Прескочи до съдържание

Неапол, Бари и района през зимата


logist13

Препоръчани мнения

Някой с опит при наемане на кола от Sicily car  през Rental cars.

http://www.rentalcars.com/DriverExtras.do?showdeexp=1 - ей тази оферта с включена франшиза много ме блазни, но се чудя да вярвам ли ...

Връзка към мнение

Резервирах през budget.com , но нито данни от КК ми иска, нито получавам имейл. Иначе номер на резевация имам.

budget.bg пък не може да ми обработи заявката - грешка в сайта.   :wacko:

Връзка към мнение

Като резервираш кола директно през компанията не иска кредитна карта, освен ако не предплащаш. Щом имаш номер на резервация, значи си ок.

Връзка към мнение

С budget.com имахме проблем в Рим. Служителката не искаше да ни даде колата, докато не и дадем разпечатки на самолетните билети за на връщане и трябва да се знае, че собственика на КК и шофьора да са едно и също лице-пише го в условията им.

Връзка към мнение

Dikrasteva, благодаря за предупреждението. Ще изпринтя едни билети и за тях. Другото не е проблем.

Редактирано от bibi
Връзка към мнение

Извинявам се за лайшкия въпрос който ще задам. Никъде не намирих на www.campaniartecard.it информация за деца. След като има Artecard Napoli единствено с опция "Standart" и "Young Person 18-25", да приемам ли, че всички под 18г щом посещават музеите безплатно то и се возят безплатно или за дете на 5г трябва да взема все пак карта "Young Person". Чудя се има ли нужда от трета за малкия, според мен не, но все пак ако някой има подобен опит ще съм благодарен да сподели.

Редактирано от Kамен
Връзка към мнение

С budget.com имахме проблем в Рим. Служителката не искаше да ни даде колата, докато не и дадем разпечатки на самолетните билети за на връщане и трябва да се знае, че собственика на КК и шофьора да са едно и също лице-пише го в условията им.

 

Това направи ми звучи като откъс научно-фантастичен разказ?! Говоря за първата част, а не за идентичността между шофьор и притежател на КК. Това сигурно ли е, че се е случило в офис на Budget? Да не става дума за франчайз или нещо подобно, което включва посредник?

Връзка към мнение

Това направи ми звучи като откъс научно-фантастичен разказ?! Говоря за първата част, а не за идентичността между шофьор и притежател на КК. Това сигурно ли е, че се е случило в офис на Budget? Да не става дума за франчайз или нещо подобно, което включва посредник?

Тогава не обърнах внимание, поради други неща, които ми бяха на главата, но имахме същата ситуация с Маджоре в Неапол. 

Връзка към мнение

Здравейте, до сега ви четох с голям интерес и въпреки това имам няколко въпроса, на които не намерих отговор. На 7,02 летим за Неапол. Хотела, който съм избрала е с добър рейтинг в букинг, но е точно до централната гара. Пише, че е удобно за пътуващите до Помпей и другите градчета. Тъй като пристигаме към 21ч със сигурност ще искаме да се разхождаме поне до към 23-24 из града, пешеходно до историческия център какво е разстоянието и наистина ли е толкова опасно и престъпно?

Малко информация сте дали за Амалфи, Позитано, Равело, Прияно, Соренто, Салермо? Къде си струва да се разгледа най - вероятно поне 2 трябва да ми отпаднат заради малкото време. В кое от градчетата е най - добре да се пренощува - къде е най - приятно за разходки вечер? До всички тях с влак ли се стига? Някъде пишеше, че всяко от тях е спирка от Неапол... Ще бъда благодарна на отговорите ви. 

Връзка към мнение

Извинявам се за лайшкия въпрос който ще задам. Никъде не намирих на www.campaniartecard.it информация за деца. След като има Artecard Napoli единствено с опция "Standart" и "Young Person 18-25", да приемам ли, че всички под 18г щом посещават музеите безплатно то и се возят безплатно или за дете на 5г трябва да взема все пак карта "Young Person". Чудя се има ли нужда от трета за малкия, според мен не, но все пак ако някой има подобен опит ще съм благодарен да сподели.

 

 

Който търси намира, само малко трябва да се потруди :). Намерих отговора на друго място. Малко изроди идват тия италианци, чак пък детето да не може да заема седалката само....

