Прескочи до съдържание

Венецуела


Elena Dicheva

Препоръчани мнения

преди 19 минути , ruwenzogy каза:

Организирайте се навреме. че ние сме пред тотален провал...

Ще се справите, Оги, ти си прочел и проверил всичко. Хващай @izida и започвайте да резервирате. 

Аз бих питала @Carrie за всичко, за което не съм сигурна 🙂

Успех! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Lindt каза:

Ще се справите, Оги, ти си прочел и проверил всичко. Хващай @izida и започвайте да резервирате. 

Аз бих питала @Carrie за всичко, за което не съм сигурна 🙂

Успех! 

Аз пък  след Венецуел, веднага заминавам за Индия

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, ruwenzogy каза:

Аз пък след Венецуела, веднага заминавам за Индия

Ти знаеш как е в Индия, а и този път си със семейството. Само сложи някоя бутилка в куфара, 2 пакета мокри кърпички и сироп за кашлица и си свиркай 🙂

 

 

 

Връзка към коментар

@ruwenzogy винаги има вариант да се попечем на о. Маргарита. Иначе имаме предложение за Ориноко и Анхел, плюс всички нощувки, трансфери и т.н., на цена от 1615 $ на човек (най-ниското за момента, но на нас пак ни е много).

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, ruwenzogy каза:

Организирайте се навреме. че ние сме пред тотален провал...

Защо, какво се случва? До Анхел ли има проблем?

Питам, защото и на мен ми е в плановете, но нали обстановката е динамична и се чудя изпълнимо ли е, с местна агенция предполагам.

Връзка към коментар
На 3.01.2024 г. в 21:23, ruwenzogy каза:

че ние сме пред тотален провал...

Вие и провал , как пък не !  Предполагам ,че става въпрос за несбъдване на някоя мечта . Значи имаме отложена мечта, а не провал . Защото мечтите са толкова , колкото и хората . Май сме към 7 милиарда , с бабите и бебетата . 

Венецуела е така натегната от неизвестности и нерадостни известности , че май крайните решения и консенсусът са по - трудни от обикновено  . Това изобщо не е повод за тревоги , а за нови подходи . 

Бих направила две нощувки в Каракас , хайде нека са три , и със сигурност ще изскокне някое прекрасно предложение . Централна Америка не е много по - различна от Венецуела , пък там най - добрите цени ни дадоха хората от най - ниското възможно туристическо стъпало . Впрочем , никакви оферти ли нямате ? Моля , сподели с нас , ако имате нещо . 

 

@Тополскаи за остров Маргарита съм за ! Все пак , като гледам цената, това са осем дни по двеста долара на ден . Предлагам да  намалим един - два дни от ровенето в " сладкарница Венецуела " . Ще имаме две нощувки в столицата . Ще позяпаме красиви венецуелки , ще пийнем кафенце тук и там , ще се повозим на онзи лифт над града и кой е , кой е като нас . Какво ще кажеш за нещо такова ?

Или пък да си наемем една Чесна за над Анхел и Рорайма и после търкул мъркул по плажовете на Перлата на Карибието ? 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да пожелаем успех на нашата венецуелска група, която днес замина на това изключително вълнуващо приключение. Да изпълнят всичко за което са мечтали и да се върнат живи и здрави , пълни с хиляди положителни емоции и милиони прекрасни снимки...

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , ruwenzogy каза:

Да пожелаем успех на нашата венецуелска група, която днес замина на това изключително вълнуващо приключение. Да изпълнят всичко за което са мечтали и да се върнат живи и здрави , пълни с хиляди положителни емоции и милиони прекрасни снимки...

Оги, ти отказа ли се?

Връзка към коментар

Прекрасно пътуване и от мен ! 

Нашата скромна, като количество, група чака с нетърпение култови снимки и впечатления .  Водопада Анхел е не по - малко впечатляващ от Антарктида . Да не говорим за всичко около Ориноко . А Рорайма ? Ще се качвате ли ? 

Връзка към коментар

Да им пожелаем много положителни емоции сред тази невероятна природа! За мен тя е най-красивата от тези, които аз съм виждала. Нямам опита на Жоро Матеев, но предполагам и той ще я нареди на предни позиции. А и толкова разнообразна... Да чакаме снимки, че там и са сред най-добрите фотографи сред магеланците.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Приказно и безпроблемно пътешествие да имате. С кеф ще ви четем и гледаме снимките.

Оги, бързо да оздравяваш!

 

 

преди 7 минути , Роми каза:

там и са сред най-добрите фотографи сред магеланците.

Ще има много силни снимки за календарите 😌

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , Роми каза:

Да им пожелаем много положителни емоции сред тази невероятна природа! За мен тя е най-красивата от тези, които аз съм виждала. Нямам опита на Жоро Матеев, но предполагам и той ще я нареди на предни позиции. А и толкова разнообразна... Да чакаме снимки, че там и са сред най-добрите фотографи сред магеланците.

Олелее, изобщо не съм се сетила, че Стан и Теди ще снимат :give_rose: Хубаво е това, ще чакам. Наистина ли е красива природата, има ли нещо за нас? Нашата Кари често се ентусиазира като заговори за Венецуела, но аз така и не съм усетила притегляне към района.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , ruwenzogy каза:

Да пожелаем успех на нашата венецуелска група, която днес замина на това изключително вълнуващо приключение. Да изпълнят всичко за което са мечтали и да се върнат живи и здрави , пълни с хиляди положителни емоции и милиони прекрасни снимки...

