Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 31 минути , Topfly каза:

При пътуване с деца под 6 годишна възраст аз лично горещо препоръчвам сключване на застраховка “отмяна на пътуване“ Рискът детето да се разболее изненадващо в тази възраст е огромен и парите за застраховка си заслужават.

При голямо пътуване може и да си заслужават, в случая сумата не беше чак толкова голяма, че да си заслужава разправиите по застраховки, попълване на формуляри, документации и глупости. А и почти съм сигурен, че застраховката нямаше да изплати нищо, защото нямахме никаква диагноза, даже в момента на мерене на температурата при докторката беше нормална, а не висока, на практика нямахме поставена диагноза за заболяване въобще. Но да, за голямо пътуване естествено, че ще се правят застраховки. 

Връзка към коментар

това, което се предлага като такава застраховка в България, е леко неудачно за пътуващите тип Магеланци :)

 

Цитат

Застраховката се сключва в срок до 5 дни след деня на сключване на договора за туристическо пътуване, закупуване на самолетен билет или резервиране на хотела само при условие, че е извършено плащане (частично или пълно) и до началната дата на пътуването остават не по–малко от 10 дни.

Цитат

Ние Ви даваме възможност да сключите застраховка Отмяна на пътуване КЛАСИК и след датата на покупка на туристически пакет (в случай, че до датата на отпътуване има повече от 31 дни и при условие за изчакване от 10 дни), в противен случай – датата на застраховката и датата на плащане на пакета трябва да са идентични.

 

т.е. евентуално би могло да се приложи ако си организираш цялото пътуване /платено изцяло или частично/ наведнъж в един ден до 2 седмици преди пътуването, което е доста частен случай, или ако си купуваш цял туристически продукт от агенция

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
On 11.04.2017 г. at 8:39 PM, Емика said:

Искам да се похваля, че за втори път днес се почувствах гражданин на ЕС, като под това определение имам предвид факта, че получих удовлетворяваща ме услуга, като написах само един мейл. И то услуга от мобилен оператор, имайки предвид "оплаквателната тема". Договорът ми с Мтел изтичаше след 7 дни, миналата седмица реших, че е излишно да си хабя нервите, ходейки по офисите им, написах в сайта им мейл с кратко съдържание - какви договори имам с тях, кой изтича, че не съм доволна от сегашния тарифен план на този номер /беше лош, но такъв съм си избрала на времето/. Написах, че очаквам от тях оферта до 5 дни за нов план или ще прекратя отношения с тях. Веднага получих два мейла от машина, един от мениджър и на втория ден ми се обадиха с предложение за план, индивидуален, изготвен само за мен:). Старият ми план беше 150 безплатни минути, 400 МВ интернет, 15 лв.такса с ДДС. Новият, за който сключих договор днес, е с неограничени разговори с всички мобилни оператори, 11 GB интернет, 20 лв. такса с ДДС :ok: В офиса /магазина/ се държаха великолепно, сигурно защото си мислеха, че съм специална;). Може би в другите държави е нормално, но в България рядко се случва да получиш качествена услуга само с един изпратен мейл. Поради това похвалвам Мтел:)

Искам само да обърна внимание на факта, че планът ти включва неограничени минути, но само към мобилни оператори. Жена ми също имаше план, подобен на твоя, като при сключването решихме, че не говорим толкова много с фиксирани номера, че да е проблем. Впоследствие се оказа, че сметката главоломно расте с всеки изминал ден. Оказа се, че Ментел водят много уж мобилни номера, особено фирмени такива, като фиксирани, и съответно разговорите към тях се водят като разговори към фиксирани номера и не са безплатни, т.е. не са включени в плана. На жена ми две от най-добрите приятелки, с които говори непрекъснато, се оказаха с такива номера и съответно разговорите към тях се таксуват. На всичкото отгоре от офиса на Ментел не дават информация кои са тези номера, та проведохме собствено разследване. Трябвало да подадем заявка за детайлизирана справка и следващия месец заедно с фактурата ще разберем кои са тези номера. Това преля чашата на търпението и прекратих договора. Платих си 3 такси неустойка и се махнах от Ментел-а. Та мисълта ми е да имаш едно на ум.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги каза:

Резултатът от отмененото пътуване заради високата температура на бебето:

 

Airbnb - пълен рефънд, поискаха само снимки на медицинското и рецептата, дори не се наложи да ги превеждам. 

