Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, stanislavpp каза:

В тази връзка, има ли по-добър апп от babbel  за изучаване на испански?

Да има . Да живееш в страна говореща испански и да трябва всеки ден искаш или не да го упражняваш. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Duolingo ползвам от години , бабела (за мен) е класа отгоре.

 

п.п. Не намирам нищо подобно и ще пусна една тема тези дни, в която да си споделяме полезни аппове. Предполагам ще е много интересно за магеланци , особено  в частта за пътуванията.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да се похваля и аз с една, поне според нас, готина идея, която за наша радост набира и популярност. Вече от около година обикаляме по света с български народни носии, като често предизвикваме голям интерес и успяваме да разкажем на хората за нашата малка страна и нейната история. Една българка около света

  • Харесвам 16
  • Браво 6
Връзка към коментар
7 minutes ago, ivailo_radev said:

Да се похваля и аз с една, поне според нас, готина идея, която за наша радост набира и популярност. Вече от около година обикаляме по света с български народни носии, като често предизвикваме голям интерес и успяваме да разкажем на хората за нашата малка страна и нейната история. Една българка около света

Пинякога ви "срещам" във ФБ. Защо не отворите тема и тук? Мисля, че ще е интересно! 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искам да споделя невероятното удоволствие, което изпитах, след като приключих завинаги с ФБ.

ФБ от доста време ме дразни - всички малоумни публикации, които всеки без да мисли споделя, само и само за да се "запише",

загубата на време или да "филтрираш" плявата или сред нея да търсиш с дни някое Собствено авторско мнение или споделяне, което си заслужава.

Сравнението на реални хора с техния образ във ФБ за човек като мен , който има някакви принципи, се превърна в самоунижение да съм част от едно блато на лицемерие и нечистоплътие.

Изобщо за мен изключително малоумен дразнител, много по-голям от например  имейл спама - за мен ФБ е рака на интернет и съвременното общество - повлякъл със себе си промяна във всички сфери на обществото - най-вече за начин на мислене, за споделяне на истински мисли и изживявания, за извращаването на тези идеи, които са залегнали може би като идея в началото. 

Прибавяйки и осъзнатото "разсъбличане" на всички потребители, които съгласявайки се да бъдат част от това "съвремие", доброволно си показват и "долните гащи" 🙂  и пишейки тези последни думи, осъзнах, че цялото това необяснимо търпение, което съм проявявал досега преди раздялата, направо ми отне поне половината от удоволствието от раздялата ....

Връзка към коментар
преди 21 минути , georgebg каза:

Искам да споделя невероятното удоволствие, което изпитах, след като приключих завинаги с ФБ.

ФБ от доста време ме дразни - всички малоумни публикации, които всеки без да мисли споделя, само и само за да се "запише",

загубата на време или да "филтрираш" плявата или сред нея да търсиш с дни някое Собствено авторско мнение или споделяне, което си заслужава.

Сравнението на реални хора с техния образ във ФБ за човек като мен , който има някакви принципи, се превърна в самоунижение да съм част от едно блато на лицемерие и нечистоплътие.

Изобщо за мен изключително малоумен дразнител, много по-голям от например  имейл спама - за мен ФБ е рака на интернет и съвременното общество - повлякъл със себе си промяна във всички сфери на обществото - най-вече за начин на мислене, за споделяне на истински мисли и изживявания, за извращаването на тези идеи, които са залегнали може би като идея в началото. 

Прибавяйки и осъзнатото "разсъбличане" на всички потребители, които съгласявайки се да бъдат част от това "съвремие", доброволно си показват и "долните гащи" 🙂  и пишейки тези последни думи, осъзнах, че цялото това необяснимо търпение, което съм проявявал досега преди раздялата, направо ми отне поне половината от удоволствието от раздялата ....

Добре дошъл в... Обаче не казвай голяма дума. То това е малко като опиат и винаги може да те завлече обратно, поне в началото на раздялата.

И... прекалено много хора около теб са в неговия плен, за да можеш да кажеш, че категорично и пълноценно си се дистанцирал, уви.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, georgebg каза:

Искам да споделя невероятното удоволствие, което изпитах, след като приключих завинаги с ФБ.

...

