Прескочи до съдържание

Амстердам и околностите за 5 дена


Препоръчани мнения

Предлагам Museumkaart, която изтича на 09.08.2015 за 30лв. Аз съм втори собственик, нямахме проблем с влизането. Ако приятелката ми е запазила нейната може да станат 2 карти.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Някой може ли да обясни точно разликата между Holland pass и Iam amsterdam card?

 

В пътеводителя го има описано, скролни до "Туристически пасове". Главната разлика е, че с едното купуваш неограничени входове за ограничен период от време, с другото си купуваш определен брой жетони, които може да прецениш къде да изхарчиш. Има определени топ атракции, които и двете не покриват. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В пътеводителя го има описано, скролни до "Туристически пасове". Главната разлика е, че с едното купуваш неограничени входове за ограничен период от време, с другото си купуваш определен брой жетони, които може да прецениш къде да изхарчиш. Има определени топ атракции, които и двете не покриват.

 

Ако правилно разбирам с покупката на Holland pass мога да посетя само един обект с голд статус и един силвър. Доста ограничено ми се струва.
Връзка към мнение

Ако правилно разбирам с покупката на Holland pass мога да посетя само един обект с голд статус и един силвър. Доста ограничено ми се струва.

 

Да, с най-евтиния така излиза. Т.е. може да посетиш 1 голд, 1 силвър и колкото искаш от останалите. Ако те вълнуват от по-малките музеи може би не е лоша оферта. Има включен и круиз по каналите (около 15€, горе-долу си заслужава).

Връзка към мнение

Да, с най-евтиния така излиза. Т.е. може да посетиш 1 голд, 1 силвър и колкото искаш от останалите. Ако те вълнуват от по-малките музеи може би не е лоша оферта. Има включен и круиз по каналите (около 15€, горе-долу си заслужава).

 

Какво разбираш под други? В смисъл извън силвър и голд статусите има други, за който имаш отстъпка , но няма такива с free статус.

Връзка към мнение

Какво разбираш под други? В смисъл извън силвър и голд статусите има други, за който имаш отстъпка , но няма такива с free статус.

 

Да, моя грешка, поомешиха ми се пасовете :) Въобще, тези пасове са за хора, които не искат много, много да си правят сметката и да смятат кое би им излезнало по-евтино, и кое по-скъпо :) Ти очевидно не си от тях, а в Холандия всичко е достатъчно организирано за да не са ти необходими допълнителните удобства от пасовете. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте  :)

Не ми се ще да пускам нова тема за моите вероятно банални въпроси и ще помоля за съдействие тук.

 

Следващата седмица пътувам с Уиз до Айндховен на 21.03 и се връщам на 25.03. 
За момента сме със следния план:
1 ден: пристигане в Айндховен, предвижване до Амстердам, настаняване и разходка. Това е хотелът: 
https://www.booking....3ffafcd6;dcid=2 
2 ден: Free Tour Amsterdam - 13:30. Харесваме подобни обиколки, защото се запознаваме с интересни хора и научаваме доста любопитни факти. Посещение на Heineken Experience. Разходка и вечеря.
3 ден: Посещение на музея на Ане Франк. Многооо-о-о свободно време, за което си търсим предложения. През тази или предходната вечер ще се разходим до Червените фенери. 
4 ден: Посещение на Keukenhof.
5 ден: Тръгване към Айндховен и отпътуване. 

Не се интересуваме от музея на Ван Гог и музея на Мадам Тюсо. Приемам всякакви други предложения. Основната причина за пътуването е посещението на Keukenhof и сме избрали музеи спрямо личните ни интереси, а не всички популярни и "задължителни" музеи в града. Харесах Vondelpark и стига времето да го позволи, ще се разходим и до там. 

Моля и за мнение за предвижване - карта или индивидуални билети? Опитах се да се справя със сайта за градския транспорт и мисля, че трамвай 12 ще е нашият вариант за предвижване до центъра. Правилно ли съм се ориентирала?  :blush: 
 

Връзка към мнение

Здравейте  :)

Не ми се ще да пускам нова тема за моите вероятно банални въпроси и ще помоля за съдействие тук.

 

Следващата седмица пътувам с Уиз до Айндховен на 21.03 и се връщам на 25.03. 

