Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Здравко Ангел каза:

И ние малко да се пооплачем. В паспорта на Ангел има само една свободна страница и предвидливо сме я оставили за иранската виза. Отиваме днес в Иранското посолство и се оказва, че трябва да имаш свободни лице и гръб на страницата. Та сега ще дебютира с нов паспорт и първа положена виза - иранска. Иначе хората в посолството са много любезни.

Че то това си е за хвалене: първо, че са ви свършили страниците на паспорта, т.е. доста сте пътували. Второ - че ще ходите в Иран!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 17 минути , Childish каза:

Че то това си е за хвалене: първо, че са ви свършили страниците на паспорта, т.е. доста сте пътували. Второ - че ще ходите в Иран!

Ами погледнато от тази гледна точка си много права :) Но все пак щеше да е по-добре визата да си бъде в стария паспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Здравко Ангел каза:

Ами погледнато от тази гледна точка си много права :) Но все пак щеше да е по-добре визата да си бъде в стария паспорт.

Да, особено ако планирате да ходите в САЩ.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 7 минути , Childish каза:

Да, особено ако планирате да ходите в САЩ.

В САЩ не, ама мислехме догодина до Канада да отидем, но предполагам, че няма да е чак такъв проблем.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Оплаквам се, че профилната ми снимка пак се е самосменила.:resent:

Добре че сутрин рипвам по тъмно, та не можахте да видите каква вековна гора съм.:lol:И зеленааааа.:lol:

  • Смея се 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Оплаквам се, че профилната ми снимка пак се е самосменила.:resent:

Добре че сутрин рипвам по тъмно, та не можахте да видите каква вековна гора съм.:lol:И зеленааааа.:lol:

Ааа, видяхме видяхме. :) Ама нали нащо гардже си е все хубаво... 

Връзка към мнение
Преди 1 час, oli_mali каза:

Ааа, видяхме видяхме. :) Ама нали нащо гардже си е все хубаво... 

Ох, благодаря!

Тропам с мигли засрамено / ама на ужким/image.gif.b9fd1b064d5b089814a9de531192703d.gifimage.gif.8abe9c35361fdea10d1377328e153b9f.gif

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не помня дали ви се оплаках - по дългия път от Портокалия към къщи, на тръгване от една бензиностанция по магистралата се оказахме с пукнатина на предното стъкло на колата. Наложи се да го сменяме по спешност... на цената на бюджета ни за един уикенд някъде наблизо, :( че даже и повече...

  • Шок 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Роца каза:

. Наложи се да го сменяме по спешност... на цената на бюджета ни за един уикенд някъде наблизо, :( че даже и повече...

Застраховката не го ли покрива?

Връзка към мнение

Покриваше го частично, но предпочетохме да не го декларираме, понеже се води "инцидент" и трупаш негативи към застрахователя... а натрупаш ли 2-3 инцидента годишно, ти прекъсват застраховката.

  • Шок 2
Връзка към мнение

Искам да се оплача от летище Варна. По-точно - не от самото летище, а от фирмата, която отговаря за пропусквателния пункт за колите към паркинга на летището. Преди няколко дни пътувах за Варна с късния уизеърски полет от София. (отдавна си бях накупил от ония билети за по 6 лв.)

Полетът пристига твърде късно, за да разчитам на сигурен обществен транспорт до Добрич и родителите ми бяха дошли да ме посрещнат с кола.

При навлизане към летището системата ти пуска едно билетче и бариерата се отваря. Плаща се на връщане, според времето, за което е ползван паркинга, и се връща билетчето. Да, де, ама на влизане нашите не успяват да издърпат билетчето и то си остава нейде вътре в машината може би, но бариерата все пак се вдигнала.

На излизане не пожелаха да ни отворят, а поискаха 30 лв глоба за загубеното талонче.  Обяснихме ситуацията, но никой не се трогна - системата не можела да вдигне бариерата, ако билетчето не било взето.

Добре, де. Нали камерата автоматично записва номера на колата, веднага им излезе в компютъра, кога са влезли?!?