Уиз - от тях да мине (по техни думи) върнаха половината пари, но само за майката и бебето, очевидно след като бебето му е болно за бащата не е било проблем да си лети и да си прави кефа :)

 

Airbnb - Уиз: 1:0.

Нали детето е добре? Това е важно! Ще имате много пътувания в бъдеще.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На Wednesday, April 19, 2017 в 14:32, Topfly каза:

При пътуване с деца под 6 годишна възраст аз лично горещо препоръчвам сключване на застраховка “отмяна на пътуване“ Рискът детето да се разболее изненадващо в тази възраст е огромен и парите за застраховка си заслужават.

Това и аз бива да почвам да го мисля. Действително ли подобна застраховка се валидира единствено мин.10 дни преди датата на заминаване? Дано има и други опции,защото това е всичко друго,но не и вариант при изненадващо разболяване. Някой може ли да препоръча подобна застраховка с възможност за отмяна на пътуването да речем 2-3 дни преди  полет?

Връзка към коментар
преди 15 минути , naTpuoT каза:

Това и аз бива да почвам да го мисля. Действително ли подобна застраховка се валидира единствено мин.10 дни преди датата на заминаване? Дано има и други опции,защото това е всичко друго,но не и вариант при изненадващо разболяване. Някой може ли да препоръча подобна застраховка с възможност за отмяна на пътуването да речем 2-3 дни преди  полет?

Какво разбираш под валидиране? Има застрахователи, които не разрешават сключване на застраховка при по малко от 10 дни преди пътуването с цел да няма измами. Не може да се разболееш 2 дни преди пътуването и тогава да отидеш да сключиш застраховка. Ако 10 дни преди пътуването слючиш застраховката, рискът за застрахователя е по малък, защото за 10 дни може да оздравееш дори да си болен в момента, но ако два дена преди пътуването си болен и тогава сключиш застраховка шансът да я използваш е огромен.

Някои застрахователи имат и изискване колко дни след плащане на пътуването да сключиш застраховката. Често този срок е къс, примерно 5 дена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.04.2017 г. в 9:13, stanislavpp каза:

В тази връзка, последните седмици след направените десетина резервация на различни места ,установих че след индийците , експидия (въпреки некалкулирането на таксите на първоначалният екран) почти винаги са по-изгодни от букинг ( Париж, Крайова, Атина, Наксос) и само в един случай бяха на същата цена (Санторини). 

В тази връзка - в момента quidco дава 10% кешбек за 1 нощувка и 12% - за две и повече от две нощувки от Expedia.

 

Все пак - да не забравяме че си имаме програма за мили на Магеланци.

Ако все пак някой реши да се регистрира в порталите за кешбек - нека ползва рефералните връзки на други магеланци от тази тема

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, Topfly каза:

Какво разбираш под валидиране? 

Имам предвид в кой момент може да задействаш застраховката, т.е. може ли в деня на заминаване да се обадиш на застрахователя и да му кажеш, че детето се е разболяло и почивката отпада? Наистина не съм ползвал подобни опции и не знам как действат.

Връзка към коментар
В момента, naTpuoT каза:

Имам предвид в кой момент може да задействаш застраховката, т.е. може ли в деня на заминаване да се обадиш на застрахователя и да му кажеш, че детето се е разболяло и почивката отпада? Наистина не съм ползвал подобни опции и не знам как действат.

Няма нужда да се обаждаш веднага на застрахователя. Важното е да имаш документи от лекар и т.н., че е настъпило застрахователното събитие (разболял си се и т.н.) и застрахователя ще ти плати обезщетение след като обработи документите. За подаването на документите не знам да има конкретен срок. Вероятно до нормалната давност (5 години) има възможност да подадеш иск, но нека някой потвърди това предположение. При инцидент с кола съм подавал жалба към застрахователя 3 месеца след събитието и не е имало проблем да ми платят. Рисковете които покриват такива застраховки не са непременно само медицински. Веднъж бях сключил застраховка която включваше и риск да те скъсат на изпит :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , naTpuoT каза:

Имам предвид в кой момент може да задействаш застраховката, т.е. може ли в деня на заминаване да се обадиш на застрахователя и да му кажеш, че детето се е разболяло и почивката отпада? Наистина не съм ползвал подобни опции и не знам как действат.

