Прескочи до съдържание

Амстердам и околностите за 5 дена


Препоръчани мнения

Тъй като моето пътуване наближава 06-10.04. и аз съм в процес на изработка на лека

организация.

 

Ето я и програмата :

 

1ви ден : пристигане в Айндховен - автобус директен до Амстердам (около 15 ч.)  ако всичко е наред и полета е без закъснение, ще пробваме да хванем автобуса, но не искам да буквам предварително, тъй като следващия е чак в 16 30ч. говоря за Теравижън Ако изтървем първия в 15ч. минавам на варианта бус до гарата и после влак до Амстердам. Ако стане така, карти за пътуванията ще мога ли да купя от летището или от гарата в Айндховен?

Придвижване и настаняване до апартамента, който сме наели – намира се на De Clercqstraat. Свободно време за разходка след това.

Тук се колебая дали да направим вечерна обиколка на каналите или дневна на следващия ден!

 

2ри ден - от около 10ч.- площад Дам,  круиз по каналите ако не направим вечерния- музея на Мадам Тюсо (заради детето и единия от групата), Leidseplein, после музейте наоколо само отвън за разходка и снимки, свободно време

 

3ти ден – към 10 да тръгнем за Zaanse Schans, после  пътуване до градините Keukenhof (вчера 24.03 са отворили) - прибиране до Амстердам и свободно време

 

4ти ден – Тук се колебая дали да не отскочим до Делфт и Хага в един ден или да го отдаден на разходки из центъра, някой кофишоп, червените фенери!

 

5ти ден – отпътуване

 

Съвети и препоръки, приемам всякакви! А сега няколко мои питанки.

 

Дневните карти за градския транспорт, да разбирам ли че са различни от OV картите, или говорим за едно и също нещо. Ще купим 3 или 4 дневни, тъй като сме с дете, а и не се знае дали плана няма да претърпи някаква корекция заради времето!

До Zaanse Schans с регионална карта ли да пътуваме или с нормални билети отиване и връщане. Омотах се тотално с тоя транспорт. Същото ми е питането и до Keukenhof? Билетите за Keukenhof ще ги букна предварително!

  

Засега за това се сещам.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Тъй като моето пътуване наближава 06-10.04. и аз съм в процес на изработка на лека

организация.

 

..........

 

Аз бих предпочел дневния круиз по каналите.

На мен повече ми хареса посещението на тази мелница http://www.molenvans...n.amsterdam/en/ , в сравнение с Zaanse Schans.

В Zaanse Schans отива половин ден. Не си спомням, а сега не съм гледал, като разположение спрямо градините, кое е по-удачно.

Ако решите да отскочите до Хага, вижте това: http://www.madurodam.nl/en/  Още повече сте с дете.

Хайникен - музея си струва (И като питат "Каква е бирата на цвят" Ако отговорите първи "Gold", ще получите допълнителна награда :)  ... Бира - естествено)

Георги ще ти помогне за картите - аз само съм ги ползвал на готово  :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Ако стане така, карти за пътуванията ще мога ли да купя от летището или от гарата в Айндховен?

 

 

 

Купуваш си билетче от машините на автобусната спирка, после и за влака на гарата. Нямаш проблеми. 

 

 

2ри ден - от около 10ч.- площад Дам,  круиз по каналите ако не направим вечерния- музея на Мадам Тюсо (заради детето и единия от групата), Leidseplein, после музейте наоколо само отвън за разходка и снимки, свободно време

 

3ти ден – към 10 да тръгнем за Zaanse Schans, после  пътуване до градините Keukenhof (вчера 24.03 са отворили) - прибиране до Амстердам и свободно време

 

 

Внимавай само в тези два дни с времето, ако и двата дни е хубаво, то за Keukenhof остави деня, който не е уикенд. Така като смятам, третия ти ден се пада баш събота. 

 

 

4ти ден – Тук се колебая дали да не отскочим до Делфт и Хага в един ден или да го отдаден на разходки из центъра, някой кофишоп, червените фенери!

 

Направи си вечерната разходка из червените фенери в ден 1, или 2, или 3. Силно препоръчвам разходката до Делфт/Хага или Делфт/Ротердам в зависимост от интересите, според мен имате достатъчно време. Основните характеристики, по които да избереш: Хага - по-старо излъчване, море, плаж, Ротердам - модерен град, изчанчени постройки, пристанище. От към забавление за деца, Мадуродам в Хага сигурно ще изкефи детето на макс, алтернатива е круиза по пристанището на Ротердам, който сигурно ще е по-скучен.

