Пробвах на много места с по 6-7 различни карти и плащане мина само 2 пъти с карта Curve.

Щеше да е яко да се видим във Венецуела, но аз на 16 март 2024 година се върнах и съм в София.

Катато се върнеш ще се радвам да пием по кафе и споделим преживявания.

Страхотно преживяване желая!

Бъдете здрави!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поздрави от Каракас. За моя изненада до тук всички плащания с кредитната ми карта минават. Това са няколко супермаркета, магазин за дрехи и фитнес клуб, общо взето до тук нито един път не съм имал проблем с плащане с карта и така и не съм прибягнал да ползвам друга.  Ако има някакво значение, картата ми е на ДСК. Което все пак не значи, че не трябва човек да се запаси с достатъчно кеш. 

 

По препоръка на местни си взех сим за мобилни данни на Digitel и до тук съм супер доволен от покритието и скоростта.

 

За придвижване по препоръка на @vl_stamboliev ползвам безпроблемно Yummy Rides с Revolut като за теста инсталирах и Ridery друг апп но там нещата с Revolut не се получиха, съответно не съм пробвал нито едно от приложенията с друга карта за сега, тъй като Yummy Rides си работи перфектно.  

 

Супермаркетите са добре заредени, поне в частта на Каракас където съм отседнал. 

 

Предстои ми пътуване до о-в Маргарита и ще актуализирам информацията, ако има нещо интересно, ново или различно от информацията по-горе.  

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.