 

преди 12 часа, rik4o каза:

Добре дошъл в... Обаче не казвай голяма дума. То това е малко като опиат и винаги може да те завлече обратно, поне в началото на раздялата.

И... прекалено много хора около теб са в неговия плен, за да можеш да кажеш, че категорично и пълноценно си се дистанцирал, уви.

 

Аз за сега оцелявам, а никога не съм имал профил там.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

 

 

Аз за сега оцелявам, а никога не съм имал профил там.

 

Хихи, ние със сър Антъни, също  си живейкаме щастливко,без кьорава социална мрежа.:kiss3:

Щот сме си самодостатъчни.:kiss3:

 

  • Харесвам 3
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , EliDion каза:

Ужас, как можете да живеете така, динозаври. 😂

Ами, живуркаме някак си, мрежовО-асоциални.:dance4:Пък щастливи:dance2::dance3:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, georgebg каза:

ФБ от доста време ме дразни - всички малоумни публикации, които всеки без да мисли споделя, само и само за да се "запише",

загубата на време или да "филтрираш" плявата...

Ами според мен ФБ е това, което си го направиш... В тоя смисъл - може да бъде и доста полезен.  Като не ти се четат малоумни постове - ами просто "unfollow" тези, които ги генерират, и никога повече няма да ги видиш - въпрос на 1-2 клика с мишката е (в случай, че не искаш да ги "unfriend"-неш, за да не ги обидиш).  Така можеш да си подбереш да ти се появява само информацията, която наистина те интересува - а такава не липсва - за новини, за пътувания, за интересни събития, филми, концерти - зависи какво ви интересува.  ФБ съвсем не е само селфита с патешки муцуни и "ах" и "ох".  Вярно, че сега е модерно да се плюе по ФБ, но - пак да кажа - той е каквото сам си го направиш.  ...А в някакъв вид социални мрежи участваме всички (освен ако не живеем вдън горите тилилейски!).  Нима тоя форум не е една чудесна социална мрежа?!

  • Харесвам 24
Връзка към коментар
преди 5 минути , Rumiana каза:

Ами според мен ФБ е това, което си го направиш... В тоя смисъл - може да бъде и доста полезен.  Като не ти се четат малоумни постове - ами просто "unfollow" тези, които ги генерират, и никога повече няма да ги видиш - въпрос на 1-2 клика с мишката е (в случай, че не искаш да ги "unfriend"-неш, за да не ги обидиш).  Така можеш да си подбереш да ти се появява само информацията, която наистина те интересува - а такава не липсва - за новини, за пътувания, за интересни събития, филми, концерти - зависи какво ви интересува.  ФБ съвсем не е само селфита с патешки муцуни и "ах" и "ох".  Вярно, че сега е модерно да се плюе по ФБ, но - пак да кажа - той е каквото сам си го направиш.  ...А в някакъв вид социални мрежи участваме всички (освен ако не живеем вдън горите тилилейски!).  Нима тоя форум не е една чудесна социална мрежа?!

Има голяма разлика между ФБ и форума, най-голямата от които е липсата на тонове реклами и запазването на личните ти данни.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
5 hours ago, Rumiana said:

Ами според мен ФБ е това, което си го направиш... В тоя смисъл - може да бъде и доста полезен.  Като не ти се четат малоумни постове - ами просто "unfollow" тези, които ги генерират, и никога повече няма да ги видиш - въпрос на 1-2 клика с мишката е (в случай, че не искаш да ги "unfriend"-неш, за да не ги обидиш).  Така можеш да си подбереш да ти се появява само информацията, която наистина те интересува - а такава не липсва - за новини, за пътувания, за интересни събития, филми, концерти - зависи какво ви интересува.  ФБ съвсем не е само селфита с патешки муцуни и "ах" и "ох".  Вярно, че сега е модерно да се плюе по ФБ, но - пак да кажа - той е каквото сам си го направиш.  ...А в някакъв вид социални мрежи участваме всички (освен ако не живеем вдън горите тилилейски!).  Нима тоя форум не е една чудесна социална мрежа?!