За момента сме със следния план:

1 ден: пристигане в Айндховен, предвижване до Амстердам, настаняване и разходка. Това е хотелът: 

https://www.booking....3ffafcd6;dcid=2 

2 ден: Free Tour Amsterdam - 13:30. Харесваме подобни обиколки, защото се запознаваме с интересни хора и научаваме доста любопитни факти. Посещение на Heineken Experience. Разходка и вечеря.

3 ден: Посещение на музея на Ане Франк. Многооо-о-о свободно време, за което си търсим предложения. През тази или предходната вечер ще се разходим до Червените фенери. 

4 ден: Посещение на Keukenhof.

5 ден: Тръгване към Айндховен и отпътуване. 

 

Не се интересуваме от музея на Ван Гог и музея на Мадам Тюсо. Приемам всякакви други предложения. Основната причина за пътуването е посещението на Keukenhof и сме избрали музеи спрямо личните ни интереси, а не всички популярни и "задължителни" музеи в града. Харесах Vondelpark и стига времето да го позволи, ще се разходим и до там. 

Моля и за мнение за предвижване - карта или индивидуални билети? Опитах се да се справя със сайта за градския транспорт и мисля, че трамвай 12 ще е нашият вариант за предвижване до центъра. Правилно ли съм се ориентирала?  :blush: 

 

 

Мисля, че имаш достатъчно фиксирани ангажименти. Т.е. в деня, в който имаш Многооо-ооо свободно време, просто го използвай за разходка :) Естествено, целия ти план търпи промени, ако вали, сложи музеите там. Ако включиш разходка по каналите и времето ще си отлети, Амстердам не е град, който да се обикаля задъхано и забързано. Отдели времето на Vondelpark, на парка пред Rijksmuseum, на малките кафенца в малките улички и така. 

 

За Keukenhof ще е раничко за лалетата обаче, но сигурно ще има доста нарциси и по-ранни цветя, ето ъпдейт от миналата седмица: http://tulipsinholland.com/2016/03/flower-update-week-10/

 

Правилно си се ориентирала за транспорта, трамвай 12 е ок, влакчето от Sloterdijk до Centraal също става. Цената е приблизителна и на двете - влака с таксата ще е 3.20 или 2.70 на пътуване, с трамвая е 2.90. Всичко изброено от теб е на пешеходно разстояние, така че не се занимавай с карти (според мен), на практика ще имате само отиване и връщане от/до хотела. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор и всички останали теми и мнения, които много ми помогнаха!

Фиксираните ангажименти не са чак толкова фиксирани, така че ще се съобразим с времето.

Благодаря и за сайта с ъпдейта на градините. Четох, че ще е рано за пълното великолепие на градините, но надявам се другата година да изберем по-подходящи дати. 

Ще се пробвам след това пътуване да напиша първия си пътепис, ще се опитам да събера много полезна и актуална информация и да направя много снимки, за да бъда и аз полезна на останалите  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор и всички останали теми и мнения, които много ми помогнаха!

Фиксираните ангажименти не са чак толкова фиксирани, така че ще се съобразим с времето.

Благодаря и за сайта с ъпдейта на градините. Четох, че ще е рано за пълното великолепие на градините, но надявам се другата година да изберем по-подходящи дати. 

Ще се пробвам след това пътуване да напиша първия си пътепис, ще се опитам да събера много полезна и актуална информация и да направя много снимки, за да бъда и аз полезна на останалите  :rolleyes:

 

Между другото, ако по-рано приключите с Keukenhof и времето е ок, може да се хвърлите до Zaanse Schans - да видите мелниците там, писал съм в тази тема, не знам дали си видяла. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, ако по-рано приключите с Keukenhof и времето е ок, може да се хвърлите до Zaanse Schans - да видите мелниците там, писал съм в тази тема, не знам дали си видяла. 

 

Видях и ги проверих, ако се движим добре с времето, ще ги включим в графика.

Връзка към мнение

Аз не бих пропуснал и една разходка по каналите. Туристическите лодки/корабчета се взимат непосредствено от/пред Centraal Station.

За музея на Ане Франк половин час време за опашката. Обикновено е толкова.