Тръгнахме да търсим в летището да се оплачем на някого, но познайте, дали имаше на кого в събота в 22 ч.

И пак се отправихме към изхода>

Казахме им: ще си платим глобата, но настояваме да ни дадете данните на фирмата и къде да подадем жалба, и освен това поискахме да ни се издаде фактура. При споменаването на "фактура" биха отбой. "Ама то ние се обадихме на шефа и той каза, да направим изключение и да ви пуснем, утре ще си проверим системата".

Като се има предвид, какъв пътникопоток обслужва летище Варна, не бих се учудил подобни грешки в системата да не са толкова редки и да си прибрат ей така по трийсе по трийсе лева от чужденците... :/

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Роца каза:

Покриваше го частично, но предпочетохме да не го декларираме, понеже се води "инцидент" и трупаш негативи към застрахователя... а натрупаш ли 2-3 инцидента годишно, ти прекъсват застраховката.

Разбирам те! Много съжалявам. П.П. Тези застраховки защо изобщо ги имаме уж и за нас - никой не ги ползва, защото после не можеш я платиш... Майната му. Пари са само! 

Връзка към мнение
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Искам да се оплача от летище Варна

Не ми стана много ясно, дали машината не е изплюла билетчето като хората или шофьора на колата не е бил достатъчно близо до машинката, за да си го вземе на време? А и вашите е трябвало още тогава да отидат до служителите и да се оплачат, а не чак на излизане. Иначе бих се очудил ако Фрапорт са дали на някой друг да им ръководи паркинга, така че може да пишете директно на тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, master_of_germs каза:

Искам да се оплача от летище Варна. По-точно - не от самото летище, а от фирмата, която отговаря за пропусквателния пункт за колите към паркинга на летището. Преди няколко дни пътувах за Варна с късния уизеърски полет от София. (отдавна си бях накупил от ония билети за по 6 лв.)

Полетът пристига твърде късно, за да разчитам на сигурен обществен транспорт до Добрич и родителите ми бяха дошли да ме посрещнат с кола.

При навлизане към летището системата ти пуска едно билетче и бариерата се отваря. Плаща се на връщане, според времето, за което е ползван паркинга, и се връща билетчето. Да, де, ама на влизане нашите не успяват да издърпат билетчето и то си остава нейде вътре в машината може би, но бариерата все пак се вдигнала.

На излизане не пожелаха да ни отворят, а поискаха 30 лв глоба за загубеното талонче.  Обяснихме ситуацията, но никой не се трогна - системата не можела да вдигне бариерата, ако билетчето не било взето.

Добре, де. Нали камерата автоматично записва номера на колата, веднага им излезе в компютъра, кога са влезли?!?

Тръгнахме да търсим в летището да се оплачем на някого, но познайте, дали имаше на кого в събота в 22 ч.

И пак се отправихме към изхода>

Казахме им: ще си платим глобата, но настояваме да ни дадете данните на фирмата и къде да подадем жалба, и освен това поискахме да ни се издаде фактура. При споменаването на "фактура" биха отбой. "Ама то ние се обадихме на шефа и той каза, да направим изключение и да ви пуснем, утре ще си проверим системата".

Като се има предвид, какъв пътникопоток обслужва летище Варна, не бих се учудил подобни грешки в системата да не са толкова редки и да си прибрат ей така по трийсе по трийсе лева от чужденците... :/

Ние лятото като пътувахме машината не работеше на излизане. На влизане получаваш билетче, ама на излизане го даваш на чичкото, той влиза в стаичката цъка нещо, казва ти колко дължиш и след като си платиш те пуска. Така че машината там перманентно има проблеми според мен:) 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

От неволи и чакане по граници . На кап. Андреево сме няма много коли, но трябваше да чакаме 45-50мин на българската та страна и сега поне още толкова на турската.

България имаше 8-9 гишета, а турците 12, но работеха точно по 3 гишета! На връщане ще пробвам през Гърция.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ооооо, а на украинската граница чакахме три часа, за да минем... Дума да не съм чула за оплаквания. Ни за Калотина, ни за Кап. Андреево. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Polina каза:

Ооооо, а на украинската граница чакахме три часа, за да минем... Дума да не съм чула за оплаквания. Ни за Калотина, ни за Кап. Андреево. 

