Прескочи до съдържание

Тема за пиячи-професионалисти


Препоръчани мнения

 

Препоръчвам да опиташ. Много студено с много лед и спарайт или 7up. В Италия го ползват май за след ядене като дижестив (или както там се казва и пише :) ). 

Хмм. не съм сигурна, че газираното няма да развали вкуса на виното. :)

Препоръчваш да опитам...ами приготвяш и ние опитваме и оценяваме:)

Връзка към коментар

Поли, няма вино. Лимончелото не е вино.

 

Ето я и рецептата:

 

Купувате 2,5 кг. лимони. Измивате ги много старателно на чешмата защото ги мажат със всякакви гадости. Взимате им само обелките и ги накисвате във 2л литра спирт. Трябва да престоят на тъмно 20 дена. Оригиналната рецепта казва, че ни трябва стъклен буркан за целта. Аз обаче ги слагам в тенджера в хладилника и не намирам разлика. След това трябва да си направите сиропа. Той се приготвя от 2 литра вода и 2 кг. захар. Аз обаче слагам 1,5 кг. захар защото с два ми идва прекалено сладко. Прецеждате спиртната дивотия и след това смесвате със сиропа. Следва НАЗДРАВЕ :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

Ето я и рецептата:

 

. Аз обаче слагам 1,5 кг. захар защото с два ми идва прекалено сладко. Прецеждате спиртната дивотия и след това смесвате със сиропа. Следва НАЗДРАВЕ :)

Благодаря за рецептата! И аз ще сложа  по-малко захар! 

А спиртът чист ли ? 95 градуса? 

Връзка към коментар

Ето я моята тема :) Гледам капитанът вече е показал колекцията. Думата може би не е точна: тя колекцията редовно се допълва с нови експонати, когато старите свършат :) Пиенето на шотландско уиски е тънка работа, не е като да набухаш лед в Jim Beam. Георги и Елена отдавна са поканени на дегустация от източника :), за другите: ЛС със CV и мотивационно писмо :)

 

Иначе едно време и аз пиех чиста водка: то беше въпорс на чест да пиеш без разредител. Даже не казвахме наздраве на тези, които я смесваха със сок или кола. Сега остарях, бира, вино (червено, естествено, или розе) или уиски.

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не съвсем :) има си професионалисти (според твоята дефиниция в отговор на Елена): т.е. пият, но си знаят мярката. Не всички такива професионалисти са и познавачи :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съвсем :) има си професионалисти (според твоята дефиниция в отговор на Елена): т.е. пият, но си знаят мярката. Не всички такива професионалисти са и познавачи :)

 

Така е, ама вече започваме да излизаме от практическите аспекти и да навлизаме в теоретичните.

 

 

А за познавачите ... то дегустаторите са най-големите познавачи сигурно, но винаги ми е изглеждало крайно снобарско и изкуствено да се жабуркаш с някакъв скъп алкохол и да го изплюеш после. Не че не се прави така при дегустацията, ама все пак ...

 

Дай да не делим хората на алкохолни помияри и алкохолно висше общество.  :lol: Темата е с друга насоченост.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Чак да съм голям пияч - не! Да не кажа, че от упойките, които дишаме с болните, вечно сме на 6 в отделението, а и като работим и с райски газ - нещата стават весели.

 

Но си имам едно любимо заведение в Лисабон, в което правят най-най-най-ароматната и вкусна кайпириня, като едната съставка е отлежала бразилска къшасъ от фабриката Велю Бърайру /Velho Barreiro/ и се нар. на португалски Cachaça com Idade - т.е. къшасъ с възраст  :) , в някои части я предлагат и като златна къшасъ, т.е. дълбокоотлежал вкусен бял ром. Заведението е със златен сертификат от фабриката и дори могат да демонстрират буретата, които идват от Бразилия.

Даже и снимки й правя всеки път...

 

post-18-0-53412800-1369901076_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ма добре, че я показа  :D Чудя се аз какво е това "Маруся"...

Абе от 3 дена се опитвам да се прибера в нормално време, че да ви я покажа.. и ей на днеска сколасах.. :)

От Маруся глава не боли.. изпихме я, капка не остана и на сутринта бяхме росни-росни :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чак да съм голям пияч - не! Да не кажа, че от упойките, които дишаме с болните, вечно сме на 6 в отделението, а и като работим и с райски газ - нещата стават весели.

 

Вие в болницата имате и барокамера, така че нещата са съвсем на друго ниво. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сетих се, че за водка пишеш. ;)  Пробвай Перцовката ...  ;)

 

ПС: нещо ме цепи леко глава ...  :rolleyes:

Пробвала съм, пробвала съм... :) На пиене и люто държа много! :)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Еййй, като каза ромове. Аз от карибите с ей това се върнах, биеше леко към уиски, но уникално на вкус:

 

mount-gay-rum-extra-old-bottle.jpg

 

Иначе от масовите Captain Morgan Spice е идеален!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Иначе от масовите Captain Morgan Spice е идеален!

Жоро, щом ти харесва Captain Morgan Spiced, при възможност задължително пробвай Sailor Jerry Spiced Rum

 

SJ_Product_0085.jpg

Приготви го с всички съставки по оригиналната рецепта. Пил съм го в Лондон, и мога сериозно да кажа, че това е най-доброто от спайсд ромовете. :)

 

Разгледай и сайта http://sailorjerry.com/the-rum/

Бранда Sailor Jerry e цяла индустрия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако е за вкъщи си карам на домашна ракия. Имам си двама чичовци от които  купувам от години , защото съм оценил качеството  :D

 

На заведение предпочитам водки от типа на Собиески или Финландия . Имам завидна колекция от няколко десетки бутилки маркови питиета вкъщи от типа на Bushmills Single Malt  ,  Jack Daniels и подобни  , но рядко набутвам някоя бутилка . 

Всичките са подаръци (за свършена работа)  и отвреме -навреме нося някоя бутилка като ходя на гости ... запомнете , че когато ви донесат нещо подобно възпитанието предполага да я предложите на масата , а не да си я скриете за лична консумация и да сервирате дядовата ракия  :D

Редактирано от stenk
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Георги, да не те разочаровам, но Кокспурът е по-добрата марка от двата барбадоски рома. Казвам го като човек, който системно ги е "наблюдавал"... :)

 

Силно е възможно, нямам чак такива познания, а в региона марките с лопата да ги ринеш, Mount Gay-а си ми хареса :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.