Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 15 часа, Георги Матеев каза:

Няма постоянно работеща схема, а и варира за всеки конкретен полет. Най-често (но не винаги) отстъпки излизат в momondo.de .at .ch .dk .no .se .ie .co.uk .com.au - опасявам се, че ще трябва да ги превърташ всичките. Последно преди 3 дни немското momondo беше благосклонно и ми пусна по €9 отстъпка на Ryanair (в случая беше повече от Оподо дискаунта). Веднъж имах силно попадение и в com.nz. Понякога помага да си с чуждо IP.

Благодаря, едно уточнение моля:

Просто проверявам цените директно  в различните версии на Момондо или от там трябва да  "прескачам" в друг сайт?

 

преди 15 часа, Георги Матеев каза:

 

 

Връзка към коментар

Momondo също както Jetcost те пренасочва към онлайн агенции. 

Удобното е, че залагайки търсен полет после просто сменяш държавата, вместо да го въвеждаш наново във всяка версия.Не е досадно като при Jetcost и много по-бързо се превъртат всички възможности.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 45 минути , stanimir каза:

Momondo също както Jetcost те пренасочва към онлайн агенции. 

Удобното е, че залагайки търсен полет после просто сменяш държавата, вместо да го въвеждаш наново във всяка версия.Не е досадно като при Jetcost и много по-бързо се превъртат всички възможности.

Супер, благодаря отново.

Има ли при тази схема ограничения при плащането - определена карта или само един билет и т.н.

Връзка към коментар

Lastminute/Bravofly - или поне със сигурност lastminute.ie - са въвели нова за мен услуга. Представете си шока, когато получих 3 такива автоматични имейла (по един за всяка от трите ми резервации):

 

2022-04-17.png.af1c1d375b7bc90e5bcbe0e0c83ff3e0.png

 

А по-долу в имейла има номер на ваучер и обяснение как се ползва. Явно след покупка системата им продължава да следи цената и при спад пре-резервира полета и връща разликата на клиента. Вероятно важи само за определени авиокомпании (в случая Air India) и refundable тарифи, мога само да гадая преди да прочета конкретни условия. Та в общи линии Lastminute без да питат ми подариха 3 ваучера за по €31 всеки.

 

Подобна услуга съм срещал само на 1-2 сайта и то винаги е била допълнително платена екстра. В случая Lastminute изненада доста приятно.

  • Харесвам 21
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Георги Матеев каза:

Lastminute/Bravofly - или поне със сигурност lastminute.ie - са въвели нова за мен услуга. Представете си шока, когато получих 3 такива автоматични имейла (по един за всяка от трите ми резервации):

 

2022-04-17.png.af1c1d375b7bc90e5bcbe0e0c83ff3e0.png

 

А по-долу в имейла има номер на ваучер и обяснение как се ползва. Явно след покупка системата им продължава да следи цената и при спад пре-резервира полета и връща разликата на клиента. Вероятно важи само за определени авиокомпании (в случая Air India) и refundable тарифи, мога само да гадая преди да прочета конкретни условия. Та в общи линии Lastminute без да питат ми подариха 3 ваучера за по €31 всеки.

 

Подобна услуга съм срещал само на 1-2 сайта и то винаги е била допълнително платена екстра. В случая Lastminute изненада доста приятно.

Не мога да повярвам. Не че lastminute са въвели тази услуга, а защото си купил билети, които не са най-евтините.

...

Засрами се.:wink:

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 10 минути , ven62 каза:

Не мога да повярвам. Не че lastminute са въвели тази услуга, а защото си купил билети, които не са най-евтините.

...

Засрами се.:wink:

Ти остави майтапа, но това е една друга мистерия, която не можах да разгадая. След имейлите от ластминит проверих веднага сайта на авиокомпанията и - изненада - цената не беше паднала, а тарифата си беше същата, която съм взел. Та не съм убеден точно на база на какво ми пратиха тези ваучери, но са факт 🙂

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Opodo.co.uk. също се заиграват с ваучери. След като канселирах поредното прайм членство, получих този ваучер:

chrome_screenshot_1651383978852.png.a9b414bce311ca718bc9cc0a98178d47.png

 

Това са и условията:

This discount is valid until 30.07.2022. You may only use the code once and it cannot be used in conjunction with any other special offers. The minimum amounts stated refer to the booking price excluding any payment fees, management fees, as well as other products and services sold on the site. Only valid for bookings made on opodo.co.uk. The code RM57R8A7 grants a £26 discount only applicable on Flight bookings with a minimum amount of £130. For any cancellation or modification, Opodo Prime General Terms and Conditions will be applied.

 

Някой с активно членство може да го ползва и да каже сработил ли е при него. 🙂

И при мен цената на въпросният полет не се е променила, та не ясно какво точно компенсират.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравей, @iMari , 

Аз получих абсолютно същия имейл при канселирано прайм членство като ми обяснявахе ,че бил за полет на Раян. При мен беше описано, че може само с конкретния акаунт да се използва, ако го реактивирам. :D :D :D 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хитър маркетинг.

Често цените на посредниците са по-високи и такъв ваучер ще ги направиш "нормални". Плюс сигурни пари за членство, и въдицата колко сме лоялни към клиента.

Преди имаше дават уж персонален код и казват не го споделяй с никого. Той обаче работи за всеки и се споделя. Но продажбите се вдигат 

Връзка към коментар
преди 4 часа, yordanov каза:

Само информативно, купен билет за утре София-Варна с Bulgaria Air: jetcost.ie --> lastminute 53 eur срещу 161 лева в сайта на АК (156 лв в приложението).

Плащане с Дайнърс.

Дали има ограничения за плащане с Дайнърс? 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Myraya каза:

Дали има ограничения за плащане с Дайнърс? 

