Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

1 hour ago, georgebg said:

Докато лежа омаломощен в Преслав и се чудя къде изчезнаха консервите 😉 .... ме ъпгрейднаха (за сефте ще ми е 🙂 ) , по този начин:

image.png.0a5233b6407689b4aaa35761a467c105.png

 

Сега ще се окаже, че Ботко има истински кресла бизнес класа и ще стане интересно 🙂

(другите надали имат, защото са били във флотилията на Саутуест, а там всичко е една класа. ФБ надали са слагали други седалки)

Връзка към коментар
13 minutes ago, akair said:

Сега ще се окаже, че Ботко има истински кресла бизнес класа и ще стане интересно 🙂

(другите надали имат, защото са били във флотилията на Саутуест, а там всичко е една класа. ФБ надали са слагали други седалки)

Не, беше Е190, закуската отказах по обясними причини, пих чайче в стъклена чашка, не разбрах защо ме ъпгрейднаха, пък взе да че ми хареса ... като за 7.35 евро даже много ми хареса ..... а в момента за 2.56 евро се возя  в микробус за Балчик, в компанията на няколко "градинаря" 😉 ... всичко в крайна сметка се балансира 🙂 

Връзка към коментар
преди 35 минути , georgebg каза:

…  като за 7.35 евро даже много ми хареса .....

Тука приспадна ли си 5% CCB Club или не стана.

Интересно ми е, дали са измислили някой аргумент да не ти ги начислят, като си им изсипал доста полети наведнъж.

Връзка към коментар
4 hours ago, ven62 said:

Тука приспадна ли си 5% CCB Club или не стана.

Интересно ми е, дали са измислили някой аргумент да не ти ги начислят, като си им изсипал доста полети наведнъж.

Като им ги изсипах наведнъж, начислиха само върху 5 бр. от около 30 бр. , защото на другите съм въвеждал номер на редовен пътник, и според условията отпадам от  програма ЦКБ Клуб. Имах и 2 бр. нелетяни, защото се наложи спешно до Германия да мръдна, и тях ги хванаха. Но ми отговориха съвсем любезно и начислиха което си беше реално ....

С този полет при онлайн чекирането въведох в полето за редовен пътник, номера на картата от ЦКБ Клуб (така е по инструкции) и сега ще очаквам да ги начислят - ако не, пак мейли 🙂

 

8.88 EUR - 5%х60лв. = 7.35 EUR 🙂

Връзка към коментар
преди 1 час, georgebg каза:

Като им ги изсипах наведнъж, начислиха само върху 5 бр. от около 30 бр. , защото на другите съм въвеждал номер на редовен пътник, и според условията отпадам от  програма ЦКБ Клуб. Имах и 2 бр. нелетяни, защото се наложи спешно до Германия да мръдна, и тях ги хванаха. Но ми отговориха съвсем любезно и начислиха което си беше реално ....

С този полет при онлайн чекирането въведох в полето за редовен пътник, номера на картата от ЦКБ Клуб (така е по инструкции) и сега ще очаквам да ги начислят - ако не, пак мейли 🙂

 

8.88 EUR - 5%х60лв. = 7.35 EUR 🙂

Това с "редовен пътник" даже и не знам какво значи.

Никога, никъде не съм въвеждал такова нещо.

Според мен, малко са те прецакали.

След 2-3 месеца бих пак им ги пратил тия полети, но един по един.

Разбери ги и тях. Получават един мейл с 30 полета и за всичките искаш отстъпка. Разбира се, че ще четат буква по буква всичките си инструкции за да те прецакат.

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , chandni каза:

А ако ти напише frequent flyer ще го разбереш ли...? :laugh:

@chandni се завърна. Пак трябва да внимавам точно как се изразявам. :grin:

...

Ти по-добре кажи дека са ти снимките от Намибия.

За пътепис/дневник да питам ли?

:wink::laugh:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , ven62 каза:

Ти по-добре кажи дека са ти снимките от Намибия.

 

Te тука... :laugh:

HDD.png

 

преди 5 минути , ven62 каза:

 За пътепис/дневник да питам ли?

Виж първо през колко снимков/видео материал трябва да мина преди да почна да списателствам! 🤣

  • Харесвам 4
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 7 часа, chandni каза:

:laugh:

HDD.pngВиж първо през колко снимков/видео материал трябва да мина преди да почна да списателствам! 🤣

Като начало за подробности около организацията не е нужен снимков материал 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, chandni каза:

Te тука... :laugh:

HDD.png

 

Виж първо през колко снимков/видео материал трябва да мина преди да почна да списателствам! 🤣

Останали са ти незапълнени 500 GB и това изобщо не е за хвалба!

...Да не би случайно да си снимала в режим VGA? :grin:

Връзка към коментар
преди 3 часа, Goal & Boss каза:

Останали са ти незапълнени 500 GB и това изобщо не е за хвалба!

...Да не би случайно да си снимала в режим VGA? :grin:

Не... На QVGA... :laugh: Подозирам, че има още едни 30-40GB на GoPro-то, които още не сме свалили и си кротуват там, ама колкото - толкова! 😛 Малко, но от сърце!

