Прескочи до съдържание

Тема за пиячи-професионалисти


Препоръчани мнения

Аз пък много обичам разни бабешки питиенца, като вишновка, малиновка, Бейлис и т.н. :P

 

Което ме подсети за ученическите години и едно посещение на бабината къща на един съученик в Лом. Женицата се беше споминала предишната зима, а имаше останала доста вишновка. С моя съученик така отпразнувахме последният епизод от култовия сериал "Робинята Изаура", че три дни по-късно късно едва се прибрахме до София... :(

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Което ме подсети за ученическите години и едно посещение на бабината къща на един съученик в Лом. Женицата се беше споминала предишната зима, а имаше останала доста вишновка. С моя съученик така отпразнувахме последният епизод от култовия сериал "Робинята Изаура", че три дни по-късно късно едва се прибрахме до София... :(

Което пък мен ме подсети за погачата, която се организира когато бебето стане на 40 дена. Нали знаете, женски купон, мъжете са изгонени. Та, майка ми така се беше престарала в купуването на питиета, ама целия асортимент, за който човек може да се сети - от 3 марки уискита, водка, коняци, бири, вина - та се стигне до менти, ликьорчета, бадемови аперитиви... 

 

Въпреки, че женките добре си пийнаха и беше много весело, купонът премина в едноседмично мъжко парти, докато се изпие всичко до дупка! Приключиха в един славен понеделнишки следобед с бадемовия аперитив, като разговорът се въртеше около това, че всъщност много си го бивало ликьорчето! ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 Обичам френски коняк - "Курвоазие" се казва  :D , пак според случая.

Всъщност Курвоазието не е нищо специално, освен името му, и как звучи с френско произношение. :) С един приятел, докато обикаляхме из Гринуич, влязохме в локалния супермаркет, и си взехме една бутилка за из път. И никак не беше скъпо, както очаквах. По качество нашата "Плиска" му съперничи с достойнство (оригиналната, не само на етикета да пише така).

 

За истински коняк признавам Реми Мартен  (Remy Martin)  :rolleyes:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всъщност Курвоазието не е нищо специално, освен името му, и как звучи с френско произношение. :) С един приятел, докато обикаляхме из Гринуич, влязохме в локалния супермаркет, и си взехме една бутилка за из път. И никак не беше скъпо, както очаквах. По качество нашата "Плиска" му съперничи с достойнство (оригиналната, не само на етикета да пише така).

 

За истински коняк признавам Реми Мартен  (Remy Martin)  :rolleyes:

Не съм сигурна, че си много прав. Доста е ароматен! :rolleyes:  Но, "Разни хора, разни идеали" е казал един Велик Българин!

Връзка към коментар

Най-доброто бренди, което съм пила и вече го няма е "Кондовски коняк" Името му е от бившето АПК "Димитър Кондов". 12 години в дъбови бъчви. Не се продаваше. Разпределяха си го номенклатурите. Баща ми беше работил там преди и за бивши служители даваха по 2 бутилки на месец мисля. Ходила съм да чакам часове преди да отворят, защото имаше лимит. Като се разсипеше из чашите, цялата стая миришеше на плодове и бадеми. Но, както много други неща и това унищожиха. Преди няколко години питах баща ми дали може да открие технолозите, но каза, че ако са живи са много стари. Последната бутилка я изпихме преди около 20 години. Но който го е пил, не мисля, че го е забравил. Евксиняка също е хубав. Особено 20-годишният.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като стана дума за български коняци, или бренди, както всъщност е коректният термин - имаше и едно 17-годишно "Велики Преслав" и беше много добро наистина. То и сега май продават нещо под това име, но е мижи-да-те-лажем ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 имаше и едно 17-годишно "Велики Преслав" и беше много добро наистина. 

Това бяха те наистина хубавите български коняци Плиска, Преслав и Поморие (запомнил съм ги с трите "П"-та). С напълно спазени технологични процеси, а не спирт и есенции.

За другите от разни местни кооперативи, и по списъци няма как да ги знаем, както се разбра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да споменем тогава и другата крайност :D  - "Слънчев бряг" известен още като "слънчев удар" - това беше първото нещо, с което се напих като ученик - не искам да си го спомням този ужасТ :wacko:

Връзка към коментар

И една тъжна песен в духа на темата: 

 

 

п.п. Трябва да разбера как се вграждат тези ютуб клипчета в мненията - сигурно си го пише някъде, ама чукча писатель... :)

 

п.п.п. Я! То си излезе автоматично! Егати големия форум!!!  B)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всъщност Курвоазието не е нищо специално, освен името му, и как звучи с френско произношение. :) С един приятел, докато обикаляхме из Гринуич, влязохме в локалния супермаркет, и си взехме една бутилка за из път. И никак не беше скъпо, както очаквах. По качество нашата "Плиска" му съперничи с достойнство (оригиналната, не само на етикета да пише така).

 

За истински коняк признавам Реми Мартен  (Remy Martin)  :rolleyes:

Не помня да съм го пробвала, но вече разбрах , че е много добър и ще го. Задължително! :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък много обичам разни бабешки питиенца, като вишновка, малиновка, Бейлис и т.н. :P

Преди седмица освен стандартните неща от магазина, видях бадемов аперитив и просто не се стърпях :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

За истински коняк признавам Реми Мартен  (Remy Martin)  :rolleyes:

 

Да си дойдем на думата. Известно е, че скъпите коняци започвам там, където свършват скъпите уискита.

Има обаче един друг участник, който може да бие и коняка в тежката категория -арманяк. Пил съм само веднъж арманяк, но пък беше запомнящо се - беше от град (надявам се) с многозначителното име ... Кондом. (http://en.wikipedia.org/wiki/Condom,_Gers) Той разбира се не е от тежката категория, но пък името си заслужава. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да си дойдем на думата. Известно е, че скъпите коняци започвам там, където свършват скъпите уискита.

Има обаче един друг участник, който може да бие и коняка в тежката категория -арманяк. Пил съм само веднъж арманяк, но пък беше запомнящо се - беше от град (надявам се) с многозначителното име ... Кондом. (http://en.wikipedia.org/wiki/Condom,_Gers) Той разбира се не е от тежката категория, но пък името си заслужава. 

Еййййййййййййййййй, Zaro, арманяк! Да бе, да, един-единствен път съм пила, на едно много тузарско гости. Пила е силно казано, дали съм топнала език веднъж в чашата... Била съм млада и недорасла! :rolleyes:

Връзка към коментар

 

Не помня да съм го пробвала, но вече разбрах , че е много добър и ще го. Задължително!  :D

Ще съм ти благодарен, ако след пробването споделиш как ти се е сторил в сравнение с Курвоазието.   ;)

Връзка към коментар

Да не забравяме също, че и грузинците и арменците имат нелоши постижения в областта на брендитата :)

По повод арменския коняк има един много стар подходящ виц:

Попитали радио Ереван - Къде са най-грозни жените?

След много дълго непривично за радиото мълчане, и приглушено сумтене в микрофона, се чул отговорът: - Е да, ама пък правим много добър коняк! :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Това мнение е за другата тема.  B)

Тук сме професионалисти. 

 

Чуствам се леко засегнат като знаменосец на другата тема. Та се чудя ще ме допуснете ли тук...Дай да видим, така може ли:

 

 

21271_10151427885582965_1702467146_n.jpg

 

 

По темата за коняка - зимата кажи речи само това пия по заведения, и чат-пат уиски. Но коняк с чайче отстрани в тежкия студ е благодат. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.