По принцип уж има ограничение от една покупка на всеки 3 месеца, но аз не бях пробвал скоро, та не знам. Някой беше споменал скоро в някоя от темите, че е купил последователно няколко билета с Дайнърс.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

През последните няколко дена нашите приятели от Opodo и Edreams се поотпуснаха с отстъпките. Най-изгодно се пазаруват билети на Ryanair с обща цена над 35 евро, без значение дали са еднопосочни, двупосочни, за един или двама души, стига общата цена на резервацията да е над тази граница. Тогава сваля близо 30 евро и opodo.co.uk дава крайна цена от 5 паунда и нагоре. По-малко от 5 паунда общо на резервация вече не дава. Това важи само за мобилното приложение, без нужда от смяна на IP адреса. През различните браузъри цените са по-високи, без значение дали са на десктоп или мобилно устройство. Ето два примера за уикенди:

 

Screenshot_2022-05-14-13-40-11-126_com.opodo.reisen.jpg.5ad8478487fceed9d3da3dfc6f34358b.jpg

Screenshot_2022-05-14-13-40-48-813_com.opodo.reisen.jpg.c69aa57350a04cb9485c524dacadbeb6.jpg

 

Отделно има много добри отстъпки за полети на British Airways пак на opodo.co.uk. Общо взето сваля по 20 евро на резервация, но става само през браузър на десктоп или мобилно устройство, не и през мобилното приложение. Отново няма нужда да се сменя IP адреса. Става за всякакви полети на British Airways. Ето един пример:

 

image.png.a4e68a0f5948c63f7bc0f642d0edfd31.png

 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 4
  • Браво 3
Връзка към коментар

При мен не сработва за полет София - Бергамо на 6 август - при 3 души цената е същата като в сайта на Райън. А билетите са по 26 евро единия и общо за 3 минават 35 евро съответно. Не стана и с приложетието. Смъква се цената само ако се купуват всеки по отделно.

Връзка към коментар
Преди 1 час, mary_shery каза:

При мен не сработва за полет София - Бергамо на 6 август - при 3 души цената е същата като в сайта на Райън. А билетите са по 26 евро единия и общо за 3 минават 35 евро съответно. Не стана и с приложетието. Смъква се цената само ако се купуват всеки по отделно.

Работи си и за тези билети. Просто намалението е за цялата резервация, а не за всеки пътник отделно. Общата цена на резервацията за един е 5 паунда, за двама става 14 паунда и колкото увеличаваш броя - се увеличава единичната цена на билет. Оптимално е ако си купиш за двама с цена на сайта 17-18 евро. Тогава ще платиш по 2-3 паунда на човек. Ето и пример:

Screenshot_2022-05-14-16-45-10-804_com.opodo.reisen.jpg.a1a9c19a2a5266ae37e350e4f614b733.jpg

При цена 25 и отстъпка около 30 - това няма как да стане. Между другото може да си проверете стари регистрации в opodo.co.uk. Често дава да се ползва за втори път едномесечния безплатен Prime.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Направих едно бързо проучване и към днешна дата добра отстъпка дават jetcost.ie, jetcost.no и jetcost.es с дайнърс карта. Но имам следния въпрос - дали мога да закупя от всеки един от тези сайтове по един билет с една дайнърс карта, имайки предвид ограничението за една покупка на 3 месеца.

Връзка към коментар
преди 56 минути , Myraya каза:

Направих едно бързо проучване и към днешна дата добра отстъпка дават jetcost.ie, jetcost.no и jetcost.es с дайнърс карта. Но имам следния въпрос - дали мога да закупя от всеки един от тези сайтове по един билет с една дайнърс карта, имайки предвид ограничението за една покупка на 3 месеца.

не

Връзка към коментар

Току що купих билет на България еър от Варна до София за един човек за 22.05 от momondo.no - lastminute.no за 64 лв. при цена в сайта на авиокомпанията 130 лв. Плащането беше с мастъркард, но така или иначе отстъпката беше само за Виза дебит, но беше само 4 норвежки крони, което е 80 ст. Голямото намаление не беше обвързано с карта, а просто си го даваше без значение с какво плащаш.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
На 14.05.2022 г. в 13:56, IvanNavi каза:

Най-изгодно се пазаруват билети на Ryanair с обща цена над 35 евро, без значение дали са еднопосочни, двупосочни, за един или двама души, стига общата цена на резервацията да е над тази граница. Тогава сваля близо 30 евро и opodo.co.uk дава крайна цена от 5 паунда и нагоре.

Все още ли ви смъква толкова много? При мен билети с цена 36-7евро ги дава за около 15 паунда и то през сайта, през приложението е по-висока цената. Да знам, да не се мъча повече. 🙂

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , iMari каза:

Все още ли ви смъква толкова много? При мен билети с цена 36-7евро ги дава за около 15 паунда и то през сайта, през приложението е по-висока цената. Да знам, да не се мъча повече. 🙂

 

Вече не. Още вчера свърши необявената промоция и отстъпките са по-скромни. Но все още през браузърите смъква добре билетите на British Airways.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 54 минути , Nedy каза:

А има ли някъде понастоящем с Мастер или Виза за вътрешни поети? По-специално BOJ-SOF на 19.06. ме интересува...

В Opodo.uk цената е 41 евро,а в България Еър е 101 лв. Плащане с всяка карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Вчера закупени няколко билета един след друг на Раян, през jetcost.dk -> dk.mytrip.com , плащане с еднократната Виза на Revolut. Намалението беше 20 лв на билет.

 

И току-що закупен еднопосочен билет с Уиз през jetcost.co.za -> za.mytrip.com , намалението отново беше 20 лв, плащане с нормална Mastercard debit (няма ограничение за ползване)

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • kadmira
    • adreno
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.