Прескочи до съдържание

Ривиера Мая, Мексико


Toto

Препоръчани мнения

преди 1 минута , mililia каза:

Нямам предвид да се мотаем пешеходно сами две жени през нощта, а дали трансферът от хотел или лицензирано такси също представлява опасност?

Знам, че има случаи на нападения върху автобуси при междуградски преходи и нямам представа дали по принцип е нежелателно придвижването по малките часове. А след като се нападат автобуси, реално са възможни нападения и върху таксита и всякакви коли.

Еми, споко, много го мислиш. Най-добре си уговори трансфер с хотела. Все пак имат интерес да те закарат благополучно, нали?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мексико сити изобщо не е такова гето каквото някои хора (може би умишлено) се опитват да го изкарат. Изобщо няма от какво да се притеснявате. Няма никакъв проблем с такситата, особено пък тези взети от летището. Там си има будки (няма нужда от резервация), на които отивате, давате 15-20 лв. и ви дават квитанция, с която отивате на опашката на съответната компания пред терминала и ви настаняват. Имайте предвид, че в тази държава почти никой не говори английски и ако нямате адреса на хотела подготвен (най-добре си принтирайте на един лист адреса) просто няма да се разберете. Дори да обяснявате, къде долу-горе се намира, никой няма да ви разбере, освен ако нямате испаноговорящ разбира се. 

В центъра на града е абсолютно безопасно през деня като при положение, че времето е силно ограничено препоръчвам да си взимате таксита от едно място до друго. Доста са евтини. Пример - от Bellas Artes до Антропологическия музей (над 5 км.) цената бе около 11 лв. 

Горещо НЕ препоръчвам метрото, освен ако не сте търсачи на силни усещания.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, ние пък обикаляхме само с метрото, и не видяхме никакви силни усещания, и не бих препоръчала таксита от улицата. Само лицензирани, от летището и от хотела. Перфектния транспорт е метробуса, в него има полицай.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Два пъти използвахме метрото и двата пъти беше фрашкано с потни и миризливи хора. На всичкото отгоре вратите се затварят, когато си поискат и може някой да остане отвън (един от нашата групичка си остана на станцията), а спирачките им са култови. Въобще това, което видях аз е като изкарано от виц. Може би не на всички линии е така, но това, което видях ме отврати доста искрено.

Няма никакъв проблем с такситата спрени от улицата. Взех си поне 10 пъти такси от улицата на абсолютно случаен принцип и нито са ме драли с цена, нито съм чувствал някаква несигурност. Единствено трябва да си подготвен добре с информация къде отиваш. Аз си бях купил една картичка, която включваше основните забележителности и просто посочвах с пръст къде искам да ме закарат. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, ACM каза:

Два пъти използвахме метрото и двата пъти беше фрашкано с потни и миризливи хора. На всичкото отгоре вратите се затварят, когато си поискат и може някой да остане отвън (един от нашата групичка си остана на станцията), а спирачките им са култови. Въобще това, което видях аз е като изкарано от виц. Може би не на всички линии е така, но това, което видях ме отврати доста искрено.

Няма никакъв проблем с такситата спрени от улицата. Взех си поне 10 пъти такси от улицата на абсолютно случаен принцип и нито са ме драли с цена, нито съм чувствал някаква несигурност. Единствено трябва да си подготвен добре с информация къде отиваш. Аз си бях купил една картичка, която включваше основните забележителности и просто посочвах с пръст къде искам да ме закарат. 

Ами...различни мнения просто. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, mililia каза:

А как се разпознават лицензираните таксита от другите такива В Мексико сити?

Под лицензирани аз имах впредвид извикани от хотела, или от летището. В нета има много инфо за отвличане на туристи с таксита. Аз бях на принципа там, където има много хора и полиция. На всяка станция на метрото има полицаи, в метробусите има, вечер на площада и улицата, където е музея, там ни беше и хотела, с камиони ги изсипваха. И жандармерията и военните. И аз не видях нищо опасно, но спазвах някои правила, а и не напразно е фраш с полицаи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ок, обаче няма ли някакви големи таксиметрови фирми или други, които по принцип да са по сигурни. Ние имаме 6-8 ч за разглеждане, я стигнем до такси, я - не, но поне да знаем какво да търсим.

Друг вариант е да искаме някои полицай да помага.

Връзка към мнение
преди 8 минути , mililia каза:

Ок, обаче няма ли някакви големи таксиметрови фирми или други, които по принцип да са по сигурни. Ние имаме 6-8 ч за разглеждане, я стигнем до такси, я - не, но поне да знаем какво да търсим.

