Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 26 минути , Niceday каза:

Александра, по-горе са ти дали правилните съвети. "Нямам какво да крия, ще отида" го разбирам, но за една правова държава, каквато нашата не е. На твое място бих изпратила адвоката си и никога повече не бих отделила и 1 минута време за този "случай", който крещи "нещо не е така!". 

Ами, да ви кажа, много ми е важна вашата гледна точка. За което благодаря!:) Защото, понякога, независимо от възрастта, подхождам наивно и смятам, че като съм добронамерена и всички останали са така.:(

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Абе как ще ходиш на някакъв полиграф, щото на някакъв милиционер така му хрумнало! :O
Правилно са ти казали по-горе - нямат право, освен ако ти не отидеш по собствено желание, но аз не виждам никаква причина да го правиш. 
Все пак има презумпция за невинност (а не ти да доказваш че нямаш сестра), има си правов ред, по който се извършват процесуално-следствени действия.  Тия милиционери да не си мислят че като по соца могат да си привикват така хората, както им скимне!

И даже не виждам защо твоят адвокат да трябва да ходи в полицията. Все пак той ще си загуби ценно време, което струва пари. Просто му се обади да му обясниш какъв е случаят, той да ти каже как точно да постъпиш и ако продължават да ти досаждат от полицията им дай телефона на адвоката ти, с него да се обясняват.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 17 часа, Яничка каза:

Извинявам се за тъпия въпрос, ама за какво са им лице и гръб? Как изглежда тази виза?

Визата си е съвсем обикновена, просто явно така са решили, защото току-що си проверих паспорта дали имам две визи залепени една зад друга и имам, тези на Туркменистан и Узбекистан са на едно листче - лице и гръб. Та явно си е прищявка на иранците :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Емика каза:

Това няма как да се разбере, защото на лицето извикано на разпит се показват само материалите/документите по преписката, за които ще го разпитват. Например -  викат ме на разпит, папката е доста дебела, но се отваря от него на точно определена страница и ми се задава въпрос "на това адвокатско пълномощно подписът ваш ли е", отговарям "категорична съм, че не е моя".  Той продължава "ама името отгоре е вашето", отговарям, "името не е мое, защото във фамилното има разминаване с една буква, моята е "е", на колежката адвокат фамилното е с "о". Дебелата папка отново се отваря на определено място и ми се показва запис на заповед. Някакъв човек, 26-ти набор, подписал запис на заповед за определена сума на един друг. Човекът 26-ти набор е записан в пълномощното като клиент на адвоката, за която ме питат аз ли съм. Въпрос "Лицето еди кой си, 26-ти набор бил ли ви е клиент". Отговарям "твърдя и съм категорична, че този човек не ми е бил клиент и никога не съм имала клиент, роден през 26-та година". Принтира той протокола, дава ми да го подпиша и аз чета, моят отговор "твърдя и съм категорична, че този човек не ми е бил клиент и никога не съм имала клиент, роден през 26-та година" е записан като "не си спомням да съм имала клиент, роден през 26-та година". Задрасквам моментално и му казвам, поправете си протокола, той е още на компютъра, казах че съм категорична, а не, че не си спомням. Уловките им са милиони.

 

Наистина ли в протокол може да бъде написано за човек роден 26-та година. И на колко години е сега - на 1991 години ли е? /не знам от къде се свалят имотикони, да се разбира с "усмивка".

Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

Абе как ще ходиш на някакъв полиграф, щото на някакъв милиционер така му хрумнало! :O
Правилно са ти казали по-горе - нямат право, освен ако ти не отидеш по собствено желание, но аз не виждам никаква причина да го правиш. 
Все пак има презумпция за невинност (а не ти да доказваш че нямаш сестра), има си правов ред, по който се извършват процесуално-следствени действия.  Тия милиционери да не си мислят че като по соца могат да си привикват така хората, както им скимне!

И даже не виждам защо твоят адвокат да трябва да ходи в полицията. Все пак той ще си загуби ценно време, което струва пари. Просто му се обади да му обясниш какъв е случаят, той да ти каже как точно да постъпиш и ако продължават да ти досаждат от полицията им дай телефона на адвоката ти, с него да се обясняват.

Ами, аз до сега си смятах / явно , наивничко/, че хората си вършат работата.

Като има жалба, сигурно, трябва и нещо да сторят.

И пак съвсем наивно рекох, че няма проблем да ида и на полиграф.

Ама, сега, като се разговорих с вас по въпроса, като се обадих и на адвокатката ни, взех да мисля различно.

Много ви благодаря ! :)

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 49 минути , Фил каза:

Тя какво те посъветва?

Същото - хич да не се разправям. Като са ме викнали като свидетел, не съм можела да отказвам и съм се явила. Другото е по желание и мога да откажа. И да не се подлагам на допълнителен стрес. Пък те да се оправят.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ужасяващи проверки на летище Хургада. Още на входа целия багаж минава през скенер. След това го претъсват лично, отварят всеки куфар и чанта. Претърсват и те и тебе, събуваш обувки и се събличаш до потник, същото се повтаря и след паспортна проверка.