Не знам къде ви е хотела, но има квартали в Амстердам, които са типично холандски :) . В смисъл, дълга сграда на два, максимум 3 етажа. Реално сградата представлява еднофамилни къщи, долепени една за друга. Отпред има една врата и огромен прозорец (витрина) на всекидневната. Отзад същия този прозорец и дворче/градинка.

 

Приятно изкарване

Връзка към мнение

Между другото, ако по-рано приключите с Keukenhof и времето е ок, може да се хвърлите до Zaanse Schans - да видите мелниците там, писал съм в тази тема, не знам дали си видяла. 

Георги, Имаше една "мелница" самостоятелна, обособена като музей, но не в Zaanse Schans. Управлява се от екип доброволци. И те обясняват как работи, за какво е предназначена. Пускат отделни съоръжения да работят за демонстрация. Доста беше интересно, а и става пределно ясна хитрата конструкция.

Та молбата ми е - можеш ли да подскажеш координати за нея. Имаше и сайт или в някакъв сайт за забележителностите на Амстердам беше спомената. Жалко, че сега нищо не мога да намеря.

 

@Schappsyy, нали знаеш защо сложих "мелница" в кавички. :)  Ако да - извинявай.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Георги, Имаше една "мелница" самостоятелна, обособена като музей, но не в Zaanse Schans. Управлява се от екип доброволци. И те обясняват как работи, за какво е предназначена. Пускат отделни съоръжения да работят за демонстрация. Доста беше интересно, а и става пределно ясна хитрата конструкция.

Та молбата ми е - можеш ли да подскажеш координати за нея. Имаше и сайт или в някакъв сайт за забележителностите на Амстердам беше спомената. Жалко, че сега нищо не мога да намеря.

 

@Schappsyy, нали знаеш защо сложих "мелница" в кавички. :)  Ако да - извинявай.

 

Бях гледал преди време и не бях открил нищо, което да е сравнително лесно за достъп от центъра на Амстердам. Иначе всички "мелници":) са културно наследство и се пазят, един сайт бях изровил с всички мелници в Холандия: http://www.molendatabase.nl/nederland/

 

Има ли я посочената от теб някъде на тази карта?

 

 

2015-01-23_21-40-17.png

Връзка към мнение

Привет, може ли някой да ми препоръча заведение в Амстердам или Хаарлем от типа Амадеус или нещо подобно с ребърца и пълнени картофи.

Ще бъда благодарна и на съвет, относно паркирането в Амстердам, наясно съм, че в централната част не бива да влизаме, но хотела ни е доста отдалечен, почти до летището и мисля да ползваме някой паркинг в близост до централната част, гледам един до музея на Хайнекен е 25евро на ден, от там пеша ок ли е да обикаляме централната част?

И още едно въпросче, идвайки от Антверпен дали за ден ще можем да обиколим /с кола сме/  Киндердайк, Кукенхоф и Харлем?

Връзка към мнение

..............

Ще бъда благодарна и на съвет, относно паркирането в Амстердам, наясно съм, че в централната част не бива да влизаме, но хотела ни е доста отдалечен, почти до летището и мисля да ползваме някой паркинг в близост до централната част, гледам един до музея на Хайнекен е 25евро на ден, от там пеша ок ли е да обикаляме централната част?

..........

 

 

 

Би ли дала координати на хотела ви.

Връзка към мнение

Привет, може ли някой да ми препоръча заведение в Амстердам или Хаарлем от типа Амадеус или нещо подобно с ребърца и пълнени картофи.

Ще бъда благодарна и на съвет, относно паркирането в Амстердам, наясно съм, че в централната част не бива да влизаме, но хотела ни е доста отдалечен, почти до летището и мисля да ползваме някой паркинг в близост до централната част, гледам един до музея на Хайнекен е 25евро на ден, от там пеша ок ли е да обикаляме централната част?

И още едно въпросче, идвайки от Антверпен дали за ден ще можем да обиколим /с кола сме/  Киндердайк, Кукенхоф и Харлем?