 

 

5ти ден – отпътуване

 

Съвети и препоръки, приемам всякакви! А сега няколко мои питанки.

 

Дневните карти за градския транспорт, да разбирам ли че са различни от OV картите, или говорим за едно и също нещо. Ще купим 3 или 4 дневни, тъй като сме с дете, а и не се знае дали плана няма да претърпи някаква корекция заради времето!

До Zaanse Schans с регионална карта ли да пътуваме или с нормални билети отиване и връщане. Омотах се тотално с тоя транспорт. Същото ми е питането и до Keukenhof? Билетите за Keukenhof ще ги букна предварително!

  

Засега за това се сещам.

Благодаря предварително!

 

Объркващо е, но вече всичко е OV карти :) Дневните са тип еднократни OV карти, за тях не плащаш 7.50 и не можеш да ги дозареждаш. С оглед на това, че имате поне едно пътуване дневно от/до апартамента, може би наистина да вземете 3 или 4 дневна, ще се изплати общо взето само с тези задължителни пътувания. 

 

До Keukenhof и Zaanse Schans прегледа ли какво съм писал в съответните теми за транспорта? Че не ги помня наизуст, но най-вероятно схемата е същата :) Регионалната карта ще ви е добра опция за този ден, предполагам си гледал кои маршрути покрива: http://www.iamsterdam.com/media/pdf/getting-around/amsterdam-and-region-day-card-map-2015.pdf?la=en

 

Предлагам ти просто двудневна карта в началото, 1 регионална в ден 3, ден 4 до Делфт/Хага и си цар!

 

Препоръчвам първо да видите Keukenhof, защото за там е по-трудно да прецените колко време ще отнеме, и няма кой да ви каже колко време ще отнеме, може да е половин ден, може цял. Zaanse Schans е доста по-компактен, така, че ако не ви стигне деня и за двете е по-добре него да претупате, от колкото лалетата. 

 

Няма какво да се критикува по програмата ти иначе, класическа и добре пипната. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е браво, много си брз, даже от Джо Брзия, малко по-бърз ;)

Подред на номерата:

 

ven62 - до Мадуродам няма да ходим, вече посетихме Мини Европата в Брюксел. Този е нещо подобно.

 

Жоре - изчел съм темите да! Но се омотах, честно казано.

Да, приоритет са градините и ако остане време - мелниците.

Според времето ще да е! Защо да не е уикенд, ясно че ще е заради хората, но аз ще съм с предварително закупени билети, или има нещо, което не знам :) Регионалната, ако ще ходим само до градините, мисля да я откажа и да си вземем билетчета.

Връзка към мнение

Георги, а би ли могъл да ми дадеш повече детайли как да се добера до тази промоция, с която цената на всички влакове през деня е 17 евро? Обмислям единия от дните на екскурзията си да отида до Хага и Делфт.

Връзка към мнение

Е браво, много си брз, даже от Джо Брзия, малко по-бърз ;)

Подред на номерата:

 

ven62 - до Мадуродам няма да ходим, вече посетихме Мини Европата в Брюксел. Този е нещо подобно.

 

Жоре - изчел съм темите да! Но се омотах, честно казано.

Да, приоритет са градините и ако остане време - мелниците.

Според времето ще да е! Защо да не е уикенд, ясно че ще е заради хората, но аз ще съм с предварително закупени билети, или има нещо, което не знам :) Регионалната, ако ще ходим само до градините, мисля да я откажа и да си вземем билетчета.

 

Ами ти хубаво ще си вземеш билети онлайн и ще спестиш опашката за билети, но в самия парк броя на посетителите е чувствително по-голям през уикенд, особено в хубаво време :) Сега, дали е по-добре да идеш в хубаво време през уикенд с тълпите или в лошо време през седмицата, но с малко хора е явно сериозна дилема...но аз бих приоретизирал хубавото време. Но ако всички дни ще са хубави, задължително отиди в делничен ден. Колкото за билетите, опциите си ги видял, оплел си се, ако ти се занимава драсни набързо една таблица да видиш кое ще излезе най-евтино/скъпо, ама говорим за +-3-4 евро на човек при всички положения, сигурен съм :)

 

Георги, а би ли могъл да ми дадеш повече детайли как да се добера до тази промоция, с която цената на всички влакове през деня е 17 евро? Обмислям единия от дните на екскурзията си да отида до Хага и Делфт.