Дори да влезеш на летище, искат билет и паспорт.

  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Marisha каза:

Ужасяващи проверки на летище Хургада. Още на входа целия багаж минава през скенер. След това го претъсват лично, отварят всеки куфар и чанта. Претърсват и те и тебе, събуваш обувки и се събличаш до потник, същото се повтаря и след паспортна проверка.

Дори да влезеш на летище, искат билет и паспорт.

При нас не отвориха всички куфари, но поне половината. Аз минах метър с моята раница. Опашките и за скенерите, обаче, са разделни за мъже и жени, съответно съпругата ми я мотаха допълнително, докато я пуснат, че тя не знаеше номера на полета.

А после мене ме минаха през не знам си колко скенера... Оказа се, че съм си забравил една химикалка в джоба на ризата... Па после попълвах един куп документи заради тия допълнителни проверки... Накрая им я оставих като бакшиш тая химикалка :lol: Халал да им е. 

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към мнение

Вие с чартър ли сте летяли? Мислех, че поне тях не провеяват толкова стриктно, че сме с редовен полет на Пегасус. И при нас имаше разделение на мъже и жени, за да могат жени да претърсват жени и така и с мъжете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Уф, по цял ден вали, като излезеш с колата са страшни задръствания... На всичкото отгоре трябва да купувам гуми, че като вали не мога да качвам баирите ( @Гост знае как е :)). То не е само това за купуване, та утре май ще изкарам деня по моловете, да видим ще има ли намаления...

Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

Уф, по цял ден вали, като излезеш с колата са страшни задръствания... На всичкото отгоре трябва да купувам гуми, че като вали не мога да качвам баирите ( @Гост знае как е :)). То не е само това за купуване, та утре май ще изкарам деня по моловете, да видим ще има ли намаления...

Не ми спомняй вашите баири :biggrin: Още помня Руми как ме погледна, когато застанахме вертикално с лице надолу към къщата за гости. "Ама ти оттук ли ще минеш?'' :lol:

 

 

PC210642.JPG.3b871983951b6385fbede51117bb5f37.JPG

 

П.П. Да се оплача и аз тогава в контекста - предна лява гума за смяна. £110 трябва да дам фира...

Връзка към мнение
преди 32 минути , Гост каза:

П.П. Да се оплача и аз тогава в контекста - предна лява гума за смяна. £110 трябва да дам фира...

Това да не е Michelin или Continental, че такава сума

Връзка към мнение
преди 1 минута , tch каза:

Това да не е Michelin или Continental, че такава сума

Michelin :) Всички останали са ми такива, та... Но те и другите марки не са цвете за мирисане много. Просто тук няма вулканизатори. Започне ли да издиша - нова.

 

Още помня с умиление как ни вулканизираха гумата в Куба. Трябва да я покажа на англичаните - определено ще гледат тъпо :lol:

 

P2020403.JPG.3168ef1b2ef6f36f6df8ba5e596793b7.JPG

 

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , Гост каза:

Michelin :) Всички останали са ми такива, та... Но те и другите марки не са цвете за мирисане много. Просто тук няма вулканизатори. Започне ли да издиша - нова.

 

Още помня с умиление как ни вулканизираха гумата в Куба. Трябва да я покажа на англичаните - определено ще гледат тъпо :lol:

 

P2020403.JPG.3168ef1b2ef6f36f6df8ba5e596793b7.JPG

 

 

Учуди ме силно, та взех и проверих.

Ако имаш мерак, може да се пробваш с този комплект, доста лесно става всичко дори за жена. В ebay също има много.

https://www.amazon.co.uk/Puncture-Repair-Strips-Tubeless-Carrying/dp/B01M2Z5VR1/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1511451650&sr=8-2&keywords=puncture+repair+kit+car+tyre

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Учуди ме силно, та взех и проверих.

Ако имаш мерак, може да се пробваш с този комплект, доста лесно става всичко дори за жена. В ebay също има много.

https://www.amazon.co.uk/Puncture-Repair-Strips-Tubeless-Carrying/dp/B01M2Z5VR1/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1511451650&sr=8-2&keywords=puncture+repair+kit+car+tyre

 

:biggrin::rofl::swoon::swoon::swoon: Човек, щях да стресна офиса... хахахахахааа... хахахахааааа...

 

Благодаря ти! Обаче - ще се въздържа - боя се, че ще трябва да се обадя на пътна помощ по средата на операцията :rofl:

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

:biggrin::rofl::swoon::swoon::swoon: Човек, щях да стресна офиса... хахахахахааа... хахахахааааа...

