Прескочи до съдържание

Тема за пиячи-професионалисти


Препоръчани мнения

След като шефът разписа молбата, обявявам официално откриването на тази тема.

 

Преамбюл: 

 

 

И изобщо, прав си е старият Фьодор Михайлович, който твърди, че всички, които не пият, са или болни, или подлеци. Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в подкупно, здравословно и благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш, означава да живееш като идиот. Да си противоестествен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света. Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес.

 

Николай Фенерски

 


Тук има право да говори всеки - бираджия, ракиджия, пушач, непушач, автомобилист или пешеходец (Трябва да уважаваме пешеходците, според Илф и Петров). 

 

Темата е една - концентрати, домашнярки, първаци, шльокавици, пърцуци и т.н. 

 

След като в една друга тема споменах, че в бохемска Прага изпихме сливовицата на кръчмата, тук смятам да посея семето на надпреварата за най-уникална алкохолна напитка - домашна дренкова ракия от Албания. 

 

Не беше кой знае какво, ама кога ли втори път ще пия албанска ракийка, че и от дренки. 

 

От нашенското на пиедестала съм качил кайсиева и дюлова с равен брой гласове.

 

От чужбинското - голям почитател съм на Irish whiskey, и в по-малка степен на whisky, освен ако не е малц. Колкото по-неизвестен е един малц, толкова по-уникален е. Онези отвъд голямата вода нещо не ги харесвам никак. 

 

Мечтата ми е тематична обиколка из Ирландия. drink2.gif

 

В заключение, отново ще се обърна към литературата: 

 

 

БЕДНИТЕ ЖИВОТНИ

Конете живеят по трийсет години,

без нищо да знаят за джин и мартини.

Овцата след двайсет години умира,

а така и не кусва ни вино, ни бира.

И телето е трезво, но трябва да кажа,

че след осемнадесет сдава багажа.

На петнадесет свършва почтеното куче,

макар че коняк и ракия не смуче.

Кокошката само с вода се гощава,

но след десет с живота и тя се прощава.

Ами котката — ето, на мляко я кара

и пак не напредва далеч в календара.

Не пият животните чак от Потопа,

пък все преждевременно хвърлят те топа,

а разгулните, грешни, попийващи хора

доживяват шейсет, че и десет отгоре.

А се срещат родени с късмет екземпляри —

изкарват до сто в алкохолните пари!

 

Мъдър анонимен автор, в превод на Цветан Пеневски

 

Айде, кутията на Пандора е отворена!

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ахахаха, култова тема, поднесена по култов начин! slider_cheers.gif

 

Иначе от мен глас за домашарките. Най-яката домашарка, която съм пил, беше една блага ракийка от пъпеш. Лелееееее, не искам да се сещам :lol:

Връзка към мнение

Еха, уникално! Сега ще разпратя на приятели цитата.

Винаги съм си мислел, че има нещо в хората, които не пият, просто го избиват в друга посока. И насериозно гледам много да не излизаме с 'такива' :D

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

От чужбинското - голям почитател съм на Irish whiskey, и в по-малка степен на whisky, освен ако не е малц. Колкото по-неизвестен е един малц, толкова по-уникален е. Онези отвъд голямата вода нещо не ги харесвам никак. 

 

Накратко, твоят човек във форума се казва Мрън:

 

collectiony.jpg

 

Пълни са всичките!

 

;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Стихотворението е страшно яко  :) ! А по темата - пия почти всичко, без мастика, но си падам най-вече по Джак Даниелс  :rolleyes: , не че сме алкохолици, но у дома не оставаме без него  :D !

Редактирано от Zany
Връзка към мнение

Море от алкохол

Корабът ще акостира
сред море от алкохол.
Екипажа бе гипсиран,
капитанът беше гол.

Всички болни от проказа,
без сумнение за СПИН.
Някой смело се изказа,
че не му е хуя син.

Ракия и бира и водка и ром -
пием всичко, дай одеколон.

Не че някой му повярва,
той си беше оптимист,
рожба на природа гавара,
виртуозен онанист!

Ракия и бира и водка и ром -
пием всичко, дай одеколон.

Ромът свършваше опасно,
а мезето отшумя.
Всички виждаха неясно
папагала във тава.

Папагала във тава, папагала
във тава!
Всички виждаха неясно
папагала във тава!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък пия само бира и вино, концентратите не ги понасям, независимо с какъв етикет са :D Изобщо не мога да кажа, че съм редовен пияч и познавач на материята, така че тази тема ще я пропусна :rolleyes:

Връзка към мнение

 

collectiony.jpg

 

Пълни са всичките!

 

;)

 

Е това не го разбирам. И аз имам такива, кутии, ама са пълни до една с ... празни бутилки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз си уважавам домашната ракийка на баща ми (тук в главата ми изкача веднага как можем да си направим ний сбирка, в някоя хижичка на домашни ракийки и туршийки и разни други мезелъци). Инак съм фенка на сливовата.. и защо ли изобщо споменах след като устата ми се понапълни със слюнка и мечта за сливова и ракийка :) . Ако няма ракия... твърдо водка, без Търговище, разбира се. 