 

 In general, all riders need a ticket to use public transportation within the city, the province and the region and there are no discounts for age, except children under 6 years old, who don’t need a ticket if accompanied by an adult with a valid ticket (1 child per adult. Children cannot occupy a seat by themselves).

 

Връзка към мнение

Здравейте, до сега ви четох с голям интерес и въпреки това имам няколко въпроса, на които не намерих отговор. На 7,02 летим за Неапол. Хотела, който съм избрала е с добър рейтинг в букинг, но е точно до централната гара. Пише, че е удобно за пътуващите до Помпей и другите градчета. Тъй като пристигаме към 21ч със сигурност ще искаме да се разхождаме поне до към 23-24 из града, пешеходно до историческия център какво е разстоянието и наистина ли е толкова опасно и престъпно?

 

И ние спахме до гарата. По големите и осветени улици няма страшно, но в малките сокаци лично аз не бих влязла.

Историческият център е доста обширен и не може да се даде еднозначен отговор за разстояния. Честно казано, аз не бих се моткала до 24 часа, пък и по тъмно едва ли има кой знае какво за гледане, но всеки си знае...

В претъпкан автобус в центъра около 20 часа ние бяхме единствените бели хора. НЕ знам дали е случайност или закономерност, но е факт.  ;)

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение

Хотела, който съм избрала е с добър рейтинг в букинг, но е точно до централната гара. Пише, че е удобно за пътуващите до Помпей и другите градчета. Тъй като пристигаме към 21ч със сигурност ще искаме да се разхождаме поне до към 23-24 из града, пешеходно до историческия център какво е разстоянието и наистина ли е толкова опасно и престъпно?

 

Ако излизаш от централна гара посока център, мини от лявата страна на големия гаров площад. От дясно текат едни ремонти, заграждения, теснотия, цигания. Точно там пред около месец-два пробваха да ни оберат в тарапаната. Аматьорска работа, но остава лош привкус и определено не е добър старт за разглеждане на Неапол. По големите осветени улици е нормално вечер и не бих казал, че е проблем, но за 23-24 ч не мога да коментирам. За сокаците около централна гара не бих пробвал след стъмване. Преди 2 седмици го пробвах и само след първата отбивка инстинктивно гледах как пак да се върна на главния булевард. Не мисля, че е по-зле от Симеон на женския пазар в София след стъмване, но и там си е достатъчно зле вече по това време като се замисля :) Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това направи ми звучи като откъс научно-фантастичен разказ?! Говоря за първата част, а не за идентичността между шофьор и притежател на КК. Това сигурно ли е, че се е случило в офис на Budget? Да не става дума за франчайз или нещо подобно, което включва посредник?

Абсолютно е сигурно! И на мен не би ми изглеждало реално, но е факт, докато намерим интернет клуб и направим разпечатки, които слава богу бяха в пощата ми, загубихме повече от час и така доста закъсняхме с графика. Случилото се е на гара Термини. После писах жалба за лошото отношение и ми се извиниха, но какво от това. Служителката беше абсолютно крива и когато мъжа ми повиши тон направо взе документите на следващите клиенти и не искаше да ни погледне. Питах я какво би станало ако сме дошли с автобус, но тя само сви рамене.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Обиколихме няколко пъти гарата в Бари, докато разберем къде точно е спирката на Маринобус за Неапол. За да не се лутат и други като мен прилагам карта с точното местоположение.

post-1495-0-21285000-1455548312_thumb.png

Автобуса спира на отсрещното платно, точно срещу изхода на ЖП гарата. Табелка трудно ще намерите защото има една, но е скрита зад носеща колона на близката сграда. Билети от шофьора не се продават, а в кафето до спирката. При мен беше 14 евро еднопосочния.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, Магеланци! След съветите, които получих тук през октомври най-накрая приключих разказите за Неапол. Предстои да пиша за Помпей, Херкулан, Оплонтис, Соренто, Амалфи, Позитано... Ето тук надявам се да бъда полезна на всички, на които им предстои пътуване в Кампания

http://time2travel.bg/неапол-и-кампания/

http://time2travel.bg/%d0%bd%d0%b5%d0%b0%d0%bf%d0%be%d0%bb-%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82-1/

http://time2travel.bg/неапол-част-2/

Ако някой има въпроси с удоволствие ще помагам :)

Редактирано от Julia Vukova
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.