Друг вариант е да искаме някои полицай да помага.

Аз навсякъде в Мексико, Колумбия и Еквадор се обръщах към полицаите, май ми стана практика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 6/27/2017 at 2:32 PM, mililia said:

Нямам предвид да се мотаем пешеходно сами две жени през нощта, а дали трансферът от хотел или лицензирано такси също представлява опасност?

Знам, че има случаи на нападения върху автобуси при междуградски преходи и нямам представа дали по принцип е нежелателно придвижването по малките часове. А след като се нападат автобуси, реално са възможни нападения и върху таксита и всякакви коли.

 

 

@Евгения, отбелязвам те и теб, за да видиш въпроса.

Движението си е нормално и супер лесно. Пътища като масло, знаци огромни като за малоумни. Трафик на магистралата има в определени часове на деня и около градовете, но не е нещо притесняващо. Колите ренталки са нови-новенички и супер приятни.

Enjoy:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В района на Зона Роса и Кондеса съм се разхождал и в малките часове на денонощието и съвсем сам, и с братчето. Дори и в малките улички няма причини за притеснения. Което не може да се каже за Zocalo и централния район и площада. Като цяло Cuauhtemoc е ОК дори и през нощта - Roma, La Condesa, по Paseo de la Reforma в тази част пак.

Метрото е безопасно по мое мнение. Рано сутрин и надвечер между 5 и 7 часа е препълнено. Има и вагонче само за жени - в началото, първото, оцветено е в червено или розово.

 

Ако пак отида в Мексико, непременно ще отделя ден-два пак само за Мексико сити. Много ми допадна и хареса :) Беше точно такъв, какъвто съм си го представял преди да го видя.

 

На 28.06.2017 г. в 15:25, mililia каза:

Друг вариант е да искаме някои полицай да помага.

А защо мислиш, че полицаите ще знае английски? :) Повечето казват, разбира се че знаят, но не винаги е точно така.

 

За Мерида само искам да потвърдя думите на @nomad, които беше писал в някоя от другите теми за Мексико. В петък вечер и събота се чувствах като в Севиля по време на Ферията. Жените с цветни рокли, мъжете с костюми, каляски, файтони, правят се танцови забави и балове. Друго място и друга епоха направо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря,  @wilks! За сега съм се спряла на един хотел на Paseo de la Reforma. Вие в кой бяхте отседнали? 

Нямам два дни в Мексико сити, налага се да се задоволя с непълен ден. Самолетът ни излита малко след 19 ч, така че от сутринта до около 16 ч е времето за този град. Какво препоръчвате да се види за това време?

За Мерида съм предвидила 5 нощувки, включващи уикенд. Това време би следвало да е достатъчно, за да се изкефим на атмосферата. Тъй като предвиждаме да наемем кола през деня ще отскачаме до Ушмал, Селестун и Кампече, но вечерите ще са за Мерида + един ден за разглеждане на града. Предвиждаме и две нощи във Байадолид, като един от дните ще е за Чичен Итца и сенотето. По ден за Канкун и Тулум и три нощувки в Плая Дел Кармен - ще отделим време за Козумел, един парк и евентуално ден за плаж и/или сеноте Кристално.

Мисля, че времето е разпределено по равно на не толкова туристическо Мексико и евентуално за плажни активности. Идеята пак е да си изкараме добре т.е. музиката и хубавата храна са главната цел. Ще се пробваме и в плуване с делфини, шнорхелинг и някоя щуротия в аква парк. За плаж, колкото остане време.

 

А, иначе и през ум не ми е минало да ползвам английски в Мексико. Къде с испански, къде с италиано-испански за сега съм се справяла чудесно в Южна Америка, та с Мексико ще е подобно.

 

Все още ми е мъка, че не мога да вместя Чиапас, но май с оглед на времето е по- удачно да не го включвам в програмата, а да караме по лежерно в жегите.