Аз съм ползвала такава застраховка. Трябваше да пътувам петък вечерта, полета беше в 18ч. В 14ч в петък разбрах , че няма да пътуваме. Следващата седмица, в сряда писах имейл на застрахователя- т.е. след 4дни. Застрахователя ми върна какви документи да представя. Част от тях още не бяха издадени-епикризи, болнични и т.н. В момента в който някой документ станеше готов, аз го изпращах към застрахователя и така се случваха нещата. Така че, според мен, в момента в който знаеш вече, че пътуването ти е провалено -просто уведомяваш застрахователя. И после вече предоставяш документи. Аз незнаех че имам такава застраховка(тя беше част от застраховката по кредитната карта) и разбрах чак след 4 дни-затова и тогава се свързах със застрахователя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 4/19/2017 в 15:17, antea каза:

това, което се предлага като такава застраховка в България, е леко неудачно за пътуващите тип Магеланци :)

 

 

т.е. евентуално би могло да се приложи ако си организираш цялото пътуване /платено изцяло или частично/ наведнъж в един ден до 2 седмици преди пътуването, което е доста частен случай, или ако си купуваш цял туристически продукт от агенция

...или правиш няколко застраховки при всяко извършено плащане. ;)

Връзка към коментар

Искам да  се похваля , цяла зима правя маршрут Франция- Белгия - Холандия - Германия. 4 дни преди старта гледам прогнозата ...дъждове....ниски температури... е  омръзна ми зимата, защо да си го причиняваме  . И рязко смяна на посоката към слънчево Мароко за втори тур и Португалия. Благодаря на всички , които сте писали за тези места , много бързо направих план-програмата :dancing::dancing::dancing:

 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 3 часа, Роси 777 каза:

... И рязко смяна на посоката към слънчево Мароко за втори тур и Португалия. Благодаря на всички , които сте писали за тези места , много бързо направих план-програмата :dancing::dancing::dancing:

 

20 дни ли сте ги планирали или колкото дойдат?

Връзка към коментар
преди 6 часа, Polina каза:

20 дни ли сте ги планирали или колкото дойдат?

23 дни -  това е максимума , много ми се иска да са повече, но колкото толкова . Програмата както винаги ми е доста амбициозна , но ние така харесваме ,лежерната почивка не е за нас ,  искаме за малкото време да видим много неща :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

От три месеца чакам да ми дойде един фотоапарат, ама пусто - няма бройки за Европа, та днес си отмених поръчката и си взех ФФ безогледалка на Сони. Ето, похвалих се... след две седмици заминаваме за Берлин и исках да имам с какво да снимам.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Е, чак толкова застрелян не съм. Веднъж по погрешка ми сипаха няколко литра етанол докато се усетя, ама разредих с бензин догоре и нямаше последствия :)

Всъщност един резервоар от каквото гориво искам, т.е. ще си го използвам. Малко да компенсира четирите глоби от другата тема.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Малко преди да замина за Португалия, успяха да ми доставят pocket guide за Алгарв. Докато чаках, реших да им измрънкам, че най-вероятно ще ме оставят без информация за пътуването и те се разчувстваха, та взеха ми пратиха и pdf за Алгарв (издание от март 2017 година).

Ако някой реши, че ще му свърши работа, мога да го изпратя. Пишете ми на лично съобщение. 

18155508_10211223671726408_994390845_n.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 4/25/2017 в 22:52, neuromancer каза:

Е, чак толкова застрелян не съм. Веднъж по погрешка ми сипаха няколко литра етанол докато се усетя, ама разредих с бензин догоре и нямаше последствия :)

Всъщност един резервоар от каквото гориво искам, т.е. ще си го използвам. Малко да компенсира четирите глоби от другата тема.

Това е, защото в природата има равновесие. Не може само неприятни неща да ти се случват, трябва и хубави.:girlwacko:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

След като няколко дни ме тресе параноята, че имам Денга, и изчетох всичко в интернет, във вторник направих кръвен тест в  сградата на Столетов на Института по заразни и паразитни болести.

Тестът е отрицателен!!!

Защо се усъмних.

На 19 пристигнах, а на 20 ме събори вирус - хрема, кашлица, гърло и главоболие, обща отпадналост. Отдавах го на смяната в температурите след Бали и Камбоджа.

Но имах и обрив по шията, който беше с неустановен произход. И макар, че местните ми казаха, че е ухапване от паяк, аз се притесних. А и не мина от антибиотични пасти. 

Ако някой от вас се притесни в подобна ситуация, може да ми се обади. Ще споделя опит.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.