 

Благодаря ти! Обаче - ще се въздържа - боя се, че ще трябва да се обадя на пътна помощ по средата на операцията :rofl:

Не реви тогава като плащаш и не се оплаквай ;)

Връзка към мнение

Стига де, операция не е, по-скоро процедура за макс 5 мин, но не е да я правиш на пътя, по-скоро на бензиностанция, понеже ще трябва да я напомпиш гумата след това.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Гост каза:

Не реви тогава като плащаш и не се оплаквай ;)

Сега не ми отнемай удоволствието поне да рева :lol: 

 

Стигаше ми боядисване на стени и тавани, както и още една камара работи Направи си сам, включително боядисани гуми за саксии и състаряване на  мебелите. :biggrin: Ореолите вече се изхабиха...  

преди 1 минута , Alexander каза:

Стига де, операция не е, по-скоро процедура за макс 5 мин, но не е да я правиш на пътя, по-скоро на бензиностанция, понеже ще трябва да я напомпиш гумата след това.

Кхъ-кхъ... Аз викам AA да ми смени гумата, ти искаш да си я вулканизирам сама... Искрено се смея, благодаря ти! хаха

Връзка към мнение
преди 12 минути , Alexander каза:

Учуди ме силно, та взех и проверих.

Ако имаш мерак, може да се пробваш с този комплект, доста лесно става всичко дори за жена. В ebay също има много.

https://www.amazon.co.uk/Puncture-Repair-Strips-Tubeless-Carrying/dp/B01M2Z5VR1/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1511451650&sr=8-2&keywords=puncture+repair+kit+car+tyre

 

 

преди 7 минути , Гост каза:

:biggrin::rofl::swoon::swoon::swoon: Човек, щях да стресна офиса... хахахахахааа... хахахахааааа...

 

Благодаря ти! Обаче - ще се въздържа - боя се, че ще трябва да се обадя на пътна помощ по средата на операцията :rofl:

Другия път, като пътуваме някъде в по-странни места с кола, купуваме едно такова комплектче и си свиркаме! :biggrin:

А ти сега със старата гума вземи да тренираш! ;)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Mary каза:

 

Другия път, като пътуваме някъде в по-странни места с кола, купуваме едно такова комплектче и си свиркаме! :biggrin:

А ти сега със старата гума вземи да тренираш! ;)

Добре, че няма никой на съседните бюра, та не се чува много как цвиля :biggrin:

Връзка към мнение

Хаха, отбелязах си мислено по някое време да покажа на моите щерки поне как се сменя гума, че не е хубаво да са чак такива госпожици ;)

Ама сигурно като станат към 10-12, че са малки. Аз съм помагал на баща си, ама на колко съм бил не помня, сигурно 10

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

Хаха, отбелязах си мислено по някое време да покажа на моите щерки поне как се сменя гума, че не е хубаво да са чак такива госпожици ;)

Ама сигурно като станат към 10-12, че са малки. Аз съм помагал на баща си, ама на колко съм бил не помня, сигурно 10

 

Ти мен ''чак такава госпожица'' ли ме нарече? :lol:

Връзка към мнение

Шегувам се :)

тях си ги представих

за теб по-скоро като една английска лейди

 

Преди няколко години ходихме с жената и една нейна приятелка до Chapada Diamantina, с нейната кола. Някъде из чукарите спукахме гума и се почна едно суетене, викам какво толкова, нали имаш резервна гума. Имам, ама ти ли ще я смениш? :) Е колко му е. То там и телефоните нямат обхват...

Иначе други работи по колата не смея много да пипам.

То имането на резервна гума не е сигурно, бащата изкара няколко години и една обиколка на Европа без резервна гума. Колата купена втора ръка, гумата в багажника и уж всичко ок, докато по едно време се оказа, че резервната не е за тази кола (повече дупки на джантата). 

Пак горе-долу по това време си въртях (разменях местата) гумите сам. Още нов тука, само като си представех да отида на гумаджия и да обясня на португалски какво искам, пък и жената ме беше наплашила, че като видят чужденец и ще ме одерат и направо предпочетох да се омърлям хубаво за половин час в гаража.

Редактирано от neuromancer
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , neuromancer каза:

Шегувам се :)

тях си ги представих

за теб по-скоро като една английска лейди

Минала съм покрай английска лейди аз :lol: Балканският синдром е до живот. 

 

И аз се шегувам. Помня с какъв страх си купих колата тук - и се опитах да обясня на един колега, че ми е стресиращо да пътувам сама по пътищата. Той ме гледаше ето така :blink: И определено не зацепваше какъв е проблемът... Пък аз като знам какви перипетии съм имала в България, се чудя как да обясня... Добре, че не опитах даже :) 

Та съм разлигавена много - вече. Макар че ако се наложи, и сама ще я сменя гумата - дупе знае и две, и двеста - как се оправихме в Бразилия, като се загубихме, без дума португалски... хахаххаа

А в Сицилия се движих и без резервна гума, само с компресор (както ми обясниха тук, че аз и това не разбрах). Само където оглеждах гумите през час... :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.