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Относно метрото в D.F. , не е опасно, доколкото вероятността от някакво сериозно посегателство е малка. Но в някои отсечки  се пълни максимално, което го прави идеално за джебчиите, на практика дори и човек да усети как му измъкват нещо от джоба в препълненото метро повече не може да си го вземе, защото са няколко съучастника и откраднатата вещ ведна га се предава през няколко човека, обикновено последния е в непосредствена близост до някоя от вратите и е сред първите слезли на следващата спирка. Аз дори усетих как ми измъкнаха телефона, веднага реагирах и тръгнах да се разправям с човека до мен, но той невъмутимо си показа празните джобове и си отвори чантата да  я обискирам. Естествено това работи в препълнено метро, но в определени отсечки е препълнено и извън пиковите часове, инцидента се случи около 11 сутринта, което в никакъв случай не е час пик а в метрото бяхме тяло в тяло,трудно можех  да помръдна и не се дишаше.

Връзка към мнение
На 6/27/2017 в 14:32, mililia каза:

Нямам предвид да се мотаем пешеходно сами две жени през нощта, а дали трансферът от хотел или лицензирано такси също представлява опасност?

Мили, чак сега го виждам. Цял век не съм влизала. Значи все пак ще караш рожден ден в Мексико? Чудесно и поздравления! Относно мотаенето на две жени през нощта - не, не е опасно ако не си търсят белята, естествено. Нападения над туристически автобуси имаше преди известно време, когато в някои щати учителите стачкуваха и това беше начин да обърнат внимание на правителството към исканията си. Те тези атаки срещу автобуси не бяха за да наранят или ограбят туристите, а просто да им попречат да продължат по програмата си. Забелязала съм, че в малките часове на нощта няма много хора, които да си правят разходки по улиците, но за сметка на това има доста засилено полицейско присъствие. Дано не те шокира това, че пред много сгради, включително жилищни, в центъра има въоръжена охрана. Хъ. Такситата са безопасни. Най-опасното нещо с такси, което ми се е случвало е да ми надуе цената така, че да ми иде да го убия. Веднага се намират някакви кошаревски свидетели, които да изкарат туриста виновен.  Най-евтини са тези, които са фолксваген калинка, там предната седалка е изтърбушена и може да се превозват само двама пътници. Нещо като тук-тук, ама закрит :) Мексико сити, както знаеш е огромен град и една внимателност е задължителна. Всичко, което може да ти се случи и в друг град ако не внимаваш. Относно транспортите в града - можеш спокойно да ползваш такси, не е разорително. Тук много внимавай, ДА ВКЛЮЧВАТ АПАРАТА, иначе ще ти отрежат главата до кръста. Много обичат чужденците да ги возят с невключен апарат, не винаги, но се случва да се пробват. Просто ако видиш, че тръгва без включен апарат му се озъби, ако откаже да го включи слизай и взимай следващото. Мразят всички американци, а по презумпция смятат, че всички туристи са американци. Такова е моето впечатление. Обикновено такситата са по райони, различни фирми обслужват различни райони. Но всички са боядисани в някакъв цвят и имат ясни обозначения за такси. И всички са лицензирани. Иначе метро, което е нормално, според мен. Е, не може да се сравни с токийското метро, но си върши работа. Другият вариант и най-евтин е т.нар. "песеро". Наречени така, защото возят за няколко песо - около 2-3 песо и кръстосват целия град. Това са нещо като нашите маршрутки. Единственият проблем е, че трябва да знаеш кой номер накъде отива. Вие трябва да вземете от нормалните коли, защото калинките нямат място за багаж. Пасео де ла реформа е доста дълъг булевард, да не кажа един от най-дългите в света. Дано хотелът ви да е по към центъра, че да можете да видите повече красоти. Мексико е изключително забележителен град, за който и седмица ще ти е  малко. Знам зашеметяващи места, които ще те пленят. Проблемът е, че повечето хора имат ограничено време и искат да го използват за почивка около Карибите. Не ги упреквам. Цяло Мексико е една съкровищница. Където и да идеш няма да съжалиш. Имай предвид, че в Мексико сити стават епични задръствания, а летището не е хич близо. За всеки случай си запиши и телефона на посолството. Общо взето са настроени помагателно :) Кога всъщност заминаваш и какви са плановете ти?

Мисля, че да наемете кола е перфектна идея. Пътищата са много добри, движението съвсем прилично. Всъщност не мога да схвана. Базата на отсядане ще е в Мердида? Цели пет дни? И що ще дирите цели два дни в това малко градче Ваядолид? Я дай тук програмата да я разкостим :laugh:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Преди да съм забравила. Близо до Мерида има остров-резерват за розови пеликани. Гледката е впечатлително забележителна :) 
 

Редактирано от Евгения
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет, Евгения! 