 

Ако си спомням добре, сигурно говориш за промоциите, които са били активни миналата година, сега ще потърся дали има за тази година нещо. Но със сигурност са периодични, т.е. ще трябва да кажеш кои дати ще ходиш :)

Връзка към мнение

Ако си спомням добре, сигурно говориш за промоциите, които са били активни миналата година, сега ще потърся дали има за тази година нещо. Но със сигурност са периодични, т.е. ще трябва да кажеш кои дати ще ходиш :)

Там съм между 2-6 май :)

Връзка към мнение

Там съм между 2-6 май :)

 

Следи ето този сайт, с гугъл преводача ще се справиш криво-ляво, ако има някакви въпроси питай: http://www.treinreiziger.nl/reizen/kortingsactiesПролет обикновено е силен сезон за влакови промоции, ето сега гледам, че има два еднодневни билета за 20€. Но изтича утре и се купува само на място, така че по-скоро виж в сайта дали има нещо активно, когато ти ще тръгваш. 

 

Обикновено тези билети вървят с разни условия - да не пътуваш преди 9 в делнични дни, не важат в деня на краля, ако не се оправяш с тях, питай пак :)

P.S. Между другото - Амстердам - Делфт двупосочен и Делфт - Хага двупосочен ще е в рамките на 17-18€ нормална цена :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

eve, ven62 благодаря ви за предложенията, записвам си адресите :)

 

Сега ви чета и май е препоръчително да взема предварително билети за Кукенхоф,  планувала съм посещението там за следващия петък, надявам се да няма все още много тълпи.

Връзка към мнение

eve, ven62 благодаря ви за предложенията, записвам си адресите :)

 

Сега ви чета и май е препоръчително да взема предварително билети за Кукенхоф,  планувала съм посещението там за следващия петък, надявам се да няма все още много тълпи.

Аз мога само да потвърдя, че в събота и неделя има доста народ. Толкова много, че бяхме принудени с колата да спрем насред пътя (отстрани в канавката де) на около километър преди входа.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ние се завърнахме, благодаря на всички писали в тази и останалите теми за Холандия, от където набелязах повечето неща за разглеждане :)

Амстердам ни изненада със слънчево и топло време, на мен най-ми допадна разходката с лодка из каналите. От хотела ни дадоха едни ваучери, с които ползвахме намаление от 5е на човек, предполагам, че повечето хотели ги предлагат, така че питайте при настаняване.

 

Така и не успях да убедя мъжът ми да ползваме градски транспорт, та той намери паркинг до централната гара на Амстердам за 24евро на ден, резервирахме го от хотела сутринта преди да тръгнем на там, паричките ги теглят от картата, необходим е рег. номер на колата. Това е сайта ако някой реши да го ползва: https://www.p1.nl/boekingen?20voor020=true&language=en

 

За мое разочарование ресторанта на Немо не работеше и ни остана само бъхтенето до там, понеже е доста отдалечен от останалите забележителности, та се разминахме с обяда с изглед към града.

 

Кукенхоф го посетихме в петък - 8,04 и повечето лалета бяха цъфнали, парка е страхотен, истински балсам за душата, но добри снимки  трудно се получават и трябва доста търпение, поради многото тълпи туристи, направо не ми се мисли уикендите какво е...От там накупих доста лалета, които скоро ще ще цъфнат, но имайте предвид, че на цветния пазар в Амстердам цените са  доста по-добри.

 

 

В Харлем попаднахме на тълпи жени над средната възраст облечени в червено  и лилаво, кафенетата бяха пълни с тях, ще ми е интересно ако някой знае и сподели причината за това облекло.

 

post-3048-0-38932500-1460536528_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В Харлем попаднахме на тълпи жени над средната възраст облечени в червено  и лилаво, кафенетата бяха пълни с тях, ще ми е интересно ако някой знае и сподели причината за това облекло.

 

О, на пролет в цяла Холандия има всякакви фестивали и карнавали, трудно може да им хванеш спатиите :) За всичките години живот там, всяка година минаваше един карнавал току под прозореца ми, така и не му разбрах повода, ама му се радвах :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Последните няколко мнения са прехвърлени в темата за кратки въпроси, нека ползваме нея отсега нататък :)

http://magelanci.com/topic/6066-%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.