За ирландските уискита.. подкрепям Zaro.. и аз ги пия. За разлика от БГ обаче в Ирл, Tullamore dew хич не е тооооолкова популярно,колкото тук, макар да има музей на уискито в градчето Тюламор.. Там така да се каже уважаваните марки са Paddy и Powers, не че други не се пият де. 

Връзка към мнение

Аз затова уважавам сърбите, щото имат само два типа ракия - бела и жълта... :D

 

Цял живот съм бил ракиджия, ама от няколко години спрях да пия ракия и въобще концентрати. Периодично купувам по някоя бутилка уиски (за предпочитане ирландско) и веднъж на седмица-две си сипвам по 50 гр. вечер с малко вода или лед. Никога не съм бил пияч, но откакто минах на уиски съвсем намалих количествата. За сметка на това обаче бира пия почти целогодишно, ама ще пиша в другата тема по въпроса...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

.

Казано е - в трудни моменти човек винаги може да разчита на трима верни приятели: Джим, Джон и Джак :D

.

 

girls,alcohol,jack,daniels,jim,beam,whis

 

Сега по същество - почти всички питиета обичам с изключение на текила, мента и мастика, но като съм в Гърция се налага и мастичка да употребявам.

Харесвам хубава отлежала сливова ракия! (В Сърбия обuкновено съм на дюлева и крушева)

Обичам вино  (основно червено, бяло почти не пия)

Кеф ми е да си пийвам и уиски - Чивъс е един от добрите варианти, уважавам също Пади, Бушмилс...

Бърбънчето също ми се услажда.

Биричка, естествено, също пия често, но не съм голям специалист по тая част и не мога да давам компетентно мнение.

 

Иначе последните години вече пийвам доста умерено - в смисъл - обикновено 30-50, рядко 100-150мл. концентрат, ако е вино - до половин бутилка, биричка - рядко повече от литър, литър и половина.

 

И ако може един поздрав по темата  :)  :

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пълни са всичките!

 

;)

Ти ...на гости не каниш ли?  :D

Майтапя се ;)

 

Аз, както писах в бирената тема на Жоро, съм любител на Ирландското уиски. Профестионалист не искам да ставам.

Скоч пия, но при липса на Irish. Интересното е, че допреди 7-8 години не близвах уиски. Но открих топлия вкус, измислен от старите ирландци, и спрях всичко друго. Е, не съвсем. Обичам трите "В"-та - Bushmills, Bacardi & Bourbon. 

В някой весели случаи, и по Нова година, не отказвам и текила.

 

Мастика съм пробвал само веднъж - инжектирана в диня, и замръзена във фризер. Най-голямото ми напиване до сега! 1. Не се усеща докато ядеш замръзнала диня, напоена с мастика (като замръзнал плодов сладолед е), но в организма алкохола си върши работата. и 2. Мастиката е високолакохолна - 48-50 градуса. То и затова мастикаджиите друго не могат да пият, защото им е все едно като вода :) А и вкусовете им са притъпени от анасона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

.

Казано е - в трудни моменти човек винаги може да разчита на трима верни приятели: Джим, Джон и Джак :D

.

 

girls,alcohol,jack,daniels,jim,beam,whis

Биричка, естествено, също пия често, но не съм голям специалист по тая част и не мога да давам компетентно мнение.

То компетентни мнения няма, само предпочитания -  смело си казвай :)

Връзка към мнение

.

 

 

girls,alcohol,jack,daniels,jim,beam,whis

 

 

 

Не знам за Джим, Джон и Джак, но тази снимка е ебаси перверзията, честно  :P   

с тези сламки...  :rolleyes:

 

Фичо, може ли да те помоля поне вечер да ги пускаш такива. Отиде ми задълбочения работен процес, човеко  :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фичо, може ли да те помоля поне вечер да ги пускаш такива. Отиде ми задълбочения работен процес, човеко  :D

Добре , ще имам предвид ;)

Ама и ти сега - съсредоточи се в бутилките!  СексО е в съседната тема  :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре , ще имам предвид ;)

Ама и ти сега - съсредоточи се в бутилките!  СексО е в съседната тема  :D

Мани ги ти бутилките. Аз мислех, че ще предложиш да е поне в татуса на дясната девойка ;)

Досега го разучавах. Случйно да имаш по-голяма снимка на тези субекти?  :D

Връзка към мнение

Пернишки "Бейли'с", някой...?

Пояснявам - ракия с боза.

 

:)

Е, това изби рибата .....  :D  :D  :D  :D  :D  Един път е ...

 

По темата - винаги приоритетно пия вино, предимно червено, много рядко бяло, с голям компромис. Сега много, много ми допада "Сира и Рубин", на Карнобат. Бирата и тя е на дневен ред. :D Концентрати почти не, зависи от компанията и повода - уиски. Ненавиждам сладките питиета от рода на Бейлис. Обичам френски коняк - "Курвоазие" се казва  :D , пак според случая.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.