Знам, че и ти искаше да ходиш до Мексико. Огледай Луфтханза, до преди два дни още излизаха нейни оферти на добра цена. Аз взех билети с Аеромексико до Канкун, но за мои приятели, които пожелаха да дойдат с нас купих билети с Луфтханза до Мексико сити от Милано. Датите са 12 февруари - 26 февруари. За съжаление рождения ден няма да е в Мексико, но пък целта Мексико е постигната.

Мексико сити влезе в програмата, защото ми промениха полета на връщане и се оказах с ден престой в ситото.

Програмата е примерна, но мисля, че общо взето е това, което да се види:

1ден - Канкун, нощувка в града;

2 ден - Байадолид, нощувка в града;

3 ден - Чичен Итца и сенотето Ик Кил, нощувка Байадолид.

4 ден - Ек Беклем, Исамал, Мерида, нощувка в града

5 ден - Мерида

6 ден - Ушмал, нощувка Мерида;

7 ден - Кампече, нощувка Мерида;

8 ден - Резервата Селестун, нощувка Мерида;

9 ден - Тулум, нощувка Тулум;

10 ден - Тулум руини, делфинариума, нощувка Плая Дел Кармен;

11 ден - Козумел, нощувка Плая Дел Кармен;

12 ден - Плая Дел Кармен и сеноте Кристално;

13 ден - Плая Дел Кармен и вечерта полет до Мексико сити

14 ден Мексико сити и вечерта полет за Мадрид/ Милано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами, направили сте си супер лежерна програма. Така, както аз обичам, без търчане. Ако решите може да отседнете някоя вечер в някоя хасиенда. По този маршрут има доста. Предлагат много вкусна храна и типични за района танци и песни. Препоръчвам манджата кочинита пибил, която се готви само в Юкатан. Мръвки, печени в дупка, обвити с бананови листа и намазани с паста анчо. По хасиендите е популярно. Много е приятно. Разположени са в големи имения сред красиви градини. Отивайте по-рано по обектите, защото е по-хладно. За Тулум два дни са доста, според мен, но бихте могли да си откарате един ден на Шелха или Шкарет - и двете са около Тулум - аквапаркове в естествена среда. Може да се поплицикате с делфини, има и много шарени риби и въобще ако си падате по този род забавления - водни е голяма красота. В Ушмал има и вечерно представления - звук, светлина, танци - ако ви влече. За мен истинското Мексико не е Юкатан, но пък там отлично може да си почине човек, а и има какво да види. Жалко, че няма да имате време да скокнете до Теотиуакан. Мили, мисля, че трябва още веднъж да идеш да видиш Мексико, не само на почивка :laugh:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Евгения каза:

Ами, направили сте си супер лежерна програма. Така, както аз обичам, без търчане. Ако решите може да отседнете някоя вечер в някоя хасиенда. По този маршрут има доста. Предлагат много вкусна храна и типични за района танци и песни. Препоръчвам манджата кочинита пибил, която се готви само в Юкатан. Мръвки, печени в дупка, обвити с бананови листа и намазани с паста анчо. По хасиендите е популярно. Много е приятно. Разположени са в големи имения сред красиви градини. Отивайте по-рано по обектите, защото е по-хладно. За Тулум два дни са доста, според мен, но бихте могли да си откарате един ден на Шелха или Шкарет - и двете са около Тулум - аквапаркове в естествена среда. Може да се поплицикате с делфини, има и много шарени риби и въобще ако си падате по този род забавления - водни е голяма красота. В Ушмал има и вечерно представления - звук, светлина, танци - ако ви влече. За мен истинското Мексико не е Юкатан, но пък там отлично може да си почине човек, а и има какво да види. Жалко, че няма да имате време да скокнете до Теотиуакан. Мили, мисля, че трябва още веднъж да идеш да видиш Мексико, не само на почивка :laugh:

Опитвам се да разбера наистина ли това казваш или е ирония :) Супер лежерна програма с различно място всеки ден?

Аз се колебая за собствената си програма в Мексико и съм заложил по 3 дни на град. И сега се чудя дали не съм сбъркан съвсем :biggrin:

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Гост каза:

Опитвам се да разбера наистина ли това казваш или е ирония

Не, не се шегувам. Те ще бъдат с наета кола, доколкото разбрах. Самите обекти са много близо един до друг, а разстоянията са напправо смешни. От най-западната точка на Юкатан, до най-източната е около 280 км и се взима за три часа., т.е. за да прекосиш напряко целия Юкатан, без да спираш ти трябват три часа. Колкото и да си запален повече от 3 часа не виждам какво може да се гледа на Тулум, айде Чичен Итца да му дам пет часа, че е по-голямо, Ушмал също не е огромно. Това не са някакви големи градове. Във Вайадолид има една голяма църква на площада и толкоз. Мерида има два хубави музея и един интересен площад, но за това стига един предиобед. Не знам, може моето мнение да е субективно. Пък и те няма да излизат от района на Юкатан, нека не се зорят. 