Значи нищо не се е променило за 25 години. 

Връзка към мнение

Нищо! Украйна е най-забравената страна, в която съм била. А аз съм била в доста диви.

 Ние на границата Украйна -Молдова чакахме 2 часа и не ни пускаха да слезнем от маршрутката.

Връзка към мнение

И аз имах комично изпълнение на украинска граница - летище Лвов. Слизам от полета  и сюрприз: на летището  украинците бяха много учудени от трите ми телефона. Според тях в Украйна мога да внесат само 2 и подписвах декларация, че не са за продан. Така че съм съгласна с изводите ви. Иначе Лвов е много красив, но....  

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Болно куче явно е по-лошо от болно бебе (да чукнем на дърво де, че за сега с бебето не сме имали сериозни проблеми). И на двете може да не си сигурен какво им е, но бебето поне се уморява и заспива в един момент. Близо 48 часа това куче не спря да се чеше и скимти, той не спи, ние почти не спим...за сега сме на три ходения до ветеринар, утре ще е номер 4, ще видим колко ще станат общо. Като че ли днес успя да се кротне малко, но чакам нощта с малко страх...

  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Болно куче явно е по-лошо от болно бебе (да чукнем на дърво де, че за сега с бебето не сме имали сериозни проблеми). И на двете може да не си сигурен какво им е, но бебето поне се уморява и заспива в един момент. Близо 48 часа това куче не спря да се чеше и скимти, той не спи, ние почти не спим...за сега сме на три ходения до ветеринар, утре ще е номер 4, ще видим колко ще станат общо. Като че ли днес успя да се кротне малко, но чакам нощта с малко страх...

Необходимо е време, за да се повлияе от лечението. Явно животинката вече е по-добре. Мисля, че тази нощ положението ще е доста по-спокойно. Иначе обедния айляк в Пловдив се получи перфектно. Ние ще  чакаме следващ такъв....., когато всички сте здрави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте на всички!

Поръчахме си интериорни врати и ги платихме в пълен размер на 28.08. и все още ни мотаят с доставката и монтажа и парите не искат да ни върнат.Пуснах сигнал до КЗП-цяла седмица никакъв отговор-сега им звънях...ама той срока да ми отговорят бил 1 месец

Направо се видяхме в чудо с тези измамници , не знаем как да процедираме :( 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Уф, сега много ще се оплаквам.:(

Като бяхме в Норвегия, децата се обаждат, че имам призовка да се явя в полицията. Изпритесних се, въпреки, че внимавам да съм съвестен ситуайен.:O

Щом се върнахме, веднага припкам да видя за какво ме викат.

Почват да ме питат имам ли сейф в еди коя си банка. Викам: " Въх, да не обраха банката?"

Полицаят се мъчи да бъде сериозен, ама не успява . Денят е примерно 30 август или наоколо. Следващ въпрос - дали на 5 март съм си отваряла сейфа.

Викам аз - "че то, там си има архив, при всяко посещение се подписвам, има камери, аз да не съм длъжна да помня половин година назад".:rtfm:

На свой ред питам защо ми задават тези въпроси.

Сега, моля, седнете:lol:

Защото, на тази дата лицето Еди кой  си, извадило от сейфа си крупна сума пари и .......ги забравило в помещението със сейфовете.:lol:

И след двадесетина денЯ се сетило, че си ги е забравило там, та подало жалба в полицията.Че обявило и награда за когото ги намери.:blink:

Всички, които са ходили до сейфовете си в този ден се викат, за да обясняват дали не са прибрали на лицето Еди кой си парите.

Обяснявам аз, че от десетината години, как го ползвам тоя сейф, освен ластички друго не съм намирала на масичката.

"Ма не, моля Ви, казва полицаят, отворете си сейфа, понякога човек върши неща, които не помни...."Уж съм си с акъла, но изпълнявам тутакси предписанието. Че човекът беше много симпатичен и любезен, нали трябва да си свърши работата.