Може би и ние бихме се разболяли. Обаче не очаквах ти да се предадеш 🙂 Дано Индия ти хареса повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lindt каза:

Олелее, изобщо не съм се сетила, че Стан и Теди ще снимат :give_rose: Хубаво е това, ще чакам. Наистина ли е красива природата, има ли нещо за нас? Нашата Кари често се ентусиазира като заговори за Венецуела, но аз така и не съм усетила притегляне към района.

За мен е много красива. Но наистина не знам как е за скитане, както вие обичате, без гидове, самолетчета , поледи над островчетата над Лос рокес  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Роми каза:

За мен е много красива. Но наистина не знам как е за скитане, както вие обичате, без гидове, самолетчета , полети над островчетата над Лос рокес  

Е, не, без гидове не. Но ако не отиде някой да ми снима животни, си е страна с водопад и скала.

 

П.П. щом Роми казва красиво, значи е красиво и съм по-спокойна за участниците.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Наистина ли е красива природата, има ли нещо за нас? Нашата Кари често се ентусиазира като заговори за Венецуела, но аз така и не съм усетила притегляне към района.

Ето ти малко вдъхновение от случайна тур. агенция https://angel-ecotours.com/orinoco-delta-interesting-facts/

image.png.9c6c281c67ed6e03c1b586ec94c89b9d.png

Това също би било интересно, ако човек има време https://angel-ecotours.com/tours/los-llanos-wildlife-tour/

А това съвсем https://angel-ecotours.com/destinations/custom-trips/harpy-eagle-extension/ (Harpy Eagles!)

 

Не е само скали и водопад, имат си и Los Roques, Parque Nacional Morrocoy, светкавиците на езерото Маракайбо и т.н. Естесвено големият недостатък е, че трябва всичко да е организирано и не е никак бюджетно. Аз се бях засилила сега за февруари да се организирам, но от фирмата, с която се свързах ме разубедиха общо взето. Не било най-подходящият педиод, защото нивото на реката щяло да е ниско и най-вероятно няма да може да се стигне с лодка и да се направи трекчето до подножието на Анхел. Можело да се направи полет с хеликоптер или самолетче, но за пълноводен водопад, по-подходящ бил дъждовният сезон май-ноември + декември.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 13.12.2023 г. в 0:20, infectedmushroom каза:

@wilks Пътуването си ви остава нали, 

Много ясно, че си остава 🙂

На 13.12.2023 г. в 0:20, infectedmushroom каза:

@wilks 

,...не се е променило нещо ? 

Промениха се някои неща, най-вече бройката на желаещите да пътуват - по една или друга причина няколко човека отпаднаха. Но пък тези, които най в началото решихме да отидем, сме тук. Другата промяна, е че махнахме Ориноко от плана заради логистични препятствия, както и заради комарите, към които повечето или всички от нас имат силна непоносимост. Всичко останало си е точно така, както съм/сме го искали - Рорайма наистина е впечатляваща, както с гледките си, така и с усещането да си там на място. Аз поне не мога да го сравня с никое друго пътуване, и видяно място.

 

IMG_20240121_180021.jpg.d56f2e8ab3a953fd4eb4136b0256111b.jpg

 

Засега и избраното време е подходящо, и точно такова, каквото ни трябва - сухо с облаци за сянка от време на време. Не е само късмет, очевидно си трябва и правилно избран месец.

 

И гледка от върхаIMG_20240122_130804.jpg.a78804c848ec52497c2c245843827d35.jpg

 

 

Поглед от върха към съседното тепуи (плато) Кукенан.

IMG_20240122_130400.jpg.4237f80e0f471b9774f1c488fc03ba18.jpg

 

 

  • Харесвам 27
  • Браво 15
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Завърнахме се и цялостното ми впечатление е, че интернет и социалните мрежи са променили нещата в страната към добро. Много проверки на военни към Рорайма, но никой не си позволи да иска рушвет. Видяхме всичко, което искахме, та и в Каракас за малко се разходихме. 

На съфорумците, които ще ходят през април обръщам внимание, че месецът е възможно най-неподходящия за Анхел. Придвижване с лодка няма да е възможно, а и вода не е ясно колко ще има.

1706839881419-01.jpeg.075967256ed0cf411d5db8d7cae21567.jpeg

 

1706652715288-01.jpeg.2d5740a15d52c980c4ba7357b053dd07.jpeg

  • Харесвам 27
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар

@Tedy Че даже и ромът вече подпукахме с жената 🙂

Шегата на страни, изкарахме супер и нямахме никакви проблеми( както и очаквах междувпрочем )

Благодаря на участниците за компанията и Наздраве !

 

 

  • Харесвам 12
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

@Tedy / @Stanislav Dimitrov ще ви бъда благодарен да споделите как бяхте предвидили разплащанията, предполагам че кредитни и дебитни карти не се приемат, т.е трябва да си взема достатъчно кеш? Евентуално какви други опции сте имали PayPal, western union? 

 

Имахте ли някакъв вътрешен полет и ако да, с коя компания и как става плащането?

 

Използвахте ли някое приложение за такси и ако да, кое и какви впечатления имахте и как става разплащането? Видях, че препоръчват Yummy, Easy Taxi, InDriver, Tappsi

 

Относно супермаркети, снабдени ли са добре и последно сигурността как я усетихте? 

 

Благодаря много предварително и съжалявам ако някой въпрос вече е задаван, просто излезе една опция за свободни дни и малко импулсивно реших, че евентуално искам да летя до там, но не съм правил още никакви проучвания и ще съм ви много благодарен и задължен, ако споделите вашия опит 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътуването се състоеше основно от два тура. За първия платихме капаро през пей пал, а за втория дадохме капаро кеш на летището в Каракас. Вътрешните полети до Пуерто Ордаз ги купихме през сайта на авиокомпанията, но не й помня името. Потърси ги в Гугъл. Като цяло всичко в кеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.