Боби, много зависи на какъв град си заложил/а три дни. Има някои градове, където три дни ще са ти малко :) 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 минути , Евгения каза:

Не, не се шегувам. Те ще бъдат с наета кола, доколкото разбрах. Самите обекти са много близо един до друг, а разстоянията са напправо смешни. От най-западната точка на Юкатан, до най-източната е около 280 км и се взима за три часа., т.е. за да прекосиш напряко целия Юкатан, без да спираш ти трябват три часа. Колкото и да си запален повече от 3 часа не виждам какво може да се гледа на Тулум, айде Чичен Итца да му дам пет часа, че е по-голямо, Ушмал също не е огромно. Това не са някакви големи градове. Във Вайадолид има една голяма църква на площада и толкоз. Мерида има два хубави музея и един интересен площад, но за това стига един предиобед. Не знам, може моето мнение да е субективно. Пък и те няма да излизат от района на Юкатан, нека не се зорят. 

Боби, много зависи на какъв град си заложил/а три дни. Има някои градове, където три дни ще са ти малко :) 

 

Планираните нощувки са 3 в Мексико Сити, 3 около Канкун, 3 в Мерида и последните 3 още ги умувам. Точно защото е близо, не искам да трябва да се местим всеки ден... Дори Байадолид мисля да го минем на дневна екскурзия без нощувка.

Връзка към мнение
преди 46 минути , Гост каза:

Планираните нощувки са 3 в Мексико Сити, 3 около Канкун, 3 в Мерида и последните 3 още ги умувам. Точно защото е близо, не искам да трябва да се местим всеки ден... Дори Байадолид мисля да го минем на дневна екскурзия без нощувка.

Ами добре е. Мексико сити - ясно, около Канкун за плаж и може и някоя и друга дневна екскурзийка - до Исла мухерес, да речем, или посещение на аквапарк (не е традиционен аквапарк - струва си преживяването),Тулум задължително. По пътя между Канкун и Мерида могат да се разгледа Ваядолид - 1 час му е напълно достатъчно - Чичен Итца и близкото сеноте и вечерта да се пристигне в Мерида. Мерида е изходна точка за околни набези - добре е, без непрекъснато местене и събиране на багажи :)  

 

Някой по-нагоре спомена Зона Роса в Мексико сити - там е най-страхотния и изгоден пазар в цяло Мексико сити с уникални сувенири и сребърни бижута - много красиви и много характерни. Жалко, че разстоянията са наистина огромни и си е хубаво ако имаш транспорт. Много е атрактивно да се отиде на Сочимилко и Сочикалко, парка Чапултепек с двореца на Максимилиан, вечер площад Гарибалди (когото да питате ще ви каже, че е извънредно опасно), но мариачите, които се събират там и концертите, които се правят са уникални. Ако имате късмет някое етнопредставление в Паласио де бейас артес, което дори отвън да се разгледа пак е красиво, но от вътре е уникално, къщата на Фрида Кало, Цокалото с голямата катедрала и разкопките, открити през последните години и двореца на правителството, украсено вътре със стенописи на Ривера - те са в едно каре. За туристите там изпълняват индиански танци. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Теотиуакан. Музея по антропология, който също е в парка Чапултепек. Дори да се загубиш в центъра по малките улички, ще се шашнеш от архитектурата. Ето една програмка минимум за Мексико сити. Ако сте с деца непременно им направете кефа, а и вашия в Папалоте дел ниньо - музей в парка Чапултепек. И не правете като мен да се заплеснете още от началото, защото билетът важи само 5 часа :) а чудесата са много. Ние се захласнахме да правим операция на кравешко око и половината от времето се беше изтърколило, после се опитвахме са влизаме в сапунен мехур, който си правехме сами, да правим светкавици, да шофираме, да правим радиошоу и още куп забавни неща и се оказа, че сме минали по-малко от една пета от територията на музея.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих увеличила нощувките в Мексико сити и бих направила еднодневни екскурзии с автобуса до Куернавака единия ден (уникален пазар, е, поне на мен ми е любим) и Таско (град, в който съм влюбена). Автобусите са много луксозни за нашите представи, тръгват от автогара и не струват Бог знае колко. Това са градове във вътрешността, които са сравнително близо до Мексико сити и постижими за еднодневно посещение. Иначе ще видите само столицата и курортната част :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Евгения каза:

