Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 11 часа, КолЮ каза:

Тествам как работи opodo.co.uk и отркивам следното: явно има по-голяма отстъпка за покупка на повее билети, или поне при по-евтините такива:

Примера ми е за полет София-Будапеща с Райън, датата е 22.03, цена в сайта на авиокомпанията 4,99Евро

цени в оподо:

- резервация за 1 човек 4,23 паунда, което си същата цена като в райън

- резервация за 2 човека 2,54 паунда на човек

- резервация за 3 човека 1,66 паунда на човек, дава същата цена и при запитване за 2 възрастни и 1 дете (2-11год)

- резервация за 4 човека 1,26 паунда на човек, тук обаче при запитване за 3 възрастни и 1 дете (2-11год) цената скача на 9,49 паунда на билет

при 5 билета цената вече е над 9паунда и не съм си сиграл повече.

 

ВЪПРОС - ако закупиш 4 билета за възрастен, после ще мога ли безплатно през чата на райън да обърна единия билет в детски? (Правил съм го след онзи щур черен петък, май беше 2017, когато купувахме през момондо->оподо по един билет и излизаха с отрицателни цени)

 

добавка: Тест София - Айндховен за 28.03 този път за 4 възрастни и за 3+1 цената все е 1,27 паунда, при 4,99евро при райън, при нивата за по-малко пътуващи няма промяна

Последният път от Райън ми искаха 30€ за смяна на билета от голям на детски пак през чата а не бяха минали 24 часа от закупуването им (но това беше преди 10 месеца)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

https://www.jetcost.co.uk/ -> uk.flightnetwork.com - цена 18.99 паунда. Плащане с Mastercard credit.

 

image.png.a26805298f3c3161457314c8d96eff17.png

Благодаря от сърце!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До Палма де Майорка от София в юли конкретно търсих /цените и през останалите месеци не са мегалански/ се намират доста добри цени с прикачване в най-лошия случай с една нощувка, но при ровене може и без:

 

 9.07 София-Палма 48 евро едопосочен от Ryan или

 8.07 София-Барселона 35лв директно от Wizz

 9.07 Барселона-Палма 10 евро с AirEuropa /включва 10кг кабинен/ през jetcost.com.au 

                                             15 евро с Ryan през jetcost.com.au 

                                              5 евро  с Ryan през prime на opodo.co.uk

 

Отсъпка около 50%. Ако се плаща нощувка освен ако не е търсена малко се обезмисля, но за спорта 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Уточнение за багажата, че е без багаж, а ако искате багаж единсвено през оподо може да аднете само приорити защтото го дава на същата цена на която го дават и Раян по време на резервация, а за останалия багаж излиза скъпо от тези посредници, а както знаем аднат по-късно багаж излиза почти двойно и се обезмисля офертата.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Георги Матеев

Радостно споделям, че Opodo.co.uk (с активно Prime членство) се самонадмина. Току-що за 8.49 паунда купих еднопосочен Ryanair билет, който в момента на сайта на авиокомпанията се продава за €40.99. Това означава впечатляваща отстъпка от близо €31 (над 70% дискаунт) на този полет.

 

Тази цена излезна само през апп-а на Opodo, на сайта същия полет се показваше с 10 паунда отгоре. Българско IP, плащане с всякакви карти.

 

В момента за 4 дни тече някаква Prime промоция с още по-добри оферти, та проверете ако дебнете конкретни билети.

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Радостно споделям, че Opodo.co.uk (с активно Prime членство) се самонадмина.

А пробвал ли си дали дава добри отстъпки и за настаняване? 🙂

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , iMari каза:

А пробвал ли си дали дава добри отстъпки и за настаняване? 🙂

 

Не, но имам дълбоки съмнения, че за хотели ще успее да ме изненада особено. Ти проверявала ли си?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , Георги Матеев каза:

Радостно споделям, че Opodo.co.uk (с активно Prime членство) се самонадмина.

Уха на мен през уеб-а с бг IP и инкогнито режим ми изкара цена за полет също на Раян за 6 евро срещу 33 евро, но до сега можех да добавя и приорити /което излизаше горе-долу същата цена/, а сега не виждам тази опция, а само чекиран багаж 🤔 Но отново не за всички полети и авикомпании дава отсъпка и при всяко търсене/рефрешване на един си същ полет цената се променя. Но ако е с багаж се обезмисля малко и отделно разправия ако има промяна.

Връзка към мнение
преди 23 минути , Георги Матеев каза:

Не, но имам дълбоки съмнения, че за хотели ще успее да ме изненада особено. Ти проверявала ли си?

Не, не съм. Попитах, защото няколко мейла получих, обещаващи големи намаления с Prime за настаняване, но изтрих приложението отдавна. Явно ще трябва да го инсталирам пак. 🙂

 

Връзка към мнение
преди 50 минути , iMari каза:

А пробвал ли си дали дава добри отстъпки и за настаняване? 🙂

 

преди 48 минути , Георги Матеев каза:

Не, но имам дълбоки съмнения, че за хотели ще успее да ме изненада особено.

