Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Аз ли бъркам,нали веднага след като купиш билет за Раян можеше да промениш през профила си в сайта на АК не само датата, но и посоката? София-Милано можеше да се обърне на Милано-София. Сега мога да променям безплатно датата, но не и посоката.

 

Още нещо, мисля, че е ставало въпрос и преди. Веднага след като направиш резервация в edreams отключваш някакви отстъпки за хотели в конкретната дестинация. Не съм търсила особено задълбочено,сравнявам с букинг G3 - тук-там излизат 10-20% по-евтино.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Можете да промените полета си онлайн срещу такса за промяна в размер на 45 евро на пътник за полет. Не прилагаме такса за незначителни промени, направени в рамките на 24 часа след резервацията (като например промяна на дата/час или смяна на изходящо/летище на дестинация).

Освен това ще заплатите разликата в цената на новия и първоначалния полет.

Можете да променяте летището на заминаване/дестинация, както и датите/часовете. Трябва да промените полетите за всички пътници в резервацията.

 

Предполагам това е визирано

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Barfly каза:

Не прилагаме такса

Не знаех, че работиш в Раян, @Barfly. 🙂

Да, това имах предвид. Това със смяна на летища различни от първоначалните не беше ли само един кратък период през ковидно време?Сега ми дава да променям само датата, но не и да обърна посоката. Може ли тези, които са купували през edreams вчера или днес билети за Раян да проверят при тях как е. Благодаря!

Редактирано от iMari
Допълнение
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, boogy83 каза:

Звучеше твърде хубаво за да е истина. Тръгнах да купувам един доста скъп билет, уж за 603 австралийски долара (така пише в приложението), обаче потвърждението в Curve поиска 603 ПАУНДА! Така, че внимавайте хубаво какво плащате накрая и в каква валута.

Хм, наистина правят някакви шмекерии. Сега пробвах да купя билет от полската версия на opodo с над 70% намаление уж, но поиска авторизация не за 100PLN, а за 100GBP. Така че ако тествате, най-добре задавайте лимит на картата.

Иначе полети на Раян излизат вече и в Оподо. Не се беше случвало от доста време. 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Само да кажа, че това не е толкова нечувано, купувал съм с Бритиш еъруейс, преавторизира $1000 вместо 1000 паунда и тъкмо си мисля, че съм минал тънко и после при осчетоводяването се коригира.

Не казвам, че е точно такъв случаят, но е възможно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, имам спомен, че някъде имаше бъг с валутите, мисля, че @Фил ( извинявам се ако бъркам)се опита да се възползва. Но точно edreams и оподо, от които сме купували толкова билети през годините не са имали такива разминавания. Конкретно .com.au със сигурност си чарджваше в AUD допреди няколко месеца. Хайде там да е бъг, но и в Opodo.....

Поне в Edreams.net засега няма изненади.

Връзка към коментар
преди 48 минути , iMari каза:

Да, имам спомен, че някъде имаше бъг с валутите, мисля, че @Фил ( извинявам се ако бъркам)се опита да се възползва.

Да, имаше там един бъг с аржентинското песо преди време, и при резервирането цената си стоеше в песо докрая, вкл. и в потвърждението, което получих,  цената беше в песо: 
image.png.b49b2deb6e3e3428058a98edd194cd0b.png
но ме бяха чарджили в USD, та после се разправях.
Smatfares (от които купих билета) не ми отговаряха, оспорих транзакцията в Револют, там няколко пъти ми отговаряха неадекватно, че от Smartfares им казвали, че цената си била в USD, въпреки че им препратих скрийншоти, плюс горното потвърждение, където ясно е записано "ARG$" и "currency: ARS" . Накрая ми възстановиха сумата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 35 минути , Фил каза:

Да, имаше там един бъг с аржентинското песо преди време, и при резервирането цената си стоеше в песо докрая, вкл. и в потвърждението, което получих,  цената беше в песо: 
image.png.b49b2deb6e3e3428058a98edd194cd0b.png
но ме бяха чарджили в USD, та после се разправях.
Smatfares (от които купих билета) не ми отговаряха, оспорих транзакцията в Револют, там няколко пъти ми отговаряха неадекватно, че от Smartfares им казвали, че цената си била в USD, въпреки че им препратих скрийншоти, плюс горното потвърждение, където ясно е записано "ARG$" и "currency: ARS" . Накрая ми възстановиха сумата.

Аз имах същите приключения в сайта Smatfares, но при мен цената беше в боливийско песо обявена, после потвърждението дойде така, но ме чарджиха в USD. 

Не оспорвах докато минат полетите, защото ми трябваха, но после по правилата на МКО беше минало времето за оспорване за подобен тип покупки. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Air Serbia къде може да се свали без Дайнърс или viabuy карта?

Пробвах познатите разширения, но сваля 2-3€ макс.

Пробва ли през холандския(jetcost.nl)? Там плащането е с paypal и сваля доволно други превозвачи! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За инфо: bravofly.no продължава да сваля вътрешните полети София - Варна, 3-ти билет взимам. В случая за 92 лева, при цена 135 лв. на сайта на А/К. Картата е мастеркард дебит, ползвам Кърв. 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, logist13 каза:

За инфо: bravofly.no продължава да сваля вътрешните полети София - Варна, 3-ти билет взимам. В случая за 92 лева, при цена 135 лв. на сайта на А/К. Картата е мастеркард дебит, ползвам Кърв. 

Директно или през jetcost.no?

Връзка към коментар

Аз взех директно през бравофлай със сърбите, свали най-много 12-13€ на полет, ставаха и два билета наведнъж.

На стъпката за плащане уж пише, че може да се купува един път на 3 месеца с картата, но явно не се спазва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Jorro каза:

Директно или през jetcost.no?

Директно bravofly.no

 

Въпреки, че пише, че има ограничение за 1-на покупка на 3 месеца, тази сутрин направих успешно четвърта 🙂 С една и съща карта и ел. адрес. Резервациите стават веднага видими на сайта на БгЕр. 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Alexander каза:

Аз взех директно през бравофлай със сърбите, свали най-много 12-13€ на полет, ставаха и два билета наведнъж.

На стъпката за плащане уж пише, че може да се купува един път на 3 месеца с картата, но явно не се спазва.

С каква карта става плащането? 

След това как се добавя билета в профила на сърбите? 

Връзка към коментар
преди 19 часа, logist13 каза:

За инфо: bravofly.no продължава да сваля вътрешните полети София - Варна, 3-ти билет взимам. В случая за 92 лева, при цена 135 лв. на сайта на А/К. Картата е мастеркард дебит, ползвам Кърв. 

София-Бургас свали на 80лв от 123лв и на 71лв от 114лв

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , Ivko каза:

София-Бургас свали на 80лв от 123лв

Еднопосочен ли купуваш или двете отсечки в два отделни билета? И аз ровя да намеря намаление за София- Бургас двупосочен, за м.август. Дотук намерих сериозна отстъпка само в rumbo.es, като може да се мине първо през jetcost.es, но условието да се ползва намалената цена е карта Viabuy Mastercard, каквато нямам и не познавам. При редовна цена в сайта на БГ Еър за двупосочен е 222,77 лв /тарифа Economy hand bag/, в jetcost.es/rumbo.es цената е EUR 81.91/ 160,20 лв., т.е. може да се спестят едни 30 евро. Някой знае ли каква е тая карта  Viabuy Mastercard и как може да се сдобием с нея?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jenbel каза:

Еднопосочен ли купуваш или двете отсечки в два отделни билета?

Винаги еднопосочни в повечето случай отсъпката е повече.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.