Тези похвати са ми известни, но това не решава проблемите, защото нещата не са само черно и бяло. Ако в един форум можеш да преглеждаш само темите които те интересуват, ако в една компания (т.е.реална соц.мрежа 🙂 )  с хора  винаги можеш да намериш общ интересен разговор в група или с отделен човек и т.н. то във ФБ какво - или следваш някой или не го следваш, или на всяко споделяне , което не ти харесва да добавяш настройки за скриване и т.н., а рекламите и малоумните "предложения" от ФБ, съгласно твоите "предпочитания" даже не можеш да ги игнорираш - а всичко това е спам и то много по страшен от мейл спама ....

A за модерното - пука ми за някой неща от живота но не ми пука за модата в каквато и да било форма, малко объкващо се изказах, но за пример съм с телефон от 2014 г., което не ми пречи на него да ползвам Андроид 9 🙂 ...

Така или иначе всеки си преценява как да си живее живота, моя продължава и без ФБ и ми е по-спокоен, защото нито обичам да съм на показ, още по-малко някой да ми наднича отвсякъде в личното пространство и да го раздава насам натам ... т.е. по скоро - продава насам-натам 

Връзка към коментар

Хванах някакво супер промо (след получен имейл за прайс тракер от Гугъл флайтс) и купих два билета Меделин - Богота по 18,5$ на човек с включени всякакви багажи директно от Авианка, в най-удобният за мен час в 09.00. Изчетох внимателно всичките им условия и нямат ограничение за резиденти в Колумбия, а само за вътрешни полети в Перу за техните си ре.зиденти.

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
На ‎20‎.‎4‎.‎2019‎ г. в 20:27, georgebg каза:

Така или иначе всеки си преценява как да си живее живота, моя продължава и без ФБ и ми е по-спокоен, защото нито обичам да съм на показ, още по-малко някой да ми наднича отвсякъде в личното пространство и да го раздава насам натам ... т.е. по скоро - продава насам-натам 

Имам ФБ от много години, не обичам да ми влизат в личното пространство и затова и не публикувам там снимки и лична информация. Общо взето ми служи за трета пощенска кутия. Мъжът ми никога не е имал ФБ.

 

Настоящият форум е специализиран и хората се интересуват конкретно от пътуване и влизат с тази цел, споделянето е повече от полезно.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Костов каза:

Днес, с моята съпруга имаме празник - 15 години щастлив семен живот. Затова реших да ви почерпя с торта

 

20190424_205930_Richtone(HDR).thumb.jpg.29bf2b131429946a796c73a1f08cf4c4.jpg

 

и бонбони

 

20190424_210000_Richtone(HDR).thumb.jpg.62e37a5381052e806c3a72edb442c2c4.jpg

 

😊

Бъдете здрави и много щастливи!Пътуващи!Прекрасни моменти и сбъднати мечти!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да се похваля с какво ме изненада 7 годишния ми син, който още не може да пише и чете и септември ще е първи клас:

 

tokyo.JPG.489de0339c9af865148c31464a910f11.JPG

 

За разлика от други деца, които гледат детски филмчета и т.н. единият от синовете ми цял ден гледа на компютъра www.flightradar24.com като следи самолетите в цял свят. Вече дори измисли, че иска да си създаде собствена авиокомпания в която той ще е пилот 🙂 Всеки ден мисли по какви маршрути ще лети авикомпанията, като фантазията му стига явно чак до Азия 🙂

  • Харесвам 24
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 23 минути , Topfly каза:

Искам да се похваля с какво ме изненада 7 годишния ми син, който още не може да пише и чете и септември ще е първи клас:

 

tokyo.JPG.489de0339c9af865148c31464a910f11.JPG

 

За разлика от други деца, които гледат детски филмчета и т.н. единият от синовете ми цял ден гледа на компютъра www.flightradar24.com като следи самолетите в цял свят. Вече дори измисли, че иска да си създаде собствена авиокомпания в която той ще е пилот 🙂 Всеки ден мисли по какви маршрути ще лети авикомпанията, като фантазията му стига явно чак до Азия 🙂

Има виртуални авиокомпании, може да прегледаш дали някаква подобна симулация няма да му допадне. Доста сериозно хоби е, но предполагам може да се създаде и по-елементарна версия за дете. https://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_airline_(hobby)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.