Което ми дава повод (въпреки да е малко офтопик) за тъжната констатация, че докато при самолетните билети все още капе по нещо оттук-оттам (opodo, jetcost etc. ), то при хотелите (и настаняването въобще) май настана доста сериозна суша в това отношение ... :unsure: 
Обхваща ме някаква носталгия  като се сетя какви готини намаления за настаняване излизаха например от  MakeMyTrip :smile3:, или пък купоните от booking за по 20-40-50€/$  (заради които си напарвих 10 профила :grin:), с които се постигаше намаление до близо 50% на нощувка (а не като сегашните мижави 10% и то при положение, че вече отдавна цените през букинг не са така конкуретни както бяха преди).  

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Не, но имам дълбоки съмнения, че за хотели ще успее да ме изненада особено. Ти проверявала ли си?

Миналата година на Prime Day испанския eDreams имаха специален промо код за хотели и даваше добри отстъпки за някои места. Нямам сега нито eDreams, нито Opodo Prime, така че не мога да проверя, но хвърлете по едно око.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък се учудвам, че туристическия сектор въобще оцеля, предвид че първата година на пандемията имаше пълен локдаун с месеци в по-голямата част от света. Имаше и фалити, но пак от време излизаха кодове и намаления и при самолетните билети и при настаняването.

Сигурна съм, че тепърва сектора ще се възстановява и ще ни радват с все по-големи отстъпки. Друг е въпросът задаваща се криза на къде ще избие. 😞

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отстъпки ще има ,но базата вече ще е друга. Огромното количество напечатани  инфлационни пари трябва отидат някъде.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 52 минути , Фил каза:

Което ми дава повод (въпреки да е малко офтопик) за тъжната констатация, че докато при самолетните билети все още капе по нещо оттук-оттам (opodo, jetcost etc. ), то при хотелите (и настаняването въобще) май настана доста сериозна суша в това отношение ... :unsure: 
Обхваща ме някаква носталгия  като се сетя какви готини намаления за настаняване излизаха например от  MakeMyTrip :smile3:, или пък купоните от booking за по 20-40-50€/$  (заради които си напарвих 10 профила :grin:), с които се постигаше намаление до близо 50% на нощувка (а не като сегашните мижави 10% и то при положение, че вече отдавна цените през букинг не са така конкуретни както бяха преди).  

MakeMyTrip бяха друга бира и не може да ги слагаме под общ знаменател с другите - при тях често се постигаха дори 90% намаление на хотели 🙂

 

Но да, с настаняванията доста спече работа. Не само цените вече са по-високи, но и конкуренцията е по-малко (доста сайтове фалираха) и големите играчи правят каквото си искат. С колите също не е розово положението, но каквото - такова. Това няма да ни спре ни най-малко 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

 отдавна цените през букинг не са така конкуретни както бяха преди

Така е аз последно време букинг го ползвам само за намиране на спане и след това /АКО има сайт хотела примерно/ буквам директно при доставчика. Вече втори хотел така буквам директно + това имат остъпка за long stay и + това, че за мембъри дават още остъпка и + остъпка за early booking така букнах хотел с 600лв цена надолу от букинг.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, iMari каза:

Сигурна съм, че тепърва сектора ще се възстановява и ще ни радват с все по-големи отстъпки.

Не вярвам. Много сектори имат много за наваксване, разходите се увеличават, няма никакъв мегдан за сериозни отстъпки в обозримо бъдеще. След някоя друга година, ако няма катаклизми, може би. Тази и следващата - надали.

Връзка към мнение
преди 35 минути , Ivko каза:

Офертата за прайм на Оподо УК изкарва цени на Раян до Майорка по 5 паунда в юли месец конкретно гледах, но може и за други.

Извинявай, знаеш ли колко струва след това допълнителното купуване на приорити, интересуват ме полети до Италия😊

Връзка към мнение
преди 9 минути , a6olq каза:

Извинявай, знаеш ли колко струва след това допълнителното купуване на приорити, интересуват ме полети до Италия😊

Тези цени/оферти са ако се пътува без багаж. Защото багажа обезмисля идеята за ниска цена. Приротити добавено след резервация някъде излиза 26 евро, което струва 6 ако го добавиш по време на резервация.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , Ivko каза:

Тези цени/оферти са ако се пътува без багаж. Защото багажа обезмисля идеята за ниска цена. Приротити добавено след резервация някъде излиза 26 евро, което струва 6 ако го добавиш по време на резервация.

От известно време Ryanair се увеличили приоритета , той се движи между 11 и 14 евро на полет.

Връзка към мнение
преди 18 минути , valpet каза:

От известно време Ryanair се увеличили приоритета , той се движи между 11 и 14 евро на полет.

Не той зависи от дестинация/сезон/наличност. Онзи ден вземах на 6 евро.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.