 

Не мога да препоръчам нищо в тези два града. Ако мръднете из някой в този списък обаче препоръчвам ребърцата: http://www.beren.nl/vestigingen/restaurants/

 

Оф, паркирането...за съжаление хотела ви не е на добро място за градски транспорт, а пък паркиране в центъра е оле-мале. Хайнекен също не е на най-доброто място за обиколка, пада се леко в периферията на центъра, може би ще трябва да ползвате градски транспорт и от там, без да говорим за движението и задръстванията. Препоръчвам да оставите колата в някой удобен park and ride. Пак ще е комбинация кола + градски транспорт, ще отнеме сигурно по-малко време, а ще е несравнимо по-евтино. P+R Olympisch Stadion е може би най-удобният за вас, ето повече информация: http://www.iamsterdam.com/en/visiting/plan-your-trip/getting-around/parking/park-and-ride. 5€ за двама на ден за паркинг и транспорт. Ако хотела ви предлага безплатен шътъл до летището, може би също е вариант да ползвате този шътъл и после влак до центъра. 

 

Киндердийк ви е почти на пътя, така че спрете за колкото решите, 1 час си мисля, че е ок, особено ако не се опъвате до най-далечните мелници. Keukenhof не мога да кажа от личен опит колко отнема, но е поне половин ден. Като добавим и пътя от Антверпен (2.5 часа), не остава време за разходка из Харлем, най-много да е вечерна. Но Киндердайк и К(ой/у/о)кенхоф ще успеете да ги вместите в ден. Дано времето е с вас, че си трябва да е хубаво и на двете места. 

Връзка към мнение

Георги, сърдечно благодаря за насоките. Този паркинг май ще ни свърши чудесна работа, видях, че има наблизо и метро. За хотела съм наясно, че не е с добро местоположение,  но като решихме три  седмици преди самото пътуване почти нищо не беше останало свободно.

 

Ще съм благодарна ако някой сподели  места за хапване  :)

Връзка към мнение

Георги, сърдечно благодаря за насоките. Този паркинг май ще ни свърши чудесна работа, видях, че има наблизо и метро. За хотела съм наясно, че не е с добро местоположение,  но като решихме три  седмици преди самото пътуване почти нищо не беше останало свободно.

 

Ще съм благодарна ако някой сподели  места за хапване  :)

 

Да, P+R идеята е да получиш евтин паркинг и бърз транспорт до центъра :) Но прочети информацията по-подробно, че си има трикове в ценообразуването, например струва 1€ за ден ако паркираш след 10 и 8€ преди 10, нещо такова. 

 

Аз самият нямам опит с амстердамските заведения, но попитах една приятелка, която беше ходила в Cafe de Klos, Kerkstraat 41-43, 1017 GB Amsterdam. Заведението е малко чешитско, пълно с народ, гонели те, ако се забавиш, но пък ребърцата и картофите били много известни.

Връзка към мнение

За Cafe de Klos се носят легенди. Веднъж опитахме да влезем, но беше пълно и направо си ни изгониха, грубо и нагло. Много лошо впечатление ми направиха.

 

Иначе препоръчвам Los Argentinos: Leidsekruisstraat 7-9, 1017 RE Amsterdam, Netherlands

Аржентински е и за мен това е мястото с най-вкусната храна в Амстердам. Води се, че правят най-добрия стек, но и ребрата им са хубави. Петък и събота има и жива музика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

това е адреса: Sloterweg 259  Badhoevedorp, 1171 CP

 

Надявах се хотела да ви е от другата страна на летището - около/в Amstelveen. Там мога да посоча напълно безплатни места за паркиране.

В Амстердам (в по-крайните квартали) има жилищни зони, където паркирането е безплатно. Също така около някои големи магазини паркирането също е безплатно, а около други цената на час е символична (центове).

 

p.s. Да се допиша с едно предложение за ресторант.

Ето този:

Ресторант View

52.376012, 4.906979   - това са GPS координатите, направо copy/paste в maps.google.com

Точно над MediaMarkt на гарата, до библиотеката.

Аз го харесах, защото храната е неограничена - вървят едни ленти и ти си взимаш, каквото ти е кеф и колкото ти е кеф и си го приготвяш директно на масата.

Да, малко е по-особен, не е баш ресторант, но е забавно, и за семейство според мен е идеален.

Ето линкове:

https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g188590-d4241797-Reviews-Restaurant_View-Amsterdam_North_Holland_Province.html

 

http://www.yelp.com/biz/restaurant-view-amsterdam

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.