  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Току що си взех нов обектив - последната версия на Никон на 70-200 мм. с бленда 2.8 и по-точно AF-S Nikkor 70-200 mm. f/2.8E ED VR. Неоспоримо най-добрата оптика в този фокален обхват за всички времена до момента, от който и да е производител. Обикновено специалистите спорят, показват разни лабораторни тестове, тук спорове почти няма. Никон в момента има и промоция, та този обектив до края на месец август е с 1 500 лв. отстъпка. Единствено мога да съжалявам, че не съм си го купил по-рано, но аз съм си така - отлагам разни покупки, въпреки, че знам, че в крайна сметка ще ги взема...

Обектива навлиза в тестов период от днес и ще замести workhorse-a ми в тази фокална дължина - 70-300 на Никон (със стабилизация и максимална бленда 4.5-5.6, пълно наименование AF-S Nikkor 70-300 mm. f/4.5-5.6 G.  Едно 85% от снимките ми на диви животни, които съм публикувал тук са правени с този обектив, който според мен е най-доброто като съотношение качество/ цена. В идеално състояние е, без никакви забележки и си търси нов собственик срещу 450 лв. (по-малко от половината цена, която съм платил преди 6 години). На DSLR Никон апарати с кропнат сензор (всички без сериите 600+ 700+ 800+ и едноцифрените модели) ще приближава даже още повече, там става от 105 до 450 мм. фокална дължина. Продавам и един твърд (без зум) обектив на Никон - 24 мм. с макс. бленда 2.8, нямам представа по колко вървят в момента подобни, но ще погледна и ще направя отстъпка от средната продажна цена.

Ето и една снимка на двата средно-обхватни телеобектива със зум един до друг (новият е отляво, а старият е в "разтегнато" положение, иначе се свива) на фона на кутията от днешната покупка. Горещо се надявам да не ме набият някъде из Африка или на друго място по света и да ми го вземат, както и да мога по някакъв начин да прекарвам като ръчен багаж вече сериозно натежалото ми фотографско оборудване (новият обектив е над два пъти по-тежък от този, който носех до момента, а нося още два + два DSLR фотоапарата, сапунерката в джоба не я броя като тегло).
 

700_9660.JPG

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
11 minutes ago, FlyTraveler said:

Току що си взех нов обектив - последната версия на Никон на 70-200 мм. с бленда 2.8 и по-точно AF-S Nikkor 70-200 mm. f/2.8E ED VR. Неоспоримо най-добрата оптика в този фокален обхват за всички времена до момента, от който и да е производител. Обикновено специалистите спорят, показват разни лабораторни тестове, тук спорове почти няма. Никон в момента има и промоция, та този обектив до края на месец август е с 1 500 лв. отстъпка. Единствено мога да съжалявам, че не съм си го купил по-рано, но аз съм си така - отлагам разни покупки, въпреки, че знам, че в крайна сметка ще ги взема...
700_9660.JPG

Уникален обектив !

Ако търсиш охрана съм готов да отделя достатъчно време за тренировки и да се включа в някое от твоите пътешествия 😉 ...

Връзка към коментар
преди 5 минути , georgebg каза:

Уникален обектив !

Ако търсиш охрана съм готов да отделя достатъчно време за тренировки и да се включа в някое от твоите пътешествия 😉 ...

Ха ххахах, аз ако можех да си позволя охрана, нямаше да се притеснявам дали ще ме пускат при чек ин с толкова килограми в ръчния багаж...  🙂🙂 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Пристигна тоалетната на малкият и вече я разучаваме 😉 .

Приемам всякакви съвети как да бъде научен по-лесно и бързо , в нета е най-популярен тридневният метод(курс) на около 18 месечна възраст .

87D90212-B9C3-4F18-BFFC-6570B095D5EB.jpeg

2014D85F-9555-4CA7-96EB-C9329DBDA43F.jpeg

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, stanislavpp каза:

Пристигна тоалетната на малкият и вече я разучаваме 😉 .

Приемам всякакви съвети как да бъде научен по-лесно и бързо , в нета е най-популярен тридневният метод(курс) на около 18 месечна възраст .

87D90212-B9C3-4F18-BFFC-6570B095D5EB.jpeg

2014D85F-9555-4CA7-96EB-C9329DBDA43F.jpeg

Импулсивно щях да напиша нещо, но в този случай … едва ли е най-подходящо да се приложи.

 

------------

Личния пример и когато баща и син правят нещо заедно.

 

Връзка към коментар
13 hours ago, stanislavpp said:

Пристигна тоалетната на малкият и вече я разучаваме 😉 .

Приемам всякакви съвети как да бъде научен по-лесно и бързо , в нета е най-популярен тридневният метод(курс) на около 18 месечна възраст .

87D90212-B9C3-4F18-BFFC-6570B095D5EB.jpeg

2014D85F-9555-4CA7-96EB-C9329DBDA43F.jpeg

Взимаш го с теб във WC-то и двамата заедно. Смешно звучи, но гледат и копират. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, aleksandrina каза:

Взимаш го с теб във WC-то и двамата заедно. Смешно звучи, но гледат и копират. 🙂

И аз написах почти същото, но ме беше малко срам да е черно на бяло, та затова е бяло на бяло под чертата със ситен шрифт. :grin:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
6 minutes ago, ven62 said:

И аз написах почти същото, но ме беше малко срам да е черно на бяло, та затова е бяло на бяло под чертата със ситен шрифт. :grin:

Няма срамно. Малчовците правят като "големите". :)

Сега видях как си го маскирал. :D

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.