Прескочи до съдържание

Ривиера Мая, Мексико


Toto

Препоръчани мнения

На 5/3/2015 в 2:40, FlyTraveler каза:

 

Аха... Xcaret и Xel-Ha. Като цяло е интересно, но малко ширпотреба паркове (не, че не си заслужава и, че има нещо по-интересно наоколо). Xel-Ha е с е малък приоритет пред Xcaret за мен, ако трябва да се избира.

 

Fly, можеш ли да препоръчаш място, което да замени парковете? Например риф, място за гмуркане / шнорхелинг / тур, където да сме по-малко?

Връзка към мнение
преди 4 часа, lesy каза:

 

Fly, можеш ли да препоръчаш място, което да замени парковете? Например риф, място за гмуркане / шнорхелинг / тур, където да сме по-малко?

Не съм правил шнорхелинг на Ривиера Мая, освен в Xel-Ha, просто не съм наясно много... Правил съм на о-в Козумел, до който се ходи с бързо фери за около час. Chakanaab Reef или сега му казват парк май... Там е хубаво, от брега се влиза, не е нужно да се ходи с лодка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Шнорхелинът на Исла Мухерес е доста добър по мое мнение. Взимат те с малка лодка и те спират на 3-4 локации и получаваш 25-30 минути да гледаш и те водят (има човек постоянно до теб във водата) наляво-надясно към по-интересните местенца. Също така се спира и над подводния музей MUSA.

Ние взехме тур за 60 долара с включен обяд. Дребният шрифт се състои в това, че турът тръгва от центъра на Мухерес, което значи, че всеки трябва да намери начин да стигне до там, демек такси от хотела до порта, ферибот и 5-6 минути пеша. Същото и на обратно. Това автоматично вдига цената с едни 20-30 долара на човек, но според мен си заслужава. 

 

Редактирано от ACM
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние не се гмуркаме и не се интересувам от такива места.Ама, заради вас се разговорихме с едни руснаци,дето се бяха гмуркали  и на Косумел, и около Тулум.Рекоха, че на Тулум им е харесало много повече, на Косумел видяли само мъртви корали.Освен това, плажовете  на Косумел били всичките платени, тип "клубен плаж", хубави пясъчни имало само от едната страна на острова, не запомних точно коя,те седяли два дни там и се върнали отново на Ривиера Мая.Това  е информация от втора ръка,да се провери.Другото, дето рекоха, че е по-добре да си с кола на Косумел, защото, всичко там било по - скъпо, отколкото на Ривиера Мая,такситата особено.

Нашият гид, дето ни води на Коба и Тулум рече, че рифът бил най-хубав при Тулум.

Вижте по руските форуми,те идват много тук и обичат да пишат после надълго и нашироко.

Иначе, от Плая  Камен има ферита на всеки час в двете посоки до Косумел,от 8 до 20 часа.

Пътува се 45 минути в посока и струва къде 15 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10/14/2017 в 14:12, lesy каза:

 

Fly, можеш ли да препоръчаш място, което да замени парковете? Например риф, място за гмуркане / шнорхелинг / тур, където да сме по-малко?

Ние не сме ходили и съм проучвала много бегло, за да определя как да си разпределим дните. Но сега си гледам записките и съм подчертала Isla Holbox като място за почивка.

А кратките ми бележки, които нямам време да проверявам сега са : 

Puerto Morelos, X’calcel, Xpu Ha и Paamul са подходящи за шнорхелинг, Sian Ka’an Biosphere е незастроен резерват, на Akumal Beaches има костенурки.

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.