Прескочи до съдържание

Неапол, Бари и района през зимата


logist13

Препоръчани мнения

Ние другата седмица в района около Бари за три дни. Запазихме кола под наем. Ще платим на място пълна застраховка.Програмата е следната:

16.10 - 8.00 летище - Матера - Алберобело - Мартина Франка - Локоротондо. Нощувка в трула в района. Този ден е най-натоварен, но ако някой от градовете не успеем да видим, на другия ден може да пием кафе там.

17.10 - Остуни, Лече

18.10 - Лече, Бари. По пътя ще преценим. В Бари съм оставила 3-4 часа. Като задължителна е църквата Свети Николай. Нощувка в хотел до летището, т.к. в Бари са скъпи и повечето нямат паркинг. Мисля, че е изпълнимо, като нямаме повече от час и половина дълъг път. Като се върна, ще пиша. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А някой от Вас пътувал ли е до Бая? И как по точно?

Сега чертая плана з аобиколка за Неапол и се чудя как да вместя задължителните места- някакви препоръки за Неапол?

Благодаря Ви :)

Връзка към мнение

Ние решихме да отскочим от Бари до Каляри с ryan, така че програмата ни е кратичка.

Бари и Алберобело. С ryan и добре познатите врътки полетите са на символични цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Върнах се от тридневната екскурзийка в Пулия с полетите до Бари. Отидох с резерви, но много ми хареса. Получих си италианската доза емоция. Обикаляхме с кола под наем. Магистрални такси няма, за паркинги рядко сме плащали. Гориво - 40 евро. Първи ден - Матера, Мартина Франка и Арбелобело. Нощувка до Кастелана Гроте в извънградска трула. Вечеря в Кастелана Гроте в остерия в центъра - великолепна храна и вино, може би най-добрата за мен в чужбина. За Матера времето беше малко, но успяхме да обиколим повечето улици. Не влязохме във всички църкви, но за половин ден толкова. Около час в Мартина Франка и 2-3 часа в Арбелобело. Трулите са на две места в града. Малко зад катедралата и кварталът в центъра. Втори ден - Остуни и Лече. Остуни - белия град, с тесни криволичести улици, целия в цветя. Лече. Разкошен град. Целия център е стар с множество барокови църкви и сгради, амфитеатър, с много млади хора и настроение. Присъствахме и на сватба в катедралата. То в събота вечер имаше доста сватби и разхождащи се младоженци в центъра. Въобще Лече ми отива доста напред в класацията на италианските градове. Трети ден - до обед в Лече, Полиняно а маре, Бари. По-малко ми хареса Бари. И се сещам как Duke беше писал по-напред, че нямаме работа в Бари. Ако екскурзията започваше с Бари, може би ми харесал повече, но от всичко което видях преди това, той е най-безинтересен. Базиликата Свети Николай в Бари беше задължителна и не се разочаровах. В криптата непрекъснато минават поклонници.

По отношение на безопасността. Никъде не чувствахме опасност, хората са дружелюбни и отзивчиви.

По отношение на храната -мнооого вкусна. Виното и то си го бива. Наблегнахме на червено. Примитиво различни видове.

И е сравнително евтино. Това е.

По отношение на боклуците. Има, но то къде ли вече няма. В малките градове в центъра е чисто, дори мият улиците, но по магистралата, в покрайнините си има, в Бари също.

Само една странност за мен. Работното им време е с много дълга обедна почивка. От 2 часа за банките, до 3-4 часа за магазините и 5-6 часа за ресторантите. В Мартина Франка в 16.00 ч. в центъра бяхме ние и двама японци. Ресторантите отварят в 19.30, а започват да сервират след 20.00ч.  Ако попаднеш някъде след 15.00 ч. гладен, може и да няма къде да хапнеш. И след 19ч. площадите и улиците са пълни.

Това е. Ако има въпроси, съм насреща. Мога да препоръчам студията в Лече, ако някой се интересува на лични.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

 

Само една странност за мен. Работното им време е с много дълга обедна почивка. От 2 часа за банките, до 3-4 часа за магазините и 5-6 часа за ресторантите. В Мартина Франка в 16.00 ч. в центъра бяхме ние и двама японци. Ресторантите отварят в 19.30, а започват да сервират след 20.00ч.  Ако попаднеш някъде след 15.00 ч. гладен, може и да няма къде да хапнеш. И след 19ч. площадите и улиците са пълни.