Ами, направили сте си супер лежерна програма. Така, както аз обичам, без търчане. Ако решите може да отседнете някоя вечер в някоя хасиенда. По този маршрут има доста. Предлагат много вкусна храна и типични за района танци и песни. Препоръчвам манджата кочинита пибил, която се готви само в Юкатан. Мръвки, печени в дупка, обвити с бананови листа и намазани с паста анчо. По хасиендите е популярно. Много е приятно. Разположени са в големи имения сред красиви градини. Отивайте по-рано по обектите, защото е по-хладно. За Тулум два дни са доста, според мен, но бихте могли да си откарате един ден на Шелха или Шкарет - и двете са около Тулум - аквапаркове в естествена среда. Може да се поплицикате с делфини, има и много шарени риби и въобще ако си падате по този род забавления - водни е голяма красота. В Ушмал има и вечерно представления - звук, светлина, танци - ако ви влече. За мен истинското Мексико не е Юкатан, но пък там отлично може да си почине човек, а и има какво да види. Жалко, че няма да имате време да скокнете до Теотиуакан. Мили, мисля, че трябва още веднъж да идеш да видиш Мексико, не само на почивка :laugh:

Да си кажа честно, програмата за Мексико въобще не се очертава такава, каквато е в мечтите ми. И ако нещо в Мексико не ме отврати със сигурност планувам да се върна. Приемам пътуването за опознавателно. Просто в бързината да купя билети не премислих добре нещата и сега трябва да нагаждам останалото по билетите. Плажовете хич не са ми по вкуса и повече от ден трудно виждам какво ще правя там, а имам няколко нощувки на ривиера Мая. Ще запълвам с делфини, Косумел и останалото ще се решава на място (познавайки Моника мисля, че главно двете ще ядем и ще се мотаем из пазарите :)).

Тези паркове много ги мислих, ама не мога да намеря нещо дето да ме грабне на 100%, за да прежаля цената за билета. Все има нещо, което си заслужава и което обаче не знам доколко е по силите ми, като се има предвид, че не плувам добре. Останалите неща са пълнеж, който е много спорен дали си заслужава. Но има време ще го мислим, пък и сме четири човека и всеки трябва да си каже мнението.

Казваш, че програмата е супер лежерна, дано да е така. От посочените места ме кефи, че в Мерида вечерите са изпълнени с традиционни празненства. Кампече ми хареса също, ама след случката с Лили и Вальо там не смея да останем за повече време още повече, че ще сме с кола и ще се набием на очи. Останалото е пълнеж за съжаление. Много се двуумя да отсвиря Чичен Итца, ама както си говорихме с един друг магеланец, да идеш в Мексико и да не видиш Чичен Итца, е недопустимо. Иначе си мисля, че Ушмал, Ек Беклем и Тулум са напълно достатъчни и различни, без да ми писне от руини.

Успях да изнамеря само една Хасиенда, чието разглеждане да съчетаем с Ушмал. Иначе намерих разни неща в AirBnB, но са си скъпи пък и допълнително пише че тарифират тока и това ме издразни. Не мога да си изясня бюджета, поради което ще ги избягвам.

И като написа "лежерна" пак се зачудих за Сан Кристобал в Чиапас. Ех тази, @Childish, с тези индиански селища, направо ме подлуди от желание да ида там. Дали, да не го набутам и него все пак? Единственото нещо, което ме спира е нощния преход с автобус в тази размирна провинция. С полети просто е доста скъпо и се губи време, а и липсата на летище в града и ще доведе до голямо разкарване напред- назад.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ушмал е моят фаворит. Но рекламата е голяма работа. Ти ще ги разгледаш и сама ще прецениш. Не се ядосвай. Доколкото разбрах билетите ви са на смешна цена, тъй че няма да е последно ходене, подозирам. Нямам представа какво се е случило на Лили и Вальо в Кампече? Каде прочете за това? Не знам защо й казваш размирна на провинцията :) ама недей блъска сама. Следващият път си направи план предварително и само буквай билетите :) И това, което видиш ще ти е много интересно. И се пазари за всичко, зверски се пазари :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.