Отивам аз, отварям сейфа, за да угодя на властта, обаждам се, че вътре няма нищо, което не е мое и приключваме.

Тия дни, докато бяхме в Мексико, пак ми се звъни по този повод.

Ами, сега пък, да сме минели всички на полиграф, дали ще съм съгласна.Щото било по желание.

Аз казвам - " нямам какво да крия, няма проблем".

Пък после размислих, че пропуснах да питам дали ищецът ще бъде подложен и той?

Оплаквам се, защото съм много възмутена за какви неща се хаби държавен ресурс. И на хората времето.

Миналия път ми отидоха точно три часа , за въпросния полиграф ще иде цял ден.

Колкото и да е наивен човек, все може да се сети за следното:

Ако някой вади крупна сума от сейфа си, то е, защото ще има някакво голямо плащане. А не - за закуски и дребни разходи. И като си отишъл с тази цел, колко трябва да си / нямам определение/, че да си забравиш парите. И не само това, ами , да се сетиш на 20 - я ден.

Преди няколко години обраха на мама и тате апартамента. А, познайте от три пъти какво стана и дали някой направи нещо по въпроса?

 

 


 

Редактирано от AlexandraKo
  • Шок 7
  • Замислям се 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Уф, сега много ще се оплаквам.:(

Като бяхме в Норвегия, децата се обаждат, че имам призовка да се явя в полицията. Изпритесних се, въпреки, че внимавам да съм съвестен ситуайен.:O

Щом се върнахме, веднага припкам да видя за какво ме викат.

Почват да ме питат имам ли сейф в еди коя си банка. Викам: " Въх, да не обраха банката?"

Полицаят се мъчи да бъде сериозен, ама не успява . Денят е примерно 30 август или наоколо. Следващ въпрос - дали на 5 март съм си отваряла сейфа.

Викам аз - "че то, там си има архив, при всяко посещение се подписвам, има камери, аз да не съм длъжна да помня половин година назад".:rtfm:

На свой ред питам защо ми задават тези въпроси.

Сега, моля, седнете:lol:

Защото, на тази дата лицето Еди кой  си, извадило от сейфа си крупна сума пари и .......ги забравило в помещението със сейфовете.:lol:

И след двадесетина денЯ се сетило, че си ги е забравило там, та подало жалба в полицията.Че обявило и награда за когото ги намери.:blink:

Всички, които са ходили до сейфовете си в този ден се викат, за да обясняват дали не са прибрали на лицето Еди кой си парите.

Обяснявам аз, че от десетината години, как го ползвам тоя сейф, освен ластички друго не съм намирала на масичката.

"Ма не, моля Ви, казва полицаят, отворете си сейфа, понякога човек върши неща, които не помни...."Уж съм си с акъла, но изпълнявам тутакси предписанието.

Отивам аз, отварям сейфа, за да угодя на властта, обаждам се, че вътре няма нищо, което не е мое и приключваме.

Тия дни, докато бяхме в Мексико, пак ми се звъни по този повод.

Ами, сега пък, да сме минели всички на полиграф, дали ще съм съгласна.Щото било по желание.

Аз казвам - " нямам какво да крия, няма проблем".

Пък после размислих, че пропуснах да питам дали ищецът ще бъде подложен и той?

Оплаквам се, защото съм много възмутена за какви неща се хаби държавен ресурс. И на хората времето.

Миналия път ми отидоха точно три часа , за въпросния полиграф ще иде цял ден.

Колкото и да е наивен човек, все може да се сети за следното:

Ако някой вади крупна сума от сейфа си, то е, защото ще има някакво голямо плащане. А не - за закуски и дребни разходи. И като си отишъл с тази цел, колко трябва да си / нямам определение/, че да си забравиш парите. И не само това, ами , да се сетиш на 20 - я ден.

Преди няколко години обраха на мама и тате апартамента. А, познайте от три пъти какво стана и дали някой направи нещо по въпроса?

 

 


 

Съжалявам за проблемите ти, Алекс! Е нЕма такава държава!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.