Това е. Ако има въпроси, съм насреща. Мога да препоръчам студията в Лече, ако някой се интересува на лични.

Идеално звучи, след 2 седмици сме в подобен район - Неапол, Амалфи, Матера, Бари. Да попитам - Арбелобео или   Мартина Франка си струва повече, че не знам дали ще имаме време и за двете? 

Иначе за почивките, то май навсякъде в Италия е така, даже бих казал, че е италиански тертип - италианските ресторанти в Германия са с голяма обедна почивка. Бях в Емилия-Романя миналата седмица - почти всички институции и магазини излизаха в обедна почивка между 12 и 3, когато рестораните се напълваха до краен предел, след тази вълна, ресторантите излизат в обедна (следобедна) почивка, до идването на времето за  вечерната вълна. 

Връзка към мнение

lesy, млагодаря за инфото, много ми е полезно.

Ние сме следващата седмица. Планът е в петък късно пристигане и нощувка в Бари- букната и платена. Взимаме кола и тръгваме към Матера, Алберобело и Мартина Франка, където имаме нощувка. В неделя гледаме Лече и каквото друго решим - приемам препоръки - отново нощувка в Мартина Франка. Връщане на колата сутринта в понеделник, разглеждане на Бари, късен полет. Приемам препоръки за нощувката втори и трети ден, за сега съм букнала в Мартина Франка. Препоръчайте ресторант там за вечеря - ще имам повод за празнуване!

Връзка към мнение

и ние сме се запътили към Бари в началото на ноември, изчетох темата, ама да си питам:) имаме 3 дни - събота, неделя и понеделник, кола няма да наемаме, засега като програма се очертава следното:

 

1. настаняваме се в Бари петък вечер; събота раничко с влака отиваме до Алберобело, а оттам пак с влак отскачаме до Мартина Франка и вечерта обратно към Бари; доколкото виждам имат някаква регионална ж.п. фирма - FSE, не би трябвало да има проблем с придвижването (е, освен при стачки, че не са рядко при италианците)

 

2. в неделя се пробваме да отидем и върнем с автобус до Матера, доколкото виждам с регионална фирма FAL; за съжаление регионални влакове в неделя нямало (това важи и за Алберобело, т.е. не мога да разместя дните)

 

3. понеделник оставяме за разглеждане на Бари (евентуално ще ходим до Матера, ако не успеем предния ден, ама по принцип не ми се иска)

 

някакви съвети и предложения? да не би да бъркам нещо с това, което изрових за влаковете?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2. в неделя се пробваме да отидем и върнем с автобус до Матера, доколкото виждам с регионална фирма FAL; за съжаление регионални влакове в неделя нямало (това важи и за Алберобело, т.е. не мога да разместя дните)

 

 

някакви съвети и предложения? да не би да бъркам нещо с това, което изрових за влаковете?

 

Това за влаковете го проверявах вчера - няма влакове в неделя.

Редактирано от miroslava
Връзка към мнение

не бъркаш за влаковете, автобус не знам дали ще има в неделя в нетуристически сезон

в неделя може да отскочите до Полиняно или до Трани, до там влакове ще има

Бари ще го разгледате и за няколко часа същия ден

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и ние сме се запътили към Бари в началото на ноември, изчетох темата, ама да си питам :) имаме 3 дни - събота, неделя и понеделник, кола няма да наемаме, засега като програма се очертава следното:

 

1. настаняваме се в Бари петък вечер; събота раничко с влака отиваме до Алберобело, а оттам пак с влак отскачаме до Мартина Франка и вечерта обратно към Бари; доколкото виждам имат някаква регионална ж.п. фирма - FSE, не би трябвало да има проблем с придвижването (е, освен при стачки, че не са рядко при италианците)

 

2. в неделя се пробваме да отидем и върнем с автобус до Матера, доколкото виждам с регионална фирма FAL; за съжаление регионални влакове в неделя нямало (това важи и за Алберобело, т.е. не мога да разместя дните)

 

3. понеделник оставяме за разглеждане на Бари (евентуално ще ходим до Матера, ако не успеем предния ден, ама по принцип не ми се иска)

 

някакви съвети и предложения? да не би да бъркам нещо с това, което изрових за влаковете?

