Прескочи до съдържание

Тема за пиячи-професионалисти


Препоръчани мнения

Ако имате път към Киев - на летището в безмитния магазин продават украински водки (доскоро пиех само руски, понеже масовите европейски са яко спирт) на изключително високата цена от 5 (пет) евро литъра. Едвам се сдържах да не взема две. Пазех си бележката доскоро. Едната е "хлiбний дар" адски мека, другата е nemiroff. И двете не отстъпват на най-добрите руски водки. Наскоро попаднах на една друга украинска водка в германски кауфланд- medoff. Около десетина евро и се оказа на нивото на другите две.

Връзка към коментар

Чувствам се супер прецакана, на мен ми се мазнят с шоколади.... :wacko: То верно "кой за каквото е учил" :)

Ако това ще те успокои.. на мен никой нищо не ми подарява..явно трябва да сменям работата!

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Всичките са подаръци (за свършена работа)  

 

 

Чувствам се супер прецакана, на мен ми се мазнят с шоколади.... :wacko: То верно "кой за каквото е учил" :)

Е ти представяш ли си каква щеше да е картинката, ако на теб ти се мазнеха с тежки алкохоли, а на stenk му подаряваха шоколади.   :D

Малко като оня виц за овчаря, мечката и меда.  :rolleyes:

Връзка към коментар

Не се оплаквам от шоколадите, щото ги научих да не ми носят черен шоколад :D ама няма да върна и алкохол ако ще и биричка да бъде(като се замисля повече ще и се зарадвам :unsure: )

Връзка към коментар

Чувствам се супер прецакана, на мен ми се мазнят с шоколади.... :wacko: То верно "кой за каквото е учил" :)

Е ти се радвай, че си жена, щото ако беше мъж - това с шоколада щеше да бъде малко кофти намек :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чувствам се супер прецакана, на мен ми се мазнят с шоколади.... :wacko: То верно "кой за каквото е учил" :)

Ох, и при мен е само на шоколад, нещо ми е излезнало име(по погрешка) и сега всички това знаят, миналата седмица гледах вкъщи в шкафчето две кутии lindt две големи milki и едно mersi, направо диетата ми отиде по дяволите :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Админа мерси, шоколад и бонбони не пие!" - стара поговорка за IT средите, но тук иде реч за текущия ви админ, който отговаря на същия принцип!

 

Та хайде обратно на темата...някой ракиджия може ли да сподели коя е най-добрата от масовите купешки ракии? Не обсъждаме тук висотите на домашнярката, както и луксозните лимитирани изпълнения, говорим за масова и достъпна. Местната диаспора сме фенове на отлежалата троянска сливова, но ми се ще и други мнения да чуя. Ценови диапазон, до 15лв на бутилка!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лично аз допреди година пиех само сунгурларска обикновена, специалната е парфюмирана. Преди това пиех само поморийска, отново обикновена. За жалост всичко е циклично на пазара и качеството се сменя пред година-две. Като бивш ракиджия съм минал през много различни марки, като се започне с класиката акад. Неделчев и се стигне до споменатите по-горе. От година-две спрях да жуля ракия, концентрат също пия рядко под формата на уиски, вино не пия и остана само бирата. Мъка, старост нерадост... :(

Връзка към коментар

Ако съм навън и реша да пия ракия(което ми се случва все по-рядко) съм на Бургас 63, ама хич не знам колко струва в магазина. Тука виждам има доста почитатели на ирландските уискита, признавам, че не съм ги опитвала всички, но от най-разпространените го признавам единствено Бушмилса.

Връзка към коментар

Буш си е Буш.. спор няма. :) 

За ракиите аз предпочитам Троянската сливова - обикновена или отлежала. В магазина обикновената е около 10лв бутилката. Факт не съм се заглеждала скоро колко струва отлежалата. Единственото ми е условие е да е бутилирана във винпром Троян :)

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Та хайде обратно на темата...някой ракиджия може ли да сподели коя е най-добрата от масовите купешки ракии? Не обсъждаме тук висотите на домашнярката, както и луксозните лимитирани изпълнения, говорим за масова и достъпна. Местната диаспора сме фенове на отлежалата троянска сливова, но ми се ще и други мнения да чуя. Ценови диапазон, до 15лв на бутилка!

 

Добра логика!  B)

Най-добра ракия няма. Има ракия, която се харесва на едни хора, и ракия, която се харесва на други хора. 

 

Иначе моите предпочитания, след сливовата, са Хан Крум, Бургас 63, Старосел също е добра. Сръбските Земунски са добри, но малко минават границата от 15 лева. 

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Още един глас за Бургас 63, иначе за сливовата нещо Троянската не ме радва, както едно време, опитах и Тетевенска сливова, повече ми хареса. Сърбите имат някои много добри плодови, но не всички, и не съм запомнил марка.

Връзка към коментар

Ако имате път към Киев - на летището в безмитния магазин продават украински водки (доскоро пиех само руски, понеже масовите европейски са яко спирт) на изключително високата цена от 5 (пет) евро литъра. Едвам се сдържах да не взема две. Пазех си бележката доскоро. Едната е "хлiбний дар" адски мека, другата е nemiroff. И двете не отстъпват на най-добрите руски водки. Наскоро попаднах на една друга украинска водка в германски кауфланд- medoff. Около десетина евро и се оказа на нивото на другите две.

 

Имам две бутилчици Nemiroff от тия с лютата чушка . Донесъл съм си ги точно от Киев , но миналата година ги видях и в в български магазини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://uk.wikipedia.org/wiki/Nemiroff

 

 

Всъщност помня , че в Украйна айде да не е половината , но около една трета от малките квартални магазинчета беше щанда с водка  :D

Връзка към коментар

http://uk.wikipedia.org/wiki/Nemiroff

 

 

Всъщност помня , че в Украйна айде да не е половината , но около една трета от малките квартални магазинчета беше щанда с водка  :D

Имам и Немиров и Перцовка в момента. :D

Връзка към коментар

Пазиш си ги ?? :huh:

Хич даже, ама няма изпиване, аз каквато съм пиячка ... Иначе мераклии да споделят глътката - колкото щеш. :D Чакам нова пратка тези дни. :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Хич даже, ама няма изпиване, аз каквато съм пиячка ... Иначе мераклии да споделят глътката - колкото щеш. :D Чакам нова пратка тези дни. :D

А ни информираш, за да ни примамиш да сме измежду мераклийте  или просто ей така..да си знаем? :)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

http://now.msn.com/smarter-people-drink-more-study-says#scpshrjwfbs

 

освен да си кажем наздраве и да се потупаме по умните главици, друго не знам :)

 

Ъпцелютно! То още откриващият цитат в темата го загатва.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.