Вариант - един ден за Лече неделя с Trenitalia,а за Бари оставете само вечерите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

в неделя има няколко автобуса между Бари и Матера, обаче не тръгват от гарата; но доколкото виждам 3-тата им спирка е около гарата, тъй, че ще пробваме...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предлагам ти в неделя да се разходите до Полиняно, Монополи или Остуни. Пътува се с регионалните на Трениталия. Имайте предвид, че са по-нарядко в неделя. Вечерта хващате автобуса в 16.45 от Бари и в 18.40 сте в Матера. Настаняване, разходка, хапване. Нощна Матера е уникално красива. На другия ден /понеделник/ мотаене из Матера, в 17.10 хващате автобуса за летището и в 18.25 сте там. Автобуса е на фирма http://pugliairbus.aeroportidipuglia.it/. Билети се продават от шофьора. Може и онлайн, но няма смисъл. Когато ние пътувахме миналия месец, бяхме 4 човека и в двете посоки. За Бари е напълно достатъчно събота вечерта след като се завърнете от Алберобело. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как ви се вижда това, като за 1 ден, с кола сме, спим в Матера на предния ден, ставаме и по направление? Абсурдно ли е или? За Лече сега ми хрумна, мога да го махна винаги, или да го махна в последния момент, ако преценим, че няма време, но да попитам и за мнение на тези, които са ходили там, как мислят 

Връзка към мнение

Дайте идеи за една бърза програма моля?

Пристигане в Бари петък вечер, заминаване от Неапол неделя вечер.

Знам, само 48 часа е това, трябва и придвижване от Бари до Неапол, но колкото толкова, друг път повече, а и търкалянето по пътищата не ме притеснява.

Евентуално спане петък вечер в Бари, в събота леко отпътуване за някое интересно място между Бари и Неапол. Матера примерно? Преспиване там или довличане до Салерно и преспиване там? Неделя следобед кротко към Неапол и вечерта към летище.

Как ви звучи?

Разглеждане на Бари и Неапол не предвиждам, защото друг път ще имам повече време там.

Приоритет е в прехода м/у Бари и Неапол в събота да има идейно място (места) за разглеждане и логистично да е ОК с оглед гонене на летище в Неапол неделя вечер. Навсякъде говорим за обществен транспорт.

Идеи?

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение

Как ви се вижда това, като за 1 ден, с кола сме, спим в Матера на предния ден, ставаме и по направление? Абсурдно ли е или? За Лече сега ми хрумна, мога да го махна винаги, или да го махна в последния момент, ако преценим, че няма време, но да попитам и за мнение на тези, които са ходили там, как мислят 

За един ден е препускане. Оставете Лече за друг път.

Връзка към мнение

не, защото за да стигнете от Бари до Алберобело и след това Матера, трябва да се върнете пак до Бари, поне извън сезона няма връзка между Алберобело и Матера

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

не, защото за да стигнете от Бари до Алберобело и след това Матера, трябва да се върнете пак до Бари, поне извън сезона няма връзка между Алберобело и Матера

 

 

Става, какво като няма директна връзка. Малко повече пътуване идва, но за Алберобело не трябва повече от час-два за разглеждане. Зимата ще правим тази гимнастика  за  ден. Няма да има шумни туристически  групи . :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Алберобело се разглежда бързо, но пътят от Бари двупосочно е към 2 часа и половина, към 3 часа е Бари - Матера  и обратно, за разглеждане там трябват поне 3-4 часа

не знам как ще стане за 1 ден

Връзка към мнение

Алберобело се разглежда бързо, но пътят от Бари двупосочно е към 2 часа и половина, към 3 часа е Бари - Матера  и обратно, за разглеждане там трябват поне 3-4 часа

не знам как ще стане за 1 ден

Това с кола ли за толкова?Че през декември и аз съм взела билети за три дни,та следя темата.
Връзка към мнение

Това с кола ли за толкова?Че през декември и аз съм взела билети за три дни,та следя темата.

С кола Арбелобело-Матера е час. Не се връщаш до Бари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с кола ли за толкова?Че през декември и аз съм взела билети за три дни,та следя темата.

с влак

с кола ще бъде доста по-лесно

Връзка към мнение

Дали ще може някой да нахвърля идеи за Еркулано-Помпей-Везувий. Реших да ги опъна в един ден. Еркулано-Помпей-Везувий-Еркулано е последователността, защото хотела е в Еркулано. Как да разпределя времето между трите и нещо, което мислите да споделите извън стандартното.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.